Jump to content

Photo
- - - - -

Yugoslavian space program

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
50 replies to this topic

#46 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 17 January 2012 - 12:40

ali oni su spejs satl koji se kretao brzinom 30 000 km/h sto nije bilo dovoljno da se istrazi ni majusni suncev sistem zamenili robotom koji se krece brzinom hendikepiranog puza i sad treba da se nadamo nekom spektakularnom rezultatu. mora biti da i vi vidite tu neku nelogicnost samo me zezate... <_< <_< <_< <_<

a kakve veze odnosi srbija/usa u toj prici to priznajem da ne vidim vezu, jedino ako ne treba mi opet da prodajemo svoju high end tehnologiju i pokrecemo stvari sa mrtve tacke??? :D

htedoh reci, ako se to ceka, onda nam se :ph34r: pise i ne salim se uopste.

Edited by misko1, 17 January 2012 - 14:54.

#47 disco violence

disco violence
  • Members
  • 8 posts

Posted 17 January 2012 - 18:31

ovaj trejler me inspirisao da napravim ovo
My link
My link

Edited by disco violence, 17 January 2012 - 18:32.

#48 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 17 January 2012 - 18:45

Bilo je tih baza u SFRJ puno, neke manje više poznate, neke totalno nepoznate i čuvane dugo kao vojna tajna.

Za vecinu tih tajnih objekata su znale i ptice na grani.Mogu tek da zamislim koliko su bili "tajna" za VU ili NATO

#49 down with the sickness

down with the sickness
  • Members
  • 8,325 posts

Posted 17 January 2012 - 21:45

ali oni su spejs satl koji se kretao brzinom 30 000 km/h sto nije bilo dovoljno da se istrazi ni majusni suncev sistem zamenili robotom koji se krece brzinom hendikepiranog puza i sad treba da se nadamo nekom spektakularnom rezultatu. mora biti da i vi vidite tu neku nelogicnost samo me zezate... <_< <_< <_< <_<

Logika kaze da ako su mogli napraviti space-shuttle koji ide 30K/h mogli su napraviti i vozilo koje ide bar 20 km/h, ako se secash - takve je Ford pravio pre 100 godina ........ ali ochigledno im NE TREBA Ferrari na marsu, nece se trkati, nego bash ta shklopocija koja ce uzeti neke uzorke i zavrshiti posao.

#50 wirbelbet

wirbelbet
  • Members
  • 21 posts

Posted 18 January 2012 - 03:16

Svemirski program

Poznajem neke vanzemaljce. Da. Neke od njih. Postojao je svemirski program nekad kod nas, u planini, negdje u onoj krajini. Na granici uvijek. Na stanici sam stajao kratko, u vazduhu oštrom parao stih, i baš kraj njih.

Mogu da kažem nešto o tom, kako da ne, iako se desio slom, da program stari ostao je. Tamo u njoj. Ona zna. I ja ponešto o tom znam, pa ću i da kažem vam. Vi pitajte i ribara koji usamljen dugo tamo je. U planini.

Toliko mnogo prostora je, tunela i vrata ogroman broj. Stari je kroj. Ma ima nešto ljudi u njoj, u toj velikoj planini. Tad bio sam konj. A život je slon. Mnogo neznanja u tmini kod nas je, ne znadoh stanja, a nekad bili smo vanzemaljci s pasošom za države sve, sad više ne. Nekada smo živjeli sne.

I gle, veliki lav sa grivinom zlatnom, glavni lav, još prije nas, u dubokoj se ledenoj planini našao. Od žita klas. A kao u snu mi došli smo tu. Došli smo, i otišli ... Gruuu! I sada kažem, nažalost.

Attached Files

• Attached File  1.jpg   12.28KB   4 downloads

Edited by wirbelbet, 18 January 2012 - 03:18.

#51 Cro-boy

Cro-boy
  • Members
  • 4,466 posts

Posted 19 January 2012 - 15:04

What are the wheels made of?
The wheels are made of aircraft-grade aluminum.

Alu felge, smekerski :P