Jump to content


Photo
- - - - -

Android


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
34 replies to this topic

#16 androides

androides
  • Members
  • 13 posts

Posted 17 March 2013 - 02:58

Zna li neko kad ce jelly bean za galaxy advance da se pojavi kod nas?

Izasao je neke zemlje iz EU, nadam se da ce i odje uskoro.

 

I sta je bolje sa JB, je li brzi fon ili je samo vizuelno ljepsi?

html5, optimizovano sve, aplikacije klize, kome su kocile aplikacije kao sto je fb messenger ili twitter, sada rade glatko, duplo mi duze baterija traje, ide u sleep mode ali ne propusta notifikacije sa vibera i mejlova. Ja sam na cyanogenu, klokovao sam procesor za 20%, nema grejanja nema zabadanja.

 

Uzeo sam iz zezanja zato sto mi je najlepsi, Giorgio Armani GT i9010, i instaliro mu sve custom romove jos od froyo. Sve je smesno osim JB.

 

Dakle preporuka za best buy xD. Super amoled, gorila glass, 720 p, nema hardverskih keyeva, prava velicina displeja, tanak. Kupis polovan, bacis ga na JB 4.2.2, cyanogen, clock na 1.2 Ghz, i nece vise ni da te zanima sta se prodaje i sta izlazi novo :P. Mnogo zabave za malo para =).



#17 Ikarica

Ikarica
  • Members
  • 4 posts

Posted 25 April 2013 - 21:14

Pre samo par sati završio se drugi dan konferencije e-trgovina na Paliću, između ostalog bilo je reči i o smartfon aplikacijama.

Fascinantno je da android aplikacije na globalnom tržištu iz dana u dan pretiču IOS (naravno u USA je taj procenat drugačiji), 

bez obzira na to da se IOS prvi pojavio na tržištu pogledajte statistike iz 2011 i 2012 i odnose udela operativnog sistema OIS u odnosu na Android na globalnom tržištu:

2011 IOS 16,90% - Android 36,40%

2012 IOS 22,90% - Android 56,10%

Trend Android OS nije zanemariv a razlika između IOSa i Androida će biti još značajnija do kraja 2013.

Smartfon aplikacije promenile su naš način informisanja korenski, međutim i dalje je najveći procenat skinutih smartfon aplikacija vezan za zabavu

46% skinutih aplikacija su igre. No, svakako 54% ostaje onima koji aplikacije koriste za informisanje i olakšavanje kretanja

Da li svi imamo instaliran Plan Plus na telefonu - DA 

Da li imamo aplikaciju Red Vožnje - DA

 

Jednostavno naš život je lepši i lakši uz Android, živeo!  :ss:



#18 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 25 April 2013 - 21:17

^
Ne sekiraj se uskoro ce da stigne nesto mnogo bolje.

#19 Ikarica

Ikarica
  • Members
  • 4 posts

Posted 25 April 2013 - 21:18

^
Ne sekiraj se uskoro ce da stigne nesto mnogo bolje.

Jedva čekam  :thumbs:



#20 DayWalker

DayWalker
  • Members
  • 7,846 posts

Posted 27 July 2013 - 20:18

treba mi IGo za android tablet. jel ima neko i jel skroz off line?

 

edit:

sa mapama srbije i UAE


Edited by DayWalker, 27 July 2013 - 20:18.


#21 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 02 November 2013 - 13:57

Hoće li ikada tapatalk opraviti da radi kako treba?! Otkada je postao free, čini mi se da je gori nego ikada. A dobre alternative ni od korova. Ima li još neko sličnih problema?


Edited by pixel, 02 November 2013 - 14:14.


#22 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 02 November 2013 - 14:05

Meni radi kao zmaj, doduše pro verzija. Kakve probleme imaš?

#23 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 02 November 2013 - 14:16

Meni radi kao zmaj, doduše pro verzija. Kakve probleme imaš?

 

Participated (topics) mi ne izlistava već duže vreme. Kvotovanje je očajno. Pola gifova i video klipova ne otvara...

 

Koju verziju koristiš, 2.x ili 4.x?


Edited by pixel, 02 November 2013 - 14:16.


#24 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 02 November 2013 - 17:15

Verziju 4. Participated samo na B92 ili na svim forumima? Ne izlistava ni meni na B92, ali to je onda problem sa pluginom, a ne samom aplikacijom, Ne bi bilo loše da neko od moderatora prenese administratorima poruku da ažuriraju TT plugin. Quote mi radi ok, a slike i gifove kako kad. Recimo gifove uopšte neće na tabletu da mi otvara, na telefonu ih pušta (a ista verzija TT), dok za slike ne mogu da provalim zašto neke neće da učita, prikaže samo onu "polomljenu" ikonicu, ali retko.

 

Kad bolje razmislim, moja definicija pojma "kao zmaj" je malko neadekvatna :D.


Edited by nvukelic, 02 November 2013 - 17:15.


#25 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 02 November 2013 - 17:24

Verziju 4. Participated samo na B92 ili na svim forumima? Ne izlistava ni meni na B92, ali to je onda problem sa pluginom, a ne samom aplikacijom, Ne bi bilo loše da neko od moderatora prenese administratorima poruku da ažuriraju TT plugin.

 

Samo sa B92 imam problem sa "Participated". Stvarno ne bi bilo loše da se sredi TT plugin.

 

 

Quote mi radi ok, a slike i gifove kako kad. Recimo gifove uopšte neće na tabletu da mi otvara, na telefonu ih pušta (a ista verzija TT), dok za slike ne mogu da provalim zašto neke neće da učita, prikaže samo onu "polomljenu" ikonicu, ali retko.

 

Isti slučaj, samo mene i kvotovanje zeza. Na tabletu sve izgleda dobro, kad pogledam na desktopu sve je spojeno, i kvotovano i odgovor, praktično jedna rečenica. :)

 

Kad bolje razmislim, moja definicija pojma "kao zmaj" je malko neadekvatna :D.

 

:lol+:

 

Nego, kad se već priča o Androidu, da preporučim igru za ljude koji vole dobru simulaciju u svemiru...

 

https://play.google....droid2012&hl=en

 

Igra je free, ali je velika i zahtevna hardverski i veoma zarazna... no... svakako se isplati. ;)


Edited by pixel, 02 November 2013 - 17:37.


#26 Gogy

Gogy
  • Members
  • 7,469 posts

Posted 05 November 2013 - 15:58

Verziju 4. Participated samo na B92 ili na svim forumima? Ne izlistava ni meni na B92, ali to je onda problem sa pluginom, a ne samom aplikacijom, Ne bi bilo loše da neko od moderatora prenese administratorima poruku da ažuriraju TT plugin.

 
Quote mi radi ok, a slike i gifove kako kad. Recimo gifove uopšte neće na tabletu da mi otvara, na telefonu ih pušta (a ista verzija TT), dok za slike ne mogu da provalim zašto neke neće da učita, prikaže samo onu "polomljenu" ikonicu, ali retko.

 
Isti slučaj, samo mene i kvotovanje zeza. Na tabletu sve izgleda dobro, kad pogledam na desktopu sve je spojeno, i kvotovano i odgovor, praktično jedna rečenica.
 
Nego, kad se već priča o Androidu, da preporučim igru za ljude koji vole dobru simulaciju u svemiru...
 
https://play.google....droid2012&hl=en
 
Igra je free, ali je velika i zahtevna hardverski i veoma zarazna... no... svakako se isplati. ;)

Ja ga tek namestio, jer do sada mobilni nisam koristio bas za internet zajebancije, ali polako bi se to moglo i promeniti, ako se app dokaze upotrebljivoscu.😐


#27 mfmilan

mfmilan
  • Members
  • 6,795 posts

Posted 18 November 2013 - 19:47

treba mi IGo za android tablet. jel ima neko i jel skroz off line?

 

edit:

sa mapama srbije i UAE

Zadnji put kad sam ga koristio, bio je skroz offline, ubacis mape i vozi. Sto se 'imanja' tice, bez piratskih linkova molicu. 



#28 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 22 February 2014 - 02:54

Interesantno za one koji bi da se malo igraju androidom.


Edited by mrd, 22 February 2014 - 02:54.


#29 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 25 June 2014 - 23:08

Upomoć!!!!

 

Telefon mi se normalno uključi, nakon par minuta ili čim dodirnem nešto - on kreće da se isključuje, a zatim se ponovo sam uključi... i tako u nedogled, danas ceo dan. U pitanju je Sony Xperia tipo. Htela sam da ga resetujem ali ne može, isključi se i pre nego što stignem do te opcije, a koliko znam ovaj može da se resetuje samo iz menija. Baterija je puna, otvarala sam ga i zatvarala, prevrtala, udarala :D ... ništa. Da bacam ili ima nade? 



#30 steva8lfc

steva8lfc
  • Members
  • 20,686 posts

Posted 26 June 2014 - 10:02

Moji drugovi su pre godinu i jace dana imali slican problem sa nekim ZTE-om. Problem je resen tako sto su stavili parce papira sa strane, da pricvrste bateriju ;D jer se ispostavilo da je ona gubila kontakt. Sad, da li su oni samo imali srece, ne znam ali mozes da probas, nista te ne kosta.

 

edit: Inace, pogledao sam Sony forum konkretno za tvoj problem i evo sta kazu:)


Edited by steva8lfc, 26 June 2014 - 10:03.