Jump to content

Photo

Pozdrav svima

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
114 replies to this topic

#76 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 February 2012 - 20:56

Po opredeljenju sam levičar i antiglobalista, stoga nemam razumevanja za imerijalističke sile i neoliberalizam. Jel to ok?

To vec ima smisla. Znaci, posto se Kosovo odvojilo, sledi Vojvodina, pa uza Srbija, a Beograd na kraju. Ja se potpuno slazem sa doslednim principima antiglobalizma i ne vidim nista lose u tome. Lose je drzati se jednog principa prema drugima, a drugog prema sebi.

Postujem tvoj stav.

#77 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 22 February 2012 - 20:59

To vec ima smisla. Znaci, posto se Kosovo odvojilo, sledi Vojvodina, pa uza Srbija, a Beograd na kraju. Ja se potpuno slazem sa doslednim principima antiglobalizma i ne vidim nista lose u tome. Lose je drzati se jednog principa prema drugima, a drugog prema sebi.

Postujem tvoj stav.

Onda se razumemo...

#78 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 February 2012 - 21:03

Onda se razumemo...

Naravno. U buducoj prepisci cu se cesto pozivati na tvoj stav. Veoma je konkretan. Razdvajanje Srbije na opstine, mozda i ulice u cilju anti-globalizacije. Priceless.

Edited by mrd, 22 February 2012 - 21:05.

#79 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 February 2012 - 21:03

Haha dobar fazon :+1: Dao sam ti +, samo nema značaj za konstruktivnu diskusiju...

Ne znam šta ima konstruktivno u tom "EU je sranje" stavu? To kao kada bih ja iz posta u post ponavljao nekome da je glupak a ne mogu da objasnim zašto to mislim.

#80 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 22 February 2012 - 21:07

Naravno. U buducoj prepisci cu se cesto pozivati na tvoj stav. Veoma je konkretan. Razdvajanje Srbije na opstine, mozda i ulice u cilju anti-globalizacije. Priceless.

Pozovi se na moj stav da sam antiglobalista i levičar, ne na tvoje izvođenje istog.

#81 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 February 2012 - 21:09

Spoiler
To kao kada bih ja iz posta u post ponavljao nekome da je glupak a ne mogu da objasnim zašto to mislim.

Ovo je odavno dokazano, to je nemoguce. Mozes da dokazujes koliko hoces, ali i dalje stoji neobjasnjivo.

#82 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 February 2012 - 21:11

Pozovi se na moj stav da sam antiglobalista i levičar, ne na tvoje izvođenje istog.

Pa onda objasni, sta je to antiglobalista i levicar? Ja recimo ne volim dizelase i zbog toga koristim samo benzinske motore. Ti si antiglobalista, ali se ne slazes sa antiglobalizmom.

Cudno. Ne?

Edited by mrd, 22 February 2012 - 21:12.

#83 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 22 February 2012 - 21:17

Ne znam šta ima konstruktivno u tom "EU je sranje" stavu? To kao kada bih ja iz posta u post ponavljao nekome da je glupak a ne mogu da objasnim zašto to mislim.

Ne znam zašto u svaku priču o EU mora biti uvučene Srbija i njena neizvesna budućnost. Ova tema ionako treba da se obriše, a priču sam započeo pitajući se da li je moguće da je ovde toliko čvrst koncenzus oko EU, da svako ko kaže nešto protiv bude žigosan kao nacoš. A o pragmatičnosti i trnovitom putu Srbije kroz globalnu politiku 21. veka, neki drugi put, na nekom ozbiljnijem topiku...

#84 denzel

denzel
  • Members
  • 1,726 posts

Posted 22 February 2012 - 21:21

Ne znam zašto u svaku priču o EU mora biti uvučene Srbija i njena neizvesna budućnost. Ova tema ionako treba da se obriše, a priču sam započeo pitajući se da li je moguće da je ovde toliko čvrst koncenzus oko EU, da svako ko kaže nešto protiv bude žigosan kao nacoš. A o pragmatičnosti i trnovitom putu Srbije kroz globalnu politiku 21. veka, neki drugi put, na nekom ozbiljnijem topiku...

Pa zato sto je EU izlaz iz ovog nacionalistickog brloga koji se zove Srbija. Mozda si ti neki romantik, pa nisi iz ovog vremena i sa ovih prostora.

#85 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 22 February 2012 - 21:22

Pa onda objasni, sta je to antiglobalista i levicar? Ja recimo ne volim dizelase i zbog toga koristim samo benzinske motore. Ti si antiglobalista, ali se ne slazes sa antiglobalizmom.

Cudno. Ne?

Da li su antiglobalizam i levica u kontradikciji?

#86 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 February 2012 - 21:24

Sta si ti rekao protiv EU. Ti si rekao da je EU sranje, ali da ti nisi nacos. Isto tako neko moze da ti kaze da ti jesi nacos i da EU nije sranje.

Isti dokazi potvrdjuju obe izjave, koja je tacna? Verovatno 2, posto ima vise dokaza.

#87 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 February 2012 - 21:24

Da li su antiglobalizam i levica u kontradikciji?

Koja ozbiljna levičarska partija u Evropi je protiv EU odnosno globalizacije?

#88 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 22 February 2012 - 21:29

Sta si ti rekao protiv EU. Ti si rekao da je EU sranje, ali da ti nisi nacos. Isto tako neko moze da ti kaze da ti jesi nacos i da EU nije sranje.

Isti dokazi potvrdjuju obe izjave, koja je tacna? Verovatno 2, posto ima vise dokaza.

Aj sad malo o dokazima za izjavu No2....

#89 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 February 2012 - 21:31

Aj sad malo o dokazima za izjavu No2....

Ti si prvi poceo, dokazi izjavu #1, pa cemo da pricamo o izjavi #2. ....

#90 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 22 February 2012 - 21:36

Ti si prvi poceo, dokazi izjavu #1, pa cemo da pricamo o izjavi #2. ....

Ti si rekao da imaš neke dokaze, pa me zanima...