Jump to content


Photo

Sta je bilo dobro u staroj godini


  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#46 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 01 January 2013 - 17:55

Ja volim da povremeno sumiram stvari ali ne zato sto je Nova Godina nego zato sto mi je potrebno iz egzistencijalnih razloga.

 

No, ovaj put sam sebi zacrtala da cu da uradim jednu stvar (posao) pre nego sto otkuca ponoc 31. decembra. Ta simbolicnost mi je bila potrebna iz psiholoskih razloga. Desavalo se da sam bila budna 38 sati i radila samo sa kratkim pauzama za neke druge elementarne stvari somatskog tipa. Uspela sam! Ne mogu da se setim nijednog 1. januara u svom zivotu u kome sam se osecala kao da sam osvojila Mount Everest i da mi je sve pod nogama. Bilo je divnih prvih januara ali oni su obicno bili rezultat lepih novogodisnjih slavlja. Ovaj je rezultat jednog savrseno uradjenog posla. toliko savrsenog da - svesna prolaznosti trenutka i hibrisa koji vreba i kome se treba suprotstaviti - pozelim da sve ovo potraje. Mislim, rezultat ce potrajati ali svaki osecaj ima rok trajanja. Dakle, ja cu nastaviti da radim jer znam da ce nakon svake dobro odradjene etape uslediti ovaj osecaj kao nagrada.

 

Zakljucno: u Staroj je bilo dobro to sto sam prelomila!


  • 1

#47 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 01 January 2013 - 17:58

Ja volim da povremeno sumiram stvari ali ne zato sto je Nova Godina nego zato sto mi je potrebno iz egzistencijalnih razloga.

 

No, ovaj put sam sebi zacrtala da cu da uradim jednu stvar (posao) pre nego sto otkuca ponoc 31. decembra. Ta simbolicnost mi je bila potrebna iz psiholoskih razloga. Desavalo se da sam bila budna 38 sati i radila samo sa kratkim pauzama za neke druge elementarne stvari somatskog tipa. Uspela sam! Ne mogu da se setim nijednog 1. januara u svom zivotu u kome sam se osecala kao da sam osvojila Mount Everest i da mi je sve pod nogama. Bilo je divnih prvih januara ali oni su obicno bili rezultat lepih novogodisnjih slavlja. Ovaj je rezultat jednog savrseno uradjenog posla. toliko savrsenog da - svesna prolaznosti trenutka i hibrisa koji vreba i kome se treba suprotstaviti - pozelim da sve ovo potraje. Mislim, rezultat ce potrajati ali svaki osecaj ima rok trajanja. Dakle, ja cu nastaviti da radim jer znam da ce nakon svake dobro odradjene etape uslediti ovaj osecaj kao nagrada.

 

Zakljucno: u Staroj je bilo dobro to sto sam prelomila!

Dakle, ti si svoj kaleidoskop dobila! Čestitam.


  • 1

#48 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 01 January 2013 - 18:01

Dakle, ti si svoj kaleidoskop dobila! Čestitam.

 

Dobijem ga uvek kad se potrudim. Nikad za dzabe. Mislim da je to dobro iako ponekad gundjam. :)


  • 0

#49 jesenja

jesenja
  • Members
  • 1,428 posts

Posted 01 January 2013 - 18:06

A ja moj ukrala... :blush:


  • 0

#50 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 01 January 2013 - 18:20

A ja moj ukrala... :blush:

 

Pa sto se crvenis? Vazno da si dobila. Vazno da se moze. Nacin nije uvek relevantan. :)


  • 1

#51 djordje92

djordje92
  • Members
  • 24 posts

Posted 04 September 2013 - 23:54

pozdrav

 


  • 0

#52 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 24 December 2013 - 17:59

Ova 2013-a, je bilia bas po meri, radilo se ko dasam 20 godina mladji, ali bila bas dobra. Svasta se lepo desilo, zdravlje nas jos uvek sluzi, deca zezaju, a mi glumimo strogocu. :)

Ako, nova bude i pola onoga sto je bila 2013-a bice super.


  • 0

#53 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 26 December 2013 - 06:01

Jako teshka godina, u svakom smislu. Ipak, uspela sam da realizujem 2 od 5 zadataka koje sam zacrtala na pocetku godine. Objektivno, mogla sam da ostvarim bar josh jedan jer je uslovljen samo mojoj voljom ali je bash ta moja volja tokom cele godine bila na udaru brojnih emotivnih praznjenja tako da je dobro sto sam ishta uradila.  Mozda je najbolji deo ove 2013 to sto sam pocela da naslucujem dobrobit slobodnog vremena, sto sam shvatila da ne moram ako necu i da penzija ima i neke dobre strane. Dobar je i jedan proces koji je zapoceo nedavno: pocela sam da osecam sebe samu. Sve je manje drushtvenih uloga koje su mi pripadale tokom zivota tako da taj prostor ostaje slobodan za moje pravo ja koje ponovo srecem posle nekoliko decenija. Nije prijatan proces, ima tu mnogo posla, obracun sa proshloscu je zavrshen, ostaje mi da vidim sta cu sa sobom danas i sutra. 


  • 0

#54 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 31 December 2014 - 17:24

Divna godina! Porasli i poceli samostalno da radimo skolu; poceli da vozimo. Zavrsili renoviranje, sad mozemo da sedimo u basti u jurimo veverice. U sledecoj cemo da zalomimo 5-tu deceniuju, pa cemo da vidimo kako to utice na stare kosti. ;)

Sledeca ce da bude jos bolja i bucnija. :D


  • 3

#55 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,150 posts

Posted 01 January 2015 - 07:09

Dobila sam prvo unuce, dusha bakina. 

Sad znam da u decijim ocima zaista stanuju zvezde.


  • 6

#56 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 02 January 2015 - 00:52

...

 

Sa tri unuka / unucice - videces Kosmos.

:+1:

 

...


  • 1

#57 VaskeNoviSad

VaskeNoviSad
  • Members
  • 11 posts

Posted 19 January 2015 - 13:43

To što sam položio voznju i bio u Poljskoj, Italiji i Svajcarskoj
  • 0

#58 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 19 January 2015 - 15:20

 vozio po tim zemljama tako svez vozac!!!?


  • 0

#59 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 01 January 2016 - 03:45

Dobio fondove za FRC i solarna kola

Bila zaista dobra stara godina. :)


Edited by mrd, 01 January 2016 - 04:13.

  • 0

#60 Doorn

Doorn
  • Members
  • 14,739 posts

Posted 01 January 2016 - 12:47

#2015 Attached File  uploadfromtaptalk1451648865127.jpg   6.35KB   5 downloads
  • 0