Jump to content

Photo

Pozdrav svima

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
114 replies to this topic

#61 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 22 February 2012 - 20:16

Mozes.Samo imas li neko bolje resenje, pa da cujemo ? Ako je neko protiv necega, onda mora imati opciju za sta je ?
Ako zivis u Srbiji , ne moras da se plasis. Nece ova zemlja jos dugo u EU.

A jel to kao onaj stav da za nekog moraš glasti? Tj. detinjasto je praviti bele listće, a odgovorno izabrati manje zlo?

#62 denzel

denzel
  • Members
  • 1,726 posts

Posted 22 February 2012 - 20:21

A jel to kao onaj stav da za nekog moraš glasti? Tj. detinjasto je praviti bele listće, a odgovorno izabrati manje zlo?

Ne, naravno da nije. To je tvoje izborno pravo. Ne pitam te ja za manje zlo, nego sta bi to bilo dobro za zemlju koja nece u EU. Samo molim te da mi ne spominjes ovde primere Svajcarske i Norveske.

Edited by denzel, 22 February 2012 - 20:22.

#63 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 February 2012 - 20:37

Ne, to je ono dominatno mišljenje u Srbalja "ne znam za šta sam ali znam protiv čega sam".
Zato se toliko i ulizuju Rujama (kao, oni će ih spasiti od "zapadnog kolonijalizma").

#64 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 22 February 2012 - 20:38

Ne, naravno da nije. To je tvoje izborno pravo. Ne pitam te ja za manje zlo, nego sta bi to bilo dobro za zemlju koja nece u EU. Samo molim te da mi ne spominjes ovde primere Svajcarske i Norveske.

Ma kakva Švajcarska i Norveška, nisam ja iz te priče. A ovo je isto kao to izborno pravo koje spominješ. Meni se ne sviđa politika EU, pri tom ne mislim na spoljnu politiku i odnos prema Srbiji, što je posebna priča, i sasvim je legitimno da kažem da je EU sranje. To je moj stav. Zašto moram imati alternativu u vidu ujedinjenja sa nekom vukojebinom, Rusijom, Kinom, da bi moj stav bio potpun?

#65 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 22 February 2012 - 20:40

Ne, to je ono dominatno mišljenje u Srbalja "ne znam za šta sam ali znam protiv čega sam".
Zato se toliko i ulizuju Rujama (kao, oni će ih spasiti od "zapadnog kolonijalizma").

Što je loše znati protiv čega si, naravno ako znaš zašto?

#66 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 February 2012 - 20:41

Ma kakva Švajcarska i Norveška, nisam ja iz te priče. A ovo je isto kao to izborno pravo koje spominješ. Meni se ne sviđa politika EU, pri tom ne mislim na spoljnu politiku i odnos prema Srbiji, što je posebna priča, i sasvim je legitimno da kažem da je EU sranje. To je moj stav. Zašto moram imati alternativu u vidu ujedinjenja sa nekom vukojebinom, Rusijom, Kinom, da bi moj stav bio potpun?

Zar je njima toliko loše a Srbiji toliko dobro?

#67 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 February 2012 - 20:42

Sta ti se u politici EU ne svidja. Neozbiljno je reci da nam se nesto ne svidja, a ne objasniti, sta je to sto nam ne pase. Tvoj stav moze da bude i da je srbija sama sebi dovoljna, zbog toga i toga.
Spoiler

#68 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 22 February 2012 - 20:45

Sta ti se u politici EU ne svidja. Neozbiljno je reci da nam se nesto ne svidja, a ne objasniti, sta je to sto nam ne pase. Tvoj stav moze da bude i da je srbija sama sebi dovoljna, zbog toga i toga.

Spoiler

Po opredeljenju sam levičar i antiglobalista, stoga nemam razumevanja za imerijalističke sile i neoliberalizam. Jel to ok?

#69 denzel

denzel
  • Members
  • 1,726 posts

Posted 22 February 2012 - 20:47

Pa zato sto su prosla vremena neutralnosti. Nema vise nesvrstanih. Ako nigde ne pripadamo, onda smo u velikoj dubiozi i izolaciji. A to bi bilo razorno za ekonomiju i za celo drustvo.

#70 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 22 February 2012 - 20:47

Zar je njima toliko loše a Srbiji toliko dobro?

Kad sam ja rekao da je Srbiji dobro? Ja se nisam ni izjesnio povodom ulaska Srbije u EU, ja sam samo rekao da je EU sranje. Možda i sledi jedno iz drugog, ali pusti mene da to kažem, nemoj mi ti podmetati. A da, i Srbija je sranje.

#71 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 22 February 2012 - 20:49

Pa zato sto su prosla vremena neutralnosti. Nema vise nesvrstanih. Ako nigde ne pripadamo, onda smo u velikoj dubiozi i izolaciji. A to bi bilo razorno za ekonomiju i za celo drustvo.

Onda nazovimo to da moramo ući u EU da bi opstali uopšte, a ne zato što je to dobro.

#72 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 22 February 2012 - 20:51

Kad sam ja rekao da je Srbiji dobro? Ja se nisam ni izjesnio povodom ulaska Srbije u EU, ja sam samo rekao da je EU sranje. Možda i sledi jedno iz drugog, ali pusti mene da to kažem, nemoj mi ti podmetati. A da, i Srbija je sranje.

Ma kakav antiglobalista i levičar, ti si nihilista i komformista. Daj, nemoj zamajavati ozbiljne čike. Idi formiraj neku hipi komunu o svom trošku. Dosta je više tih eksperimenata sa otkrivanjem tople vode.

#73 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 22 February 2012 - 20:52

Po opredeljenju sam levičar i antiglobalista, stoga nemam razumevanja za imerijalističke sile i neoliberalizam. Jel to ok? ...

http://pescanik.net/.../brod-ludaka-2/

Brod ludaka
Aleksandar Bošković | 21/02/2012

>> ...

... Konačno, refleksije na čitavu situaciju „broda ludaka“ ne zaobilaze ni deo nevladine scene, gde vlada konstantna mržnja prema „evropskoj civilizaciji“, Evropskoj uniji i SAD, odnosno mrskom „neoliberalizmu“.[5] ...<<

>> ... [5] Iako se predstavnici ovog dela srpske javne scene samoidentifikuju sa (post-komunističkom) levicom, zanimljivo je da su njihovi spoljnopolitički stavovi i preference praktično identični stavovima radikala Vojislava Šešelja. ... <<

...

#74 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 22 February 2012 - 20:53

Ma kakav antiglobalista i levičar, ti si nihilista i komformista. Daj, nemoj zamajavati ozbiljne čike. Idi formiraj neku hipi komunu o svom trošku. Dosta je više tih eksperimenata sa otkrivanjem tople vode.

Haha dobar fazon :+1: Dao sam ti +, samo nema značaj za konstruktivnu diskusiju...

#75 Ekscentrik

Ekscentrik
  • Members
  • 167 posts

Posted 22 February 2012 - 20:55

http://pescanik.net/.../brod-ludaka-2/

Brod ludaka
Aleksandar Bošković | 21/02/2012

>> ...

... Konačno, refleksije na čitavu situaciju „broda ludaka“ ne zaobilaze ni deo nevladine scene, gde vlada konstantna mržnja prema „evropskoj civilizaciji“, Evropskoj uniji i SAD, odnosno mrskom „neoliberalizmu“.[5] ...<<

>> ... [5] Iako se predstavnici ovog dela srpske javne scene samoidentifikuju sa (post-komunističkom) levicom, zanimljivo je da su njihovi spoljnopolitički stavovi i preference praktično identični stavovima radikala Vojislava Šešelja. ... <<

...

Potpisujem sve što stoji u tekstu. I sam sam upoznao takve.