Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /srv/b92/sajtovi/forum/forum/index.php(1) : runtime-created function(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(1) : eval()'d code(53) : eval()'d code on line 3 Zasto Novak voli Srbiju? - Page 3 - Politika - Forum B92

Jump to content

Photo
- - - - -

Zasto Novak voli Srbiju?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
5869 replies to this topic

#31 steins

steins
  • Members
  • 7,357 posts

Posted 24 January 2012 - 09:52

Da si samo malo pazljivije procitao uvodni post na temi o N.Dj., i malo razmislio, uvideo bi koliko je naslov teme genijalan.

ali naslov one teme uopšte nije genijalan, samo je provokativan - in a bad way.

dobar naslov one teme bi bilo ovo

politickim marketingom u sportu i budzetskim zloupotrebama.

#32 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 24 January 2012 - 10:14

Ova tema je poprilično besmislena i jalova od samog starta. Ona druga nije bila, ali je vremenom i ona obesmišljena i pretvorena u čisto natpljuvavanje i patkometriju.
Ova mi izgleda kao pokušaj jedne zavađene strane da drugo poluvreme zaigra "na svom terenu"(pro), pošto je do sad igrala "u gostima"(contra).

#33 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 24 January 2012 - 13:07

Oni koji se nadju pozvanim da na ovom topiku ucestvuju mogu da pocnu od toga da su jedini zivi ljudi u Antickoj Grckoj koji su smatrani polubogovima bili olimpijski sampioni, pa neka delju do danas.

Savremeno društvo ili barem surovi ideal, vredan borbe 21. veka, već je odavno prevazišao starogrčku mitologiju pa i opšte vrednovanje tadašnje demokracije. Koliko god da su neke utopijske vrednosti vredne novog ugla razmatranja i vraćanja analizi pojednostavljenih mehanizama davnih uredjenja, ipak su razlike suviše velike za njihovu savremenu adaptaciju, osim kroz wertherovski romantički refleks.

"Kulturama, koje se ne znaju nositi ni sa pobjedama ni sa porazima, mitomanska nostalgija je uvjetovani refleks čije ciklično ponavljanje efikasno onemogućava razvijanje stvarnosti."
(Ante Perković - Sedma republika)

Forehand iz Palanke

Kulturloška analiza fenomenologije Novaka Djokovića i njegovog uticaja na savremeno srpsko društvo, koje je za ovu raspravu merodajan uzorak, može se posmatrati iz više uglova. Na kolektivnoj razini on mobilizuje primordijalni koncept shvatanja nacije i neophodno teži ka izrodjenoj unutrašnjoj homogenizaciji. Na taj spektar ću se ja osvrnuti.

"Prema primordijalnom shvatanju nacija se svodi na etnicitet, za koji se misli da je primaran zato što se pojedinac radja sa konstitutivnim elementima svog etničkog identiteta, a to su oni elementi koji ga povezuju sa precima (počev od prezimena, verske pripadnosti i sl.). Drugim rečima, prema ovom shvatanju etnički identitet čini "baznu grupu" identiteta za sve pojedince, kroz koju se prenose emocije, instinkti, uspomene, što stoji s one strane svesti. Izvodi se iz verovanja da je etnički identitet ukotovljen u srodničku grupu (prošireni srodnički sistem), pridajući etničkoj privrženosti primarnu snagu solidarnosti prema "svojima" i budeći simbolizam krvne veze, sa pretpostavljenim biološkim korenima, a u stvari predstavlja biološki redukcionizam. Kada se identitet izgradjuje na bazi etnosa, on se svodi na identifikaciju sa etničkom grupom, moglo bi se reći, bez ostatka, čime se ograničava i suzava kako individualitet tako i grupni identitet, koji mora da se podredi etnicitetu – što je potpunija identifikacija sa etničkom grupom, siromašnije je "ja" i pojedinaca i grupe.

Za razliku od etničkog identiteta, u kojem svaki pojedinac intimno doživljava sebe prvenstveno kao člana vlastite etnogrupe, u modernoj naciji on sebe doživljava višestruko (a i ne mora) - i klasno i konfesionalno i profesionalno, uključujući i doživljaj da je istovremeno i gradjanin sveta." (Z. Golubović - Ja i drugi. Antropološka istraživanja individualnog i kolektivnog identiteta)

Tako polazimo od izvora simptomatske paradigme etnonaciie i nerazumevanja ostalih, gradjanskih opredeljenja, koja teže više ka individualnosti nego ka plemenskom srodstvu iz koje kič reotkrivene mitologije kolektivno siluje svakog neopredeljenog, pa makar samo "benignim" kičem, čija je produžena ruka Novak Djoković.

On je u kulturološkom smislu prevashodno društveni pokretač new age turbopravoslavnog jet-seta, miksa fiktivne veličine svesrpske etnonacionalne "aristokracije", kao nadgradnja turbofolka 90-ih i zadnji akt normalizacije kriminalnosti tih vremena. A to je teret, koji mu je stavljen na ramena od društvene elite, sa kojom on upada u svesnu vezu zarad vlastitih interesa. Po drugoj strani, to je teret koji ni u čemu ne pomaže u sučeljavanju i rešavanju istinskih pitanja prosperiteta društva pa i razvijanje kritičke mase pojedinca. A "imidž zemlje", gradjen na njemu, je teatralna farsa i prazna floskula, sa kojom si etnonacionalni intelektualci stavljaju flaster na rane, lečeći primarno posledice a ne nužno i izvor svog padanja na reklamokratski trik, nastavljajući time paradu bezumlja, iz koje spinuju projekcije za šire narodne mase, kojima fenomen Novaka Djokovića ne dolazi samo kao flaster, već kao miks antibiotika i morfija za hroničku upalu moždanih ćelija.

Backhand Down The Fuck

Kada "forehand iz Palanke" ne pogadja svoj cilj, tu je i druga strana reketa, ubojiti "backhand down the fuck", koji u svojstvenom stilu završava posao - ugradnju netolerancije kao "simpatički refleks nacionalnog karaktera" te proizvoljno granatiranje civilizacijskih normi, prvo srozavanjem i relativizacijom taistih, kasnije gangbangovanjem slobode govora i medijskopolitičkim pozivima na linč. Svakoga, koji se je samo usudio da pomisli, uspori, pozove na trezvenost i ukaže na relativno veliku mogućnost greške u interpretaciji.

Ako su neki stereotipi toliko jaki, indoktrinacija potpuna, socijalni inženjering u punom razmahu a nacija se napija vina primarno iz sportske krčme, onda dolazimo od fenomena beznadja i trenutačnih epileptičkih napada, kada forehand iz Palanke nekako promaši teren, pa do španovanja u poetsku katarzu uz bok sa antičkim božanstvima kada ubojica sa druge strane reketa odradi posao. To je svojevrstvena metastaza realnosti, u trenucima kada iracionalni pokic za pražnjenje (etnonacionalnih) emocija nema kontrole, a društveni poredak istovremeno nema mehanizma ni za suzbijanje, ni za prevenciju, ni za neophodnu edukaciju, pa ni za prepotrebnu prevenciju, dok odredjene manjine traže samo razumevanje i toleranciju po njihovom pitanju.

To je taj (ne)civilizacijski iskorak koji srpsku državu deli od društava, na koje bi trebala da se ugleda. Oni koji su toga svesni, nemaju prave moći za realizaciju boljitka, oni koji tu moć imaju, troše je na gangbangovsko orgijanje i napijanje sa izvora vlastite samobitnosti.

Edited by Dhx77, 24 January 2012 - 16:32.

#34 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 24 January 2012 - 13:10

Aham, dakle, sada sam sociopata, diletant i sta sve ne? Ako si zavrsio, moze li ovaj topik da ide na deponiju jer vec imamo jedan koji se bavi duhovnim vodjom srpskog roda, njegovim uticajem na isti, i time svim time sto si zeleo da pitas. Ja se samo pitam zasto bi nekom prosecnom stanovniku ove zemlje bilo tako vazno da prati kako neki udarac loptica zaradjuje milione samo zato sto je Srbin? Mislim, cemu doceci i sva ona cuda? Sto se ne docekuju piloti posle dobro obavljenog leta?

Da si samo malo pazljivije procitao uvodni post na temi o N.Dj., i malo razmislio, uvideo bi koliko je naslov teme genijalan. Toliko od mene. Jedno pitanje: Da li se ti radujes pobedama N.Dj.?

A i nasao si kada da pitas, pa pogledaj koliko je sati.

Ne, ne, pogresno si se prepoznao. Sociopate su neki drugi, ti si samo tupadzija.

Naslov teme je iz nekoliko razloga zilion puta primereniji nego slican naslov koji se tice nekih drugih stvari jer je Novak vise puta javno isticao sentiment prema drzavi iz koje potice a mahinacije Ministarstva za Ekologiju i Family Sporta ne samo da ne govore nista o njegovom sentimentu vec nema nikakvih dokaza ni da on uopste bilo sta zna o tome. Ali ako ce ti biti lakse evo predlazem da se topik preimenuje u "Zasto Del Potro voli Argentinu".

Sto se tvog pitanja tice odgovor je - da, uvek navijam za sportiste i reprezentacije Srbije. Guilty as charged.

#35 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 24 January 2012 - 13:19

Savremeno društvo ili barem surovi ideal, vredan borbe 21. veka, već je odavno prevazišao starogrčku mitologiju pa i opšte vrednovanje tadašnje demokracije. Koliko god da su neke utopijske vrednosti vredne novog ugla razmatranja i vraćanja analizi pojednostavljenih mehanizama davnih uredjenja, ipak su razlike suviše velike za njihovu savremenu adaptaciju, osim kroz wertherovski romantički refleks.

"Kulturama, koje se ne znaju nositi ni sa pobjedama ni sa porazima, mitomanska nostalgija je uvjetovani refleks čije ciklično ponavljanje efikasno onemogućava razvijanje stvarnosti."
(Ante Perković - Sedma republika)

Forehand iz Palanke

Kulturloška analiza fenomenologije Novaka Djokovića i njegovog uticaja na savremeno srpsko društvo, koje je za ovu raspravu merodajan uzorak, može se posmatrati iz više uglova. Na kolektivnoj razini on mobilizuje primordijalni koncept shvatanja nacije i neophodno teži ka izrodjenoj unutrašnjoj homogenizaciji. Na taj spektar ću se ja osvrnuti.

Prema primordijalnom shvatanju nacija se svodi na etnicitet, za koji se misli da je primaran zato što se pojedinac radja sa konstitutivnim elementima svog etničkog identiteta, a to su oni elementi koji ga povezuju sa precima (počev od prezimena, verske pripadnosti i sl.). Drugim rečima, prema ovom shvatanju etnički identitet čini "baznu grupu" identiteta za sve pojedince, kroz koju se prenose emocije, instinkti, uspomene, što stoji s one strane svesti. Izvodi se iz verovanja da je etnički identitet ukotovljen u srodničku grupu (prošireni srodnički sistem), pridajući etničkoj privrženosti primarnu snagu solidarnosti prema "svojima" i budeći simbolizam krvne veze, sa pretpostavljenim biološkim korenima, a u stvari predstavlja biološki redukcionizam. Kada se identitet izgradjuje na bazi etnosa, on se svodi na identifikaciju sa etničkom grupom, moglo bi se reći, bez ostatka, čime se ograničava i suzava kako individualitet tako i grupni identitet, koji mora da se podredi etnicitetu – što je potpunija identifikacija sa etničkom grupom, siromašnije je "ja" i pojedinaca i grupe.

Za razliku od etničkog identiteta, u kojem svaki pojedinac intimno doživljava sebe prvenstveno kao člana vlastite etnogrupe, u modernoj naciji on sebe doživljava višestruko (a i ne mora) - i klasno i konfesionalno i profesionalno, uključujući i doživljaj da je istovremeno i gradjanin sveta.

Tako polazimo od izvora simptomatske paradigme etnonaciie i nerazumevanja ostalih, gradjanskih opredeljenja, koja teže više ka individualnosti nego ka plemenskom srodstvu iz koje kič reotkrivene mitologije kolektivno siluje svakog neopredeljenog, pa makar samo "benignim" kičem, čija je produžena ruka Novak Djoković.

On je u kulturološkom smislu prevashodno društveni pokretač new age turbopravoslavnog jet-seta, miksa fiktivne veličine svesrpske etnonacionalne "aristokracije", kao nadgradnja turbofolka 90-ih i zadnji akt normalizacije kriminalnosti tih vremena. A to je teret, koji mu je stavljen na ramena od društvene elite, sa kojom on upada u svesnu vezu zarad vlastitih interesa. Po drugoj strani, to je teret koji ni u čemu ne pomaže u sučeljavanju i rešavanju istinskih pitanja prosperiteta društva pa i razvijanje kritičke mase pojedinca. A "imidž zemlje", gradjen na njemu, je teatralna farsa i prazna floskula, sa kojom si etnonacionalni intelektualci stavljaju flaster na rane, lečeći primarno posledice a ne nužno i izvor svog padanja na reklamokratski trik, nastavljajući time paradu bezumlja, iz koje spinuju projekcije za šire narodne mase, kojima fenomen Novaka Djokovića ne dolazi samo kao flaster, već kao miks antibiotika i morfija za hroničku upalu moždanih ćelija.

Backhand Down The Fuck

Kada "forehand iz Palanke" ne pogadja svoj cilj, tu je i druga strana reketa, ubojiti "backhand down the fuck", koji u svojstvenom stilu završava posao - ugradnju netolerancije kao "simpatički refleks nacionalnog karaktera" te proizvoljno granatiranje civilizacijskih normi, prvo srozavanjem i relativizacijom taistih, kasnije gangbangovanjem slobode govora i medijskopolitičkim pozivima na linč. Svakoga, koji se je samo usudio da pomisli, uspori, pozove na trezvenost i ukaže na relativno veliku mogućnost greške u interpretaciji.

Ako su neki stereotipi toliko jaki, indoktrinacija potpuna, socijalni inženjering u punom razmahu a nacija se napija vina primarno iz sportske krčme, onda dolazimo od fenomena beznadja i trenutačnih epileptičkih napada, kada forehand iz Palanke nekako promaši teren, pa do španovanja u poetsku katarzu uz bok sa antičkim božanstvima kada ubojica sa druge strane reketa odradi posao. To je svojevrstvena metastaza realnosti, u trenucima kada iracionalni pokic za pražnjenje (etnonacionalnih) emocija nema kontrole, a društveni poredak istovremeno nema mehanizma ni za suzbijanje, ni za prevenciju, ni za neophodnu edukaciju, pa ni za prepotrebnu prevenciju, dok odredjene manjine traže samo razumevanje i toleranciju po njihovom pitanju.

To je taj (ne)civilizacijski iskorak koji srpsku državu deli od društava, na koje bi trebala da se ugleda. Oni koji su toga svesni, nemaju prave moći za realizaciju boljitka, oni koji tu moć imaju, troše je na gangbangovsko orgijanje i napijanje sa izvora vlastite samobitnosti.

Ja rekoh ti se potrudio a ti ni makac dalje od ovog ispraznog parasocioloskog smeca iz e-novina. :(

No, dobro, petica za copy/paste trud.

Uzgred, boldovao sam samo najvece gluposti iz teksta. Mogao sam lako da boldujem i ceo tekst ali na kraju sam morao da istaknem narocito zapazene vinjete. Hvala ti sto si postovao ovaj tekst, bas sam se slatko ismejao.

#36 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 24 January 2012 - 13:26

Hvala ti sto si postovao ovaj tekst, bas sam se slatko ismejao.

Ovaj tekst nije ni namenjen tebi - tebi je nacionalni dres jednostavno preveliki teg da bi mogao razumeti, analizirati i procesuirati bilo šta što se kosi sa tvojom ideološkom etnodoktrinom.

#37 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 24 January 2012 - 13:40

Ovaj tekst nije ni namenjen tebi - tebi je nacionalni dres jednostavno preveliki teg da bi mogao razumeti, analizirati i procesuirati bilo šta što se kosi sa tvojom ideološkom etnodoktrinom.

Pa, dobro, onda recimo da sam i ja imao kolateralnu korist iako si ga namenio istomisljenicima. Nasmejao me u ovo sivo i kisno beogradsko popodne.

Uzgred, ne postoji nesto sto se zove ideoloska etnodoktrina ali sad kad sam procitao ovo smece od teksta koje si postavio razumem odakle ti poriv da izmisljas besmislene kovanice. To je, izgleda, u novije vreme postala uobicajena praksa da kad nesto ne mozes da ukalupis ti prosto izmislis citav koncept da bi u taj izmisljeni koncept uvrstio svoju besmislicu. U moje vreme za takav poduhvat se padalo na ispitu.

#38 Quad

Quad
  • Members
  • 4,434 posts

Posted 24 January 2012 - 15:59

Pa, dobro, onda recimo da sam i ja imao kolateralnu korist iako si ga namenio istomisljenicima. Nasmejao me u ovo sivo i kisno beogradsko popodne.

Uzgred, ne postoji nesto sto se zove ideoloska etnodoktrina ali sad kad sam procitao ovo smece od teksta koje si postavio razumem odakle ti poriv da izmisljas besmislene kovanice. To je, izgleda, u novije vreme postala uobicajena praksa da kad nesto ne mozes da ukalupis ti prosto izmislis citav koncept da bi u taj izmisljeni koncept uvrstio svoju besmislicu. U moje vreme za takav poduhvat se padalo na ispitu.

Vidis da ko papagaji ponavljaju jednu istu floskulu,digla zaba nogu pa bi ja da budem liberalan i drugaciji, moderno je, druga Srbija.
On je negde to cuo (nije procitao) i misli da to tako treba "etno doktrina" i copy/paste bez smisla.

#39 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 24 January 2012 - 16:05

U moje vreme za takav poduhvat se padalo na ispitu.

U tvoje vreme učilo se tako da ono što je izvan toga što se uči, ne postoji. Ti si, inače, dobar predstavnik srbovske etnodoktrine - trla baba etnoklitoris svog violinskog ključa da joj sivo beogradsko popodne brže prodje. Vidim, već se javljaju i oni koji bi da ga oližu.

Edited by Dhx77, 24 January 2012 - 16:06.

#40 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 24 January 2012 - 16:11

Ti si.

Otprilike dovde doseze tvoj kapacitet u raspravi, ne racunajuci literarne parade koje nista ne znace i to sto si naucio da copy/paste-ujes tekstove sa drugih mesta. Totalno si neozbiljan. Da si malo ozbiljniji objasnio bih ti sta je pogresno u tekstu koji ima ambiciju da nesto objasni sa "naucnog" stanovista a ima bezbroj kvalifikacija i nijedno obrazlozenje ni za jednu od tih kvalifikacija ali zasto da arcim vreme bezveze na "ti si - ja sam" rasprave. Da je u pitanju real life pa da mozes necim da mi uzvratis, recimo, da mi ocistis cipele ili vezes pertle kad me mrzi da se sagnem pa i nekako. Ovako, nema smisla.

#41 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 24 January 2012 - 16:30

Otprilike dovde doseze tvoj kapacitet u raspravi, ne racunajuci literarne parade koje nista ne znace i to sto si naucio da copy/paste-ujes tekstove sa drugih mesta. Totalno si neozbiljan. Da si malo ozbiljniji objasnio bih ti sta je pogresno u tekstu koji ima ambiciju da nesto objasni sa "naucnog" stanovista a ima bezbroj kvalifikacija i nijedno obrazlozenje ni za jednu od tih kvalifikacija ali zasto da arcim vreme bezveze na "ti si - ja sam" rasprave. Da je u pitanju real life pa da mozes necim da mi uzvratis, recimo, da mi ocistis cipele ili vezes pertle kad me mrzi da se sagnem pa i nekako. Ovako, nema smisla.

Paragraf iz definicije etnonacije i rečenica o modernoj naciji su prepisani iz knjige Z. Golubović - "Ja i drugi. Antropološka istraživanja individualnog i kolektivnog identiteta" iz 1999-e godine, ostalo pronadji pa postavi link. Ti si dva puta boldovao njen naučni rad kao jednu od budalaština, a koliko si ti stručan da nekome nešto objašnjavaš - neću te uopšte zadržavati.

Da tvoja reakcija nije bila kao što jeste, pomislio bi da nešto nije u redu samnom ili da si u najboljem slučaju intelektualno napredovao. Ovako, stadionska filozofija ti je uz "kakvo smeće" i najduža moždana pertla. Nju ti ja i po najboljoj volji ne mogu vezati.

Edit: Editovao gornji post sa referencijom.

Edited by Dhx77, 24 January 2012 - 16:33.

#42 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 24 January 2012 - 16:33

Vidis da ko papagaji ponavljaju jednu istu floskulu,digla zaba nogu pa bi ja da budem liberalan i drugaciji, moderno je, druga Srbija.
On je negde to cuo (nije procitao) i misli da to tako treba "etno doktrina" i copy/paste bez smisla.

Ne bas. Ovaj nas DHL je iznimno kreativan u izmisljanju novih postapalica za impotentne u raspravi. Treba coveka pohvaliti kad zasluzuje. I Lazi Kosticu su se smejali kad je izmislio rec "nesanica" pa vidis kako se lepo primila. Mozda i DHL doputuje do zeljenog cilja, makar u dzaku sa avionskom postom.

Sad citam ponovo ovaj tekst koji je postavio i ne mogu da se nacudim da je to neko uopste objavio. Veliki problem sa objavljivanjem tekstova samo zato sto su nam "ideoloski" bliski je to sto su autori postali toliko lenji da uopste ne vode racuna ni o zanatskom ni o strucnom delu. Dobar obicaj u ovakvom tekstu je da se iznese jedna ili maksimum dve teze koje bi se pokusale potvrditi kroz primere iz neposrednog iskustva ili literarnim i strucnim nasledjem (najbolje bi bilo oba ali da ne preterujemo, ipak je novinski tekst u pitanju) ali sto bi se neko bavio time kad ove tekstove ionako niko ne cita a i oni koji citaju gutaju kvalifikacije jer im pogoduju, uopste ne razmisljajuci koliko te kvalifikacije imaju uporista. Isprazno etiketiranje sa pojacanim efektom kroz detinjaste floskule tipa "backhand down the fuck" (ocigledna aluzija na jedan od Novakovih najjacih udaraca) danas je ocigledno sasvim dovoljno. Tuga jesenja.

#43 harper lee

harper lee
  • Banned
  • 10,556 posts

Posted 24 January 2012 - 16:37

Paragraf iz definicije etnonacije i rečenica o modernoj naciji su prepisani iz knjige Z. Golubović - "Ja i drugi. Antropološka istraživanja individualnog i kolektivnog identiteta" iz 1999-e godine, ostalo pronadji pa postavi link. Ti si dva puta boldovao njen naučni rad kao jednu od budalaština, a koliko si ti stručan da nekome nešto objašnjavaš - neću te uopšte zadržavati.

Da tvoja reakcija nije bila kao što jeste, pomislio bi da nešto nije u redu samnom ili da si u najboljem slučaju intelektualno napredovao. Ovako, stadionska filozofija ti je uz "kakvo smeće" i najduža moždana pertla. Nju ti ja i po najboljoj volji ne mogu vezati.

Edit: Editovao gornji post sa referencijom.

Etnonacija nije isto sto i etnodoktrina, slepce. Dzaba se vrpoljis.

A znas kad ces me ubediti da Zaga pise tekstove u kojima stoje fraze "backhand down the fuck" i "gangbangovsko orgijanje"? Probaj ponovo za par sati, mozda ti i uspe. Al' zamalo.

#44 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 24 January 2012 - 16:41

Probaj ponovo za par sati, mozda ti i uspe. Al' zamalo.

Džaba tebi da se crta kad tražiš to što nema - lepo sam ti rekao: "editovao sam gornji tekst i ubacio referenciju gde stoji." Ostalo nećeš pronaći ni u parafraziranom obliku jer, osim na ovom forumu, ne postoji.

#45 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 24 January 2012 - 17:02

Ova tema je poprilično besmislena i jalova od samog starta. Ona druga nije bila, ali je vremenom i ona obesmišljena i pretvorena u čisto natpljuvavanje i patkometriju.
Ova mi izgleda kao pokušaj jedne zavađene strane da drugo poluvreme zaigra "na svom terenu"(pro), pošto je do sad igrala "u gostima"(contra).

preletih temu bez citanja postova. znam otprilike sta pise. ovaj tvoj sam procitao, vidim kratak. :D zapravo, meni pade u oko po nickovima koji ucustvuju u diskusiji da je najmanje tzv ''sportista'' i navijaca. sto ce reci da oni poprilicno vole svoj kutak u kome se navija ili prepucava za djokovica. ergo, opet nije topic o djokovicu, nego ide nova runda: il' cu ga ja tebi, il' ces ga ti meni! lici mi na ono sranje u ruandi....

http://www.youtube.com/watch?v=kNJv7dKc3oc