Jump to content


Photo
- - - - -

Egzibicioni turniri


  • Please log in to reply
1213 replies to this topic

#961 Boxy

Boxy
  • Members
  • 14,138 posts

Posted 07 November 2017 - 15:47

Meni se to pravilo nikako ne svidja, prvo jer su oni toliko navikli da igraju sa necom da bi im trebalo da se naviknu da ga nema, a drugo, dovoljno je da na neku odlucuju bp lopta udari i jedva predje i da ovaj sto vraca servis nema ni sansu da reaguje i da svi polude.


  • 0

#962 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 07 November 2017 - 15:55

Strašan poen malopre, ali morao je Medvedev izaći na mrežu i dobio bi ga.
Nikako da pohvatam, ako nema sudija, ko se ono čuje kad je aut?
  • 0

#963 romantik

romantik
  • Members
  • 7,759 posts

Posted 07 November 2017 - 16:11

Da,ali nec se smatra greškom. Sad će greška postati winner?

 

Nije greska, da je greska onda bi posle neca isao drugi servis, a ne bi bio ponavljan.

U igri isto nije greska, zasto razlikovati to kod servisa? U odbojci je to ukinuto pre par godina i bio je to pun pogodak!

 

@Boxy

A zasto je to gore nego kad na brejk loptu igrac izgradi savrsen poen, izadje na mrezu po lagan volej, ali protivnicka lopta pogodi vrh mreze i preskoci ga? Bas nikakva razlika.

 

Ukidanjem neca bi bilo pravednije jer sad imamo dva tipa situacija:

 

a) Server pogadja sjajan servis, recimo spoljnu liniju sa preko 200 na sat, as! Medjutim imamo situaciju da je loptica jedva dodinula nec, nesto sto oko cak nije ni registrovalo, i njemu se taj poen, koji je definitivno zasluzio, ponistava. Nepravda zar ne?

 

b) Server iz prvog servisa pogadja sredinu sajle, lopta u visokom luku pada na sredinu servis polja, riterner bukvalno moze da bira gde ce da je smesti i najverovatnije bi osvojio poen, ali servis se ponavlja, server ponovo ima prvi servis, smesta as lagano a riterner samo bespomocno gleda, nepravda zar ne?


  • 0

#964 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 November 2017 - 16:20

Zverev u Milanu:

DOCfTqIWAAUYdiT.jpg


  • 0

#965 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 07 November 2017 - 16:21

Meni je to za nec katastrofa. A skraceni setovi su poseban vid idiotizma
  • 0

#966 alcesta

alcesta
  • Members
  • 22,629 posts

Posted 07 November 2017 - 16:29

Potpuno se slažem sa Boxy ovde:

jedino sto mi se svidja je krace zagrevanje, shot clock i jedan mto


Bogami na početku nije izgledalo da će Medvedev dobiti.
  • 0

#967 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 November 2017 - 16:31

Nije greska, da je greska onda bi posle neca isao drugi servis, a ne bi bio ponavljan.

U igri isto nije greska, zasto razlikovati to kod servisa? U odbojci je to ukinuto pre par godina i bio je to pun pogodak!

 

@Boxy

A zasto je to gore nego kad na brejk loptu igrac izgradi savrsen poen, izadje na mrezu po lagan volej, ali protivnicka lopta pogodi vrh mreze i preskoci ga? Bas nikakva razlika.

 

Ukidanjem neca bi bilo pravednije jer sad imamo dva tipa situacija:

 

a) Server pogadja sjajan servis, recimo spoljnu liniju sa preko 200 na sat, as! Medjutim imamo situaciju da je loptica jedva dodinula nec, nesto sto oko cak nije ni registrovalo, i njemu se taj poen, koji je definitivno zasluzio, ponistava. Nepravda zar ne?

 

b) Server iz prvog servisa pogadja sredinu sajle, lopta u visokom luku pada na sredinu servis polja, riterner bukvalno moze da bira gde ce da je smesti i najverovatnije bi osvojio poen, ali servis se ponavlja, server ponovo ima prvi servis, smesta as lagano a riterner samo bespomocno gleda, nepravda zar ne?

Te dve nepravde se medjusobno ponistavaju. A ima i treca gde se loptica samo prekotrlja preko mreze i riterner nema sanse da dodje do nje.

Nec koji se tretira kao greska obezbedjuje da poen pocinje uvek tako sto loptica ima prirodan let, bez interferencije icega. Riterner vec ima dovoljno problema jer mora da vraca bombe i cita koji tip servisa i na koju stranu ce server da uputi. Ne mora jos da se ubacuje otezavajuci faktor menjanja smera loptice.


  • 2

#968 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 07 November 2017 - 17:08

Ukidanje  neca bi doneo dodatnu nervozu igracima, vec je ima dovoljno.. Kreatori ovog paravila prenebegavaju cinjienicu da je tenis izuzetno mentalno zahtevan sport  A ne iskljucujem da bi neki igraci cak uvezbavali nacine kako da pogode vrh nreze a lopta se prevali na stranu returnera, a ovaj se nervira, normalno..

Bilo bi i vise trcanja , sam kvalitet narednih udaraca i efekat na lateralno kretanje bi bio u vecini slucajeva los/iji, mogucnost povreda pri promenama pravca kretanja povecana.... Ne mislim da je potebno vise cirkuskih elemenata u tenisu..


  • 3

#969 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 November 2017 - 17:42

Zanimljivo mi je da Donaldson uopste nije hajpovan (a Amer je, #54, 21 godinu, ispred Tjafoa koji je samo godinu dana mladji).


  • 0

#970 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 November 2017 - 18:03

Mike DicksonVerified account @Mike_Dickson_DM 6m6 minutes ago

Cast for tonight's charity exhibition in Glasgow : Henman, Bahrami, Federer, Murray and Murray.

DOC3PUuWsAA2e3F.jpg

 


  • 0

#971 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 November 2017 - 18:17

https://www.acast.co...inovic?autoplay

Na pocetku podkasta ima malo vise informacija o zrebanju u Milanu i komentarima/reakcijama.


  • 0

#972 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 07 November 2017 - 18:20

@wwww znas li mozda ,da li Zverev inace ima potrebu da koristi otf pomagala (naocare ili sociva) ili je ovo trendovska fora?


  • 0

#973 wwww

wwww
  • Members
  • 17,238 posts

Posted 07 November 2017 - 18:27

Nisam ga do sada videla s naocarima, mada ne mogu bas 100% da budem sigurna (tj. iz nekog razloga ne bi me iznenadilo da nosi naocare/sociva)

Evo ga ovde s naocarima:

zverev-cake-shenzhen-2016-tuesday-2.jpg


Edited by wwww, 07 November 2017 - 18:29.

  • 0

#974 nighthawk387

nighthawk387
  • Members
  • 4,004 posts

Posted 07 November 2017 - 18:32

ja sam videla vise Sasinih  slika  sa naocarima, zato pitam :)

a podsetio me i na mene u mladjim danima kada sam iz fazona nosila naocare. :lol+:  sada kada moram muka...


  • 0

#975 Elias

Elias
  • Members
  • 2,538 posts

Posted 07 November 2017 - 19:23

Ovo cudo jadnije cak i od Laver Kupa ili kako li se ta manifestacija vec zvala.
Koja besmislenost, jbt...
  • 0