Jump to content


Photo
- - - - -

Zasto Novak voli Srbiju?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5869 replies to this topic

#46 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 24 January 2012 - 17:13

Džaba tebi da se crta kad tražiš to što nema - lepo sam ti rekao: "editovao sam gornji tekst i ubacio referenciju gde stoji." Ostalo nećeš pronaći ni u parafraziranom obliku jer, osim na ovom forumu, ne postoji.


Cekaj, ti si 'ladno naveo Zagin tekst bez upucivanja na izvor. :lol: Druze moj, jel' znas ti da je to kaznjivo?

Uzgred, sravni taj deo teksta sa sledecim boldom i shvatices zasto je i on boldovan. Ako si ti autor ovog teksta skrenucu ti paznju da Zaga govori o uzem i sirem dozivljaju nacije sa kulturoloskog stanovista a ne o fantomskom gradjanskom opredeljenju kao izrazu individualistickih teznji coveka i antipodu jedne od uzih interpretacija nacije. Identitet se nikada ne izgradjuje na samo jednoj bazi, pa ni na bazi samo etnosa, jer je to cak i na svesnom nivou nemoguce. Ono sto postoji je tendencija forsiranja jednog dela identiteta, u ovom slucaju etnickog, na ustrb drugih i to je sve. To je i smisao te Zagine recenice koju si izvukao iz konteksta i nema nikakve veze sa ostatkom teksta.

Naime, jesi se svojski potrudio da objasnis neobjasnjivo ali ono gde ti tekst sepa od pocetka je osnovna teza da postoje ideologije ciji je smisao zastita civilizacijskih normi od valjda nekih drugih ideologija koje ih krse. Civilizacijske norme, ako sam ispravno procitao ono sto si hteo da napises u kontekstu u kojem si ih naveo su metapoliticka kategorija a ne politicka. Na stranu sto sam je izraz "civilizacijska norma" sporan jer "civilizacijsko normiranje" nije istorijski linearan proces. I jos si u citav taj kazan svega i svacega ubacio nekakvog Novaka Djokovica kao paradigmu "anticivilizacijskog normiranja" savremene Srbije. Jebo te.

#47 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 24 January 2012 - 17:18

preletih temu bez citanja postova. znam otprilike sta pise. ovaj tvoj sam procitao, vidim kratak. :D zapravo, meni pade u oko po nickovima koji ucustvuju u diskusiji da je najmanje tzv ''sportista'' i navijaca. sto ce reci da oni poprilicno vole svoj kutak u kome se navija ili prepucava za djokovica. ergo, opet nije topic o djokovicu, nego ide nova runda: il' cu ga ja tebi, il' ces ga ti meni! lici mi na ono sranje u ruandi....


Sta da ti kazem? Instrukcije u uvodnom postu su bile jasne da jasnije ne mogu biti ali tu nema pomoci. Mrznja i zavist dokazano sprecavaju slobodan i neometan razvoj misaonih procesa koji su potrebni da bi se hladno i racionalno o necemu raspravljalo.

Uzgred, da ti se zahvalim na lepom i razloznom postu koji si ostavio na topiku koji se ticao mog poslednjeg banovanja. Imao sam utisak, ako se dobro secam (davno to bese), da sam nesto imao da ti odgovorim ali taj topik netragom nestade u bespucima interneta a i ja sam do sada verovatno zaboravio sta sam hteo da ti napisem.

Edited by harper lee, 24 January 2012 - 17:19.


#48 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 24 January 2012 - 17:20

Da je u pitanju real life pa da mozes necim da mi uzvratis, recimo, da mi ocistis cipele ili vezes pertle kad me mrzi da se sagnem pa i nekako.

Znam da ti nije bila namera ali napravio si sjajnu aluziju na real life nebeske drzavne (s)tvorevine koju em mrzi da se sagne em nikako da nadje ikog dostojnog da joj ocisti blato sa opanaka.
No nadje se u pravilnim vremenenskim intervalima neki srBski vo koji je malo povuce iz gliba da moze da odigra poneko euforicno naciJonalno kolce dok se opet ne zaglibi nebeski. I tako ukrug.

#49 Kino Sutjeska

Kino Sutjeska
  • Members
  • 219 posts

Posted 24 January 2012 - 17:32

Bas sam video da Novak ima cool patike, Adidas sa zastavom Srbije na peti.

Kao nekada kada je bilo cool da se nosi neka odeca ili obuca sa motivima sa americke zastave, eto dodje vreme posle tolikih godina satanizacije sa CNN-a, da se pojavi srpska zastava u nekom sportskom pop-art fazonu.

Ja jos nikada nisam cuo niti jednog svetskog komentatora da kaze bilo koju ruznu rec o Novaku, koji opet ne propusta nikada priliku da kaze nesto promotivno o Srbiji. Ja mislim da tu nema govora o bilo kakvom interesu, a pogotovu materijalnom, nego o najobicnijoj ljubavi prema svojoj zemlji, sto opet pokazuju i sportisti i iz drugih zemalja, samo za razliku od Novaka njihove zemlje nisu prikazane u tako losem svetlu, ili su mnogo vece i znacajnije te zbog toga Novak ima jedan motiv vise. Ocigledan je njegov ogroman volonterski trud da promovise Srbiju.



#50 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 24 January 2012 - 17:47

taj topik netragom nestade u bespucima interneta a i ja sam do sada verovatno zaboravio sta sam hteo da ti napisem.


Ama nije nesto, nego si ti nepismen. Evo ti ga, pa odgovaraj do mile volje.

#51 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 24 January 2012 - 17:56

Znam da ti nije bila namera ali napravio si sjajnu aluziju na real life nebeske drzavne (s)tvorevine koju em mrzi da se sagne em nikako da nadje ikog dostojnog da joj ocisti blato sa opanaka.
No nadje se u pravilnim vremenenskim intervalima neki srBski vo koji je malo povuce iz gliba da moze da odigra poneko euforicno naciJonalno kolce dok se opet ne zaglibi nebeski. I tako ukrug.


Nemam pojma, ne nosim opanke. Ako bi bila ljubazna da podelis sa mnom to iskustvo za koje verujem da ti je blisko mozda cu moci da ti odgovorim adekvatno.

#52 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 24 January 2012 - 17:59

Ama nije nesto, nego si ti nepismen. Evo ti ga, pa odgovaraj do mile volje.


A ti bas sve moras da pokvaris.

Ne, nisam znao gde je topik. Bas ti hvala sto si ga nasao za mene. <_<

Edited by harper lee, 24 January 2012 - 17:59.


#53 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 24 January 2012 - 18:01

A ti bas sve moras da pokvaris.

Ne, nisam znao gde je topik. Bas ti hvala sto si ga nasao za mene. <_<


Hehe ne vjerujem ti.

#54 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 24 January 2012 - 18:04

Nemam pojma, ne nosim opanke. Ako bi bila ljubazna da podelis sa mnom to iskustvo za koje verujem da ti je blisko mozda cu moci da ti odgovorim adekvatno.

Mislim da je najbolje da ti nastavis da verujes da je meni to iskustvo blisko a ja cu verujem da je tebi cipela tesna. Tako je najadekvatnije.

#55 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 24 January 2012 - 18:05

Hehe ne vjerujem ti.


Ne verujem ni ja sam sebi pa eto konacno prilike da se slozimo oko necega. :D

#56 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 24 January 2012 - 18:07

Mislim da je najbolje da ti nastavis da verujes da je meni to iskustvo blisko a ja cu verujem da je tebi cipela tesna. Tako je najadekvatnije.


Juzna pruga?

Nema problema, odgovara mi. Svako veruje u ono u sta zeli da veruje, deluje fino.

#57 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 24 January 2012 - 18:14

Juzna pruga?

Brzina u kucanju ali mi je drago da se u tebi pojavio tracak nade.

#58 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 24 January 2012 - 18:16

Bas sam video da Novak ima cool patike, Adidas sa zastavom Srbije na peti.

Kao nekada kada je bilo cool da se nosi neka odeca ili obuca sa motivima sa americke zastave, eto dodje vreme posle tolikih godina satanizacije sa CNN-a, da se pojavi srpska zastava u nekom sportskom pop-art fazonu.

Ja jos nikada nisam cuo niti jednog svetskog komentatora da kaze bilo koju ruznu rec o Novaku, koji opet ne propusta nikada priliku da kaze nesto promotivno o Srbiji. Ja mislim da tu nema govora o bilo kakvom interesu, a pogotovu materijalnom, nego o najobicnijoj ljubavi prema svojoj zemlji, sto opet pokazuju i sportisti i iz drugih zemalja, samo za razliku od Novaka njihove zemlje nisu prikazane u tako losem svetlu, ili su mnogo vece i znacajnije te zbog toga Novak ima jedan motiv vise. Ocigledan je njegov ogroman volonterski trud da promovise Srbiju.


Covek je prosle godine samo od turnira zaradio skoro 13 miliona dolara, naravno da se ne radi o materijalnom interesu. Mislim da je njemu kao globtroteru od 12. godine zivota trebala neka opsta potvrda da je dasa i da zato toliko potencira svoje poreklo. Vrlo je jednostavno. Problem je u tome sto jedino mi i jedino kod njega u tome zelimo da vidimo nesto ruzno po svaku cenu. Kad covek proseta po Beogradu i Novom Sadu ovih dana, narocito oko Arene i SPENS-a moze da vidi na hiljade Makedonaca, Hrvata, Slovenaca, Spanaca, Francuza, Madjara, Nemaca koji su dosli da se malo prozezaju, proslave pokoju pobedu, protuguju pokoji poraz i dobro se zabave. Jako lepo to izgleda, a i Beograd je mnogo lepsi sa svim tim raznim bojama, zastavama i veseljem na ulicama, verovatno i Novi Sad. Ali sta to vredi kad o tome ovde pisu samo oni koji se plase da izadju iz svoje sobe osim kad moraju da uplate internet.

#59 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 24 January 2012 - 18:18

Brzina u kucanju ali mi je drago da se u tebi pojavio tracak nade.


A, brzina u kucanju. :D U tom slucaju, izvinjavam se.

#60 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 24 January 2012 - 19:03

Cekaj, ti si 'ladno naveo Zagin tekst bez upucivanja na izvor. :lol: Druze moj, jel' znas ti da je to kaznjivo?

Uzgred, sravni taj deo teksta sa sledecim boldom i shvatices zasto je i on boldovan. Ako si ti autor ovog teksta skrenucu ti paznju da Zaga govori o uzem i sirem dozivljaju nacije sa kulturoloskog stanovista a ne o fantomskom gradjanskom opredeljenju kao izrazu individualistickih teznji coveka i antipodu jedne od uzih interpretacija nacije. Identitet se nikada ne izgradjuje na samo jednoj bazi, pa ni na bazi samo etnosa, jer je to cak i na svesnom nivou nemoguce. Ono sto postoji je tendencija forsiranja jednog dela identiteta, u ovom slucaju etnickog, na ustrb drugih i to je sve. To je i smisao te Zagine recenice koju si izvukao iz konteksta i nema nikakve veze sa ostatkom teksta.

Naime, jesi se svojski potrudio da objasnis neobjasnjivo ali ono gde ti tekst sepa od pocetka je osnovna teza da postoje ideologije ciji je smisao zastita civilizacijskih normi od valjda nekih drugih ideologija koje ih krse. Civilizacijske norme, ako sam ispravno procitao ono sto si hteo da napises u kontekstu u kojem si ih naveo su metapoliticka kategorija a ne politicka. Na stranu sto sam je izraz "civilizacijska norma" sporan jer "civilizacijsko normiranje" nije istorijski linearan proces. I jos si u citav taj kazan svega i svacega ubacio nekakvog Novaka Djokovica kao paradigmu "anticivilizacijskog normiranja" savremene Srbije. Jebo te.

Ti bi kao Gljivica - odmah u arest.

Ako, ako, već sam se na ovom forumu sretao sa nekoliko teniserskih zaludjenika koji su hteli na moju adresu šibnuti tužilaštvo za visokotehnološki kriminal (ne zajebavam) - zbog loše Svečeve igre. Izvini što ne prezentujem svoje postove kao naučni rad. Izvinjavam se i Zagorki što je nesvesno bila ubačena u (citiram): "najvece gluposti iz teksta. Mogao sam lako da boldujem i ceo tekst ali na kraju sam morao da istaknem narocito zapazene vinjete. (Harper Lee)" Kraj citata.

Uzgred, civilizacijsku normu sam postavio u tekst u smislu srozavanja iste - "granatiranje civilizacijskih normi", izraz u tom kontekstu uopšte nije sporan (hvala na cepidlačenju). Novaka Djokovića sam pomenuo samo u kontekstu ideala neke zajednice a ne kao idejnog vodju etnoplemenskog pira, suštinski se je tekst bavio društvom i društvenim elitama - to što si ti proizvoljno došao do nekih zaključaka, pa nemoj me zbog toga ispod brankovog mosta.

O identitetima, naročito o etnonacionalnom (Srbin, ergo sum), koji je za ovu raspravu bitan, slobodno ubaci još po koju. Time se topik i bavi, izmedju ostalog, ne (?) - "Kriza kolektivnog etnoidentiteta i svetionik nade - etnonacionalni klitoris za sivo beogradsko popodne i vrele melbournske noći."

Jebo i tebe.