Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

Kosarkaska oprema


  • Please log in to reply
1880 replies to this topic

#61 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 14 December 2011 - 16:02

Pro model je najjači model... Sećam se raznih boja, teget, crvene, ma sve su bile u fullu...


Jedino što su ružne ko đavo sa ovom gumom napred.
  • 0

#62 freethrow

freethrow
  • Members
  • 5,495 posts

Posted 14 December 2011 - 17:13

Ne znam šta da dodam na ovaj sjajan niz. Počev od Simod-a 1988. (sic), pa do tada revolucionarnih Adidas sfrj (ne znam kako su se zvale, mi smo ih zvali sfrj) koje su bile teške tonu i po, imao sam uglavnom Converse. Onaj KJ model je tu bio ubedljivo najjači, ali bile su dobre i one što liče na starke, malo nafurane, ali dobre i lagane... Sa AND1, iako bi trebalo da su treš, sam imao prijatno iskustvo. Ipak, valjda to sad iz ove perspektive starenja tako deluje, hajpedank mi se čini kao najsavršenija patika do sada, posebno zbog te tvrdoće koju pominje Beonegro, a tada, pre par godina, kada sam ih kupio su bile sigurno 30% lakše i tvrđe od bilo kojih drugih, u Kragujevcu barem.
  • 0

#63 freethrow

freethrow
  • Members
  • 5,495 posts

Posted 14 December 2011 - 17:18

Gadan je osjećaj sa plastičnjakom, ali je dobro da se sa njom trenira šut, posle sa kožnom samo klizi. Baj d vej, davno sam slušao Šjora na nekom seminaru, tada je pričao da insistira da mu ekipa na početku sezone trenira sa što ružnijim i što prepumpanijim loptama, jer kad se navikneš da kontrolišeš i hvataš džombe onda ti je posle super sa normalnom loptom.

Ne znam da li je iko imao prilike da se oproba na tzv uskom košu, znači normalna visina, samo prečnik recimo 20% manji od normalnog. Mi koristili jednog leta/jeseni kao klinci, doneo nam pomoćni trener, potpuno ludilo... Na stranu što se izoštri šut, nego to neviđeno podiže parabolu pri šutu, tera te da se koncentrišeš pri ulazu... Po meni mnogo korisnije od bofl lopti.
  • 0

#64 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 14 December 2011 - 19:19

Jbt, converse su stvarno bile simbol za košarku tamo osamdesetih, a bile su, bar koliko se ja sjećam, i moje prve patike (mnogo prije nego što sam počeo da treniram), i to baš ovakve:

Attached File  converse.jpg   47.5KB   21 downloads

Mislim da je Duško Ivanović u Budućnosti nosio iste, samo sa plavim znakom:

Attached File  converse1.jpg   18.38KB   27 downloads

Ovaj model je valjda napravljen za Dr. J-a. Kod nas ih je osamdesetih uvozila zagrebačka Astra.

Ovakve je šatro za basket bio kupio isto tih nekih godina Beonegro Senior (naravno, trajale su do prije neku godinu, jer je od kako ih je kupio odigrao cirka nekih 7 basketa :D ) i to je tada bila majka svih košarkaških patika:

Attached File  converse2.jpg   23.36KB   41 downloads

Mislim da je ovakve nosio Divac u prvoj ili drugoj sezoni u Lakersima:

Attached File  converse3.jpg   17.29KB   21 downloads


  • 0

#65 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 14 December 2011 - 19:23

Attached File  converse2.jpg   23.36KB   41 downloads


Ovakve sam i ja imao, odlicne su bile :+1:
  • 0

#66 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 14 December 2011 - 19:26

Ovakve sam i ja imao, odlicne su bile :+1:


Au, pa ti možeš otac da mi budeš :o :lol: :P
  • 0

#67 glimmer twins

glimmer twins
  • Members
  • 40,295 posts

Posted 14 December 2011 - 19:29

Au, pa ti možeš otac da mi budeš :o :lol: :P


:lol:

Nekada se nisu menjale patike svake sezone,neki modeli su trajali godinama tako da sam ih i ja zakacio :)
  • 0

#68 Sle

Sle
  • Members
  • 1,297 posts

Posted 15 December 2011 - 10:00

Ne znam da li je iko imao prilike da se oproba na tzv uskom košu, znači normalna visina, samo prečnik recimo 20% manji od normalnog. Mi koristili jednog leta/jeseni kao klinci, doneo nam pomoćni trener, potpuno ludilo... Na stranu što se izoštri šut, nego to neviđeno podiže parabolu pri šutu, tera te da se koncentrišeš pri ulazu... Po meni mnogo korisnije od bofl lopti.

Da jbt, dobra fora, posle kao u bazen da ubacuješ...

Jedino što su ružne ko đavo sa ovom gumom napred.

Meni su baš kul, sad bih ih uzeo i menjao one znakiće (kao dete od 6 godina) uz različite šorceve :lol:

Što se moje košarkaške opreme tiče, počeo sam naravno sa Converse-Cons, pa sam prešao na Nike, i jednom sam se zajebao i dao neke ogromne pare, tipa u rangu 200evra za neke Adidas koje su mi se raspale za 3 meseca... Uglavnom me Nike i Converse nisu nikad izneverile, s tim da se Nike ne klizaju u sali, i udobnije su, a Converse su izdržljivije... And 1 je uglavnom trash, brzo propadaju, a i dosta se klizaju...

Moje neko razmišljanje je ovako- Nike je najbolji, Adidas pro model i one Converse od Korvera i Arroya su mi najkul...

Edited by Master Sle, 15 December 2011 - 10:13.

  • 0

#69 estranged

estranged
  • Members
  • 5,491 posts

Posted 15 December 2011 - 10:13

Posted Image
imam ih sigurno 6-7 god ... za basket su najbolje do sada u kojima sam igrao ...

btw
lako je nekima da se kurce patikama ... ja ovako kupujem patike
A: dobar dan
B: dobar dan
A: da li imate patike broj 48.5,32cm,14 USA
B1: wtf ?!
B2: imamo neke u magacinu
A: daj ih brzo dok ih ne pokupi neko
  • 3

#70 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,361 posts

Posted 15 December 2011 - 11:46

E sad da predlozite Lawu neke patike,mada moze i za Luceta.Posted Image
  • 0

#71 realno *W

realno *W
  • Members
  • 46,138 posts

Posted 15 December 2011 - 12:05

Lo je prioritet :D
  • 0

#72 uini

uini
  • Members
  • 38,035 posts

Posted 15 December 2011 - 12:11

za lo-a neke sa kramponima
  • 0

#73 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 15 December 2011 - 12:26

Промашили сте тему, то је у НФЛ опрема Posted Image
  • 0

#74 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 15 December 2011 - 12:29

za lo-a neke sa kramponima


Ja mislim ipak sprinterice, krampone treba dati Raduljici ne bismo li ga spriječili da ga "usitni" svaki put kad primi loptu pod košem.
  • 0

#75 desired login

desired login
  • Members
  • 1,944 posts

Posted 15 December 2011 - 13:50

Za Law-a samo Adidas KB2012...

Spoiler

  • 0