Jump to content

Photo
- - - - -

Odbrana od agresivnih pasa i agresivnih vlasnika pasa

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
178 replies to this topic

#46 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 29 October 2011 - 09:11

... Covek ih cesto drzao pustene. I tako jednog lika napase ti psi i ujedose ga. Posle on nadje vlasnika kako pije pivo ispred prodavnice i prebio ga ko macku.. Od tada ovaj stalno drzi pse vezane :D

Razumljivo je da je covek ’drzao’ pse pustene i da su oni ujeli nekog lika, ali ne shvatam zasto je lik prebio coveka k’o macku kada ga je ujeo - pas. Jos manje mi je jasno sta je tu smesno.

#47 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 29 October 2011 - 12:15

Razumljivo je da je covek ’drzao’ pse pustene i da su oni ujeli nekog lika, ali ne shvatam zasto je lik prebio coveka k’o macku kada ga je ujeo - pas. Jos manje mi je jasno sta je tu smesno.

Pa ja nesto kontam grehota je bez velike nevolje udariti psa. Ali tog gazdu- kerusinu i nije. On puno bolje shvati lekciju, nego da je jadne pse istukao. Kao sto sudeci po onom postu i jeste shvatio. Mara je cudo. Kad neko dobije propisnu maru prvo mu se zamuti, a onda naglo razbistri. Jest da malo boli, to jest.

Edited by Rotterdamac, 29 October 2011 - 12:17.

#48 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 29 October 2011 - 14:01

Valjda zato sto im nije na vrijeme povadio zube. Posted Image

#49 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 29 October 2011 - 15:17

Zato sto je on odgovoran za svoje pse i njihove postupke. Kako izgleda nije bilo nacina da mu se to drugacije objasni, zasluzene vaspitne mere u formi batina su sasvim legitimno sredstvo.

Edited by tomas.hokenberi, 29 October 2011 - 15:59.

#50 Doc Holliday

Doc Holliday
  • Members
  • 3,537 posts

Posted 29 October 2011 - 16:07

Zato, kao sto sam rekao. pored tog malog kucerka u ritu prolazi staza kojom intenzivno prolaze ljudi koji idu na pecanje, a cesto i deca. Coveka su upozoravali na pse ali nije hteo da poslusa... i eto desilo se sta se desilo.. psi su tu najmanje krivi oni su takvi kakvi jesu ali njihov vlasnik jeste i zato je i prosao kako je prosao

Uzgred i kako nastaju psi lutalice.. Upravo od nesavesnih vlasnika...
U kucu u mom komsiluku dosli stanari.. doneli neko kuce i jednu macku.. I kolko su se brinuli o njima , macka pocela da dolazi kod mene da se druzi sa mojim mackama a psa " posto je previse lajao " izbacili na ulicu i na kraju i otisli.. Macka se pridomila kod mene , a pas ostao na ulici ( vec imam psa i nisam mogao i njega da udomim ).. pas nimalo nije bio agresivan.. Na kraju ga je ipak neko pokupio i odneo posto je bio polurasan..
Ja jesam protiv toga da se naplacuje za drzanje kucnih ljubimaca, iz ekonomskih razloga nasih gradjana , ali sam ipak za to da se svi oni uvedu u kartoteke i cipuju i ako vlasnici postupe slicno kao gore navedeno, da plate debelu kaznu...

Edited by Doc Holliday, 29 October 2011 - 16:19.

#51 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 29 October 2011 - 19:22

Covek ne drzi psa na lancu. On eventualno napravi ogradu oko kuce.

Lik moze da bude covek, ali obicno nije.

Pokazalo se da ovaj stvarno nije: em je prebio coveka, em je od coveka napravio lika (koji vezuje pse).

Ako covek zasluzuje batine (Dole civilizovanost i krivicni zakon!), onda i lik zasluzuje malo bola, straha i ponizenja, pa je sasvim u redu sto ga je pas ujeo, zar ne?

Naravno da je grehota udariti psa, ali ako lik bas toliko ne vlada sobom (verovatno samo kad zna da je covek, ili neki drugi lik, od njega mnogo slabiji), onda je bolje da prebije coveka, ali ne kao macku – otkud jadna macka u ovoj prici u kojoj je lika pas ujeo?

Edited by cmix909, 29 October 2011 - 19:27.

#52 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 29 October 2011 - 19:44

– otkud jadna macka u ovoj prici u kojoj je lika pas ujeo?

Pa jest, slazem se. To se kaze: ubio supka ko konja, da izvine konj. :)

#53 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 05 November 2011 - 11:08

devet stotina ljudi u BiH potrazilo pomoc u zdravstvenim ustanovama zbog ugriza pasa lutalica. napadaju i djecu u skolskim dvoristima, na putu do skole, a i odrasle naravno. krecu se u velikim coporima slobodno. ulaze cak i u kuce, itd, itd. ali rekla evropa NE ubijanju pasa lutalica. para nema, dovoljno strucnjaka nema, a ubit' ne daju. sta mislite kako rijesiti problem? mojne samo da slinimo kako volimo pse. volim ih i ja. sta uraditi da se to smanji na kontrolisan broj? koliko ih je u srbiji? je li srbija adekvatno rijesila taj problem, pa da prepisemo? je li vam se kasno nocu na putu do kuce preprijecio copor od 10-12 pasa lutalica?

Edited by Rotterdamac, 05 November 2011 - 11:09.

#54 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 10 November 2011 - 15:01

Da li postoje hemikalije koje bi mogle da sprece pse da dolaze na odredjenu povrsinu?

#55 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 10 November 2011 - 16:14

devet stotina ljudi u BiH potrazilo pomoc u zdravstvenim ustanovama zbog ugriza pasa lutalica. napadaju i djecu u skolskim dvoristima, na putu do skole, a i odrasle naravno. krecu se u velikim coporima slobodno. ulaze cak i u kuce, itd, itd. ali rekla evropa NE ubijanju pasa lutalica. para nema, dovoljno strucnjaka nema, a ubit' ne daju. sta mislite kako rijesiti problem? mojne samo da slinimo kako volimo pse. volim ih i ja. sta uraditi da se to smanji na kontrolisan broj? koliko ih je u srbiji? je li srbija adekvatno rijesila taj problem, pa da prepisemo? je li vam se kasno nocu na putu do kuce preprijecio copor od 10-12 pasa lutalica?

Kakvi crni resila. Verujem da samo u Beogradu ima barem 10.000 pasa lutalica u coporima. Lako je primeniti "no kill" metode kada ti se broj pasa lutalica iskazuje u desetinama, a ne u hiljadama, kada postoji sistem koji kontrolise vlasnike pasa i efikasno ih kaznjava kada svoje pse "puste na slobodu", kada su ne samo lutalice, vec i vecina vlasnickih pasa sterilisani, tako da se dalje ne mnoze. Problem je kada imas na hiljade pasa u coporima, koji se em medjusobno mnoze, em stalno pristizu novi, posto vecina "vlasnickih pasa" nije sterilisana. A uz to ih "ljubitelji pasa" jos i hrane i brane, tako da im se se brojnost ne smanjuje ni na prirodan nacin od gladi i bolesti. Sve i da se ostvari 100% sterilizacija, moracemo da pricekamo jedno 10-15 godina da im se broj svede na iole razumnu meru.

Poseban problem je sto "staraoci" i "hranitelji" pasa lutalica ne shvataju da su oni deo problema, a ne deo resenja. Hraneci ih oni ih odrzavaju vitalnim i spremnim za reprodukciju i problem je svakim danom sve veci.

Edited by tomas.hokenberi, 10 November 2011 - 16:16.

#56 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 10 November 2011 - 23:50

... A uz to ih "ljubitelji pasa" jos i hrane i brane, tako da im se se brojnost ne smanjuje ni na prirodan nacin od gladi i bolesti... Hraneci ih oni ih odrzavaju vitalnim i spremnim za reprodukciju...

Ljubitelj je onaj ko odoleva naletima ljubavi znajuci da bi u jednom animalnom umu vec i polusitost proizvela bludne pomisli (slican fenomen je uocen i kod sirotog coveka), dok “ljubitelj”, u svom nerazumevanju stvari, pokusava da od gladi i bolesti sacuva objekte ljubavi ljubitelja.

Nepravedno bi bilo ne pomenuti i bacace otpadaka po ulicama i oko kontejnera, oni nahrane vise lutalica nego “ljubitelji” i ljubitelji (0) zajedno.

Jos veci problem su nadlezne sluzbe, spora realizacija programa sterilizacije, osnivanja azila, udomljavanja… ili kako se vec to kaze na opstinskom jeziku?

Edited by cmix909, 10 November 2011 - 23:51.

#57 vilhelmina

vilhelmina
  • Members
  • 11,937 posts

Posted 11 November 2011 - 00:09

Poseban problem je sto "staraoci" i "hranitelji" pasa lutalica ne shvataju da su oni deo problema, a ne deo resenja. Hraneci ih oni ih odrzavaju vitalnim i spremnim za reprodukciju i problem je svakim danom sve veci.

Ljudi te pse hrane, kad su vec tu. Daleko od toga da ce na taj nacin bitno pridoneti njihovom zdravlju, vitalnosti i duzini zivota. Ulepsace im jedan trenutak pretuznog zivota psa lutalice, i to je sve. Mozda ce i ponekom detetu usput pokazati sta to bese ljubav i empatija, a i to je sevap.
Kao i kad se radi o nekim drugim drustvenim pitanjima, nisu tu gradjani pozvani da ih resavaju. Oni su tu da ukazu na problem i daju svoj mali doprinos. Drzava mora da donese resenje i to trajno. To nije nemoguce i ne kosta mnogo, ali nema svesti o tome koliko je to vazno i potrebno.

#58 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 11 November 2011 - 01:45

Ljudi te pse hrane, kad su vec tu. Daleko od toga da ce na taj nacin bitno pridoneti njihovom zdravlju, vitalnosti i duzini zivota. Ulepsace im jedan trenutak pretuznog zivota psa lutalice, i to je sve. Mozda ce i ponekom detetu usput pokazati sta to bese ljubav i empatija, a i to je sevap.
Kao i kad se radi o nekim drugim drustvenim pitanjima, nisu tu gradjani pozvani da ih resavaju. Oni su tu da ukazu na problem i daju svoj mali doprinos. Drzava mora da donese resenje i to trajno. To nije nemoguce i ne kosta mnogo, ali nema svesti o tome koliko je to vazno i potrebno.

:lol+: :lol+: a sta mislis da te sevaplije, nadam se da ih ima makar 10 milja ne udome po jedno? kao sto je slavisha sucur i u njega mu hanuma na svom imanju u okolini sarajeva, predratnoj vikendici udomio 6-7 komada. uredno pelcovao i sterilisao. pa kad mi kod slavishe rostiljamo, cuke nam se motaju oko stola i copnu koji zalogaj mesa, kojeg se odreknemo....valjda zbog sevapa.

#59 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 11 November 2011 - 10:03

A koje je to trajno resenje koje ne kosta mnogo, a da nije eutanazija?

#60 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 11 November 2011 - 11:08

A koje je to trajno resenje koje ne kosta mnogo, a da nije eutanazija?

Malo dugorocnije i dublje gledano, takvo (konacno) resenje pitanja lutalica je najskuplje. Na stranu da se ubistvo psa koji je samo gladan, ne i pogodjen mukama uzrokovanim neizlecivom bolescu ili teskim povredama, nikako ne moze zvati eutanazijom.