Jump to content


Photo
- - - - -

Javna funkcija i droga


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
57 replies to this topic

#1 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 05 March 2012 - 09:57

Nedavno smo čitali u vestima da je supruga jednog francuskog diplomate uhapšena kod nas kada je kupovala kokain od lokalnog dilera.
Pomenuti diplomata nije akreditovan kod nas i o svemu tome, francusko ministarstvo spoljnih poslova ima svoje mišljenje, ali je pomenuti dogadjaj odličan uvod za temu "Droga i javna funkcija".

Mnogi od nas su dakle koristili droge, (opijate ili stimulativne). Ipak, da li je javno korišćenje droge prikladno za ljude koji imaju neku javnu funkciju (političar, TV ličnost, profesor univerziteta ili srednje škole, poznati glumac ili režiserka).
U mnogim gradjanskim ovo je nespojivo, ali kod nas se stvar toleriše.

Verujete li da je to loš primer ako javna ličnost javno uzima drogu ili je to privatna stvar?

Edited by Sapunar, 05 March 2012 - 09:57.


#2 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 05 March 2012 - 10:10

Nedavno smo čitali u vestima da je supruga jednog francuskog diplomate uhapšena kod nas kada je kupovala kokain od lokalnog dilera.
Pomenuti diplomata nije akreditovan kod nas i o svemu tome, francusko ministarstvo spoljnih poslova ima svoje mišljenje, ali je pomenuti dogadjaj odličan uvod za temu "Droga i javna funkcija".

Mnogi od nas su dakle koristili droge, (opijate ili stimulativne). Ipak, da li je javno korišćenje droge prikladno za ljude koji imaju neku javnu funkciju (političar, TV ličnost, profesor univerziteta ili srednje škole, poznati glumac ili režiserka).
U mnogim gradjanskim ovo je nespojivo, ali kod nas se stvar toleriše.

Verujete li da je to loš primer ako javna ličnost javno uzima drogu ili je to privatna stvar?


Ko je to javno uzimao drogu? To što mi znamo ili pretpostavljamo da neko uzima drogu, ne znači da je uzima javno.

#3 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 05 March 2012 - 10:21

A ako kaze?

jeste uhvatili me, uzimam drogu

ili
uzimam drogu rekreativno

#4 ravnicar

ravnicar
  • Members
  • 2,743 posts

Posted 05 March 2012 - 11:19

Noga u dupe i kraj.

#5 dexter8

dexter8
  • Members
  • 764 posts

Posted 05 March 2012 - 12:48

Zavisi koja vrsta droge. Ako je o kokainu reč, on ne samo da nije droga nego je prirodni stimulans koji pojačava samopouzdanje, pozitivno mišljenje, potenciju... u svakom smislu je droga uspešnih, lidera i pobednika. Većina ličnosti sa politike/estrade je koristi u velikim količinama, na dnevnoj bazi, samo što se za neke otkrije u svrhe predizborne kampanje.

Ako pričamo o slučaju Biljke Srbljanović, ne bih joj ni malo zamerio, zameram joj pre svega što nije uspela da se izbori za čelno mesto u LDP-u. Sa njom kao predsednicom stranke LDP bi imao bar duplo veći rejting. Ovako se ispostavilo da je još jedna udavača koja je zapristala za francuskim ambasadorom, koji je pritom nikakav frajer i ne zaslužuje da bude sa našom curom, pogotovo ne sa zmajem kakav je Biljana.

U šire društvenom kontekstu, kokain jeste najskuplja droga i u tom smislu je privilegija društvene elite, što je nedopustivo. Smatram da bi celokupno stanovništvo trebalo da ima pristup ovoj drogi po povoljnim cenama, a to znači legalizacija. Realno, ja bih držao kokain u robnim rezervama, ne bih jurio Šarića nego naprotiv subvencionisao njegov biznis, i isporučivao određenu količinu pekarskoj industriji kao dodatak hlebu tipa "Sava". Tako se radi ozbiljan farmako-socijalni inženjering, a ne putem medija i obrazovnog sistema.

Dalje, svaki srpski grad bi trebalo da se zbratimi sa po jednim gradom u Peruu, Kolumbiji, Boliviji... ionako su to naša braća veseljaci, sa istim mentalitetom i stilom života, kao i političkom kulturom.

Medical effects

Cocaine increases alertness, feelings of well-being and euphoria, energy and motor activity, feelings of competence and sexuality. Athletic performance may be enhanced in sports where sustained attention and endurance is required. Anxiety, paranoia and restlessness are also frequent. With excessive dosage, tremors, convulsions and increased body temperature are observed. Cocaine is a powerful nervous system stimulant. Its effects can last from 15–30 minutes to an hour, depending on the route of administration.

Occasional cocaine use does not typically lead to severe or even minor physical or social problem.

http://www.youtube.com/watch?v=MSTDahrE28Y

Edited by dexter8, 05 March 2012 - 13:01.


#6 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 05 March 2012 - 13:50

ja sam mislio da je marihuana najslabija droga.
mislio sma uvek da kokain ima neke stetne posledice.

nije jasno iz prethodnog posta d ali je kokain bezopasan ili ga treba amnestirati jer je droga "uspesnih"

#7 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 05 March 2012 - 14:08

Sapunjar znam da podjebavas, ali mozes li da navedes o kojoj tacno javnoj funkciji pises, zene francuskog diplomate? :lol:

#8 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 05 March 2012 - 14:31

Ubica ovog dečaka Milana Lutovca je slobodan čovek i javna funkcija.

e:malcice sam preterao:e

U slucaju saobracajnih nesreca vest advokat lako moze da te oslobodi.
Sa druge strane poznajem se sa jednim sto je odlezao ubistvo. Skroz rehabilitovan.
A drugog koji mi je ubio prijateljicu kolima redovno vidjam. Glupi dzak je stavio na suvozacko setiste, pa se izvrnuo na njega.

Javna fumkcija i droga, zavrsio je, adio politika.


Vise me brine droga u skolama i u firmama. Gde god da pajkani udju da vrse provere nadju tragove svega.
Ima gde su nasli po kile heroina u osnovnoj.

Ako hocu nesto da probam, platim put i odem gde je legalno.

Edited by kanader, 05 March 2012 - 15:25.


#9 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 05 March 2012 - 15:10

Zavisi koja vrsta droge. Ako je o kokainu reč, on ne samo da nije droga nego je prirodni stimulans koji pojačava samopouzdanje, pozitivno mišljenje, potenciju... u svakom smislu je droga uspešnih, lidera i pobednika.


Ne lupaj, života ti.

#10 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 05 March 2012 - 15:15

Ne lupaj, života ti.


Ajde, vidiš valjda da se zajebava. Ne primaj se.

#11 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 05 March 2012 - 15:24

Veruj mi da nikad ne znam da li je ozbiljan ili nas podjebava, kao Sapunar je...

#12 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 05 March 2012 - 15:27

Veruj mi da nikad ne znam da li je ozbiljan ili nas podjebava, kao Sapunar je...


Ma to je jedna osoba, samo sa dva lika.
Posted Image

#13 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 05 March 2012 - 15:32

mislim na javne funkcije u prosveti. recimo Fakultet dramskih umetnosti itd

#14 kanader

kanader
  • Members
  • 1,138 posts

Posted 05 March 2012 - 15:44

mislim na javne funkcije u prosveti. recimo Fakultet dramskih umetnosti itd

Zar je moguce da tamo ima droge?Posted Image

Salu na stranu u moje vreme retko koga sam vidjao neuradjenog sa FDU-a, osim kamermana.





#15 dexter8

dexter8
  • Members
  • 764 posts

Posted 05 March 2012 - 16:59

ja sam mislio da je marihuana najslabija droga.
mislio sma uvek da kokain ima neke stetne posledice.

nije jasno iz prethodnog posta d ali je kokain bezopasan ili ga treba amnestirati jer je droga "uspesnih"

Fiziološki i socijalno nije ništa štetniji od alkohola, pa opet je alkohol legalan. Naravno da kokain treba "amnestirati" ali interesi velikih igrača u međunarodnoj trgovini ne dozvoljavaju da se to desi. Marihuana se već masovno proizvodi u Srbiji, imamo na stotine hektara ilegalnih zasada, međutim koka koliko mi je poznato ne može da uspeva tako dobro na našem zemljištu. Teško je doći i do kvalitetnih sadnica, koliko sam razumeo. Ipak, ne sumnjam da bi se naši seljaci snašli uz pomoć plastenika i uspešno uzgajali i ovu lekovitu biljku iz porodice Erythroxylaceae.
Posted Image
Na slici vidimo vredne bolivijske seljake kako rade na plantaži koke

Veruj mi da nikad ne znam da li je ozbiljan ili nas podjebava, kao Sapunar je...


Valjda si u stručnoj literaturi nekad pročitao da ljudi mogu istovremeno biti ozbiljni i šaljivi, ili što bi naš narod rekao "U svakoj šali ima zbilje." U psihodijagnostici se to naziva Granični poremećaj ličnosti. To sam već jednom prilikom objašnjavao dhx-u povodom prethodnog banovanja Sapunara, međutim dhx iako lep momak, nije preterano bistar.