Jump to content


Photo

sta mislite o homosexualcima?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
321 replies to this topic

#1 oblak

oblak
  • Members
  • 1,328 posts

Posted 30 June 2003 - 17:49

evo vidim jos jedna gay parada

http://www.slobodnad...9/novosti03.asp

shou zivi kad sam cuo da su na prosloj paradi ,protivnici uzvikivali ,,idite u Srbiju''

U beogradu ima par gay klubova. Ova tema nije tabu , mislim da danas pocinje sve da se fura.
ja imam razlicita misljenja.
kako vi gledate na to i na njih?

#2 Gonzo

Gonzo
  • Members
  • 3,133 posts

Posted 30 June 2003 - 19:27

pederi su mi gadni a lezbejke me pale.

#3 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 30 June 2003 - 19:36

Pre neki dan zenu jednog mog kolege napale dve lezbejke. Zena ulazila u svoj ulaz i na hodniku zatekla dve nadrogirane lezbejke kako se ljube i samo bacila pogled na njih, kad u tom trenutku one pocese da se deru: "Sta je bre, sta gledas?!". Ova zena je rekla: "Ko vas bre gleda", a drogirane ludace je udarise par puta. Starsno. Posten covek postaje ugrozen u sopstvenoj zemlji, gradu, zgradi, od nekih sumanutih osoba.

#4 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 30 June 2003 - 19:49

pederi su mi gadni a lezbejke me pale.

:lol: :lol: :lol:

Kratko i jasno!

#5 Tromotorac

Tromotorac
  • Members
  • 5,480 posts

Posted 30 June 2003 - 20:01

Posten covek postaje ugrozen u sopstvenoj zemlji, gradu, zgradi, od nekih sumanutih osoba.

Opasno, Pobunjenik; a jesi li gledao na televiziji, izvestaj dopisnika Erica Idle-a za BBC sa ulica u Engleskoj, gde se pojavio neki geng matorih baba koje prebijaju slucajne prolaznike? Kazu, prava su napast, nemoze posten covek vise da izlazi na ulice od tih huliganki.

#6 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 01 July 2003 - 07:41

Pre neki dan zenu jednog mog kolege napale dve lezbejke. Zena ulazila u svoj ulaz i na hodniku zatekla dve nadrogirane lezbejke kako se ljube i samo bacila pogled na njih, kad u tom trenutku one pocese da se deru: "Sta je bre, sta gledas?!". Ova zena je rekla: "Ko vas bre gleda", a drogirane ludace je udarise par puta. Starsno. Posten covek postaje ugrozen u sopstvenoj zemlji, gradu, zgradi, od nekih sumanutih osoba.

Hajde nam ti sada lepo objasni kakve veze ima to što su one bile nadrogirane i što su napale tu ženu sa tim što su lezbejke? Ja sam, izgleda, malo glup pa bih te zamolio da mi objasniš tu uzročno-posledičnu povezanost!

#7 srdjann

srdjann
  • Members
  • 2,977 posts

Posted 01 July 2003 - 07:42

pederi su mi gadni a lezbejke me pale.

Ovakav stav kod muškaraca pokazuje samo jedno – a to je da svi koji tako razmišljaju načelno protiv homoseksualnosti nemaju ama baš ništa (jer da imaju jednako bi im smetale lezbejke koliko i pederi) ali da im je problem da svesno prihvate to što nesvesno osećaju.

Naime, pošto je homoseksualnost društveno apsolutno neprihvatljiva spoznanjem da u sebi imaju nešto homoseksualno muškarci rizikuju da budu odbačeni od tog istog društva. Zbog toga se javlja taj odbrambeni mehanizam potiskivanja koji izaziva “gađenje na pedere”. Sa druge strane taj isti mehanizam ne deluje na lezbejstvo na isti način pošto ono kao takvo ni na koji način ne ugrožava muškarca i njegovu kvazi-muškost koja mu je neophodna za “opstanak” u patrijarhalnom sistemu vrednosti. Naprotiv, lezbejstvo u tom istom mehanizmu odbrane izaziva želju da se kvazi-muškost čak i dokaže tako što bi se “uletelo” i pokazalo lezbejkama da greše jer “još uvek nisu srele pravog muškarca”.

#8 shapeshifter

shapeshifter
  • Members
  • 24 posts

Posted 01 July 2003 - 08:45

Ovakav stav kod muškaraca pokazuje samo jedno – a to je da svi koji tako razmišljaju načelno protiv homoseksualnosti nemaju ama baš ništa (jer da imaju jednako bi im smetale lezbejke koliko i pederi) ali da im je problem da svesno prihvate to što nesvesno osećaju.

Naime, pošto je homoseksualnost društveno apsolutno neprihvatljiva spoznanjem da u sebi imaju nešto homoseksualno muškarci rizikuju da budu odbačeni od tog istog društva. Zbog toga se javlja taj odbrambeni mehanizam potiskivanja koji izaziva “gađenje na pedere”.

U nekim sam razgovorima saznala da su mnogi muskarci latentni homoseksualci i da je upravo zbog toga, a i ovog gore navedenog, kod njih otvorenije negodovanje na homoseksualizam. A zene? Cesto lakse prihvacaju sebe, a inace su vise sklone da budu ispunjene i da ljubav dijele jer je vecina smatra univezalnom i bezspolnom. Cesto se kod njih javlja potreba da njihova ljubav bude shvacena na njihov nacin i onda se obracaju zenama. Sve u svemu, na kraju se kako kod zena tako i kod muskaraca ne javlja potreba za tjelesnim vec psihickim privlacenjem, shvacanjem i prihvacanjem, a sve ostalo dolazi kasnije :lol: .

#9 al bundy

al bundy
  • Members
  • 570 posts

Posted 01 July 2003 - 08:49

ma, yebo pedere

:lol:

#10 Free Mason

Free Mason
  • Members
  • 636 posts

Posted 01 July 2003 - 08:58

:lol:  :lol:  :lol:

Kratko i jasno!

Izvini je l' tvoj nick nekakva ironija ili...

Drustvo ne samo da je homofobicno vec i netolerantno prema svemu sto je razlicito.

Ovo je samo mali deo nase stvarnosti (interview sa Mirjanom Novakovic u celosti mozete procitati u danasnjem izdanju Blic-a)

" Stvoren je jedan vrlo netolerantan narod i posebno netolerantna omladina koja kao svog neprijatelja uvek vidi onog koji je drugačiji i/ili bolji. Prisustvovala sam sceni koja je, nažalost, vrlo simptomatična za Srbiju. Naime, tri dečaka vozila su rolere i vrlo vešto pravila piruete, preskakala prepreke i pritom međusobno bila veoma dobro usklađena. Momak je stajao pored mene u trolejbusu i kad ih je video, prokomentarisao je svom drugu: „Gledaj ih, sve bih ih pobio“. "

Zalosno kao i vecina komentara ovde.....

Edited by Free Mason, 01 July 2003 - 11:19.


#11 Lavinia Amaldi

Lavinia Amaldi
  • Members
  • 2,362 posts

Posted 01 July 2003 - 10:57

Iskreno recheno nemam nishta protiv homoseksualaca/ki, sve dok je to samo njihovo seksualno opredeljenje.
Ajde i to shto su trazili zakonsko pravo za sklapanje "braka", ali kad su pocheli da traze mogucnost za usvajanje dece...
e to je malo previshe... :lol: :lol:

#12 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 01 July 2003 - 11:24

" Stvoren je jedan vrlo netolerantan narod i posebno netolerantna omladina koja kao svog neprijatelja uvek vidi onog koji je drugačiji i/ili bolji. Prisustvovala sam sceni koja je, nažalost, vrlo simptomatična za Srbiju. Naime, tri dečaka vozila su rolere i vrlo vešto pravila piruete, preskakala prepreke i pritom međusobno bila veoma dobro usklađena. Momak je stajao pored mene u trolejbusu i kad ih je video, prokomentarisao je svom drugu: „Gledaj ih, sve bih ih pobio“. "
*********************************
Nista novo u zemlji Srbiji. Gore receno je syndrom. Kao ilustraciju prilazem film "Bure baruta".

#13 pametnica

pametnica
  • Members
  • 2,125 posts

Posted 01 July 2003 - 11:29

:lol:  :lol:  :lol:

Kratko i jasno!

Izvini je l' tvoj nick nekakva ironija ili...

Kao prvo da odgovorim na negativnu konotaciju pitanja: moj smajli nije postavljen zato sto podrzavam takvo misljenje vec zato sto ne mogu da verujem da na poprilicno ozbiljno pitanje neko odgovori jednom recenicom i pri tome postavi takav dupli standard bez ikekvog osecaja o tome.
A i da mislim tako, nema potrebe za vredjanjem. Zasto ljudi tako reaguju na ovakvim forumima?!?

A sto se tice samog nick-a , naravno da je ironican.

#14 natasha

natasha
  • Banned
  • 3,104 posts

Posted 01 July 2003 - 11:52

A i da mislim tako, nema potrebe za vredjanjem.
*****************************
Pametnice, nemoj molim te da se vredjas. Samo napred sa postovima, uzivam da te citam. Nick ti uopste nije ironican.
Pozdrav :lol:

#15 CrashBandicoot

CrashBandicoot
  • Members
  • 17 posts

Posted 01 July 2003 - 12:20

Ajde i to shto su trazili zakonsko pravo za sklapanje "braka", ali kad su pocheli da traze mogucnost za usvajanje dece...
e to je malo previshe... :lol: :lol:

Ne vidim zasto ne bi i ljudi homoseksualnog opredeljenja usvajali decu. Mnogo su tolerantniji i emotivniji od nas ostalih.
Imam prijatelja homoseksualca koji je sudski dobio svoje dete iz 'pogresnog' braka, kao podobniji roditelj od majke.
I jeste, znam ih oboje celog zivota, to sto je homoseksualac ne znaci da nije u stanju da vaspitava svoje dete i brine o njemu.

Sloboda rulez, sloboda za sve i svakoga.

Budite ljudi malo otvorenog uma. Svako ima svoj way.