Jump to content


Photo
- - - - -

Zasto Novak voli Srbiju?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5869 replies to this topic

#5851 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 19 November 2013 - 13:23

Na stranu to što nije poricao (to nije pravi termin), način na koji se obraćaš drugom forumašu nije korektan.


Koliko je meni poznato, oni koji danas osporavaju Aušvic se u demokratskom svetu zovu relativizatorima nacističkih zločina.
Isto važi i za Njoku. Očito da je tom izjavom relativizovao srpski nacizam.

#5852 gavrilo milentijevic

gavrilo milentijevic
  • Banned
  • 103 posts

Posted 19 November 2013 - 13:25

Koliko je meni poznato, oni koji danas osporavaju Aušvic se u demokratskom svetu zovu relativizatorima nacističkih zločina.
Isto važi i za Njoku. Očito da je tom izjavom relativizovao srpski nacizam.

Presmesno istovremeno i pretuzno porediti ausvic sa bilo cime. A inace me zanima odakle vama sve te izjave Novaka Đokovića o srebrenici i zasto bi se on o istoj izjasnjavao?



#5853 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 19 November 2013 - 13:29

 

Koliko je meni poznato, oni koji danas osporavaju Aušvic se u demokratskom svetu zovu relativizatorima nacističkih zločina.
Isto važi i za Njoku. Očito da je tom izjavom relativizovao srpski nacizam.


Taj termin relativizacije toliko se odomaćio na ovom forumu, da se poteže čak i slučaju nekih neuporedivih situacija, zločina, čega još sve.

Te lake tautologije ne mogu se praviti kako ti padne napamet, zar ne melanholik?
 
 

#5854 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 19 November 2013 - 13:30

Presmesno istovremeno i pretuzno porediti ausvic sa bilo cime. A inace me zanima odakle vama sve te izjave Novaka Đokovića o srebrenici i zasto bi se on o istoj izjasnjavao?


Zašto se Srebrenica ne može porediti sa Aušvicom? Zar nije zločin u Srebrenici okarakterisan kao genocid ili ti misliš da priznaš samo zaključke sa neke od sednica Centralne otadžbinske uprave SRS?
Radi se isključivo o razlici broja ubijenih ljudi ali namera je identična.
Njoka je to pokušao da ospori. Valjda, po njemu, je to bila pravedna borba srpskog naroda u BiH ili je zlatni dečko ekspert za patriJotizam ali ne i za njegovu malignu prirodu. Kada ne zna ništa o tome, zašto se izjasnio?

#5855 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 19 November 2013 - 13:34

Ne beri ti gajle kako se ja obraćam Perkosu. Imamo mi međusobni kredit za obraćanje jedan drugome, i razumemo se veoma dobro. No ti to ne razumeš.

to je samo zato što ja nikad ne špijam i ne pada mi na pamet da te vaspitavam pod stare dane to je trebalo na vreme kod kuće da naučiš, džaba što bi ti ovde neko dao 5 dana kazne ... 


Edited by perkos, 19 November 2013 - 13:35.


#5856 Pristevac

Pristevac
  • Members
  • 11,229 posts

Posted 19 November 2013 - 13:42

to je samo zato što ja nikad ne špijam i ne pada mi na pamet da te vaspitavam pod stare dane to je trebalo na vreme kod kuće da naučiš, džaba što bi ti ovde neko dao 5 dana kazne ... 

:twak: :P



#5857 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 19 November 2013 - 13:45

Dakle, ako je slika posledica srbovanja (neke malo starije generacije) sledi da je ovo srbovanje (dece koja nisu ni bila rodjena) nesto protiv cega bi se moralo postici gradjanski koncenzus, ne?

Ne razumeš ti tu logiku.

 

Današnja generacija naše dece koja prži svoje krompiriće u dobrohotnom srpskom tiganju nacionalizma, veoma dobro očuvanom i danom u amanet od te starije generacije, nema razloga za stid. Čak i više, starija generacija bolje da ćuti pošto će tako sputavati već onako jadnu dečicu našu. Bezveze da je sad opterećuje nekim no - no pričama o žrtvama, devastaciji, neuspelim poduhvatima, izgubljenim velikosrpskim ratovima i sličnim nebulozama, sa kojima se samo želi ocrniti dobrohotni srpski nacionalizam. Ima doduše jedno dva tri imena, koja su u nekim stvarima malo preterala pa malo iskoristila dobrohotni srpski nacionalizam za neke svoje poslove, ali su sasvim nebitne nuspojave.

 

To ti je logika - od sad nadalje, puj, pike, ne važi.



#5858 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 19 November 2013 - 13:47

Aušvic, Srebrenica, Djokovic....Molim vas da prekinete sa ovim neukusnim analogijama.



#5859 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 19 November 2013 - 13:50

Aušvic, Srebrenica, Djokovic....Molim vas da prekinete sa ovim neukusnim analogijama.


Molim te da ne zaboraviš da je Đoković rekao za Ratka Mladića da je on "osetljivo pitanje". Da li bi ovako reagovao (da se prekinu neukusne analogije; btw, slažem se da je Đokovićev ideološki angažman potpuno neukusan jer vređa žrtve srpskih okupatorskih ratova) da neki nemački sportista za Hitlera kaže da je "osetljivo pitanje"?

Edited by melankolic, 19 November 2013 - 13:52.


#5860 gavrilo milentijevic

gavrilo milentijevic
  • Banned
  • 103 posts

Posted 19 November 2013 - 13:51

Aušvic, Srebrenica, Djokovic....Molim vas da prekinete sa ovim neukusnim analogijama.

bas to!



#5861 perkos

perkos
  • Members
  • 26,798 posts

Posted 19 November 2013 - 13:56

Aušvic, Srebrenica, Djokovic....Molim vas da prekinete sa ovim neukusnim analogijama.

prvo bi trebalo da obrišu onu sliku sa ove teme



#5862 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 19 November 2013 - 13:58

srbrenica, porez, srebrenica, porez, srebrenica, porez, pa onda red srbovanja ( pretpostavljam da to znaci nesto negativno), pa onda opet srebrenica, pa tri prsta, pa onda verovatno srpska zastava ( stoga mu predlozimo da nosi zastavu malih antila ) i tako budalastinama nikad kraja. Logoreja, preneta na papir, odnosno na tastaturu, pa preko nje na forum, isticanje kvaziintelektualnosti i izdizanja iznad sirokih narodnih masa su tako karakteristicne za neostvarene licnosti sa gomilom probllema, koje ne resavaju vec ispoljavaju na pogresan nacin. Ja sam lepo priznaLA da imam svoj vlastiti cemer, koji ima svaka normalna osoba sposobna da rasudjuje i oseca, ali oni su bezgresni i savrseni i stoga kompetentni da osudjuju i presudjuju. Mi smo bolidi, nacosi, neostvareni i iskompleksirani i kroz idolopoklonstvo projektujemo svoje frustracije.

valda Monaka!?

 

A da , za promenu, promenis nick I avatar u nesto prikladnije, da ne kazem u nesto malo zenstvenije, ako ti vec smeta sto ti pogrese rod u obracanju?



#5863 gavrilo milentijevic

gavrilo milentijevic
  • Banned
  • 103 posts

Posted 19 November 2013 - 13:58

Pored predloga da u Ustav RS udje odredba da je predsednik Srbije institucija koja se izvinjava za srebrenicu, treba predloziti ITF-u da se svi sadasnji i buduci top 10 teniseri izvinjavaju za isto i da imaju jasan stav po tom pitanju. Da se, ukoliko su iz Srbije, iste odreknu i da se deklarisu kao Eskimi.



#5864 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 19 November 2013 - 14:09

Pored predloga da u Ustav RS udje odredba da je predsednik Srbije institucija koja se izvinjava za srebrenicu, treba predloziti ITF-u da se svi sadasnji i buduci top 10 teniseri izvinjavaju za isto i da imaju jasan stav po tom pitanju. Da se, ukoliko su iz Srbije, iste odreknu i da se deklarisu kao Eskimi.

 

Nijednom normalnom čoveku, a posebno svetski poznatoj javnoj ličnosti, danas ne pada na pamet da dovodi u pitanje holokaust. Isto kao što nikome pre Njoke nije palo na pamet da dovede u pitanje srebrenički genocid i ključnu ulogu Ratka Mladića u tome.

Zato nije ni potrebno takvim stvarima obavezivati bilo koju sportsku organizacija koje danas nisu samo udruženja sportista nego imaju mnogo širi društveni značaj (recimo, pitanje fer pleja, borbe protiv rasizma na sportskim terenima i sl.).

 

Vidim da se Njoka malo primirio sa srbovanjem. Da li je u pitanju promena ideološkog kursa ili mu je savetovano da takav imidž ne priliči No1 koji time odbija sponzore, stvar je poprilično jasna.


Edited by melankolic, 19 November 2013 - 14:10.


#5865 gavrilo milentijevic

gavrilo milentijevic
  • Banned
  • 103 posts

Posted 19 November 2013 - 14:12

valda Monaka!?

 

A da , za promenu, promenis nick I avatar u nesto prikladnije, da ne kazem u nesto malo zenstvenije, ako ti vec smeta sto ti pogrese rod u obracanju?

Gavrilo je, kako da ti kazem, simbol ogranicenosti, koja je i ovde, kao i u celoj Srbiji opsteprisutna. Gavrilo je pokusao da nas opomene. No uzalud.