Jump to content


Photo
- - - - -

"Nagazne mine" kucnih ljubimaca u Beogradu


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
28 replies to this topic

#16 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 23 December 2011 - 19:29

I dalje ne kapiram zašto je teško sagnuti se i počistiti...

#17 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 23 December 2011 - 19:33

Mrde slazem se sa svim sto kazes ali...park za pse u Srbiji?budi malo realan. :D
Iako bi bas to resilo toliko problema, npr.onaj gde se deca igraju u pesku (ako ih roditelji ne vide) u kome je pseci izmet...grozno i totalno nehigijenski,ali vrlo cesto po centralnim Bg opstinama.
Ako cemo posteno, mnogo je vise zemalja gde se pseci izmet ne skuplja po ulicama nego onih gde se skuplja.Parkovi su mnogo ozbiljnija stvar i srecom u vecini civilizovanog sveta uglavnom postoje ta resenja koje si naveo.


okay, pa zar je toliko tesko onda u kesu pokupiti kaku posle psa i baciti je u kantu, ili ograditi deo parka gde ce samo psi da trce? Ja sam vise reagovao na ovu izjavu da je to manji problem od konja koji trce po livadi. Naime, probao sam da napomenem da je to potpuno isti problem.


#18 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 23 December 2011 - 19:59

Mrde slazem se sa svim sto kazes ali...park za pse u Srbiji?budi malo realan. :D


Zar nije deo Taša i Manježa (a čini mi se i još nekih parkova u Bg) ograđen za pse? Druga je stvar što nikog nema da natera vlasnike pasa da ih zaista tu i šetaju, već uglavnom ti "odeljci" zvrje prazni, a kučića po parku zilion...

#19 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 24 December 2011 - 15:32

Zar nije deo Taša i Manježa (a čini mi se i još nekih parkova u Bg) ograđen za pse? Druga je stvar što nikog nema da natera vlasnike pasa da ih zaista tu i šetaju, već uglavnom ti "odeljci" zvrje prazni, a kučića po parku zilion...

Hm...nije druga, to je prva stvar.Da su voljni da postuju pravila ne bi im ni trebale ograde, vec bi ih sami postovali cak i da ne postoje...no barem ne mogu da kazu da nemaju gde.Od kada je deo Tasa ogradjen?

#20 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 24 December 2011 - 16:16

Nemoj da me hvataš za reč, nisam davno prolazio tuda, ali zadnju put kad sam bio, video sam neki ograđen deo baš pored okretnice tramvaja, pretpostavio sam da je za pse... Nije baš velik, ali postoji.

#21 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 24 December 2011 - 17:40

pre par godina sam bila tamo na odmoru i prijatelj me je zamolio da mu se pridruzim u setnji kucnog ljubimca. setnja je bila od yubc do hyatt-a i natrag. par stvari sam naucila te veceri. prvo da tamo ima puno psa lutalica, do te mere da sam se ja bas jako neugodno osecala, a drugo je da je dasa hladno dopustio psu da uradi svoj biznis bez da pokupi za njim. ja se zaprepastila, a on ce meni, pa to niko ne radi, sto bih ja. tvrdoglava ko sto jesam, ja nastavim da mu drzim lekciju. pa ako ne krenes od sebe, kako ce i drugi nauciti, ali ako krene jedan, pa drugi, pa treci....

mislim da je odgovor neka paprena kazna, a i postavljanje znakova i dispensera za kesice

Posted ImagePosted Image




u mestu u kome zivim ima jako puno domacinstava sa kucnim ljubimcima, ne znam da li sam igde videla vise (to je najverovatnije zbog geografskog podrucja sa puno lepih suncanih dana). parkova ima jako puno, kao i staza (green belt), a do te mere se vodi racuna da su ovi dispenseri za kesice prisutni cak i na planinama gde se ide na hiking, znaci u prirodi, maltene divljini gde vlasnici psa itekako koriste ove kesice. ponekad kad se penjemo, ugledamo plave kesice sa strane staze, to kasnije dolaze park rangeri i volonteri da skupljaju i vracaju. jednostavno nemam reci da objasnim koliko je cisto, a eto, neko bi mogao da nadje izgovor zato sto je to priroda i da kaze,ma ko ce to da vidi...ali, razlog je sto je ovde svest na nivou da se ceni okolina u kojoj se zivi i da se svako ponasa u skladu s tim. volela bih da to vidim i tamo, jer kad neko vec ima ljubimca, red je i da bude odgovoran ne samo i da ga hrani, vakcinise, seta, veci da cisti za njim. ne vidim zasto se ovo ne bi moglo uraditi i u srbiji, jednostavno dodati ove dispensere u svakom parku pored kanti za smece i postaviti ove znakove. opstine sigurno trose i na mnogo nepotrebnije stvari.

#22 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 24 December 2011 - 17:40

Hm...nije druga, to je prva stvar.Da su voljni da postuju pravila ne bi im ni trebale ograde, vec bi ih sami postovali cak i da ne postoje...no barem ne mogu da kazu da nemaju gde.Od kada je deo Tasa ogradjen?



Nemoj da me hvataš za reč, nisam davno prolazio tuda, ali zadnju put kad sam bio, video sam neki ograđen deo baš pored okretnice tramvaja, pretpostavio sam da je za pse... Nije baš velik, ali postoji.


Novo lice Tašmajdanskog parka

Ograđeni deo za pse
Tašmajdan je postao i prvi park u Srbiji koji je dobio ograđen deo u kome psi mogu slobodno da se šetaju, dok će u otvorenom delu parka svoje ljubimce morati da vode na povocu.

Parkom će redovno patrolirati komunalni policajci i veterinarski inspektori koji će kontrolisati životinje u parku.



#23 Imercury

Imercury
  • Members
  • 3 posts

Posted 05 January 2012 - 23:21

Sve te kesice bi cigancici pokupili cim bi naisli po beogradu takoda dzabe stavljaju.


TapaTalk zakon!!!

#24 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 06 January 2012 - 11:37

Mislim da bi prava stvar bilo uvodjenj poreza na pse, recimo 200 E godisnje. PLus kaznkavanje vlasnika na licu mesta u slucaju da ne ocisti fekalije.

Treba da se zapitamo kakvo mentalno stanje vlasnika psrecava te ljude d apokupe fekalije psa.

Nije ni cudo da su trovanja pasa sve ucestalija.

#25 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 06 January 2012 - 11:40

POstavilo se pitanje zasto je vlasnicima tesko da ocite fekalije psa. radi se o psiholoskom problemu. Imanje psa u Srbiji predstavlja nesto kao statusni simbol. Vlasnici pasa misle da su dame i gospoda time sto imaju pse. To shvatanje potice jos iz 19. veka kada je srpska elita imitirala francusku i ucila se da prezire ostale tzv seljake. Jedoj srpskoj dami ne prilici onda da cisti iza psa. To je to.

#26 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 07 March 2013 - 20:29

vec godinu dana niko ne pise ovde. u medjuvremenu grad je sve prljaviji. prljav je od izmeta pasa, prljav od osmehanjihovih vlasnika, prljav zbog cutanja komunalne policije koju beskonacno zovem.

 

umoran sam od psovki vlasnika kada ih opomenem da pokupe za svojim ljubimcem. oni kazu da su im psi cisti, da jedu i spavaju sa njima, i da s enjima nista nije desilo od pseceg izmeta.

 

jaipak ne volim pseca govna. a vi?



#27 Artur Dent

Artur Dent
  • Members
  • 8,603 posts

Posted 12 March 2013 - 11:49

Ne znam sta da ti kazem, ja ih isto opominjem da pokupe, a retko ko opsuje. A i ti se posle izvinjavaju. :D

#28 Pitbull

Pitbull
  • Banned
  • 617 posts

Posted 20 March 2013 - 18:08

Тема је мало бајата, али 'ајде да је мало раздрмамо :)

 


Zar nije deo Taša i Manježa (a čini mi se i još nekih parkova u Bg) ograđen za pse? Druga je stvar što nikog nema da natera vlasnike pasa da ih zaista tu i šetaju, već uglavnom ti "odeljci" zvrje prazni, a kučića po parku zilion...

 

Делић,да будемо крајње прецизни. Вероватно не знаш, али ти торови су легло болештина, инфекција, бува и чега све не. Те " псеће паркове " нико НЕ ОДРЖАВА. Покупе се кесе са минулим радом из канти за ђубре и то је то. Некаква дезинфекција те површине ( која је заиста смешна) не постоји уопште, чак се ни трава не залива ( док је било траве, сада је набацан шодер ). Ја сам мог пса тамо водио два, три пута и сваки пут му се инфицирала шапа. Тако да нас тај обор више неће видети. Ни тај ни било који други.

 

Што се тиче минера... Само по џепу. Знаш ли колико се пута мени десило да кад кренем да "разминирам" :) за својим псом нагазим на мину ??? Милион пута.



#29 bokki

bokki
  • Banned
  • 477 posts

Posted 25 March 2013 - 11:49

Beograd je prepun "nagaznih mina", pogotovu na mestima predviđenim za šetnju i rekreaciju.

Od Dorćola do Ade, od Bloka 45 do Zemunskog keja. Situacija je mnogo gora nego ranijih godina.

Ljubimci se puštaju bez ikakve kontrole, nijedan nema korpu za pse.

Nigde nema komunalne policije.