Jump to content

Photo
- - - - -

Odbrana od agresivnih pasa i agresivnih vlasnika pasa

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
178 replies to this topic

#106 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 06 December 2013 - 03:32

^

Da li bi mogao da das link u vezi ovog poreza od 150ev mesecno?

Cini mi se malo mnogo za rasnog psa. Posebno me intersuje ovo o obaveznoj sterilizaciji. Znam da su nesterilizovani rasni psi skuplji, kad ih kupujes, ali ovo za sterilizaciju prvi put cujem.

#107 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 06 December 2013 - 08:09

@ Rahel

Nije on neistomisljenik, on je polupismeni trol i provokator i necu da popustam i da spustam loptu jer kad pametniji popuste, budale zavladaju. Niti cu mu odgovarati na postove!

Dete, ne procenjuje se necija (ne)pismenost na osnovu toga da li o necemu ima iste stavove. A svoju "pismenost" i "kulturu" si "dostojno" reprezentovao svojim nacinom komunikacije.

Kada naucis da kulturno i argumentovano komuniciras sa neistomisljenicima onda ces mozda imati pravo da nekog nazivas "trolom" i "provokatorom". Ovde si samo iskazao(la) mesavinu fanatizma i nekulture.

[p.s] Upravo zbog ljudi poput tebe, odnosno ljudi koji sa neistomisljenicima komuniciraju na nacin na koji ti komuniciras, "borci za prava zivotinja" i imaju problem sa prezentacijom svojih ideja drugima. Fanatizmom i uverenjem da te tvoj odnosn prema pravima zivotinja cini "boljim covekom po automatizmu" samo stetis svom cilju.

Edited by tomas.hokenberi, 06 December 2013 - 08:12.

#108 synn

synn
  • Members
  • 12 posts

Posted 06 December 2013 - 15:37

^

Da li bi mogao da das link u vezi ovog poreza od 150ev mesecno?

Cini mi se malo mnogo za rasnog psa. Posebno me intersuje ovo o obaveznoj sterilizaciji. Znam da su nesterilizovani rasni psi skuplji, kad ih kupujes, ali ovo za sterilizaciju prvi put cujem.

@mrd

Informaciju o 150€ sam dobio od kolega iz svajcarskog grada Lozana. Bili na seminaru u Budimpesti. Ni tamo nije u svakom gradu isto, ima i nizih i visih taksi. Oni smatraju da je imati rasnog psa sa pedigreom, luksuz, lecenje kompleksa ili sta vec, i da je pas takodje pas i bez papira, ali se koliko znam u Svajcarskoj u svakom gradu placa taksa na pse sa pedigreom. Meni je to malo bezveze ali nek' ide zivot. Oslobodjeni su takse jedino ljudi koji rade volonterski sa rasnim psima u spasilackim timovima, stocari kojima rasnoi cobanski psi sluze za posao, slepi i invalidi kojima psi sluze kao vodici, njuskavci na aerodromima, i slicno. Ali i oni moraju biti sterilisani.

Nije potrebno praviti se pametan i da sad mi kao nesto izmisljamo svoja resenja. Dovoljno je a i najpametnije primeniti provereno resenje koje se u praksi pokazalo efikasnim. Resenje kao Grad Bec na primer (nema taksu za pse sa pedigreom).

Treba imati na umu da ne postoji mesto na svetu bez pasa lutalica.

Jel u Becu ima lutalica? Neko ce reci da nema. Ima naravno ali je njihov broj beznacajan i toliko ih je malo da su neprimetni na ulici. Najcesce su to odbegli vlasnicki psi, koji lutaju do ih sluzbe ne nadju i ne uhvate i vrate vlasniku.

Ali hajde da kazemo ovako. Jel u Becu postoji problem pasa lutalica? Ne!

Jel bilo ubijanja pasa dok se problem resavao? Ne!

Onda znaci da trajno resenje bez ubijanja postoji! Za mene je to kraj rasprave.

Zasuci rukave i na posao. Za 7 godina pasa na ulicama nece biti a necemo ni jednog bez potrebe ubiti. Dobro njima, dobro nama.

Uostalom rekoh vec, 60 godina su u Srbiji psi ubijani, sto u sinterajima sto od strane lovaca na ulicama. I jel problem resen? Svi smo svedoci da nije. Pasa na ulicama ima koliko hoces. Znaci da taj sistem ne funkcionise!

Ako razumes engleski, evo ti jedna brosura. Malo je preopsirna ali detaljno govori o problemu i resenjima, pa ako imas vremena iscitaj je!

http://www.icam-coal...nce_English.pdf

Edited by synn, 06 December 2013 - 15:48.

#109 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 06 December 2013 - 15:49

Informaciju o 150€ sam dobio od kolega iz svajcarskog grada Lozana. Bili na seminaru u Budimpesti. Ni tamo nije u svakom gradu isto, ima i nizih i visih taksi.

Onda bi bilo u redu da postavis zvanicnu informaciju. Nisam siguran da ti je jasno da jedan rasni pas kosta izmedju 600ev i 3000ev. Ovom tvojom logikom bi vlasnik  svake godine placao 1800ev. Razmisli, ko bi to odobrio? Mozda tvoje kolege nisu dobro razumele, da je 150ev godisnja cena.

Oni smatraju da je imati rasnog psa sa pedigreom, luksuz, lecenje kompleksa ili sta vec, i da je pas takodje pas i bez papira, ali se koliko znam u Svajcarskoj u svakom gradu placa taksa na pse sa pedigreom. Meni je to malo bezveze ali nek' ide zivot. Oslobodjeni su takse jedino ljudi koji rade volonterski sa rasnim psima u spasilackim timovima, stocari kojima rasnoi cobanski psi sluze za posao, slepi i invalidi kojima psi sluze kao vodici, njuskavci na aerodromima, i slicno. Ali i oni moraju biti sterilisani.

Nije potrebno praviti se pametan i da sad mi kao nesto izmisljamo svoja resenja. Dovoljno je a i najpametnije primeniti provereno resenje koje se u praksi pokazalo efikasnim. Resenje kao Grad Bec na primer (nema taksu za pse sa pedigreom).

Nije potrebno praviti se pamer]tan, potrebno je biti pametana! Prvo treba obrazovati ljude da cene zivot, a onda ce sami da pocnu da se brinu. Represivne mere su jako lose i neproduktivne.

Treba imati na umu da ne postoji mesto na svetu bez pasa lutalica.

Jel u Becu ima lutalica? Neko ce redi da nema. Ima naravno ali je njihov broj beznacajan i neprimetni su na ulici. Najcesce su to odbegli vlasnicki psi, koji lutaju do ih sluzbe ne nadju i ne uhvate i vrate vlasniku.

Ali hajde da kazemo ovako. Jel u Becu postoji problem pasa lutalica? Ne!

Jel bilo ubijanja pasa dok se problem resavao? Ne!

Onda znaci da trajno resenje bez ubijanja postoji! Za mene je to kraj rasprave. Zasuci rukave i na posao. Za 7 godina pasa na ulicama nece biti a necemo ni jednog bez potrebe ubiti. Dobro njima, dobro nama.

Uostalom rekoh vec, 60 godina su u Srbiji psi ubijani, sto u sinterajima sto od strane lovaca na ulicama. I jel problem resen? Svi smo svedoci da nije. Pasa na ulicama ima koliko hoces. Znaci da taj sistem ne funkcionise!

Ako razumes engleski, evo ti jedna brosura. Malo je preopsirna ali detaljno govori o problemu i resenjima, pa ako imas vremena iscitaj je!

http://www.icam-coal...nce_English.pdf

Edited by mrd, 06 December 2013 - 15:56.

#110 synn

synn
  • Members
  • 12 posts

Posted 06 December 2013 - 16:21

Tacne informaciej o taksama verovatno postoje na sajtovima svajcarskih kantona i opstina. Ja na zalost ne poznajem ni francuski ni italijanski jezik, a nemacki ne znam na tom nivou.

#111 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 06 December 2013 - 16:27

Tacne informaciej o taksama verovatno postoje na sajtovima svajcarskih kantona i opstina. Ja na zalost ne poznajem ni francuski ni italijanski jezik, a nemacki ne znam na tom nivou.

znaci da to sto su ti rekli uz kaficu nije bas tacno. Samo lepo zvuci. Kad se boris za nesto, onda je vazno da imas proverene podatke.

#112 synn

synn
  • Members
  • 12 posts

Posted 06 December 2013 - 16:54

@mrd

Zasto mislis da nije tacno?

Ljudi, koji su resavali problem pas lutalica u CH, su mi to rekli i ja nemam razloga da im ne verujem. Bave se tim problemom a seminar je i bio na temu kontrole populacije pasa. Pa nisu naucni seminari buvlje pijece rekla-kazala.

Uostalom zasto bi bio problem platiti taksu u zemlji gde je prosek plate 5000chf.

http://www.big.co.rs...na-4000-franaka , http://www.b92.net/b...2&nav_id=536574

U Austriji nema takse. To je njihov pristup. Oni kazu da ce uvodjenje takse spreciti ljude da kupuju rasne pse i da ce se tako neke rase vremenom nestati u Austriji, itd, itd. koliko je to tacno, to je opet za neku novu temu.

Rasne pedigrirane pse tamo poseduje "elita" tj. bogatasi, napirlitane cicike, napucani bankari i ljudi koji se profesionalno bave izlaganjema pasa, a ne obicni ljudi. Pogledaj Memedovica, pa ces videti da je rasnih pasa u CH jako malo, i da se tamo ljudi ne pale na pedigrirane pse. Drugi je to svet u odnosu na nas.

Da ne bude zabune, mozes ti i u CH imati rasnog psa i neces placati nikakvu taksu ako nema pedigre (rodovnik) i ako ne ide na izlozbe, neces placati taksu. Svi psi sa rodovnikom su u bazi pasa sa rodovnikom i samim tim si obavezan da placas taksu.

Edited by synn, 06 December 2013 - 16:59.

#113 synn

synn
  • Members
  • 12 posts

Posted 06 December 2013 - 17:02

Posto pasa na ulicama i u azilima skoro da vise nema, bilo bi logicno da ukinu taksu. I meni je ta taksa malo bezveze, ali oni su tako odlucili jer su terali ljude da zbog troskova ne kupuju pse nego da ih uzimaju iz azila. Posto sad nem apasa u azilima, ne vidim cemu taksa.

#114 Latif

Latif
  • Banned
  • 54 posts

Posted 05 February 2015 - 13:08

http://www.b92.net/i...6&nav_id=954874

Muškarac je star oko 60 godina i prebačen je u Infektivnu kliniku, ali se lekari još nisu izjasnili o stepenu zadobijenih povreda.

Mislim da je resenje da se liberalizuje nosenje oruzija i da se sami odbranimo.

#115 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 05 February 2015 - 15:39

Fantasticno resenje. Inace, za vecinu ovakvih napada kriv je - covek.

#116 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 06 February 2015 - 00:24

Fantasticno resenje. Inace, za vecinu ovakvih napada kriv je - covek.

Bas juce sam cula cemu su sve ljudi u ovoj besparici spremni da pribegnu. Jedan od nacina dolaska do novaca je osteta koju isplacuju osiguranja zbog ujeda pasa. Iskrena da budem svakodnevno vidjam nekoliko copora lutalica i nikada nisam videla da je bilo koji od tih pasa ispoljio agresivnost, osim onog kada trce i laju za automobilima, ali zato sam cula da je neka porodica zvala policiju zbog ujeda psa i svi u kuci su bili izujedani, naravno, naplatili su odstetu... :D

Elem, ne tvrdim da nema ujeda i da nema agresivnih pasa, jer ih ja nisam videla... 

#117 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 06 February 2015 - 00:47

Ima agresivnih pasa, ali ako izuzmemo one koji se besomucno treniraju da budu agresivni i da napadaju ljude, vrlo lako se hendluju takve situacije. Nijedan pas nece tek tako da napadne. Cak i oni koji su dominantni i smatraju neku teritoriju za svoju ce vam to jasno staviti do znanja, i postoji jasan obrazac ponasanja u takvim situacijama. Nikada ne okretati ledja i bezati, jer ce vas onda napasti. Ako pas laje i povlaci se unazad, to je jasan znak da vas se plasi, u tom slucaju ga mozete blago zaobici i ne obracati paznju na njega. Ako vam pas presece put i rezi na vas i polako ide ka vama, treba se polako povuci, bez panike. Ako vas okruzi copor, ako nema drugog izlaza, agresivno na vodju copora, ostali ce se razbezati.

Ili dokazati da niste opasnost, ali to je bas zeznuta situacija ako vas okruze, ja sam mnogo siguran u sebe sa psima, spasavao sam ljude jos u osnovnoj skoli od jednog agresivnog mesanca vucjaka, ali kad je u pitanju copor mora da se reaguje munjevito, biti pribran, a tacno znati ko je vodja copora kako bi procenio sta da uradis. Nekad treba biti agresivan prema tom psu, nekada je dovoljno da budes miran, oni ce ti verovatno prici i onjusiti te i otici dalje. Oni koji laju na automobile su bezopasni, ako se ponasate kako treba, odnosno biti miran ako vas okruze, i samo blago zaobici ako je to moguce, i nikad necete imati nikakvih problema garantovano.

Edited by McLeod, 06 February 2015 - 01:07.

#118 Latif

Latif
  • Banned
  • 54 posts

Posted 06 February 2015 - 11:58

Ima agresivnih pasa, ali ako izuzmemo one koji se besomucno treniraju da budu agresivni i da napadaju ljude, vrlo lako se hendluju takve situacije. Nijedan pas nece tek tako da napadne. Cak i oni koji su dominantni i smatraju neku teritoriju za svoju ce vam to jasno staviti do znanja, i postoji jasan obrazac ponasanja u takvim situacijama. Nikada ne okretati ledja i bezati, jer ce vas onda napasti. Ako pas laje i povlaci se unazad, to je jasan znak da vas se plasi, u tom slucaju ga mozete blago zaobici i ne obracati paznju na njega. Ako vam pas presece put i rezi na vas i polako ide ka vama, treba se polako povuci, bez panike. Ako vas okruzi copor, ako nema drugog izlaza, agresivno na vodju copora, ostali ce se razbezati.

Ili dokazati da niste opasnost, ali to je bas zeznuta situacija ako vas okruze, ja sam mnogo siguran u sebe sa psima, spasavao sam ljude jos u osnovnoj skoli od jednog agresivnog mesanca vucjaka, ali kad je u pitanju copor mora da se reaguje munjevito, biti pribran, a tacno znati ko je vodja copora kako bi procenio sta da uradis. Nekad treba biti agresivan prema tom psu, nekada je dovoljno da budes miran, oni ce ti verovatno prici i onjusiti te i otici dalje. Oni koji laju na automobile su bezopasni, ako se ponasate kako treba, odnosno biti miran ako vas okruze, i samo blago zaobici ako je to moguce, i nikad necete imati nikakvih problema garantovano.

zar vi ne uvidjate koliko je besmisleno to sto pisete? Citava strategija.

ja ne zelim u gradu da zivim kao u dzungli.

nego lepo u policiju po oruzni list

#119 McLeod

McLeod
  • Members
  • 59,009 posts

Posted 06 February 2015 - 12:03

Besmisleno je to sto ti mislis da bi bilo normalno da uzimas oruzje da bi se odbranio od pasa lutalica, umesto da naucis kako da taj problem resis na drugi nacin. Da ne pricamo o etickoj i moralnoj pozadini toga sto hoces da uradis, ako bi pucao na ulici u vazduh, vrsis krivicno delo, a kamoli da ides i ubijas pse.

Kakva crna dzungla, voleo bih da vidim sta bi radio u Australiji u pojedinim gradovima. Psi nisu divlje zivotinje, i vrlo lako se hendluju, ma koliko bili agresivni. Sa izuzetkom kao sto rekoh pasa koji su trenirani da budu agresivni, od pasa lutalica nema nikakve opasnosti, ako naucite da se ponasate onako kako treba u pravim situacijama.

#120 babyW

babyW
  • Members
  • 4,672 posts

Posted 06 February 2015 - 13:43

zar vi ne uvidjate koliko je besmisleno to sto pisete? Citava strategija.

ja ne zelim u gradu da zivim kao u dzungli.

nego lepo u policiju po oruzni list

Oh da kako da ne, podeljeno oružje u cilju pucanja na životinje bi sigurno živeli u gradu kakvom želite.
:frust: