Jump to content


Palma, hleba&igara, zla EU, frajeri i ribe, Dinastija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
77 replies to this topic

#1 dexter8

dexter8
  • Members
  • 764 posts

Posted 14 November 2011 - 18:27

Ovo koliko se zabavljate varijacijama na Palmu, potvrđuje moju tezu da bi mr. Palmtree sa svojom lokalnom inicijativom preslikanom na celu Srbiju bio idealan premijer. Ko se drugi tako konkretno bavio socijalnim inženjeringom u svrhe poboljšanja međuljudskih (međupolnih) odnosa, osim njega? Koji političar (sem Kusturice) je iracionalnost tipičnu za naš narod uspeo da pretvori u realne objekte i događaje? A, to je samo deo strategije razvoja koju sam detaljno razradio (projekat Srbija kao hedonističko-turistička nesvrstana država)



#2 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 14 November 2011 - 20:50

Ovo koliko se zabavljate varijacijama na Palmu, potvrđuje moju tezu da bi mr. Palmtree sa svojom lokalnom inicijativom preslikanom na celu Srbiju bio idealan premijer. Ko se drugi tako konkretno bavio socijalnim inženjeringom u svrhe poboljšanja međuljudskih (međupolnih) odnosa, osim njega? Koji političar (sem Kusturice) je iracionalnost tipičnu za naš narod uspeo da pretvori u realne objekte i događaje? A, to je samo deo strategije razvoja koju sam detaljno razradio (projekat Srbija kao hedonističko-turistička nesvrstana država)

http://www.youtube.com/watch?v=mkAP0anG-xQ


Kanda mašiš jedan detalj sitan... palmin "socijalni inženjering" nije plaćen "strategijom razvoja koju je sam detaljno razradio" već novcem koji cevči iz budžeta, a na štetu drugih opština koje seku uši ne bi li okrpile dupe. I upravo tu leži osnovni problem sa "preslikavanjem na celu Srbiju", što bi u tom slučaju morao napolju da nađe neki "fond" koji će da muze, a tamo može da "pomuze" samo jednu stvar.

#3 dexter8

dexter8
  • Members
  • 764 posts

Posted 14 November 2011 - 22:16

Imam IPhone, pijem Starbucks, mirisem na Gucci, nosim donji ves iz Victoria's Secret. I ti bi sada na osnovu toga tvrdio kako sam plitka i zaokupljena statusom?


Gospođo, ovo je džudo klub, parfimerija je lokal do nas Posted Image Šalu na stranu, pozdravljam sve pobrojano, naročito ono zadnje... čovek treba sebi da udovolji. A, i nije neki luksuz realno.

Zalosno za tebe da si toliko opterecen drugima i njihovim statusom da ti cak i medjuljudske odnose procenjujes po tome.


Šta da radim, takva su moja iskustva sa ljudima i životom u Srbiji. Naravno, nisam sprovodio profi anketu pa na osnovu kvalitetnog uzorka izvodio zaključke, generalizujem samo na osnovu ličnog iskustva.

Kanda mašiš jedan detalj sitan... palmin "socijalni inženjering" nije plaćen "strategijom razvoja koju je sam detaljno razradio" već novcem koji cevči iz budžeta, a na štetu drugih opština koje seku uši ne bi li okrpile dupe. I upravo tu leži osnovni problem sa "preslikavanjem na celu Srbiju", što bi u tom slučaju morao napolju da nađe neki "fond" koji će da muze, a tamo može da "pomuze" samo jednu stvar.


Ne, ne, to je moja strategija razvoja. Inače, kako god da je Palma došao do novca za projekte, da li cevčenjem iz budžeta ili iz Kolubare, nije sve strpao na svoj račun u Švici nego je makar nešto vratio narodu. Ko je kriv ostalima što su pasivni i nezainteresovani, ovaj čovek se nametnuo i izborio za svoju opštinu.

Čak i da je tako kako kažeš, diplomatski kor je viđen na Jagodinskim feštama (Palma tvrdi da je odličan prijatelj sa nemačkim i švedskim ambasadorom), tako da verujem da bi mogao da pomuze nešto iz pristupnih fondova. Inicijative ne fali, ja sam oduševljen što čovek ulaže u zabavne sadržaje (aqua par, zoo vrt, muzej voštanih figura, itd) umesto u vazda izvikano obrazovanje i zdravstvo. Školuješ ljude da bi ih, ne nudeći im šansu za posao i pristojan život, poterao da napuste Srbiju - kod Palme bar nema tog licemerja i imperativa znanosti. Ulaganjem u zabavu zapravo se ulaže u zdravlje, jer ako se ljudi dobro zabavljaju i imaju utisak poželjnosti kao destinacija za turiste, to svakako ima blagotvoran psihosomatski efekat.

#4 Golubica

Golubica
  • Members
  • 3,253 posts

Posted 14 November 2011 - 23:17

Inicijative ne fali, ja sam oduševljen što čovek ulaže u zabavne sadržaje (aqua par, zoo vrt, muzej voštanih figura, itd) umesto u vazda izvikano obrazovanje i zdravstvo. Školuješ ljude da bi ih, ne nudeći im šansu za posao i pristojan život, poterao da napuste Srbiju - kod Palme bar nema tog licemerja i imperativa znanosti. Ulaganjem u zabavu zapravo se ulaže u zdravlje, jer ako se ljudi dobro zabavljaju i imaju utisak poželjnosti kao destinacija za turiste, to svakako ima blagotvoran psihosomatski efekat.


To se u moje vreme, a i vekovima ranije zvalo - hleba i igara. S tim da hleba polako ponestaje...

#5 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 14 November 2011 - 23:34

Imam IPhone, pijem Starbucks, mirisem na Gucci, nosim donji ves iz Victoria's Secret.

Rad' bih da imam tak'e bokesrice. Ima li ih? :)

#6 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 14 November 2011 - 23:50

Rad' bih da imam tak'e bokesrice. Ima li ih? :)


pa, ti rece da ne nosis gace ;)

:lol:

p.s. vidis kako victoria's secret doprinosi dobrim medjuljudskim odnosima :)

#7 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 14 November 2011 - 23:58

pa, ti rece da ne nosis gace ;)

:lol:

p.s. vidis kako victoria's secret doprinosi dobrim medjuljudskim odnosima :)

sta bolan? :blink: nije zar da sam to rek'o? pa ja nosim gace i kad se kupam. nego ne zabusavaj, daj ti nama kolekciju tih gaca. nosim ja i zenske.....kad svi u kuci pozaspu. :blush:

#8 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 15 November 2011 - 00:43

pa, ti rece da ne nosis gace

p.s. vidis kako victoria's secret doprinosi dobrim medjuljudskim odnosima

A koja je Victorijina tajna? Ja sam vise za bez nje, onako organski. ;)

#9 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 15 November 2011 - 00:47

Ne, ne, to je moja strategija razvoja. Inače, kako god da je Palma došao do novca za projekte, da li cevčenjem iz budžeta ili iz Kolubare, nije sve strpao na svoj račun u Švici nego je makar nešto vratio narodu. Ko je kriv ostalima što su pasivni i nezainteresovani, ovaj čovek se nametnuo i izborio za svoju opštinu.

Čak i da je tako kako kažeš, diplomatski kor je viđen na Jagodinskim feštama (Palma tvrdi da je odličan prijatelj sa nemačkim i švedskim ambasadorom), tako da verujem da bi mogao da pomuze nešto iz pristupnih fondova. Inicijative ne fali, ja sam oduševljen što čovek ulaže u zabavne sadržaje (aqua par, zoo vrt, muzej voštanih figura, itd) umesto u vazda izvikano obrazovanje i zdravstvo. Školuješ ljude da bi ih, ne nudeći im šansu za posao i pristojan život, poterao da napuste Srbiju - kod Palme bar nema tog licemerja i imperativa znanosti. Ulaganjem u zabavu zapravo se ulaže u zdravlje, jer ako se ljudi dobro zabavljaju i imaju utisak poželjnosti kao destinacija za turiste, to svakako ima blagotvoran psihosomatski efekat.


:blink::huh::lol::rotflmao:


Ah da samo u SR je lopina sposoban covek ....:twak:

#10 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 15 November 2011 - 03:54

ne mogu da verujem da je taj homofob nekome idol:

"ja sam oduševljen"

"nije sve strpao na svoj račun u Švici nego je makar nešto vratio narodu"

"Palma tvrdi da je odličan prijatelj sa nemačkim i švedskim ambasadorom...."

:yucky:


#11 Mashinovodja

Mashinovodja
  • Members
  • 2,454 posts

Posted 18 November 2011 - 00:40

Ne, ne, to je moja strategija razvoja. Inače, kako god da je Palma došao do novca za projekte, da li cevčenjem iz budžeta ili iz Kolubare, nije sve strpao na svoj račun u Švici nego je makar nešto vratio narodu. Ko je kriv ostalima što su pasivni i nezainteresovani, ovaj čovek se nametnuo i izborio za svoju opštinu.

Nije valjda da si pao na tu foru da Palma daje SVOJ novac za te njegove "akcije" koje ti i ostale naivčine toliko hvalite?! :unsure: :blink: :huh: Sve što je lapio iz Kolubare ide isključivo na njegov račun. Zašto bi inače lapao? Treba biti zaista glup pa poverovati da je on nekakv srpski Robin Hud koji ispumpava lovu iz Kolubare samo zato da bi je posle razdelio sirotim Jagodnicima.

Ne, za sve svoje demagoške projekte nije taj jedan jedini dinar dao iz svog džepa, sve su to pare iz opštinskog budžeta s kojim Drvo raspolaže kako mu je ćef. Naravno, SVE što dune Drvetu u onu njegovu ćelavu glavu posle demokratski i dobrovoljno halale odbornici i službe opštine Jagodina. Da li uopšte možeš da zamisliš nekoga ko bi se usudio da se usprotivi? Ja sam deo života proveo u malom gradu baš veličine Jagodine i tačno znam kako izgleda kad lokalni kabadahija nema mere ni granice u svojoj moći.

Jedan jedini poznati primer da je Drvo dalo nekom iz džepa je jedna anegdota koja se prepričava u Jagodini: došo Drvo tako jednom u opštinu i počeo da se po običaju qrči kao spahija na obilasku svog spahiluka. Dok je prolazio pored nekog reda na jednom od šaltera, pritrča mu neka baba sve kukajući "pomagaj Palma, sirotinja, nema se, bla, bla bla". I Drvo se širokim gestom maši za šlajpik i izvadi 2000 dinara - U KEŠU - i velikodušno dade babi uz širok osmeh. Ne znam koliko je priča tačna ili izmišljena, ali ako je izmišljena, toliko je dobro izmišljena da izgleda vrlo verodostojno.

Čak i da je tako kako kažeš, diplomatski kor je viđen na Jagodinskim feštama (Palma tvrdi da je odličan prijatelj sa nemačkim i švedskim ambasadorom), tako da verujem da bi mogao da pomuze nešto iz pristupnih fondova.

Teško, jer za razliku od uobičajene prakse u Srbiji, pare se iz evropskih pristupnih fondova ne daju "na prijateljstvo" (ili su to zanemarljive svote), nego treba podneti projekat, pa kako komisija odluči.
Osim toga, to što nešto Drvo tvrdi, treba uzeti s velikom rezervom. Tvrdio je on svojevremeno i da mu Betoven svira na uvce.

Inicijative ne fali, ja sam oduševljen što čovek ulaže u zabavne sadržaje (aqua par, zoo vrt, muzej voštanih figura, itd) umesto u vazda izvikano obrazovanje i zdravstvo. Školuješ ljude da bi ih, ne nudeći im šansu za posao i pristojan život, poterao da napuste Srbiju - kod Palme bar nema tog licemerja i imperativa znanosti. Ulaganjem u zabavu zapravo se ulaže u zdravlje, jer ako se ljudi dobro zabavljaju i imaju utisak poželjnosti kao destinacija za turiste, to svakako ima blagotvoran psihosomatski efekat.

Ja ipak nekako kontam da bi Jagodinci bili znatno srećniji kad bi imali malo manje zabave u akvaparku i zoološkom vrtu, a mnogo više radnih mesta (poželjno dobro plaćenih radnih mesta). Kad bi im to neko obezbedio, siguran sam da bi umeli da se vrlo lepo i sami snađu za zabavu, sport i razonodu i da uopšte nemaju potrebe da im to obezbeđuje ćelavi i bahati demagog. S njihovim parama, naravno.

Da li je stopa nezaposlenosti u Jagodni znatno ispod prosečne stope nezaposlenosti u Srbiji? Da li je prosečna plata u Jagodini bitno veća od prosečne late u Srbiji? Ako je barem jedan od odgovora negativan, onda je Jagodincima od akvaparka i muzeja voštanih figura potrebnije postrojenje za bandžidžamp, samo što konopac neće vezivati oko nogu, nego oko vrata.

Koliko je uspešan onaj njegov "Palmino Provodadžisanje za Priplod" projekat? Od oko 120 parova koje je on po ceni od oko 1000 EUR po komadu "vodio" (za ular) na more, posle toga sklopljeno je slovima i brojevima, 4 braka. Ako je to uspeh, ne znam kako bih definisao neuspeh, ali bih sigurno znao da bolje i korisnije potrošim 120.000 EUR opštinskih para.

Edited by Mashinovodja, 18 November 2011 - 00:47.


#12 dexter8

dexter8
  • Members
  • 764 posts

Posted 18 November 2011 - 04:35

[quotename='Mashinovodja' timestamp='1321573234' post='3387783']
Nije valjda da si pao na tu foru da Palma daje SVOJ novac za te njegove"akcije" koje ti i ostale naivčine toliko hvalite?! Sve što je lapio iz Kolubare ide isključivona njegov račun. Zašto bi inače lapao? Treba biti zaista glup pa poverovati da je on nekakv srpski Robin Hud koji ispumpava lovu iz Kolubare samo zato da bi je posle razdelio sirotim Jagodnicima.[/quote]


Ej, ako ti znaš nešto što ja ne znam, mora da si u pravu. Kao i obično, svako ko nešto konkretno napravi za opšti interes odmah je osporen i optužen, onako iz rukava.
[quote]Teško, jer zarazliku od uobičajene prakse u Srbiji, pare se iz evropskih pristupnih fondovane daju "na prijateljstvo" (ili su to zanemarljive svote), nego treba podneti projekat, pa kako komisija odluči. Osim toga, to što nešto Drvo tvrdi, treba uzeti s velikom rezervom. Tvrdio je on svojevremeno i da mu Betoven svira na uvce.[/quote]

Možda malko idealizuješ EU birokratiju koja nije ništa manje korumpirana nego ovdašnja, samo što se njima može a nama se sve gleda i zamera.

[quote]Ja ipak nekako kontam da bi Jagodinci bili znatno srećniji kad bi imali malo manje zabave u akvaparku i zoološkom vrtu, a mnogo više radnih mesta (poželjno dobro plaćenih radnih mesta). Kad bi im to neko obezbedio, siguran sam da bi umeli da se vrlo lepo i sami snađu za zabavu, sport i razonodu i da uopšte nemaju potrebe da im to obezbeđuje ćelavi i bahati demagog. S njihovim parama, naravno.[/quote]
Pomenuti objekti nisu TV serije ili Grand parada da narodu zaigra pred očima sa ekrana, nego su realni projekti i zapravo nova radna mesta. Ne moraju ljudi biti zakucani za fabričku traku ili udisati hemikalije da bi se smatrali uposlenim. Život ne mora da bude mučenje i teskoba, kamo sreće da 90% radno sposobne populacije radi u zabavnim parkovima, na festivalima, po splavovima, banjskom i seoskom turizmu, itd. Srbiji industrija uopšte nije potrebna.

[quote]Da li je stopa nezaposlenosti u Jagodni znatno ispod prosečne stope nezaposlenosti u Srbiji? Da li je prosečna plata u Jagodini bitno veća od prosečne late u Srbiji? Ako je barem jedan od odgovora negativan, onda je Jagodincima od akvaparka i muzeja voštanih figura potrebnije postrojenje za bandžidžamp, samo što konopac neće vezivati oko nogu, nego oko vrata.

Koliko je uspešan onaj njegov "Palmino Provodadžisanje za Priplod" projekat? Od oko 120 parova koje je on po ceni od oko 1000 EUR po komadu "vodio" (za ular) na more, posle toga sklopljeno je slovima i brojevima, 4 braka. Ako je to uspeh, ne znam kako bih definisao neuspeh, ali bih sigurno znao da bolje i korisnije potrošim 120.000 EUR opštinskih para.[/quote]

Možemo li se makar maloodvojii od imperativa racionalnosti, merljivosti, statistike...? Ponekad je ljudima bitnije da se o njima priča, da se osećaju posebnim... u pitanju je osećaj lokal-patriotskog ponosa koji vredi više od hladnokrvne cost-benefit analize. Ej bre, čovek je izneo jednu varoš na glas i veliko ime, iako sama posebi nit je banja nit spomenik - ni iz čega je stvoren brend.

Malo li je?


#13 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 18 November 2011 - 12:46

Ponekad je ljudima bitnije da se o njima priča, da se osećaju posebnim... u pitanju je osećaj lokal-patriotskog ponosa koji vredi više od hladnokrvne cost-benefit analize. Ej bre, čovek je izneo jednu varoš na glas i veliko ime, iako sama posebi nit je banja nit spomenik - ni iz čega je stvoren brend.

Ti si se prolupao za sve moguće pare.

Takvi "kategorički silogizmi" ne samo da su posvadjani sa svakom zdravom logikom, već se očajnički hvataju za iracionalni deo kao bitnost u sistemskoj sredjenosti i percepciji neke zajednice/države. Kome iracionalni osećaj lokal - patriotizma vredi kao nešto merljivo ili više od zdrave pameti, taj je već duboko uronuo u "slatke vode" malogradjanstva. A malogradjanstvo je jedan od glavnih pobudnika mržnje i netrpeljivosti prema svima koji se ne uklapaju u odredjenu matricu i stvara veoma zapaljivu smešu šireg spektra, kojoj je ponekad samo slučajna varnica dovoljna da predje preko još "sladje granice" i zakorači u superiorne vode fašizma.

Kada te takva rulja, posvećena superiornom kolektivizmu, krene gangbangovati motkama pošto nisi dovoljno veliki pravoslavni taliban ili te sistemski diskriminiše zbog "devijantnih bolesnih sklonosti", kao što je npr. premali osećaj lokal - patriotizma, nacionalnosti, nebestva, izabranosti ili drugih "superiornih" osećaja kolektivog identiteta, koje forsiraju tebi dragi borci za "misionarski položaj", onda znaš da je neko duboko zasrao sa ovakvom masovnom hipnozmom, u koju se sistemski indoktriniraju deca.

Jagodinski lokal patriotizam je na veoma tankoj granici izmedju malogradjanstva i fašizma, sa poslednjim već uveliko očijuka i stvara sitne mikrovarnice u svom superiornom flertu sa njim. Neko je sve to nacrtno gradio da bi sakrio svoj lopovluk i zločinačku prošlost. Taj neko kojeg ti ovde opravdavaš nekim nebitnim iracionalnim osećajima lokal - patriotske sfere, sistematski u glave neuke mladeži i zatucane mase sipa otrov koji će ih hendikepirati svaki put kada izadju iz svog sreza i upoznaju nekog koji se ne uklapa u matricu. Ne daj slučajno da neko ko se ne uklapa u taj film, zaluta na to homofobno ostrvo na kojem raste jedna debela palma.

Neko ko se ponosi na homofobnu pravoslavno - talibansku matricu i superiornost jagodinskog lokal - patriotizma zbog prepoznavnosti i romasiranja gradonačelničke debele svinje, koja bi po svim merilima ljudskosti trebala imati svoj počasni kavez u jagodinskom zološkom vrtu, taj je nažalost duboko odlepio.

Zmaisli, pa i SMrad je stvorio regionalni lokal - patriotski brend prepoznavnosti novodobnog iracionalnog srbovstva, koji je prepoznatljiv po celome svetu, a u udžbenicima istorije u normalnim zemljama je svrstan u kategoriju "I must not be like that, ever". Danas se puni tačno dvadeset godina od sistemskog uništenja jednog prelepog podunavskog grada. To je samo jedan od svetski prepoznatljivih spomenika brenda nebeske iracionalnosti, na kojoj god već osnovi iznikao.

Tvoje neuko poredjenje stope korumpiranosti EU birokracije sa stopom korupcije Srbije je posebna priča i spada u jedan od većih bisera ovog foruma. Valjda si se i tu odvojio od imperativa racionalnosti, statistike i ostalih faktora merodajne merljivosti, pa je u takvom hipotetičkom silogizmu preovladao iracionalni osećaj ponosne regionalno lokalne posebnosti?!

Edited by Dhx77, 18 November 2011 - 12:48.


#14 Cooltywattor

Cooltywattor
  • Members
  • 5,505 posts

Posted 18 November 2011 - 12:48

Malo li je?


a ne vala, nego baš naprotiv. meni ga je pun klinac.

#15 dexter8

dexter8
  • Members
  • 764 posts

Posted 18 November 2011 - 16:10

[quotename='Dhx77' timestamp='1321616790' post='3388010'] Takvi "kategorički silogizmi" ne samo da su posvadjani sa svakom zdravom logikom, već seočajnički hvataju za iracionalnideo kao bitnost u sistemskoj sredjenosti i percepciji neke zajednice/države. Kome iracionalni osećaj lokal -patriotizma vredi kao nešto merljivo ili više od zdrave pameti, taj je većduboko uronuo u "slatke vode" malogradjanstva. A malogradjanstvo je jedan odglavnih pobudnika mržnje i netrpeljivosti prema svima koji se ne uklapaju u odredjenu matricu i stvara veoma zapaljivu smešu šireg spektra, kojoj je ponekad samo slučajna varnica dovoljna da predje preko još "sladje granice" i zakorači u superiorne vode fašizma.[/quote]

Iracionalni deo u percepciji jedne zajednice NE mora nužno voditi u malograđanstvo i fašizam, ti si svoj zaključak izveo kao da se to podrazumeva. Jasno, istorijski primeri kao i i mnoge tendencije u srpskom društvu danas ti daju za pravo, ali to je samo zato što populaciji nije ponuđeno ništa bolje od EU perspektive koja je na prilično dugom štapu. U međuvremenu imamo novu krizu koja očekivano podstiče frustracije i desni ekstremizam. Naravno da nisam oduševljen takvim stanjem, ali ne mislim ni da je budućnost ovog podneblja pod okriljem EU najbolje rešenje. Investicije, nova radna mesta, bolji standard, pravna država, itd, sve je to lepo ali mislim da bi bila velika šteta proćerdati ogroman potencijal iracionalnih i nesvesnih sadržaja koji su prokuljali ovde u zadnjih 20ak godina, ali se nažalost ispoljiliu svom najgorem, destruktivnom obliku.

Moja zamisao, nešto što sam u tragovima prepoznao u Palminoj lokalnoj inicijativi, jeste Srbija (i postepeno čitav Balkan) kao leisure zone za evropsku radničku i nižu srednju klasu kao i domaću publiku, dakle za sve one klijente koji ne mogu da priušte Ibizu, Azurnu obalu, Tajland ili kakva egzotična ostrva. Dobru osnovu, i sada već tradiciju, imamo u festivalima tipa Exita i Guče, s tim što bi to valjalo proširivati, (zašto ne recimo hard&heavy festival na Ravnoj gori), zatim splavarski fazon po kome je Beograd prepoznatljiv proširiti na čitav rečni sliv Srbije, duž svih većih reka i pritoka stotine splavova i rečni taxi prevoz, zatim umesto licemerne i deklarativne borbe protivu droge i prostitucije, legalizovati i jedno i drugo, otvoriti velike lepo uređene kupleraje i kockarnice, hiljade hektara zasaditi kanabisom (ionako imamo poveće ilegalne zasade danas), kao i sve druge opojne i psihotropne biljke koje mogu uspevati na našem podneblju (opijumski mak, pečurke, itd). Dalje, valja razvijati porno industriju, i uvesti kolektivni godišnji odmor na tri meseca (jun-jul-avgust) kada se ionako zbog nesnosnih vrućina ne može normalno da radi. Što se tiče konceptualnog dela, možemo otvoriti muzej hiperinflacije i inscenirati lažne proteste sa sve kordonima, transparentima, pištaljkama, statistima (10eur po čoveku, vožnja bagerom 5eur).

To su samo delovi razvojne strategije koju imam u vidu, Srbija bi bila inicijator a vremenom bi se priključile ostale ex-yu republike. Suština ovog programa jeste relaksacija populacije koja je iscrpljena i psiho-fizički obolela što od ratnih 90ih što od tranzicije 00ih, minimalno naprezanje i fizički rad uz maksimalan profit i uživanje. Dakle, ne fašizam nego sistemski usvojeni i razvijani hedonizam.

[quote]Jagodinski lokal patriotizam je na veoma tankoj granici izmedju malogradjanstvai fašizma, sa poslednjim već uveliko očijuka i stvara sitne mikrovarnice u svomsuperiornom flertu sa njim. Neko je sve to nacrtno gradio da bi sakrio svoj lopovluk i zločinačku prošlost. Taj neko kojeg ti ovde opravdavaš nekim nebitnim iracionalnim osećajima lokal - patriotske sfere, sistematski u glave neuke mladeži i zatucane mase sipa otrov koji će ih hendikepirati svaki put kada izadju iz svog sreza i upoznaju nekog koji se ne uklapa u matricu. Ne daj slučajno da neko ko se ne uklapa u taj film, zaluta na to homofobno ostrvo na kojem raste jedna debela palma.[/quote]

Ovde imamo problem vidljivo-nevidljivo. Najlakše je prstom upirati u jednog prostodušnog i zatucanog čoveka koga je sticaj okolnosti (i lične "menadžerske" sposobnosti) napravio u uticajnog političara i javnu ličnost. Mnogo je opasnije državno podgrevanje fašizma u vidu političkih kalkulacija u preidzibornoj godini, te odustajanja od zaštite prava nepopularne seksualne manjine. Svi smo videli Dačićevu izjavu gde se praktično sprda na račun napadnute devojke (slučaj lgbt majica), ili Đilasa koji izostanak svoje podrške pravda brigom za grad. Čuj, ako je Tadiću dovoljno dobar Dačić kao koalicioni partner, Čedi i Koraću danas dobar Vuk, zašto ja ne bih veličao Palmu? Ako je to politička elita ove zemlje, a jeste, zašto bih ja izigravao čistunca i dežurnog moralizatora? Pošto je korupcija postala sistem a prostitucija način života, nije li pozivanje na razum, logiku i moral po malo naivno, u najmanju ruku nepraktično?

[quote]Neko ko se ponosina homofobnu pravoslavno - talibansku matricu i superiornost jagodinskog lokal- patriotizma zbog prepoznavnosti i romasiranja gradonačelničke debele svinje, koja bi po svim merilima ljudskosti trebala imati svoj počasni kavez u jagodinskom zološkom vrtu, taj je nažalost duboko odlepio.[/quote]

Popričaj malo sa psihijatrima koji rade na državnim klinikama i susreću se sa hiljadama pacijenata. Imaju veliki problem sa dijagnostikom jer kada bi se strogo pridržavali struke, 80% Srbije bi moglo na bolovanja zbog ozbiljnih psihičkih poremećaja, duševne bolnice ne bi mogle da prime ni deo onih kojima je terapija potrebna. Zato su prinuđeni da podižu kriterije, i tretiraju samo najteže slučajeve. Kada imaš učestalost neuroza na nivou prehlade a psihoza na nivou sezonskog gripa, govorimo o svojevrsnoj kolektivnoj patologiji koja stvara posve drugačiji socijalni kontekst (moj slučaj je zanemarljiv, kap u moru). Problem ovakvih razmera ne može se tretirati pojedinačno, već zahteva strateške zahvate u domenu socijalnog inženjeringa - otud i moj predlog u prethodnom pasusu, kao i Palmin rad na lokalu - sistemski hedonizam kao lek za sistemsku patologiju.

[quote]Tvoje neuko poredjenje stope korumpiranosti EU birokracije sa stopomkorupcije Srbije je posebna priča i spada u jedan od većih bisera ovogforuma.[/quote]

Ako je tako, zašto nisi okačio na Bisere?Posted Image Poređenje jeste neuko, ali princip mislim da je legitiman: setimo se da provincijalizam ima dve krajnosti, u ovom slučaju, idealizaciju s jedne i difamaciju EU, s druge strane. Često mi bude neprijatno zbog naših ljudi koji u kontaktu sa strancima ili se busaju u srpske grudi ili su snishodljivo ljubazni i servilni (za dž).