Jump to content


Photo
- - - - -

Kulinarstvo i dizajn


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
881 replies to this topic

#1 Gabriel

Gabriel
  • Members
  • 64 posts

Posted 03 July 2003 - 21:20

Za početak prilažem recept
TELEČI ODRSECI Z MEDOM IN BANANAMA

Štir odreska izlupati, posoliti i popapriti belim paprom, ter ispeči na dve žlice maslaca in dve žlice olja, dva minuta sa vsake strane. Posle prva dva minuta, po okretanju odrezaka, pečenu stranu premazati ukupno sa dve žlice meda. Izvaditi in staviti na toplo.
U istu tavu metnuti dve banane isečene na kolute, dve žlice meda in proprpžiti zelo kratko. Uliti 2 dcl. sladkog vina, Proška ali pa Suvarka. (Lahko se doda in pola kcoke nekatere juhe z gobami, soja sosa...)

Krompir pire pripremiti po uputi, ali dodati stručak mladog luka, vezu peteršilja sitno seckanog in ljute papričice. Na tanjir staviti prvo pire, pa preko njega odreske, i preliti ih z umakom od banana in meda.
Servirati sa zelenom salatom, francuskim kruhom, svetlim pivom ali ohlajenim belim vinom.
Prijatno!
B)

#2 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 04 July 2003 - 00:54

..........

Otvoriti oci.
Pogledati plafon.
Krecenje.
Hebiga, koliko li sad naplacuju po kvadratu. Hm, ... neka saceka. Jos niko nije umro od neokrecenog.

Sta oce ovaj ker? Medo?
(Njesra ... na sve strane.)
Izvini stari, ustajem.

Pogledaj je. Boze, kakva je to riba bila!
Samo kad se setim onog koncerta. One indijske bluze. Hebiga, a i duvali smo.
Ajde, Medo.
Hebote, ovaj mi opet oblacio patike. Ma ima da ga razbijem, drkosh, maloletni ...
Ajde, Medoo.

Sici pesice niz stepenice. Uzeti novine.
Komsija - samo novine? (Hebi se, - samo novine).
Ajde, Medo.
Gde je ovaj parkirao auto? Pazi, opet na travnjaku. Ma ima da mu otmem kljuceve.
Medo?
Sta ovi pisu? Hebote, koje su to face! Vidi ovaj ... ma, pravi - "parnichari"... Samo se vi pljujte, hebo vas ..
Medo, fuj to!
Hebem ti blesavog kera! A lepo sam joj govorio - samo mi jos ker fali. (Kako je sladak, kako je sladak, - ma uzmi mi ga .... slatkog.)
Medo?
Da mi neko rekao da cu da se radujem kad se kuce pos... ne bi mu verovao.
Ajde, Medo, idemo.

Otvoriti vrata, obrisati sape keru.
Baciti novine na sto. Kupatilo, ruke.
Hebote, svi spavaju ... ko rudari. Kad li je ovaj drkosh dosao? Uh, kartica!

Otici u deciju sobu. Izbunariti dzepove. Vidi, vidi, skoro 300 kinti. To mora da mu je dala baba. Hebiga, sto puta sam joj rekao!
Staviti karticu i telefon .... vas kredit isnosi 77 dinara ...
Pa ima da ga razbijem, hebote - kako 77 dindzi! Juce je bilo 252! A, jok - sada kartica - pod jastuk!
Ajde da im bacim nesto za dorucak. A ova moja ... Ma, dobro. Razumem, - priroda ...
Sta mi rece ona piz... na poslu: losion protiv opadanja kose?
Bre, kod mene nishta ne ... opada!

Frizider.
Tako. Vidi, vidi, - 5 jaja. Hm. Margarin. Mleko. Sta je ovo? Normalno, okrajci cajne - a ti cale guli slanincinu. Moram da vidim sta cemo ove jeseni. Nesto mi se bas i nije dopala ona slanina. Dobro, moze u kupus, ali jeb ... E, kume, kume...
Ulje. Hebote, treba da uzmem ulje. Pazi, - kore. Hm.
Pleh. Kasiku vode, kasiku ... moze i masti. Malo zagrejati.
Bre, mrzim vrelo!
Uguzvati kore. Uzeti mleko, 2 jaja .... malo masti. Gde je bio onaj sitan sir? Hm, evo ga. Mirise? Hm, - taman. Baciti sir u mleko, umutiti sa jajima. Zaliti kore.
Hm, imala je negde malo onog ... susama.
Spajz.
Hebote, koliko praznih flasa! Aha, evo je teglica. Dobro je. Nije se uzeglo.
Posuti malo po korama. Rerna - 250. Pleh u rernu.
Hm. Onaj ce pastetu. Tatina cera ovsene pahuljice. Kako bre mogu da zive od toga?

A! Gospodja je ustala? Pa sinoc si mogla i sudove da operes, hebiga.
Ma ljubim te. (Sljap po zadnjici).
Dobra je to riba.
Ume da bude i zestoka. Generacija, bre!
A onog drkosha cu da razbijem za telefon.

Telefon.
Da, mama - ustali smo. Da, svraticu posle posla. Dobro, mama. Cale, - ne mesaj se, spusti tu slusku! Dobro mama, hocu. nisam zaboravio. Da, mama, i ja vas volim.
Hebote, kad ce da se smire?
Oce li iko da mre u ovoj kuci - ili prvo moram ja?

Dusho, ma evo samo sto nije gotovo. Deco!
Alo, momak - sta bi s telefonom? Kako posle, - sad te pitam! Ko bre smor, sad su da ti ... Slusaj, duso, lepo sam ti rekao - disciplina ne skodi. Znas u vojsci .... sta bre njasra, sta bre "mojne"? Kako to razgovarate, hebiga!?
Vama nista ne mozes da kazes! Dobro, dobro, izvini. Znam.
('Bem ti hormone! A sta je sa mojima!)
A-a! Cera tatina! Dushice. Evo tata napravio pahuljice. Nema musli, sorry.
Kako - smrdi mast. Pa to je samo pita.

Pitu na cetiri komada - svakom u tanjir. jogurt.
Bezi, Medo!
Hm, ovo nije ni lose.
Slusaj momak, danas kad dodjem - auto opran, natankiran! Tvoj problem. Nisi cuo za zakon ocuvanja energije! Cemu vas tamo uce? I, hebote, ne diraj mi patike!
Dobro, dusho, cutim.
Luche tatino, - moze jos kase? Ne. OK.
Bezi, Medo.

Ljudi kasnim.
Sta, - propada firma? Cale je tamo car, bre! Doduse, jos nismo dobili pare za poslednji projekat ... onaj u Rusiji, ali ... bice. Bice, bre!

Kasnim.
Momak! Ne diraj mi vise patike!
Dusho, evo ti pusa.
Medo, bezi.
Luche tatino, javi se,

Vrata.
Hm. Internet. Mozda je matori dobio nesto od stare devizne. Pa u maju su im dali 400 eurica. Nisu valjda sve potrosili. Dobro, keva uvek nesto ustekuje. Sta li ce da skuva?
Hebote, danas kad dodjem, ima mi se opet zali.
Matori se opet bacio na kucanje. Salje neka pisma po novinama. Da objasni. Jaoj, zivote. Opet cu zakasnim. Ma boli me ....
Internet. Dobro. I kad ce ovi da malo spuste cenu?

Sta rece onaj andjeoski lik sinoc?

... Shtir odreska izlupati ...
Ma da mi padnes saka, ne da bi te izlupao, hebote!
Kako ono bese: ne cujem, imam banane u usima! ... Dobar vic.

Hebiga, postmodernista. Nacitao se psihologa Zizeka, - cek, cek, a, da - "Metastaze uzivanja"?, onog .... Lakana, kako se ono kaze na francuskom, hebote, sve sam zaboravio, - jouissance ... uzhivanje. A najbolji su mi oni sto hoce da se "vrate". To su "zhesci" likovi, svaka cast. Ma, hebiga, uzivajte ...

Dodji bre, da zivis u zemlji Srbiji, .... koja se saginjati nece, - pa da vis' sta je uzivanje, sta "postmodernizam", sta metastaze!!! Hebem ti .... kulinare ... i dizajnere ...
Lako je njima.

A nije mu loshe ono "ohlajeno belo".
Moramo to da probamo.


Kad stignu pare od projekta.

...

Edited by Kinik, 04 July 2003 - 00:57.


#3 Dragan

Dragan
  • Members
  • 2,171 posts

Posted 04 July 2003 - 14:48

Evo da se i ja jednom slozim sa Wu Shuom. :lol:

Kinik za Pulicera !

A sada recept:

100 gr integralnog pirinca kuvati u 400 gr slane vode dok ista ne ispari.

#4 Gabriel

Gabriel
  • Members
  • 64 posts

Posted 04 July 2003 - 18:17

..........

Otvoriti oci.
Pogledati plafon.
Krecenje.
Hebiga, koliko li sad naplacuju po kvadratu. Hm, ... neka saceka. Jos niko nije umro od neokrecenog.

Sta oce ovaj ker? Medo?
(Njesra ... na sve strane.)
Izvini stari, ustajem.

Pogledaj je. Boze, kakva je to riba bila!
Samo kad se setim onog koncerta. One indijske bluze. Hebiga, a i duvali smo.
Ajde, Medo.
Hebote, ovaj mi opet oblacio patike. Ma ima da ga razbijem, drkosh, maloletni ...
Ajde, Medoo.

Sici pesice niz stepenice. Uzeti novine.
Komsija - samo novine? (Hebi se, - samo novine).
Ajde, Medo.
Gde je ovaj parkirao auto? Pazi, opet na travnjaku. Ma ima da mu otmem kljuceve.
Medo?
Sta ovi pisu? Hebote, koje su to face! Vidi ovaj ... ma, pravi - "parnichari"... Samo se vi pljujte, hebo vas ..
Medo, fuj to!
Hebem ti blesavog kera! A lepo sam joj govorio - samo mi jos ker fali. (Kako je sladak, kako je sladak, - ma uzmi mi ga .... slatkog.)
Medo?
Da mi neko rekao da cu da se radujem kad se kuce pos... ne bi mu verovao.
Ajde, Medo, idemo.

Otvoriti vrata, obrisati sape keru.
Baciti novine na sto. Kupatilo, ruke.
Hebote, svi spavaju ... ko rudari. Kad li je ovaj drkosh dosao? Uh, kartica!

Otici u deciju sobu. Izbunariti dzepove. Vidi, vidi, skoro 300 kinti. To mora da mu je dala baba. Hebiga, sto puta sam joj rekao!
Staviti karticu i telefon .... vas kredit isnosi 77 dinara ...
Pa ima da ga razbijem, hebote - kako 77 dindzi! Juce je bilo 252! A, jok - sada kartica - pod jastuk!
Ajde da im bacim nesto za dorucak. A ova moja ... Ma, dobro. Razumem, - priroda ...
Sta mi rece ona piz... na poslu: losion protiv opadanja kose?
Bre, kod mene nishta ne ... opada!

Frizider.
Tako. Vidi, vidi, - 5 jaja. Hm. Margarin. Mleko. Sta je ovo? Normalno, okrajci cajne - a ti cale guli slanincinu. Moram da vidim sta cemo ove jeseni. Nesto mi se bas i nije dopala ona slanina. Dobro, moze u kupus, ali jeb ... E, kume, kume...
Ulje. Hebote, treba da uzmem ulje. Pazi, - kore. Hm.
Pleh. Kasiku vode, kasiku ... moze i masti. Malo zagrejati.
Bre, mrzim vrelo!
Uguzvati kore. Uzeti mleko, 2 jaja .... malo masti. Gde je bio onaj sitan sir? Hm, evo ga. Mirise? Hm, - taman. Baciti sir u mleko, umutiti sa jajima. Zaliti kore.
Hm, imala je negde malo onog ... susama.
Spajz.
Hebote, koliko praznih flasa! Aha, evo je teglica. Dobro je. Nije se uzeglo.
Posuti malo po korama. Rerna - 250. Pleh u rernu.
Hm. Onaj ce pastetu. Tatina cera ovsene pahuljice. Kako bre mogu da zive od toga?

A! Gospodja je ustala? Pa sinoc si mogla i sudove da operes, hebiga.
Ma ljubim te. (Sljap po zadnjici).
Dobra je to riba.
Ume da bude i zestoka. Generacija, bre!
A onog drkosha cu da razbijem za telefon.

Telefon.
Da, mama - ustali smo. Da, svraticu posle posla. Dobro, mama. Cale, - ne mesaj se, spusti tu slusku! Dobro mama, hocu. nisam zaboravio. Da, mama, i ja vas volim.
Hebote, kad ce da se smire?
Oce li iko da mre u ovoj kuci - ili prvo moram ja?

Dusho, ma evo samo sto nije gotovo. Deco!
Alo, momak - sta bi s telefonom? Kako posle, - sad te pitam! Ko bre smor, sad su da  ti ... Slusaj, duso, lepo sam ti rekao - disciplina ne skodi. Znas u vojsci .... sta bre njasra, sta bre "mojne"? Kako to razgovarate, hebiga!?
Vama nista ne mozes da kazes! Dobro, dobro, izvini. Znam.
('Bem ti hormone! A sta je sa mojima!)
A-a! Cera tatina! Dushice. Evo tata napravio pahuljice. Nema musli, sorry.
Kako - smrdi mast. Pa to je samo pita.

Pitu na cetiri komada - svakom u tanjir. jogurt.
Bezi, Medo!
Hm, ovo nije ni lose.
Slusaj momak, danas kad dodjem - auto opran, natankiran! Tvoj problem. Nisi cuo za zakon ocuvanja energije! Cemu vas tamo uce? I, hebote, ne diraj mi patike!
Dobro, dusho, cutim.
Luche tatino, - moze jos kase? Ne. OK.
Bezi, Medo.

Ljudi kasnim.
Sta, - propada firma? Cale je tamo car, bre! Doduse, jos nismo dobili pare za poslednji projekat ... onaj u Rusiji, ali ... bice. Bice, bre!

Kasnim.
Momak! Ne diraj mi vise patike!
Dusho, evo ti pusa.
Medo, bezi.
Luche tatino, javi se,

Vrata.
Hm. Internet. Mozda je matori dobio nesto od stare devizne. Pa u maju su im dali 400 eurica. Nisu valjda sve potrosili. Dobro, keva uvek nesto ustekuje. Sta li ce da skuva?
Hebote, danas kad dodjem, ima mi se opet zali.
Matori se opet bacio na kucanje. Salje neka pisma po novinama. Da objasni. Jaoj, zivote. Opet cu zakasnim. Ma boli me ....
Internet. Dobro. I kad ce ovi da malo spuste cenu?

Sta rece onaj andjeoski lik sinoc?

... Shtir odreska izlupati ...
Ma da mi padnes saka, ne da bi te izlupao, hebote!
Kako ono bese: ne cujem, imam banane u usima! ... Dobar vic.

Hebiga, postmodernista. Nacitao se psihologa Zizeka, - cek, cek, a, da - "Metastaze uzivanja"?, onog .... Lakana, kako se ono kaze na francuskom, hebote, sve sam zaboravio, - jouissance ... uzhivanje. A najbolji su mi oni sto hoce da se "vrate". To su "zhesci" likovi, svaka cast. Ma, hebiga, uzivajte ...

Dodji bre, da zivis u zemlji Srbiji, .... koja se saginjati nece, - pa da vis' sta je uzivanje, sta "postmodernizam", sta metastaze!!! Hebem ti .... kulinare ... i dizajnere ...
Lako je njima.

A nije mu loshe ono "ohlajeno belo".
Moramo to da probamo.


Kad stignu pare od projekta.

...

Hvala na receptu zasrbsku gibanicu. Nepričekovano reagiranje me presenečilo in razveselilo.
Kakor veš za Žižka? Pogodek.Kinik, čestitke!!! :lol:
Ne, nisam lakanovac, moja druga žena me napadla z njim kadar smo se rastajali. Kljub temu da sam samo pravnik, morao sa prebrati malo Freuda, ženske imaju nevarne gubice...
Priznam da si me utešio - svako malo požalim, kadar moram sam sebi skuhati što, ali tisti opis skupnog življenja... Bogo moj, pa jaz sam srečan što me sin ne pozna! Plačam duplo alimetacijo in skrbnino, samo da ostane kakor jeste zdaj.
Donesem skoro nove recepte, in hvala vsima na kontribuciji.
Btw,
Da li je Hemmingvay postmodernist?

#5 Gabriel

Gabriel
  • Members
  • 64 posts

Posted 04 July 2003 - 21:10

BUREK Z PETEŠILJEM IN KIKIRIKIJEM
Potrebuje se:
500 gr srbskih ali grčkih kora za pitu, 500 g kikirikija, 4 struka peteršilja lisje, 500 gr peteršiljovog korenja, olivino olje - 2,5 dcl, poriluk 500 gramov, ljuta paprika 1-2, beli papar, sol, Veda, šečer, soya umak, grožđice 250 gr, kikiriki-maslac 6 jušnih žlica
Postupek:
Pržiti seckani kikiriki, sitno narezani porilluk, narendano korenje ter papričico na oljo. Na početku poklopiti potem odklopiti. Poslednje dodati sasekljani peteršilj in kikiriki-maslac.
U pleh metnuti kore ter ih filati lahko prohlajenim filom.
Iseči in preliti z čašom mineralne vode, katerom ste "izprali" tavu z krasotami katere ste prežgali pre no što pleh metnete u pečnico.
Servirati z kefirom ali obogačenim jogurtom.
Dobar tek!
Še enkrat hvala na odzivu, kateri je boljši od drugih chat-prostora.
:lol:

#6 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 05 July 2003 - 19:30

Jos, jos, jos!!

#7 5rov

5rov
  • Members
  • 163 posts

Posted 05 July 2003 - 23:15

Sta, - propada firma? Cale je tamo car, bre! Doduse, jos nismo dobili pare za poslednji projekat ... onaj u Rusiji, ali ... bice. Bice, bre!

Pa sto ne rece, mogu da ti "pomognem" oko naplate projekta, pogotovo kod Rusa. I sta kazes, radis kod svog (a ciji bi bio) caleta. Pa sada je meni jasno sto si ti kinik, razumem te (nista zlonamerno). Covek te pita za recept, a ti napisa literaturno delo, SVAKA CAST!

#8 5rov

5rov
  • Members
  • 163 posts

Posted 05 July 2003 - 23:21

Recept za original ruske pelmene (iliti raviole, malo mlevenog mesa neizvesnog porekla, zavijenog u testo):
Kupiti smrznute peljmene u prodavnici (nema kod vas, vas problem), doci kuci, staviti sherpu sa vodom na sporet (ali ukljuceni) ubaciti soli (nemam kera za setnju) u serpu tacnije vodu, isto uraditi sa smrznutim peljmenima, koji odmah potonu. Vaditi gotove kada isplivaju na povrsinu, sluziti posute bibeerom i sircetom po zelji 9elegantnija varijanta sa majonezom i kechapom). Prijatno. Ma Madjari su carevi za klopu a ne Rusi!

#9 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 06 July 2003 - 03:17

....

Uh, kako je 5rov opisao "original ruske pelmene" - ni ja ih ne bi jeo!

Salim se, - jeo sam i takve (kod drugih). Ali treba reci da je to "samacka varijanta". Kutiju smrznutih peljmenja - zviz u vrelu vodu! Dve kutlace toga u tanjir, puno bibera i kasiku sirceta - pa navali! (brrr, strasno!) Dodatak majoneza ili kecapa - to je "studentska varijanta".

U principu, treba ih kuvati u mesnom bujonu, izvaditi i dodati 1-2 supene kasike milerama.

Taj kulinarski proizvod je dosao iz Kine (kazu Marko Polo ga je doneo u Italiju).
Ko ga sve ne smatra "nacionalnim jelom". I ima razna imena - "dushpara" (Iran, Azerbajdzan), "manti" (Uzbekistan), "boraki" (Jermenija), "podkogilju" (Marijci), "balik-berek" (Turkmenistan), "chucvara" (Tadzikistan), "varenjiki" (Ukrajina), "koltunaj" (Litvanija).

Sistem je isti: tvrdo testo istanjiti na 2mm, iseci okruglo ili na kvradratice i puniti nadevom. Nadev mesni: dve vrste mesa, mesni bujon, zacini, malo brasna. Staviti nadev u testo, zalepiti krajeve testa (moze i belancetom). Zamrznuti. Uzimati kolicinu neophodnu za kuvanje. Ukrajinci stavljaju kao nadev visnje, ponekad sir.

------------------------

Nego, kad smo vec kod "vegetarijanstvujuscih", ne bi bilo lose da procitaju od Aleksandra Genisa "Crveni hleb" (Geopoetika, Bgd.'99) gde on sjajno opisuje "sovjetsko komunisticko vegetarijanstvo", kao mali "ideoloski fenomen". "Gastronomski nihilizam" kao asketska tradicija uperena protiv "masnih burzuja - zderaca mesa", - znak odricanja od niskih "plotskih iskusenja" i borbe za "visoke ideale".
Smesno.

I zato kad neko poche da "zhivopisuje" sve lepote "vegetarijanstva", missim - "minerale i esencijalne aminokiseline" - odmah dobijem napadaj "subverzivnosti" i pozelim sochan, krvavi stejk, - veci od tanjira!
Chudno, ali ima o tome nesto i u "Matrix"-u. A beshe nesto i u osnovachkim chitankama, o "vegetarijancima - partizanima" i makrobiotichkoj "shaki zrnevlja"?
Vrlo smesno.

...

#10 5rov

5rov
  • Members
  • 163 posts

Posted 06 July 2003 - 10:14

Da tacno to jeste samacka varijanta. Ali isto tako sam probao kod mog kuma Rusa domace sibirsko-kazahstanske peljmene, koje je spremila od a do sh njegova mama, pa sa domacom smetanom (citaj kaloricna nuklearna bomba). Ljudi necete verovati koliko jednostavno jelo moze ponekad biti ukusno.

#11 5rov

5rov
  • Members
  • 163 posts

Posted 06 July 2003 - 10:17

PS. Nesto si pomesao u vezi Kinika, ne radi taj za caleta, on je cale...

Priznajem moja licna greska, zao mi je...kriv sam...

#12 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 06 July 2003 - 10:32

..........

Otvoriti oci.
Pogledati plafon.
Krecenje.
Hebiga, koliko li sad naplacuju po kvadratu. Hm, ... neka saceka. Jos niko nije umro od neokrecenog.

Sta oce ovaj ker? Medo?
(Njesra ... na sve strane.)
Izvini stari, ustajem.

Pogledaj je. Boze, kakva je to riba bila!
Samo kad se setim onog koncerta. One indijske bluze. Hebiga, a i duvali smo.
Ajde, Medo.
Hebote, ovaj mi opet oblacio patike. Ma ima da ga razbijem, drkosh, maloletni ...
Ajde, Medoo.

Sici pesice niz stepenice. Uzeti novine.
Komsija - samo novine? (Hebi se, - samo novine).
Ajde, Medo.
Gde je ovaj parkirao auto? Pazi, opet na travnjaku. Ma ima da mu otmem kljuceve.
Medo?
Sta ovi pisu? Hebote, koje su to face! Vidi ovaj ... ma, pravi - "parnichari"... Samo se vi pljujte, hebo vas ..
Medo, fuj to!
Hebem ti blesavog kera! A lepo sam joj govorio - samo mi jos ker fali. (Kako je sladak, kako je sladak, - ma uzmi mi ga .... slatkog.)
Medo?
Da mi neko rekao da cu da se radujem kad se kuce pos... ne bi mu verovao.
Ajde, Medo, idemo.

Otvoriti vrata, obrisati sape keru.
Baciti novine na sto. Kupatilo, ruke.
Hebote, svi spavaju ... ko rudari. Kad li je ovaj drkosh dosao? Uh, kartica!

Otici u deciju sobu. Izbunariti dzepove. Vidi, vidi, skoro 300 kinti. To mora da mu je dala baba. Hebiga, sto puta sam joj rekao!
Staviti karticu i telefon .... vas kredit isnosi 77 dinara ...
Pa ima da ga razbijem, hebote - kako 77 dindzi! Juce je bilo 252! A, jok - sada kartica - pod jastuk!
Ajde da im bacim nesto za dorucak. A ova moja ... Ma, dobro. Razumem, - priroda ...
Sta mi rece ona piz... na poslu: losion protiv opadanja kose?
Bre, kod mene nishta ne ... opada!

Frizider.
Tako. Vidi, vidi, - 5 jaja. Hm. Margarin. Mleko. Sta je ovo? Normalno, okrajci cajne - a ti cale guli slanincinu. Moram da vidim sta cemo ove jeseni. Nesto mi se bas i nije dopala ona slanina. Dobro, moze u kupus, ali jeb ... E, kume, kume...
Ulje. Hebote, treba da uzmem ulje. Pazi, - kore. Hm.
Pleh. Kasiku vode, kasiku ... moze i masti. Malo zagrejati.
Bre, mrzim vrelo!
Uguzvati kore. Uzeti mleko, 2 jaja .... malo masti. Gde je bio onaj sitan sir? Hm, evo ga. Mirise? Hm, - taman. Baciti sir u mleko, umutiti sa jajima. Zaliti kore.
Hm, imala je negde malo onog ... susama.
Spajz.
Hebote, koliko praznih flasa! Aha, evo je teglica. Dobro je. Nije se uzeglo.
Posuti malo po korama. Rerna - 250. Pleh u rernu.
Hm. Onaj ce pastetu. Tatina cera ovsene pahuljice. Kako bre mogu da zive od toga?

A! Gospodja je ustala? Pa sinoc si mogla i sudove da operes, hebiga.
Ma ljubim te. (Sljap po zadnjici).
Dobra je to riba.
Ume da bude i zestoka. Generacija, bre!
A onog drkosha cu da razbijem za telefon.

Telefon.
Da, mama - ustali smo. Da, svraticu posle posla. Dobro, mama. Cale, - ne mesaj se, spusti tu slusku! Dobro mama, hocu. nisam zaboravio. Da, mama, i ja vas volim.
Hebote, kad ce da se smire?
Oce li iko da mre u ovoj kuci - ili prvo moram ja?

Dusho, ma evo samo sto nije gotovo. Deco!
Alo, momak - sta bi s telefonom? Kako posle, - sad te pitam! Ko bre smor, sad su da  ti ... Slusaj, duso, lepo sam ti rekao - disciplina ne skodi. Znas u vojsci .... sta bre njasra, sta bre "mojne"? Kako to razgovarate, hebiga!?
Vama nista ne mozes da kazes! Dobro, dobro, izvini. Znam.
('Bem ti hormone! A sta je sa mojima!)
A-a! Cera tatina! Dushice. Evo tata napravio pahuljice. Nema musli, sorry.
Kako - smrdi mast. Pa to je samo pita.

Pitu na cetiri komada - svakom u tanjir. jogurt.
Bezi, Medo!
Hm, ovo nije ni lose.
Slusaj momak, danas kad dodjem - auto opran, natankiran! Tvoj problem. Nisi cuo za zakon ocuvanja energije! Cemu vas tamo uce? I, hebote, ne diraj mi patike!
Dobro, dusho, cutim.
Luche tatino, - moze jos kase? Ne. OK.
Bezi, Medo.

Ljudi kasnim.
Sta, - propada firma? Cale je tamo car, bre! Doduse, jos nismo dobili pare za poslednji projekat ... onaj u Rusiji, ali ... bice. Bice, bre!

Kasnim.
Momak! Ne diraj mi vise patike!
Dusho, evo ti pusa.
Medo, bezi.
Luche tatino, javi se,

Vrata.
Hm. Internet. Mozda je matori dobio nesto od stare devizne. Pa u maju su im dali 400 eurica. Nisu valjda sve potrosili. Dobro, keva uvek nesto ustekuje. Sta li ce da skuva?
Hebote, danas kad dodjem, ima mi se opet zali.
Matori se opet bacio na kucanje. Salje neka pisma po novinama. Da objasni. Jaoj, zivote. Opet cu zakasnim. Ma boli me ....
Internet. Dobro. I kad ce ovi da malo spuste cenu?

Sta rece onaj andjeoski lik sinoc?

... Shtir odreska izlupati ...
Ma da mi padnes saka, ne da bi te izlupao, hebote!
Kako ono bese: ne cujem, imam banane u usima! ... Dobar vic.

Hebiga, postmodernista. Nacitao se psihologa Zizeka, - cek, cek, a, da - "Metastaze uzivanja"?, onog .... Lakana, kako se ono kaze na francuskom, hebote, sve sam zaboravio, - jouissance ... uzhivanje. A najbolji su mi oni sto hoce da se "vrate". To su "zhesci" likovi, svaka cast. Ma, hebiga, uzivajte ...

Dodji bre, da zivis u zemlji Srbiji, .... koja se saginjati nece, - pa da vis' sta je uzivanje, sta "postmodernizam", sta metastaze!!! Hebem ti .... kulinare ... i dizajnere ...
Lako je njima.

A nije mu loshe ono "ohlajeno belo".
Moramo to da probamo.


Kad stignu pare od projekta.

...

E zbog ovoga je danas vrijedilo svracati na forum.

#13 oblak

oblak
  • Members
  • 1,328 posts

Posted 06 July 2003 - 13:40

pa ubedljivo najjaci text ! :lol:

#14 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 06 July 2003 - 15:03

Ne smijemo ga mnogo hvaliti da se ne uobrazi.

#15 Stoprocentni

Stoprocentni
  • Members
  • 5,096 posts

Posted 06 July 2003 - 15:39

Il' kreci :lol: