Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Fudbalska kladionica


  • Please log in to reply
6590 replies to this topic

#6316 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 26 May 2018 - 12:30

Mada su simpatije forumasa gotovo nepodeljeno na strani Fulama meni nekako deluje da ponovo nece uspeti da se plasiraju u Premijer ligu. Ne znam zasto,ali neki osecaj mi kaze da ce Vila proci..

Probacu ili Vila 1X&0-3 @1,95 ili Vila winner 1 @2.30

A posle je i finale LS...


  • 0

#6317 mr clutch

mr clutch
  • Members
  • 3,351 posts

Posted 26 May 2018 - 13:54

Mada su simpatije forumasa gotovo nepodeljeno na strani Fulama meni nekako deluje da ponovo nece uspeti da se plasiraju u Premijer ligu. Ne znam zasto,ali neki osecaj mi kaze da ce Vila proci..

Probacu ili Vila 1X&0-3 @1,95 ili Vila winner 1 @2.30

A posle je i finale LS...

 

Ukrao. Delim misljenje da ce Vila proci, igraju tvrdo, sa malo golova, koliko sam kladionicarski uspeo da ispratim. 

 

A i sramota je da Birmingem drugi grad po velicini u Engleskoj bude bez predstavnika u premijerligaskom natjecanju. Mozda proradi birmingemski lobi.  :D


  • 0

#6318 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 26 May 2018 - 16:43

@ mr clutch
Meni utakmica lici na neko cekanje greske protivnika,na opreznost i mali broj golova. Sad kad sevne 4:4 rezultat  :lol: 

A veceras se spusta zavesa na sezonu klupskog fudbala u Evropi. Finale LS.

Real Madrid - Liverpul

Duel teskasa,klubova sa velikom tradicijom i mnogo evropskih trofeja. I mada finalne utakmice obicno dolaze sa velikom tenzijom,igraju se sa oprezom i paznjom da se ne ucine greske, ja u ovom finalu vidim otvoren fudbal sa obe strane sa mnostvom prilika za gol. Jednostavno - i jedni i drugi su navikli da idu po gol i da igraju na gol vise. Tacno je da je Real pod Zidanom umeo da igra i na kontru (protiv Bajerna u Minhenu npr,pa mozda i protiv Juvea u Torinu),ali ovde ne vidim takvu taktiku. Imaju sigurno bolji vezni red, igrace vise klase u Modricu i Krosu i verujem da ce uzeti loptu tj.posed. A to je ono sto Klop voli i sto ce "Redsima" dati prostora za brze protiv-udare preko Salaha&co.
Realu dajem vecu sansu za trijumf,ali iz nekog razloga se ne usudjujem da idem po fiks. Ima Liverpul dovoljno vatrene moci da odgovori,posebno ako prvi povede..

Kao sto rekoh - ocekujem otvoren fudbal,mnogo prilika za gol. Bice naravno i nervoze i tenzije i zutih kartona sa Mazicem na centru. Posebno ocekujem da se u beleznici naseg arbitra nadje Realov kapiten koji je dobijao zuti karton u oba finala sa Atletikom i u onom iz prosle sezone sa Juventusom.
Zbog svega ovo ce biti moj izbor

Real Madrid timskih golova 2+ (over 1.5) @1,75
Ukupno golova na utakmici 4+ (over 3.5) @2.21
Sergio Ramos dobija zuti karton - DA - @2,20

Iz sprdnje pokusati na sitno
GG I& GG II @8.93
Kristijano het-trik @12

Kakvo vi misljenje imate o predstojecem finalu,kako ga prognozirate?


  • 0

#6319 mr clutch

mr clutch
  • Members
  • 3,351 posts

Posted 26 May 2018 - 18:59

Treble bi da bude golova, iako se finala igraju zatvorenije, ipak L'pool nije ekipa koja kalkulise i ne odgovara im da igraju na 0:0, zbog lose defanzivne linije. Sto ne znaci da Klop nece uci u tekmu malo opreznije i ici vise na kontre. O Realu je isuvisno trositi reci. najbolji su tim u poslednjih 5 god, mogu da te natrpaju, a da ne briljiraju, videli smo u mecu sa Bayernom.

 

Svidja mi se Ramos zuti, pretpostavljam da ce gotovo svi kladionicari igrati neke igre sa golovima. Ispunio sam svoj fond za kladzu za ovaj dan, tako da necu nista igrati, a cekam L'poolovo osvajanje LS za neke pare, pa necu igrati nista. Da se kladim igrao bih Liverpool 2&2+ 3.70. Mislim su Redsi sposobni za tako nesto, iako mi je Real favorit. Takodje se uzdam u zakon brojeva, tesko je 3 za redom osvojiti LS.


  • 0

#6320 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 12 June 2018 - 17:12

Pa da krenem.

Za pocetak mnogih specijala koje cu odigrati idem najpre sa ovim singlovima

Messi najbolji strelac Argentine @1.70
Kane najbolji strelac Engleske @2.20

Jednostavno ne vidim ko bi u njihovim reprezentacijama uskocio ispred njih dvojice.
Od Mesija se ocekuje da maltene sam vuce tim i to ce opet okrenuti ostricu protivnickih odbrana prema njemu,ali za Lea to nije nista novo. Mesi puca penale za Argentinu i izvodi sve slobodnjake u zoni suta sto je vrlo bitno za ovaj predlog.
Kejn je starter i definitivno najbolji napadac Engleza. Prava gol-masina i zaista ne vidim da bi Vardi,Ali ili Sterling mogli dati vise golova od njega.
 


Edited by The(wizard of)O., 12 June 2018 - 17:12.

  • 0

#6321 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 12 June 2018 - 17:52

Mogu li ovi specijali da se vezu ili moraju da se igraju u singlu?
  • 0

#6322 Green23

Green23
  • Members
  • 3,978 posts

Posted 12 June 2018 - 18:03

Mažić sudi finale 8.5 


  • 0

#6323 niko69

niko69
  • Members
  • 4,580 posts

Posted 12 June 2018 - 18:53

Mažić sudi finale 8.5 

Ne može da sudi Srbiji, moraće drugog da nađu :)


Edited by niko69, 12 June 2018 - 18:53.

  • 0

#6324 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 12 June 2018 - 19:13

Mogu li ovi specijali da se vezu ili moraju da se igraju u singlu?

Zavisi od kladionice.
Nege igre mogu da se vezu (npr.plasmani u grupi) neke ne mogu. 


  • 1

#6325 The(wizard of)O.

The(wizard of)O.
  • Members
  • 6,852 posts

Posted 13 June 2018 - 21:44

Grupa A
Za mene su dve najvece dileme ovde koliko ce Salah moci da pomogne svojoj reprezentaciji zbog povrede i koliko ce Rusima pomoci domaci teren. "Zlatna generacija" Urugvaja igra jedan od poslednjih ako ne i poslednji Mundijal jer su Suarez,Kavani i Godin svi zagazili u tridesete godine. Dugo su zajedno,imaju mnogo iskustva,imaju istog selektora vec skoro 10.godina.. Sve to ih stavlja u najbolju poziciju u grupi.
 

Best bet: Urugvaj osvaja prvo mesto u grupi @1.80

Grupa B
Grupa sa dva izrazita favorita za prolaz dalje. Hteo sam da uplatim da Spanija osvaja titulu. Iz nekog razloga sam im davao malu prednost ispred Brazila i Nemacke,ali nakon poslednjih desavanja sa selektorom necu to uciniti. To ne znaci da sa Hierrom nece podici pehar,ali ja u ovim bitno promenjenim okolnostima necu da uplatim opkladu. Isto sam planirao da odigram tacan plasman u grupi 1.Spanija/2.Portugal,ali nakon naprasne smene Lopetegija odustajem i od ovoga. Maroko ima zanimljivu ekipu sastavljenu od dosta dobrih individualaca,ali su upali u pretesku konkurenciju.

No bet

Grupa C
U ovoj grupi ne bi trebalo biti dileme oko prvog mesta jer Francuska ima jedan od najtalentovanijih timova na prvenstvu. Videcemo za sta su tacno kadri na celom turniru. Moj utisak je da ce dosta zavisiti od toga kako ce Desamp koristiti Zirua. Mislim da sa njim u 11 Francuska igra sporije i da bi bilo pametnije koristiti ga kao dzokera sa klupe i specijalca u napadu. Videcemo. U svakom slucaju kvota da Francuska osvaja grupu je premala,ali zato mnogo paznje privlaci Grizman kao njihov najbolji strelac. Odigrao je veliku sezonu,bio je igrac finala Lige Uefa-e i na pragu je prelaska u Barselonu. Izvodi slobodnjake i penale,bice standardan i bio je prvi strelac proslog Evropskog prvenstva. 
Australija ima mozda i najlsabiji tim otkako je uzela kontinuitet nastupa na Mundijalima. Za drugo mesto se sa gotovo jednakim izgledima bore Danska i Peru. Prednost Danske je malo bolja takticka organizacija,"domaci" teren (igra se u Evropi) i genijalni Eriksen. Peru je nezgodan i ima fantastican niz utakmica bez poraza. Ne mogu da se odlucim kome bih dao prednost za prolazak grupe. Peruu se vratio kapiten i najbolji strelac Gerero sto ce biti pojacanje za tim. Gerero i Farfan ce predvoditi njihov napad i tu sam nasao predlog sa lepom kvotom.

Best bet: Gerero najbolji strelac Perua @3.50
Value bet: Grizman najbolji strelac Svetskog prvenstva @13

Grupa D
Argentina je usla na SP kroz iglene usi. Provukla se. Moze li Mesi da ih nosi i dokle? Utisak je da isuvise zavise o njemu. Ne bi me cudilo da ovde Hrvati osvoje grupu. Obzirom da ce drugoplasirani verovatno na noge Francuzima,svi ce gledati da ih izbegnu. Nigerija je zanimljiv skup igraca koji igraju neki sistem bez sistema,ali kod njih su cesto vanfudbalske stvari odlucivale sudbinu. Setimo se proslog prvenstva i glasnog bojkota zbog premija. Plus je konkurencija jaka,cak mislim da je Island jaci na taktickom planu.

Best bet: Hrvatska osvaja 5+ bodova @1.80
Value bet: Hrvatska osvaja prvo mesto u grupi @3.25

Grupa E
Nakon ovog loma sa spanskim selektorom Brazilci su mi prvi favoriti za titulu. Necu se hvatati toga ipak. Trebali bi rutinski da osvoje grupu. Kostarika je bila mozda i najvece prijatno iznenadjenje proslog prvenstva,ali sam siguran da u Rusiji to nece ponoviti. U Brazilu su se osecali kao kod kuce i dobrano su iskoristili benefite te situacije. Ovde to nece imati. Svajcarska sada vec ima jednu malu tradiciju prolaska grupe i ispadanja u prvoj narednoj rundi. I ovde bi se moglo dogoditi isto. Izmedju toga da Srbija nece proci dalje i toga da Svajcarska hoce - odlucio sam se za ovo drugo zbog kvote.

Best bet: Svajcarska prolazi grupu@2

Grupa F
Nemacki selektor je pomalo iznenadio javnost odlukom da sa spiska putnika izostavi talentovanog Sanea. Tu je mnogo poznatih lica i proverenih snaga. Posto se ova grupa ukrsta sa prethodnom,Nemci ce uciniti sve da izbegnu Brazil u osmini finala. Za drugo mesto ce se boriti Meksiko i Svedska. Svedjani bez Ibrahimovica deluju drugacije. neki kazu bolje jer do izrazaja dolazi tim. Drugi smatraju da je Ibra rodjeni lider i igrac koji sam pravi razliku. Slazem se,ali je cinjenica da je kompaktna Svedska u barazu iznenadjujuce izbacila Italiju! Meksikanci su upali u jedan niz vrlo losih rezultata,selektor je pod pritiskom..tesko mi se odluciti kome bih dao prednost.

No bet

Grupa G
Belgija sa svojom "zlatnom generacijom" predstavlja jakog favorita iz senke. Zreb ih vodi ka Brazilu,ali ni tamo nisu potpuni autsajderi. Izgleda da niko vise ne uzima Englesku za ozbiljno,ali to moze biti samo prednost za njih. Nema pritiska na tim koji sa klupe predvodi Sautgejt jer ima puno glasova koji cak govore da Englezi pakuju kofere vec nakon grupne faze. Iako Tunis predstavlja tvrdog protivnika,mislim da disciplina moze da pomogne Englezima da prezive grupu. Panami ne dajem nikakve sanse ovde.

Best bet: Belgija osvaja grupu @1.80

Grupa H
Verovatno najizjednacenija grupa bez ijednog izrazitog favorita za prolaz dalje. Jedino Japanu ne dajem velike sanse. Hteo sam da odigram da "Samuraji" osvajaju 3- bodova,ali je kvota mizerna. Kladionice najvece sanse za prolaz daju Kolumbiji. Falkao ce konacno dobiti priliku da debituje na Mundijalu,tu je i James Rodrigez. Poljsku predvodi Levandovski,ali im se povredio stub odbrane Kamil Glik,mada poslednji izvestaji govore da se oporavio i da ce zaigrati!? Ja iz nekog razloga imam osecaj da ce jedna od ove dve repke podbaciti i da ce to iskoristiti neugodna ekipa Senegala. 

Best bet; Senegal prolazi dalje @2.25

Eto,to su moji specijal predlozi,a mecevi dolaze na red od sutra.

Sta vi mislite - ko je najblizi tituli prvaka,ko bi mogao biti najbolji strelac? Kako vidite rasplete po grupama i ko bi mogao da iznenadi,a ko da podbaci?
 


  • 2

#6326 XOXOXO

XOXOXO
  • Members
  • 3,582 posts

Posted 13 June 2018 - 22:09

Grupa H

Verovatno najizjednacenija grupa bez ijednog izrazitog favorita za prolaz dalje. Jedino Japanu ne dajem velike sanse. Hteo sam da odigram da "Samuraji" osvajaju 3- bodova,ali je kvota mizerna. Kladionice najvece sanse za prolaz daju Kolumbiji. Falkao ce konacno dobiti priliku da debituje na Mundijalu,tu je i James Rodrigez. Poljsku predvodi Levandovski,ali im se povredio stub odbrane Kamil Glik,mada poslednji izvestaji govore da se oporavio i da ce zaigrati!? Ja iz nekog razloga imam osecaj da ce jedna od ove dve repke podbaciti i da ce to iskoristiti neugodna ekipa Senegala. 

Best bet; Senegal prolazi dalje @2.25

Eto,to su moji specijal predlozi,a mecevi dolaze na red od sutra.

Sta vi mislite - ko je najblizi tituli prvaka,ko bi mogao biti najbolji strelac? Kako vidite rasplete po grupama i ko bi mogao da iznenadi,a ko da podbaci?
 

 

Nisu Japanci bas naivni. Naravno, dosta toga ce zavisiti od otvaranja i meca protiv Kolumbije.

 

Ekipa im je "napakovana" prije svega iskusnim igracima, a imaju i odredjeni individualni kvalitet. Dosta je tu bas poznatih imena: Hasebe, Yoshida, Honda, Kagawa, Okazaki, Nagatomo, G.Sakai, H.Sakai, Inui, Osako, Kawashima...

 

Mozda fizicki inferiorna ekipa, al' tehnicki su standardno veoma dobri. 

 

Inace, sto se tice kladjenja, ne vjerujem da cu ista cackati od ove ponude na "duze staze". :)  Ne mogu ja cekati toliko dugo. :D Uglavnom cu "pikirati" neke konkretne meceve, uz mix sa kladjenjem uzivo. :)


Edited by XOXOXO, 13 June 2018 - 22:24.

  • 0

#6327 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 13 June 2018 - 22:26

Mislim da ce Urugvaj da se proseta kroz A grupu, to mi je najveci fix od svih igri iz specijala.

Nesto nemam velikog povjerenja u Francuze, iako na papiru imaju mnogo jak sastav.

Osvajac turnira Brazil 5.5

Najbolji strijelac Timo Werner 17
  • 0

#6328 lovac na glave

lovac na glave
  • Members
  • 1,950 posts

Posted 13 June 2018 - 23:26

fina razmišljanja wizarde... ja sam najbliži srbiji 3.5- boda sa cover-om na tačno 4 boda @4+
  • 0

#6329 Miskooo

Miskooo
  • Members
  • 4,089 posts

Posted 14 June 2018 - 08:35

Svidja mi se Urugvaj i Belgija uzimaju grupu.

Belgijance, s druge strane, ne vidim kao favorite iz senke, kako ih vide mnogi. Mislim da su precenjena reprezentacija.

Najboljeg strelca treba traziti u reprezentacijama koje ce stici do samog kraja. Po meni, to su: Nemacka, Brazil, Spanija i Francuska i ovim redom ih vidim kao favorite za osvajanje SP-a. Kvote za osvajanje, za ove ucesnike, su od 6 pa na gore i razmisljam se da uplatim na svaku od njih jer zaista ne vidim da Argentina, Belgija, Portugal ili ko se vec jos smata za drugi red favorita mogu da budu ispred sva ova 4 favorita. Grizman je imao odlicnu sezonu, odlicnu i zavrsnicu i lepa je kvota na njega. Ne znam bas hoce li Francuzi da budu tako efikasni da on ispliva na povrsinu. Nisam jos gledao kvote, ali cini mi se da je bolje igrati na nekog Nemca/Brazilca za najboljeg strelca turnira. Spanci nemaju nekog za koga bih mogao da kazem da ce da bude najbolji strelac u njihovoj reprezentaciji, a ne na celom sampionatu.


  • 0

#6330 Del Piero

Del Piero
  • Members
  • 14,966 posts

Posted 14 June 2018 - 11:12

U kojim kladionicama mogu da se vezuju specijali? Npr. igrao bih samo prolaz grupe, po nekoliko ekipa, pa me zanima gde to moze da se spoji, da ne mora u singlu?

Edited by Del Piero, 14 June 2018 - 11:12.

  • 0