Jump to content


Photo
- - - - -

Obrazovanje za odrasle


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
No replies to this topic

#1 ekola

ekola
  • Members
  • 1 posts

Posted 18 October 2011 - 06:07

Da li me moze neko uputiti u pravom smeru sto se tice obrazovanja za odrasle ili ti adult education za gradjane Republike Srbije.Kome se obratiti,postoji li posebni vladin sektor za ovo pitanje,finansiranje istih,u globalu sve na tu temu.
Kada govorim o obrazovanju za odrasle posmatram ga u najsirem smislu,preferirajuci pohadjanje ustanova u inostranstvu koje su pod pokroviteljstvom evropske unije ili posebnih organizacija koje regulisu ovu problematiku.Mislim na nesto zaista ozbiljno i od kredibiliteta a ne neki bezvezni kurs od nedelju dana u Srbiji koji ce omoguciti onome koji pohadja da uveca svoju platu za par hiljada dinara.
Na sajtu evropske unije naisao sam na ovaj link http://ec.europa.eu/...p/doc848_en.htm Ovde mozemo videti da je recimo je Hrvatska vec deo ovog programa - the lifelong learning programme. U objavi stoji da se ocekuje da Srbija bude ukljucena u program pocetkom sledece godine ukoliko se ispune odredjeni uslovi.Kome da obratim za preciznu informaciju?
Uopste zanima me i sve sto se tice online diploma,kako se nase institucije odnose prema njima.Konkretno prema akreditovanim online diplomama a ne onima sto se mogu kupiti za 300 dolara?
Svaka informacija je dobrodosla,hvala!