Jump to content


Photo

Pozdrav svima


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
114 replies to this topic

#1 nebitno

nebitno
  • Members
  • 6 posts

Posted 20 February 2012 - 14:54

Citao sam poneke teme sa vremena na vreme ali sam uglavnom cuo za ovaj forum od ljudi sa kojima se srecem. Vecina njih je izrazila neko subjektivno misljenje o samim temama, ljudima koji ovde komentarisu i nacinu na koji razmisljaju. Posto ni sam ne verujem medijima tako nisam zeleo ni da verujem njima, nego uzeo i citao teme, neke su stare i do 4 godine ali to sad nije vazno. Konkretno na neke komentare sam se zgrozio, neki su me odusevili i sl.

E sad moja glavna pitanja su :

1) Kojim ste se razlozima rukovodili prilikom otvaranja teme u kojoj ste cestitali nezavisnost Kosova?

2) Posto nisam video da je iko obrazlozio, zbog cega smatrate da je EU jedini izlaz Srbije iz krize i zasto mislite da bi nam EU bila od koristi ?

3) Citajuci tekst Lazara Stojanovica, odnosno njegovo pismo upuceno Ivici Dacicu, zapitao sam se koji je razlog Vase podrske doticnom gospodinu?

Kad kazem "Vas" mislim na clanove koji su aktivno ucestvovali u raspravama i branili osnovne ideje tema od drugih, da kazemo protivnika istih. Ovo pisem da ne ispadne da generalizujem sve forumase vec da izdvojim one koji su da kazem, "pro-evropski" orijentisani.

Otvoreno cu reci da sam veliki protivnik EU, nezavisnosti Kosova i teksta koji sam izdvojio kao primer jer mi je zapao za oko (a verovatno nije jedini uperen prosvetljenju Srba i drugih anti-srpskih propagandi).

Kao akademski clan naseg drustva zeleo bih da bez uvreda, psovki i loseg jezika saznam vise o Vasem ubedjenju, za razliku od nekih pomalo ekstremnih primera koje sam vidjao. Ne zelim da dodjem i na nekulturan nacin bockam bilo koga na ovom forumu vec da razmenimo cinjenice i da uvidim da li mozda ja gresim ili ne.

Pozdrav. Inace mi nije prvi post ali sam zaboravio ime i lozinku davno registrovanu, pa mi ne zamerite.

#2 stondisha

stondisha
  • Members
  • 8,588 posts

Posted 20 February 2012 - 14:55

nije ti prvi ali ti je poslednji :rolleyes:

#3 nebitno

nebitno
  • Members
  • 6 posts

Posted 20 February 2012 - 14:57

Zbog cega? Naglasavam u celom postu da zelim da na normalan nacin diskutujem o ovoj temi. Osim ako cu biti diskriminisam po nekom osnovu ?

#4 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 20 February 2012 - 15:19

Otvoreno cu reci da sam veliki protivnik EU, nezavisnosti Kosova i teksta koji sam izdvojio kao primer jer mi je zapao za oko (a verovatno nije jedini uperen prosvetljenju Srba i drugih anti-srpskih propagandi).

Kao akademski clan naseg drustva zeleo bih da bez uvreda, psovki i loseg jezika saznam vise o Vasem ubedjenju, za razliku od nekih pomalo ekstremnih primera koje sam vidjao. Ne zelim da dodjem i na nekulturan nacin bockam bilo koga na ovom forumu vec da razmenimo cinjenice i da uvidim da li mozda ja gresim ili ne.

Pozdrav.

na pravom si mestu u pravom trenutku! fino, kulturno, nadasve akademski... po pravilima fb92.

zaboravio si samo jednu sitnicu. bilo bi daleko pristojnije da si u uvodnom postu prvi obrazlozio zasto si protiv eu, nezvisnosti kosMeta (!) i pomenutog teksta (pa da ukljucimo stoperice)... umesto sto praznim floskulama, zapravo parolama, pokusavas da navuces na komentare nepristojnog sadrzaja koji prirodno slede posle gomile suglasnika, samoglasika i znakova interpunkcije nabacanih random na gomilu.

#5 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 20 February 2012 - 15:20

Zbog cega? Naglasavam u celom postu da zelim da na normalan nacin diskutujem o ovoj temi. Osim ako cu biti diskriminisam po nekom osnovu ?


Čitao si forum, kako reče, neke teme stare i po 4 godine, i sa svojim akademskim obrazovanjem nisi uspeo da shvatiš šta su ljudi pisali i šta misle o svemu?!
Zašto lepo ne kažeš da želiš da svi padnemo na kolena i zavapimo da smo pogrešili, da revidiramo mišljenje, da ćemo sad da zgrabimo bar po jedan balvan i odemo na jarinja i brnjake, da nećemo više ni Tomy majonez da kupimo jer i on pripada mrskoj Evropi...
Izvini, ovo se ne može reći na civilizovaniji i normalniji način: Idi lepo u akademiju, tamo ima mnogo istomišljenika, a nas, zabludele, pusti da se zavaravamo i zamišljamo da je naše mišljenje ispravno.
Pozdrav i tebi. Zbogom.

Edited by jesenja, 20 February 2012 - 15:21.


#6 denzel

denzel
  • Members
  • 1,726 posts

Posted 20 February 2012 - 15:31

Zbog cega? Naglasavam u celom postu da zelim da na normalan nacin diskutujem o ovoj temi. Osim ako cu biti diskriminisam po nekom osnovu ?


Evo ja cu ti odgovoriti , samo prvo da sacekam da se nemacki ambasador izvini Kostunici dr. Vojislavu zbog uvrede lika i dela premudrog legaliste.Ovako sam vidno uznemiren pa ne mogu da pisem.




#7 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 20 February 2012 - 15:34

Kao sto Jesenja vec rece, citao si teme na kojima su forumasi obrazlagali svoje stavove, pa ti i dalje nije jasno zasto misle to sto misle? Ako si akademski clan drustva, to bi trebalo da znaci da si i funkcionalno pismen. Zasto bi ti iko objasnjavao ono sto je vec napisano i ono sto si zapravo i citao? Nego, hajde ti lepo nama sada kao novi drug clan objasni svoje stavove: zasto si protiv EU i nezavisnosti Kosova? Mislim, red bi bio :D

#8 nebitno

nebitno
  • Members
  • 6 posts

Posted 20 February 2012 - 16:00

Gresite veoma. Ne zelim da navlacim negativne komentare ni malo. Kao sto rekoh interesuju me razlozi, jer koliko sam video niko nije temeljnije obrazlozio vec su komentar za komentarom bili slaganje i medjusobno uvazavanje istomisljenika odnosno po principu "+1 ne zelim da se zamerim nikome".

U redu ako zelite pokusacu da sazmem jer su ovo preopsirne teme da bi stale u 1 post.

Za EU nisam iz 2 razloga. Jedan je politicki a drugi ekonomski motivisan.

Politicki : Srbija ne moze da ocekuje clanstvo u EU dok ne ispuni odredjene uslove a to su - izrucivanje svih odgovornih lica u sukobu 90ih godina, priznavanje nezavisnosti sopstvene autonomne pokrajine itd. U redu, da sami sebi uskocimo usta i uradimo ovo, sta je sledece? Mislite da ce jedna Nemacka ili Francuska priznati Srpski glas isto kao i sopstveni? Varate se. EU je zamisljena kao nadnacionalna tvorevina zasnovana na vladavini prava. Ta vladavina ne moze da uspe iz nekolicine razloga. Jedinstveni ustav i jedinstveni zakon nikada nigde nije, niti ce moci da uspe. Neprirodno spajanje kultura, temperamenata i nacionalnih prilika koji nikada nece moci da budu isti jasni su svakom obrazovanom coveku kao dan. Prilikom izrade ovih akata gore pomenuti razlozi su osnova za kreaciju i ne smeju biti zanemareni. Kao primer uzmite bilo koju africku drzavu kojoj je silom bio nametnut ustav zapadnih ili istocnih zemalja, koji im ne prilici, i sagledajte posledice toga. Primera ima mnogo i mozete ih pronaci i na internetu. To je kao kada stavite 10 ljudi razlicitog temperamenta, nacina razmisljanja,ubedjenja ili cilja koji individua zeli da postigne u jednu sobu i ocekujete da se dogovore oko svega, pa normalno, najjaci ce prvi gledati TV, ici da se tusira i sl. Ovaj plastican primer je primenjiv i na EU. Pomocu svoje jacine, jace drzave jednostavno melju slabije, namecu im razlicite obaveze. Kao primere uzmite Ruminiju i Bugarsku ili Slovniju slobodno. Zbog cega nekolicina drzava zeli da izadje iz EU ako je ona savrsena tvorevina? Vojno, slabije drzave bice topovsko meso jacim, nuklearni otpad ce biti deponovan ne u svom vec tudjem dvoristu itd Primera ste mogli da cujete mnogo.

Ekomonski : Ovo jeste kljuc svega. Prosecan Holandjanin moze da "napravi" kilogram bilo kog povrca vestackim putem i do 5x jeftinije nego prosecan Srbin. Razlog tome jesu subvencije drzave. Podstice se masovna proizvodnja koja ne samo sto je nezdrava vec ce totalno urusiti ionako uzdrmano Srpsko trziste. Zasto bi kupac sa vec niskom linijom budzetskog ogranicenja izdvajao 5x vise novca za kupovinu domaceg proizvoda kada moze da priusti sebi visestruku ustedu kupovinom stranog subvencionisanog porizvoda? Da li znate koliko je domacih fabrika prodato strancima nakon NATO bombardovanja 1999? Skoro sve. Da li ce Srpsko trziste opstati? Nece. Kao svetlu stranu stranci nam nude da svoje proizvode sirimo na evropsko trziste. Kad se vratimo na pricu subvencija, to znaci da cemo moci da prodajemo u zemljama clanicama EU svoj 5x skuplji proizvod slobodno? Pa da zaista nam cine uslugu. Druga strana jeste MMF. Ova institucija o kojoj se malo zna je faktor koji je upropastio mnoge pa i nasu zemlju. Svojim velikodusnim pozajmicama su nam naterali enorman dug. Ali kljuc pozajmica je da mi zapravo nismo dobili nista od njih. MMF funkcionise tako sto odobri ulazak odredjene svote novca u Srbiju. Ali novac zapravo ne ide nama u ruke vec ostaje kod njih! Na pozajmljeni novcani kapital postoji recimo kamata od 7%. Od te kamate koju im dugujemo, oni nama daju MESECNO 2%. Da, bas to sto ste procitali, pozajmljuju nam spostveni novac. Da nam je stvarno dato toliko miliona/milijardi o kojima se prica mi ne bismo imali potrebe da prodajemo svu srpsku proizvodnju. Pa pobogu, nije ni gospodin Djindjic bio toliko alav kad je vrsio rasprodaju nase drzave.
Sto se tice teksta g. Lazara, on naziva sve koji ne poveruju u njegov tekst :ispranim mozgovima". A to sto je doticni pomesao neke krucijalne istorijske cinjenice to je irelevantno je li? On zapravo ispira mozak samim tim sto po njemu sve pocinje 1912.g. E pa gospodo to je totalna nebuloza. Moramo da se vratimo malo ranije. Srbi su pre Osmanlija naseljavali KiM. Albanci nisu Iliri, taj mit je srusen odavno, oni poticu iz okoline Jermenije i nikada nisu imali Muslimansku veru. Da preskocimo osetljivu temu Kosovskog boja, sira slika nam kaze da je nakon Berlinskog kongresa u peroidu od 1878 do 1912 sa teritorije kosova proterano 400.000 Srba. Fast forward do 1918 godine i kraljevine SHS-ona je u sebi sadrzala i KIM. Tada je broj Albanaca koji su inace jos od vremena Turaka preuzeli Islam cime su dobili brojne povlastice u odnosu na proterane Srbe, bio 180.000. Od II sv.rata taj broj se naglo povecao. Kulminacija svega je bila Zakon od 1946.g. kojim se dozvolilo Albancima da nasele prostor KIM dok su Srbi bili proterani bez mogucnosti da se vrate u svoje domove. Takvom politikom i pored TROSTRUKOG odbijanja popisa, Albanaca danas po njihovim podacima ima 2 miliona. Naravno Srbi su mucitelji i ubice, a Albanci zrtve. Zato je NATO priskocio u pomoc KOSOVU a bombardovao BEOGRAD i okolinu? Zar Vam ne zvuci smesno? Svi izbegavaju siru sliku i samo pominju zrtve, zrtve i zrtve. Strasni su svi ti zlocini. Ali danas to Kosovo nije nezavisna drzava na kojoj im cestitate. To je Americka vojna baza. Narod da ih nazovemo Kosovarima za potrebe slucaja, ne moze doneti niti jednu odluku bez dozvole ili odobrenja zapada, naravno u skladu sa njihovim interesima. Njih su prevarili gore nego nas. Ali Vi im cestitate, pritom zaleci njihove zrtve i njihovu nepravdu kao da nase nije bilo? Velicate izrucenje nasih junaka a zmurite na jedno oko neizrucenju Bosanskih/Hrvatskih i Albanskih. Pravda je kada Hag dosudi Taciju uslovnu kaznu je li? Hag nije sud, on je tribunal. U osnovackom aktu istog stoji da je ad-hoc tj stvoren za pojedinacne slucajeve. Jugoslaviju i Ruandu. Takodje stoji da je eksperimentalni tribunal.

Sustina svega je da je meni sve ovo postalo smesno i da ne mogu vise kao Srbin, kao covek da slusam ove price. Ne mogu ni da se ne smejem svemu jer znam da ne moze biti spreceno dokle god zabadamo glavu u pesak. Dok je njihovo IN a nase OUT bice nam ovako i pored 3 EU.

#9 nebitno

nebitno
  • Members
  • 6 posts

Posted 20 February 2012 - 16:02

Kao sto Jesenja vec rece, citao si teme na kojima su forumasi obrazlagali svoje stavove, pa ti i dalje nije jasno zasto misle to sto misle? Ako si akademski clan drustva, to bi trebalo da znaci da si i funkcionalno pismen. Zasto bi ti iko objasnjavao ono sto je vec napisano i ono sto si zapravo i citao? Nego, hajde ti lepo nama sada kao novi drug clan objasni svoje stavove: zasto si protiv EU i nezavisnosti Kosova? Mislim, red bi bio :D


Evo objasnio sam a pre toga si mogla da vidis odgovor. Svi postovi su bili samo podrzavanje clanova po sistemu +1 da se neko ne bi pokacio. Nisam naravno mogao svaku temu po 100 strana da citam, pa sam mozda i preskocio objasnjenja. Zato sam i pokrenuo temu :)

#10 kinky kitten

kinky kitten
  • Members
  • 2,915 posts

Posted 20 February 2012 - 16:13

cenim da je akademski novajlija student istorije, prava ili megatrenda.
mene iznad svega zanima da vidim na prakticnom primeru kako se s ovim fino i kulturno polemise?

velicamo izrucenje nasih junaka, jbt zivot :ajme:

#11 dulematic

dulematic
  • Members
  • 11,603 posts

Posted 20 February 2012 - 16:24

Velicate izrucenje nasih junaka


Trebao si ovo jos na pocetku da napises, cisto da se ne trudim da citam, ovo je sasvim dovoljno!

Idi i velicaj svoje junake na nekom drugom forumu!

#12 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 20 February 2012 - 16:28

... Ali Vi im cestitate, pritom zaleci njihove zrtve i njihovu nepravdu kao da nase nije bilo? Velicate izrucenje nasih junaka a zmurite na jedno oko neizrucenju Bosanskih/Hrvatskih i Albanskih. Pravda je kada Hag dosudi Taciju uslovnu kaznu je li?...


Na ovom forumu si dovoljno rekao.

#13 denzel

denzel
  • Members
  • 1,726 posts

Posted 20 February 2012 - 16:30

Nekada se za ove junake dobijao ban.

Pretece me Vasa. Posted Image

Edited by denzel, 20 February 2012 - 16:36.


#14 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 20 February 2012 - 16:33

Sustina svega je da je meni sve ovo postalo smesno i da ne mogu vise kao Srbin, kao covek da slusam ove price. Ne mogu ni da se ne smejem svemu jer znam da ne moze biti spreceno dokle god zabadamo glavu u pesak. Dok je njihovo IN a nase OUT bice nam ovako i pored 3 EU.


Nemoj da slušaš. Ima i za tebe širom otvorenih dveri, tamo ne treba da tražiš objašnjenja stavova koje ovde ni posle pomnog čitanja nisi shvatio. Nađeš mesto gde će za tebe biti +1, što da ovde trošiš svoj akademluk?
Pozdrav i tebi.
Zbogom.

#15 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 20 February 2012 - 16:34

Baš zbogom!