Jump to content


Photo
- - - - -

Priča Vašeg porobljavanja


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
129 replies to this topic

#16 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 09 February 2012 - 10:17

Ne radi se o strahu, radi o civilizovanom zivotu. Strah moze da postoji i u pecinskom zivotu i civilizovanom, ili moze da ne postoji u oba, ako si stoicar (a, da, stoicizam ne bi postao u pecinskom zivotu, jer ne bi bilo civilizovanosti, samim tim ti filozofskog razmisljanja). Kao sto rekoh, radi se o civilizovanom zivotu, jer ko ne zeli dom, odecu, toplu vodu, ukusnu hranu, higijenu, tehnologiju, arhitekturu, infrastukturu, organizovano drustvo, i sve ostalo sto civilizacija nudi, ako to moze da ima? Samo budala.


e p acena ukusne hrane, tehnologije itd je ropstvo. zar mislis da se proizvodnja moze organizovati bez discipline bez ustajanja u 6. pa da li si ijedan dan ucestvovao u proizvodnji, da li si ikada radio ili si izdrzavano lice?

#17 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 09 February 2012 - 10:30

Masovno konforan zivot je vec ekoloski unistio planetu. Pa vi uzivajte.

#18 dexter8

dexter8
  • Members
  • 764 posts

Posted 09 February 2012 - 11:32

Masovno konforan zivot je vec ekoloski unistio planetu. Pa vi uzivajte.


Ima li šta dosadnije od života u skladu sa prirodom? Planeta će se obnoviti, kao što se obnavljala u i svim prethodnim ciklusima uništenja, pa ćemo opet krenuti od zemunica i sojenica. Ovo u čemu danas živimo nije nikakav presedan u istoriji ljudske vrste, već smo mnogo puta dostizali ovako visok nivo tehno-naučnog razvoja (poslednji je bio Atlantida).

Prema tome, nema nikakve drame ni razloga za brigu, normalno je da se civilzacija resetuje i započinje novi ciklus. Sve ćemo ovo ponovo da napravimo i razjebemo, ništa strašno.

#19 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 09 February 2012 - 17:57

ja sam recimo prethodna dva dana ziveo bez tekuce vode. u principu nije strasno. ali recimo zene to ne vole, razmazene su. danas, da bi ste ziveli bez tekuce vode, vrlo bi tesko nasli zenu da zivi tako sa vama.

Bome, tesko bi nasao i muskarca, da se ne lazemo.

#20 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 09 February 2012 - 20:01

Bome, tesko bi nasao i muskarca, da se ne lazemo.


Ovima sa slike je sasvim lepo bez tekuće vode.
Posted Image

Ako je njima lepo, nemam ništa protiv da i drugima koji to žele bude lepo.:D

#21 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 10 February 2012 - 10:16

Ima li šta dosadnije od života u skladu sa prirodom? Planeta će se obnoviti, kao što se obnavljala u i svim prethodnim ciklusima uništenja, pa ćemo opet krenuti od zemunica i sojenica. Ovo u čemu danas živimo nije nikakav presedan u istoriji ljudske vrste, već smo mnogo puta dostizali ovako visok nivo tehno-naučnog razvoja (poslednji je bio Atlantida).

Prema tome, nema nikakve drame ni razloga za brigu, normalno je da se civilzacija resetuje i započinje novi ciklus. Sve ćemo ovo ponovo da napravimo i razjebemo, ništa strašno.


da, sve to ide tako lako

#22 dexter8

dexter8
  • Members
  • 764 posts

Posted 10 February 2012 - 16:02

da, sve to ide tako lako


Sigurno da ne ide tako lako, ali biće, sve na šta upozoravaš će se dogoditi za našeg života. Spustićemo se u zemunice, ali ne zato što ti ili bilo koji kritičar civilizacije tako propoveda, nego nećemo imati izbora.
Samo si malo požurio, strpi se još koju deceniju i onda sa zadovoljstvom posmatraj kako moderni svet nestaje, a nas pusti da uživamo u komforu dok još možemo.
Jel imamo deal?Posted Image




#23 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 10 February 2012 - 16:33

Kako vam nije jasno da je u dalekoj prošlosti bilo mnogo bolje. Ljudi su uglavnom umirali sa 25-30 godina, prljavi, vašljivi, puni pantljičara, bez pola zuba. Ipak je to mnogo časnije nego savremeno ropstvo.

#24 honey

honey
  • Members
  • 1,277 posts

Posted 10 February 2012 - 17:43

Samo si malo požurio, strpi se još koju deceniju i onda sa zadovoljstvom posmatraj kako moderni svet nestaje, a nas pusti da uživamo u komforu dok još možemo.
Jel imamo deal?Posted Image

Normalno da je deal, ako treba da potonemo, potonucemo propisno kao dzentlmenovi i dame.
Kao ona dva gospodina sa Titanika: obuceni u pingvin-odelo sa leptir masnom, u ruci casa scotch on the rocks dok im iza ledja svira mali kamerni orkestar.

Za one koji ne umeju da se strpe ima delimicnog leka: pokusani su kontakti sa do sada potpuno izolovanim plemenima Amazona. Ono nije ni to to sto se ovde trazi: mukica je sto ni ovi ljudi nisu dovoljno primitivni; i oni imaju nekakvu tehnologiju, te su neki nezvani radoznali gosti promptly ustreljeni lukom i strelom. Ali kazu da je gotovo sigurno da nemaju takse, za one kojima je to od zivotne vaznosti. Medjutim za kaveze ne mogu da garantuju.

Mozda se Pecinarima i posreci, mozda prsne Yellowstone, il se ostvari Majansko prorocanstvo i ne moraju da se nacekaju par decenija. Zivot je esencijano nepredvidljiv. A i nije brate u redu da mi uzivamo, a oni stalno da pate.

#25 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 10 February 2012 - 20:55

Kako vam nije jasno da je u dalekoj prošlosti bilo mnogo bolje. Ljudi su uglavnom umirali sa 25-30 godina, prljavi, vašljivi, puni pantljičara, bez pola zuba. Ipak je to mnogo časnije nego savremeno ropstvo.


Ja i dalje ne mogu da provalim da li ovaj nas vuče za nos ili je autentično... hm... poseban. Krajnje je smešno da neko trubi o tome kako mu maltene u životu ne trebaju ni struja, ni voda, ni civilizacija, ni grad, ni novac, ni ovo ni ono, ali i dalje kucka na kompjuteru. 'Ajde da poruke šalje preko goluba pismonoše, ali kompjuter...

#26 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 13 February 2012 - 19:45

Hvala svima na komentarima, samo nastavite. Lijepo je dobiti povratnu informaciju :)

Molino je anarho-kapitalista, i kao svi njegovi istomisljenici je u kontradikciji, jer je anarhizam, iz libertarijanske perspektive, nemoralan. Ako nema autoriteta (drzave) koji ce da uspostavi Princip neagresije, onda je, medju raznim PDA koje nude ljudima privatna zakonodavstva, NAP postaje opcionalan.



Zasto je "anarhizam" po njemu nemoralan?? Zasto mislis da je "autoritet" potreban, nista mi u ovom tvom komentaru nije logicno... ako te ne mrzi, probaj da prosiris??

Kako ja shvatam "UPB"-eng., moralnost je stvar za covjeka, pojedinca. Anarhizam je rijec, pojam.
Drugo, meni je blizi naziv volontarizam, ako se vec frljacamo pojmovima, iz prostog razloga sto u a.-kapital. uredjenju ti mozes da imas sistem kakav zelis, sa svoim istomisljenicima. Znaci ne postoji univerzalna forma, nametnuta za sve nas. Evo ko zeli moze da zivi u pecini, ko ne zeli ne mora...

#27 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 13 February 2012 - 19:51

Farmu je veoma tesko nap[ustiti. Zapravo to je nemoguce. tek kada u buducnosti gla dbude desetkovala ljudsku rasu to ce biti moguce. Civilizacija je tempirana bomba koja s emora demontirati. Tek kad abudemo ponovo u kamenom dobu, kada vise ne budemo kukavice, kada svesno odbacimo sve bicemo slobodni


Hvala.
Moje misljenje je nesto drugacije. Shvatam ja gnusanje pojedinaca na ono sto ih okruzuje, ali ne volim trpanje u raznorazne kategorije... nismo svi, definitivno, isti. Jos jedna stvar oko koje je Stefan u pravu, mislim da su uzroci sistema koji danas imamo. On kao problem danas vidi nacin na koji su djeca odgojena i ulovljena da postuju i prihvataju nasilne, nametnute autoritete. Dakle mnogo toga pocinje u porodici i drzava danas i jeste priblizno preslikana porodicna struktura...
Dakle, mozemo sigurno napredovati, toliko puta kroz istoriju jesmo, ali kao i za sve ostalo treba vremena. Pogledaj i:

Novac koji drzava prodaje u inostranstvu ste Vi,





#28 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 13 February 2012 - 19:53

...je da je ovako kako je zapocet dovoljno dobar za Deponiju.
Drugi put kad otvaras topik napisi zbog cega mislis da bi trebali da pogledamo video i kakav je tvoj stav. Slabo da nekog zanima ko je preveo i priredio.

Mene sad mrzi da gledam. Dovoljno mi je sto Sapunar kaze da je klip dobar.


Nemoj da si tako stroga :) , ovo je jedna od prvih tema koju sam postavio, prvo sto mi je palo na pamet jeste da iskopiram ono sto sam nasao ispod klipa... nadam se da je to dovoljno da nekoga barem zaintrigira... a evo tu sam za komunikaciju.

#29 zg76

zg76
  • Members
  • 526 posts

Posted 13 February 2012 - 20:01

Klip je toliko pretenciozan, otkrivanje tople vode po ko zna koji put, samo kroz različite metafore.

Bio zatvor vidljiv ili ne, ljudi u ogromnoj većini na njega dobrovoljno pristaju jer, kao što je bezbroj puta ponovljeno, više vole izvesnost zatvora od neizvesnosti slobode. Da, živimo u kavezu, u kutiji stambene košnice, ali vode i struje retko kad ponestane... bar dok redovno plaćaš. Ko će se zajebava, skuplja kišnicu, zahvaća iz bunara ili sa izvora pa vuklja u svoju sojenicu. Pa dok upališ vatru, ko će se drka sa kremenom-kamenom.... ovako samo upališ ringlu ili mikrotalasnu i očas nakokaš kokica, podgreješ pasulj, oćeš cicvare oćeš popare, šta ti srce izvoli.

Sad da ljude sve "oslobodiš" svih mogućih regula i obaveza, onako da je išćerati sve na ledinu pa ufat' se zauši pa skači... opet bi se pre ili kasnije uspostavile hijerarhije, klase, kaste, izašli bi jopet na isto, jer evolucija je užasavajuće spor proces, a možda ni nema dalje, ovo danas je vrhunac razvoja vrste. Ostaje jedino da nadamo u high-tech da nam učini život maksimalno komfornim, da mašine rade umesto nas a mi da plandujemo, uživamo, bavimo se umetnošću.

Zato ja uvek kad se povede rasprava na temu slobode, istine, egzistencije, insistiram da je fokus na potpuno pogrešnim vrednostima. Niti ljudi znaju šta bi sa slobodom, niti sa istinom, neupotrebljivo je sve to, treba se okrenuti zabavi, suština je u zajebanciji.

Šega, ba, šega, zvona i praporci.



Nisam siguran da si pogledao video do kraja... ne razumijem otkuda ti ideja da neko treba da skuplja kisnicu?? Sve sto danas vidis je napravljeno uprkos i pored otimacine i rasipanja onih koji drze vecinu oruzja.
Postoje odredjena pravila za svakoga, ne mnogo ali etika, tj moral postoji nezavisno od nasih zelja i htjenja... to je gosn. Molyneux pojasnio na svojoj stranici freedomainradio.com pod UPB-s ili tako nekako.. pa ti gledaj ako te interesuje.

Da hedonizam u mesu, totalitarizam napolju. Poslednji hipik...

#30 Vitali

Vitali
  • Members
  • 51 posts

Posted 13 February 2012 - 20:53

Zasto je "anarhizam" po njemu nemoralan?? Zasto mislis da je "autoritet" potreban, nista mi u ovom tvom komentaru nije logicno... ako te ne mrzi, probaj da prosiris??

Kako ja shvatam "UPB"-eng., moralnost je stvar za covjeka, pojedinca. Anarhizam je rijec, pojam.
Drugo, meni je blizi naziv volontarizam, ako se vec frljacamo pojmovima, iz prostog razloga sto u a.-kapital. uredjenju ti mozes da imas sistem kakav zelis, sa svoim istomisljenicima. Znaci ne postoji univerzalna forma, nametnuta za sve nas. Evo ko zeli moze da zivi u pecini, ko ne zeli ne mora...

Vec sam objasnio. Po libertarijanizmu, osnova morala je aksiom neagresije. U Anarhizmu ne postoji autoritet koji formalno uspostavlja zakone, pa je samim tim postovanje aksioma neagresije opciono, i samim tim je po slobodarstvu anarhizam nemoralan.