Jump to content


Photo
- - - - -

Priča Vašeg porobljavanja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
129 replies to this topic

#121 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 06 May 2012 - 12:40

nemem vis eprijatelje, zposlili su se i postali would be japiji. oni vredno rade i veruju u kapitalizam. lutam sam nocu po mestima gde smo pili

A pretpostavljam sa sobom nosis Android 3G smartphone da bi replicirao na forumu sa bilo kog mesta... :D

#122 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 06 May 2012 - 13:28

ja nemem mobilni telefon. ko bi samnom razgovarao. a i zraci

#123 kronostime

kronostime
  • Banned
  • 27,590 posts

Posted 06 May 2012 - 14:52

Zraci i monitor :unsure:

#124 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 06 May 2012 - 16:50

ja nemem mobilni telefon. ko bi samnom razgovarao. a i zraci

turi ka u kesu, ko daljinski za tv. :lol: a i na monitor nabi neki najlon. jest malo mutno, ali manje zraci.

#125 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 06 May 2012 - 17:27

1336307313[/url]' post='3537820']
ja nemem mobilni telefon. ko bi samnom razgovarao. a i zraci


A oko monitora ti trce plici, da smanje radiaciju.
Na pecini ti je solarni kolektor, da ti pravi struju.

Edited by mrd, 06 May 2012 - 17:27.


#126 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 06 May 2012 - 21:55

ne, ja zivim kao i vi, osim problema sa tekucom vodom. struju imam. ali shvatam da sma obican rob tehnologije i industrijskog spektakla. vi verujete da ste slobodni. skupa smo ispod zivotinja

#127 heathen

heathen
  • Members
  • 1,442 posts

Posted 08 May 2012 - 13:06

H.L. Mencken 1:

"The government consists of a gang of men exactly like you and me. They have, taking one with another, no special talent for the business of government; they have only a talent for getting and holding office. Their principal device to that end is to search out groups who pant and pine for something they can't get and to promise to give it to them. Nine times out of ten that promise is worth nothing. The tenth time is made good by looting A to satisfy B. In other words, government is a broker in pillage, and every election is sort of an advance auction sale of stolen goods."


H.L. Mencken 2:

"[A] good politician, under democracy, is quite as unthinkable as an honest burglar. His very existence, indeed, is a standing subversion of the public good in every rational sense. He is not one who serves the common weal; he is simply one who preys upon the commonwealth. It is to the interest of all the rest of us to hold down his powers to an irreducible minimum, and to reduce his compensation to nothing; it is to his interest to augment his powers at all hazards, and to make his compensation all the traffic will bear. To argue that these aims are identical is to argue palpable nonsense. The politician, at his ideal best, never even remotely approximated in practice, is a necessary evil; at his worst he is an almost intolerable nuisance. . . . These men, in point of fact, are seldom if ever moved by anything rationally describable as public spirit; there is actually no more public spirit among them than among so many burglars or street-walkers." (From H.L. Mencken, Prejudices: A Selection, pp. 172, 180).

#128 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 16 May 2012 - 12:02

H.L. Mencken 1:

"The government consists of a gang of men exactly like you and me. They have, taking one with another, no special talent for the business of government; they have only a talent for getting and holding office. Their principal device to that end is to search out groups who pant and pine for something they can't get and to promise to give it to them. Nine times out of ten that promise is worth nothing. The tenth time is made good by looting A to satisfy B. In other words, government is a broker in pillage, and every election is sort of an advance auction sale of stolen goods."


H.L. Mencken 2:

"[A] good politician, under democracy, is quite as unthinkable as an honest burglar. His very existence, indeed, is a standing subversion of the public good in every rational sense. He is not one who serves the common weal; he is simply one who preys upon the commonwealth. It is to the interest of all the rest of us to hold down his powers to an irreducible minimum, and to reduce his compensation to nothing; it is to his interest to augment his powers at all hazards, and to make his compensation all the traffic will bear. To argue that these aims are identical is to argue palpable nonsense. The politician, at his ideal best, never even remotely approximated in practice, is a necessary evil; at his worst he is an almost intolerable nuisance. . . . These men, in point of fact, are seldom if ever moved by anything rationally describable as public spirit; there is actually no more public spirit among them than among so many burglars or street-walkers." (From H.L. Mencken, Prejudices: A Selection, pp. 172, 180).




Sve necu da komentarisem, da ne pokvarim ovaj "predivan" citat... hajde ovako cu ga barem uduplati. Pozdrav, svako dobro!

#129 Bradzorf

Bradzorf
  • Banned
  • 352 posts

Posted 17 May 2012 - 16:18

Koliko sam razumeo postavljac topika se zalaze za smanjenu ulogu drzave ili cak njeno nestajanje. Poziva se na nekakve, rekao bih sumnjive naucnike, nekakve kvaziteorije, surogate od pojmova i slicne gluposti. Nekoliko puta mu je skrenuta paznja da mu je teorija busna ko svajcarski sir i da ne moze da izdrzi ni malo ozbiljniju kritiku. Medjutim, sva ta medicina ne pomaze.

Hajde da krenemo od pocetka, mozda malo odlutam od teme, ali ne previse. Sta je egzogamija? Tabu incesta? Kako nastaje drustvo? Frojd daje prilicno dobre odgovore na ova pitanja. Ako se dobro secam, pre nekoliko hiljada godina, u nekakvoj prazajednici, prahordi, najjace musko tj. otac je polno opstio sa zenskim clanovima iste. To se muskom delu zajednice nije bas dopadalo, jer su i oni hteli nesto za sebe, pa su ga ubili. Posto su to uradili, shvatili su u kakav sunovrat ih to vodi, pa su tatka izdigli na nivo bozanstva, a resenje problema polnog nagona i zadovoljenja istog potrazili u susednom plemenu. Dakle, toljaga u ruke pa otmi svoju draganu, ako imas mu**, ovaj hrabrosti. Da rezimiram(zvucim kao politicar), cak i ti primitivni ljudi, nasi preci, shvatili su da ih to sto se rukovode samo principom zadovoljstva nece mnogo usreciti, odnosno da moraju da pronadju neke mehanizme za opstanak zajednice, a oni izmedju ostalog ukljucuju i ogranicavanje tog principa, tj. njegovo pravilno usmeravanje i kanalisanje. Postavlja se pitanje kakve ovo ima veze sa drzavom? Meni se cini da ima i to mnogo. Hocu reci da i mene recimo mnogo smara kada me zaustavi saobracajna policija i hoce da mi naplati kaznu za neupaljenje farove u sred bela dana, ali da nije njih, da nisam svestan toga da mogu da iskoce iz skoro svakog zbuna vozio bih sto puta brze(iako i sada vozim prebrzo) i time ugrozio i svoju i bezbednost mnogih drugih ljudi. Paradoksalno, ma koliko drzava izgledala kao neko cudoviste, da je nema verovatno bismo ziveli kao divljaci.

#130 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 22 May 2012 - 20:40

Koliko sam razumeo postavljac topika se zalaze za smanjenu ulogu drzave ili cak njeno nestajanje. Poziva se na nekakve, rekao bih sumnjive naucnike, nekakve kvaziteorije, surogate od pojmova i slicne gluposti. Nekoliko puta mu je skrenuta paznja da mu je teorija busna ko svajcarski sir i da ne moze da izdrzi ni malo ozbiljniju kritiku. Medjutim, sva ta medicina ne pomaze.

Hajde da krenemo od pocetka, mozda malo odlutam od teme, ali ne previse. Sta je egzogamija? Tabu incesta? Kako nastaje drustvo? Frojd daje prilicno dobre odgovore na ova pitanja. Ako se dobro secam, pre nekoliko hiljada godina, u nekakvoj prazajednici, prahordi, najjace musko tj. otac je polno opstio sa zenskim clanovima iste. To se muskom delu zajednice nije bas dopadalo, jer su i oni hteli nesto za sebe, pa su ga ubili. Posto su to uradili, shvatili su u kakav sunovrat ih to vodi, pa su tatka izdigli na nivo bozanstva, a resenje problema polnog nagona i zadovoljenja istog potrazili u susednom plemenu. Dakle, toljaga u ruke pa otmi svoju draganu, ako imas mu**, ovaj hrabrosti. Da rezimiram(zvucim kao politicar), cak i ti primitivni ljudi, nasi preci, shvatili su da ih to sto se rukovode samo principom zadovoljstva nece mnogo usreciti, odnosno da moraju da pronadju neke mehanizme za opstanak zajednice, a oni izmedju ostalog ukljucuju i ogranicavanje tog principa, tj. njegovo pravilno usmeravanje i kanalisanje. Postavlja se pitanje kakve ovo ima veze sa drzavom? Meni se cini da ima i to mnogo. Hocu reci da i mene recimo mnogo smara kada me zaustavi saobracajna policija i hoce da mi naplati kaznu za neupaljenje farove u sred bela dana, ali da nije njih, da nisam svestan toga da mogu da iskoce iz skoro svakog zbuna vozio bih sto puta brze(iako i sada vozim prebrzo) i time ugrozio i svoju i bezbednost mnogih drugih ljudi. Paradoksalno, ma koliko drzava izgledala kao neko cudoviste, da je nema verovatno bismo ziveli kao divljaci.


Da postavljac topika je za razgovor, a ne "razgovor preko nisana". Ali svakako da je pljuvanje dobar nacin da se pocne "komentar". Hajde da vidimo kakv to sir smeta @bradzorf-u.

Citava mudros komentara se sazima na to da nam treba toljaga!? Pa da se lupamo po glavama i otimamo jedni od drugih do mile volje... I u pravu je braca, drzava nista drugo nije vec neandertalsko lupanje po glavudzama i otimanje skvo! Kao i mnoge druge "istine" iz kamenog doba, odavno je izgubila svaki smisao i prerasla u smetnju i napast. Da drzava jeste nastala i ima korjene sigurno u praistoriji, vodi porjeklo od plemena. Te ce i proci onda kada se moralna svijest prosjecnog covjeka prilagodi ovoj novoj, maltene evolucijskoj, cinjenici. - Danas nikoga ne zovemo abolicionistom, jer ropstva u onom obliku nema! Danas nikoga ne zovemo borcem za prava zena da glasaju, jer zene glasaju (kao da je to nesto bitno, no hajde, simbolika je u pitanju), boraca za ukidanje kmetstva isto nema... i sve tako!
Kako anarhija orginalno ne znaci bez zakona, sto obavezno ljudi grijese, vec bez vladara, provjeri rjecnik, ova toljaga od komentara samo lupa u prazno i mase u mraku... Kada si vec citao Frojda, ili slicno, mogao si da zaviris malko i u sebe pa se zapitas zasto bi "vozio sto puta brze(iako i sada vozis prebrzo)" te ugrozavao "svoju i bezbednost drugih ljudi." Predlozio bih da krenes od onog tatko-boga, pa mozda nadjes ono sto "izgledala kao neko cudoviste," al "da ga nije bilo verovatno bi zivio kao divljak."!!!

P.S. Indikativno je i to sto se cika u plavom kostimu sto iskace iz zbuna i otima od samog aktera ove price predstavlja tako benigno, kada je zapravo rezultat tih cikica sa toljagama vise od 250 000 000 , da dvije stotine i pedeset miliona umorenih, nenaoruzanih dusa (democid) i to samo u ovom vijeku. Indikativno je, da, kada se buducnost, krv i znoj nerodjene djece prodaje bjelosvjeskim mesetarima zarad saku dolara, ta pljacka milenijuma predstavlja kao eto plavac sa kapicom i lupkanjem po guzi koji to radi "za tvoje dobro". Mhmmm... smrc, smrc... a ti sad opleti koliko god mozes, jer lakse je bljuvati otrov na druge nego li zalijeciti svoje traume. Ali samo da znas, "apsolutno sam netolerantan na takve zajebancije", te ces biti, prosto ignorisan ako li krenes tim putem. Pa paa...