Jump to content


Photo
- - - - -

Forumasko tipovanje


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
811 replies to this topic

#16 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 01 December 2011 - 12:29

21:05h Makabi T.A. - Bešiktaš ; 2&T22+ ; mozzart ; 2,70 ; 8/10 .
( +13,6 / -8 )

Mislim da Turci neće mnogo kalkulisati i dozvoliti sebi luksuz da izgube bodove koji su im preko potrebni u borbi za drugo mesto u grupi, a protiv najslabije ekipe u istoj. Igraju promenljivo, ali cenim da ovo mogu da dobiju i sa pola gasa.
Makabi je, sa druge strane, u očajnoj formi. Što bi rekli mangupi: kanta za punjenje, kako u LE, tako i u prvenstvu. U LE im jedino Dinamo nije dao više od jednog gola. (by the way, Dinamo nikom nije dao više od jednog gola)
To bi bilo to. Puno sreće svima.

edit: u zagradi, W/L, da malo olakšam evidentičarima ;)

Edited by Cooltywattor, 01 December 2011 - 12:53.


#17 L' Imperatore

L' Imperatore
  • Members
  • 3,443 posts

Posted 01 December 2011 - 12:29

1.12.2011
Unics Kazan-Galatasaray 2
3,10 (Meridian)
5/10

Mislim da je Unics malo precenjen u ovom slučaju. Stoji da su u zadnje vreme postizali nekoliko bolje rezultate nego u početku sezone, ali pogledajmo malo protiv kakvih ekipa su pobjeđivali. To su bile uglavnom dosta smešne ekipe kao što su Kuban, Prokom, Olimpija, Žalgiris (to su velike ekipe, ali po mom mišljenju ove sezone igraju vrlo slabo, zato sam jih nazvao smešnim) ako izuzmemo iz te kategorije Sienu, za koju isto tako moramo prizanti da nije u najboljoj formi u poslednje vreme.

Gaatasaray ima veoma jak tim, koji je več u nekoliko navrata dokazao svoj kvalitet. Pritiska zbog plasmana u top16 na ova dva tima skoro da nema, jer če Prokom i Olimpija zauzeti poslednja dva mesta u grupi. Turci če biti motivisani da vrate poraz iz drugog kola a kvota je dosta visoka da se isplati probati.

#18 Prophet

Prophet
  • Members
  • 49 posts

Posted 01 December 2011 - 15:50

Zasto ne bi bio jednostavniji nacin bodovanja?Jednostavno,mogle bi da se sabiraju(oduzimaju) ili mnoze tj.dele(u tom slucaju u startu svi imaju 1 poen)pogodjenje ili promasene kvote.Recimo ako neko veze dva pogodjenja para sa kvotama 1,5 i 2,0 da dobije 3,5(ili 3 ako bi se mnozilo) poena.Ako bi promasio spao bi na -3,5(ili 0,33 ako bi se delilo).To sa tim stake-om je komplikovano i neobjektivno.

Stoke-Dinamo K 0-2 1,7 mocart 7/10

Stouk je gotovo obezbedio prolaz dalje,ocekujem tvrd i zatvoren mec,jer im odgovara i remi sa dinamom.

#19 delgado

delgado
  • Members
  • 35,185 posts

Posted 01 December 2011 - 16:16

19:00 AEK - Anderlecht G2+ @2,00 - Balkan Bet (gost daje 2 gola)
STAKE : 7/10

- Ovde je sve jasno, AEK je poslednji, Anderleht je prvi i moze da se odigra jedna opustena i otvorena utakmica gde bi trebalo da napada golova. Anderleht je svuda davao minimalno dva, a AEK svuda po 1 gol, tako da je mnogo realnije ocekivati 2:2 nego 0:1, zato i igram ovu igru, a ne cistu dvojku. Kvota je sasvim pristojno i moglo bi da dodje.

Edited by delgado, 01 December 2011 - 16:26.


#20 markoKG black&white

markoKG black&white
  • Members
  • 768 posts

Posted 01 December 2011 - 17:25

Euroleague, 19:00, Fenerbahče-Olimpijakos - 2 bez hendikepa, 2.85 (Mozzart), 7/10
Iskreno, ovde me je najviše privukla dosta visoka kvota na Pirejce...sigurno je da Olimpijakos nije toliko jak kao prethodnih godina, ali mislim da je vreme da ekipa, u kojoj su Spanulis, Printezis, Lukas, Kešelj, Gečevičius,itd, na čelu sa našim Ivkovićem, ostvari prvu pobedu na gostovanju ove godine (imaju 0-3, i to su utakmice protiv Kahe i Kantua izgubili sa 2, odnosko košem zaostatka) i to u grupi u kojoj svako svakog može da pobedi...

#21 Ridjis

Ridjis
  • Members
  • 37,708 posts

Posted 01 December 2011 - 17:26

20:45 Eјси Лоу <11,5 (мање од 11,5 поена) @ 1,85 (МаксБет) 8/10

Поставља се питање да ли ће Лоу уопште да игра, последње информације су да ће играти колико може а вероватно то неће бити пуно. Лоу има ове сезоне у ЕЛ 12,5 поена у просеку, мада није то баш стандардан просек, умео је да убаци и по 20ак поена међутим и да буде једноцифрен, али и 37 минута на паркету по утакмици. Толико сигурно неће играти.
Иначе у претходна два меча против Макабија имао је 12 (ЕЛ) и 7 (АБА) поена, додуше обе утакмице у Тел Авиву.


П.С: Нисам знао за ово правило до 15 часова, за убудуће ћу знати а сад ми ово признајте Posted Image

#22 ZvezdaIznadSvega

ZvezdaIznadSvega
  • Members
  • 13,463 posts

Posted 01 December 2011 - 17:32

Maccabi T.A - Besiktas. 2&3+ (ako moze) @3.25 (Mozzart) - 5/10

Dvojku su vec kolege apsovirale, BJK je svakako kvalitetnija ekipa, Turcima je svaka utakmica vise u Evropi zlata vredna, ni Izraelci nisu izgubili sve sanse ali one su u domenu teorije. Ipak mislim da ce krenuti otvoreno posto nemaju sta da izgube a brzanjci u turskom timu (Simao, Quaresma :P) ce znati to da iskoriste. U prvom mecu u Turskoj su ih demolirali, sad je dovoljno i 1-2...

Edited by ZvezdaIznadSvega, 01 December 2011 - 17:46.


#23 gospodin popara

gospodin popara
  • Members
  • 14 posts

Posted 01 December 2011 - 17:57

00:00
Emelec - LDU Quito 0-2 (1,8 BWin) 5/10

Iako spadaju u efikasnije timove u ekvadorskom sampionatu,tradicija nalaze da se odigra ovaj tip.
U poslednjih 16 medjusobnih duela na cak 15 nije padalo vise od dva gola!

#24 drvoprvo

drvoprvo
  • Members
  • 2,313 posts

Posted 01 December 2011 - 18:25

OK hvala. Ulog mi je 8.

#25 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 01 December 2011 - 19:05

Ako nije kasno

Macabi TA - Besiktas x-2 Mozzart. kvota 5.75 - 6/10

#26 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 02 December 2011 - 01:19

Jos ostao Popara (56. min 1-1), a Ridjisu se ponistava bet, posto Law nije igrao, to je kvota 1.

Posted Image

Vlax - ubuduce da navedes kvotu i kladzu odakle je ;) Sad sam ti racunao po Mocartovoj, 1.85)
Rotter -ubuduce navedi stake, sad sam ti racunao Mateov, posto ste imali isti par, pa bilo lakse)

Zajednicki zbir nam je 29.85 za ovo kolo. Znaci, da je neko racunao 1 unit stake-a = 1 euro i u skladu sa tim igrao singlove, zaradio bi 29.85 eura. Sad sam sracunao, ukupni ulozi su nam bili 154 evra, sto znaci da je profitna stopa bila 29.85/154=19.38% Vrhunski tipsteri imaju prosek od 10-15% (na dugacak rok naravno) sto znaci da se ovo kolo moze smatrati uspesnim.

EDIT: Emelec poveo 2-1, Popara pao, dodajemo ga na listu. Promenio sam i ove dodatne racunice.
EDIT 2: Ubacena lepsa tabela, koju nam je napravio Cooltywator :+1:

Edited by nlavrnja, 02 December 2011 - 14:38.


#27 milan_l

milan_l
  • Members
  • 7,534 posts

Posted 02 December 2011 - 07:55

Leverkuzen-Hoffenhiem 1 (Mozzart) 1,80 9/10

Oba tima su igrala nerešeno u predhodnom kolu, s tim da Hoffenhiem nema pobedu u zadnja 4 meča u kojima je na gostovanjima zabeležio 2 poraza a kod kuće 2 remiija, tako da očekujem i ovde poraz u gostima.

#28 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 02 December 2011 - 08:11

20:45h Genoa - Milan ; 2 ; mozzart ; 1,90 ; 7/10 .
( +6,3 / -7 )

Genoa igra dobro kod kuće, nema poraz na svom terenu, ali generalni utisak koji ostavljaju ove sezone nije baš sjajan. Pitanje je vremena kad će i kući da kiksnu, a Milan mi deluje kao idealna mušterija da im to obezbedi. Tim pre što Milan ima vrlo tanak skor na gostovanjima i ukoliko žele do titule (a žele), to je segment koji moraju korigovati u roku od odmah.
0:)

#29 king louie

king louie
  • Members
  • 3,153 posts

Posted 02 December 2011 - 08:11

Zwolle-Cambuur 2,5 over (ifortuna.cz) 1,41 5/10

Tip baziran na statistici. U domaćinskoj jupiler ligi Zwolle je suveren doma i na strani. Cambuur gazi doma, na strani malo gazi, malo duva, remizu ima jednu. Zwolle ima 20 golova doma iz 6 tekmi, Cambuur 14 iz 7 vani. Očekujem juriš, oba daju gol i pobjedu domaćina.









#30 Impromptu

Impromptu
  • Members
  • 57,443 posts

Posted 02 December 2011 - 08:39

Petak oko 16:00 DAVIS CUP FINALE drugi meč

D.Ferrer-J.M.Del Potro čista dvojka bez hendikepa kvota 2,55 ( Mozzart ) STAKE 8/10

David Ferrer je verovatno pomalo i umoran od WTF u Londonu. On tamo jeste skinuo dva sjajna skalpa ( Đoković, Murray ) ali to je više bila posledica njihovog umora, prezasićenosti i povreda nego neke njegove ne znam kako dobre igre. U obzir treba uzeti i činjenicu da je tamo igrao na betonu a da će se ovde igrati na šljaci. Podloga u tenisu je nešto što nije lako promeniti poput donjeg veša a da to ne ostavi posledice na igru u nekom kraćem vremenskom intervalu.
Sa druge strane popularni Delpo je zadnjih mesec i po sezone potpuno podredio ovom finalu. Po odličnoj igri koju je prikazao na par turnira sredinom jeseni možemo zaključiti da je povreda prošlost. Svesno je propustio poslednji masters u sezoni i priliku da se i sam nađe na WTF sa jednim jedinim ciljem...da se što bolje pripremi za ovo DC finale. Za razliku od njegovog protivnika, neće imati problem sa promenom podloge jer se već nekoliko nedelja intenzivno sprema za ovaj događaj.
Zbog svega navedenog, verujem da nam ova kvota daje jedan fin kladioničarski VALUE koji bi bilo grehota ne probati...

editovao kvotu i kladionicu...sa Betcity 2,05 na Mozzart 2,55

Edited by gmboki, 02 December 2011 - 09:56.