Jump to content

Photo
- - - - -

Polozaj zena u XXI veku

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
1037 replies to this topic

#1036 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 07 June 2012 - 05:36

nadam se da je ok postaviti na ovu temu:

"Majka me prodala za 500 evra"

"Bilo mi je 13 godina kada me majka prodala gastarbajteru iz okoline Požarevca. Dao joj je 500 evra i boks cigareta. Nije ni trepnula, ni poljubila za rastanak. Odmah me je silovao. Vrištala sam, a on me je tukao. I tako, svakoga dana naredne tri godine. A onda me prodao za 600 evra bratu od strica, a ovaj vlasniku striptiz bara u okolini Berana", priča ona.

J. K. (19), iz sela kraj Obrenovca, šest godina bila je žrtva surove trgovine ljudima. Zahvaljujući šverceru Laletu iz Crne Gore, u čijem se „zagrljaju“ našla, uspela je da, sklupčana u njegovom prtljažniku, pobegne iz šestogodišnjeg pakla. Imala je sreću da joj utočište postane Sigurna kuća. Sa vidnim posledicama zlostavljanja po telu, umornog pogleda, otvorila je ranjenu dušu:
.....
Vesna Stanojević, koordinator u Savetovalištu za žrtve porodičnog nasilja kaže da je proces otklanjanja posledica dug, nekad se broji i godinama. "Kada žrtva trgovine ljudima dođe do prihvatilišta, prvo joj se pruža medicinska pomoć. Sledeći korak je obezbeđivanje dokumenata. Većina devojaka su i postale žrtve međunarodnog kriminala jer nisu imale dokumenta. S lažnim dokumentima ih lakše prebacuju i prodaju preko granice i tako ucenjuju da se ne obrate policiji", objašnjava ona.

.....

citam i muka mi je. ovo se dogadja u malim sredinama gde se ljudi manje-vise poznaju. a kad ce neko da uhapsi gastarbajtera iz pozarevca, njegovog brata od strica i vlasnika striptiz-bara?i da li ih uopste policija trazi? iz clanka se to ne vidi.

#1037 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 07 June 2012 - 09:07

A pa cim je u pitanju vlasnik striptiz-bara taj placa policiji zastitu. To se u Srbiji barem podrazumeva, inace bi odavno pola njih (ako ne svi) gulilo robiju zbog trgovine ljudima.

#1038 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 07 June 2012 - 09:46

citam i muka mi je. ovo se dogadja u malim sredinama gde se ljudi manje-vise poznaju. a kad ce neko da uhapsi gastarbajtera iz pozarevca, njegovog brata od strica i vlasnika striptiz-bara?i da li ih uopste policija trazi? iz clanka se to ne vidi.

Možda bi trebali da uhapse i majku u paketu sa svima njima?