Jump to content

Photo
- - - - -

Odbrana od agresivnih pasa i agresivnih vlasnika pasa

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
178 replies to this topic

#136 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,339 posts

Posted 08 February 2015 - 01:16

Onda im proritet treba da im bude i edukacija drzavnih organa i nagovaranje istih da rese problem. I ukazu na to da ne treba da slusaju pomenute narikace i balerine. I da odvoje malo svog vremena i sacine predlog resenja koje nece biti ograniceno na to sta nije dozvoljeno raditi.

#137 Rahel

Rahel
  • Members
  • 5,435 posts

Posted 08 February 2015 - 01:40

Grupe građana koje se udružuju u nevladine organizacije same biraju svoj prioritet. To pravo niko ne bi trebalo da im osporava jer svako od nas može da odluči da li će da učestvuje u rešavanju nekih društvenih problema ili će samo da posmatra. Ali, da li posmatrači imaju pravo da kritikuju one koji, za razliku od drugih, bar nešto pokušavaju? 

Pričam sad iz ličnog iskustva. Posle dugogodišnjeg angažovanja u pokušaju rešavanja ovog problema - odustala sam. Nemam više ni volje, ni vremena, a ni stomak za to. Zato razumem one koji svoju, još postojeću volju i vreme, usmere na nešto za šta misle da će doneti neke rezultate. Niko od njih nije ovom društvu ništa dužan, ili bar ni manje ni više nego bilo ko od nas. 

#138 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,146 posts

Posted 08 February 2015 - 08:16

Aman bre covece koji je tvoj problem?
Ne interusuju me tvoje preporuke. Necu (i 99% normalne populacije) da se ja prilagodjavam coporu i da izucavam njihovu psihologiju. Necu da razmisljam da li ce ih neki moj pokret ili sadrzaj cegera sa bakalukom uznemirti/privuci, bilo sta.
Za mene su, ako nisu sa vlasnicima, jednako divlje zivotinje kao i medvedi i vukovi (bez obzira na oficijelnu definiciju divlje zivotinje) i ne zelim ih na ulicama. Ne treba ja da se prilagodjavam njima i necu.

Ni ja necu da se prilagodjavam ljudskom coporu, da izucavam psihopatologiju upropashtenih ljudskih mladunaca, pa...?
Ni ja takve ne zelim na ulicama pa ipak ne potezem hekler na njih mada bi, zbog svireposti i besmisla njihovih zlocina, sasvim uputno bilo da izlazim na ulicu sa pomenutim heklerom.
Ljudi su uvecali broj pasa lutalica, pre 30 godina ih je bilo onoliko koliko je to prirodno u zajednici ljudi i zivotinja.
Ako neko treba da bude kaznjen, onda su to ljudi.
Zivotinjama je vec dovoljno tesko sto zive sa arogantnim, neodgovornim, sebicnim i glupim pripadnicima ljudske rase.

Ujeo vas pas? Imali ste srece, nije vas "ujeo" - covek!
Od ljudskog besnila leka nema.

Edited by highlanderka, 08 February 2015 - 11:21.

#139 Latif

Latif
  • Banned
  • 54 posts

Posted 08 February 2015 - 10:56

A sta ako u odbrani od tih "pudlica" ubijes ili osakatis par neduznih posmatraca ?

dobro, mozda postoje neka manje opasna oruzja, taseri, hemijska sredstva....

zna li neko nesto o tome?

#140 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,146 posts

Posted 08 February 2015 - 11:14

dobro, mozda postoje neka manje opasna oruzja, taseri, hemijska sredstva....
zna li neko nesto o tome?

Vi to ozbiljno pitate na temi "kucni ljubimci"...kojim "manje opasnim" sredstvima da povredjujete zivotinje?
Ima jedan jednostavan nacin da se zastitite: budite manje "zivotinja" od one koja vam izadje na put i - mir medju vama.

#141 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,339 posts

Posted 08 February 2015 - 12:03

Ni ja necu da se prilagodjavam ljudskom coporu, da izucavam psihopatologiju upropashtenih ljudskih mladunaca, pa...?
Ni ja takve ne zelim na ulicama pa ipak ne potezem hekler na njih mada bi, zbog svireposti i besmisla njihovih zlocina, sasvim uputno bilo da izlazim na ulicu sa pomenutim heklerom.
Ljudi su uvecali broj pasa lutalica, pre 30 godina ih je bilo onoliko koliko je to prirodno u zajednici ljudi i zivotinja.
Ako neko treba da bude kaznjen, onda su to ljudi.
Zivotinjama je vec dovoljno tesko sto zive sa arogantnim, neodgovornim, sebicnim i glupim pripadnicima ljudske rase.

Ujeo vas pas? Imali ste srece, nije vas "ujeo" - covek!
Od ljudskog besnila leka nema.

Moram da ti otkrijem strogo cuvanu tajnu. Ti si deo ljudske vrste, osim ako nisi inteligentni pas koji kuca po tastaturi posto je upravo pobegao iz cirkusa.

I naravno da treba da budu kaznjeni ljudi, ali ne neduzni prolaznici vec oni koji su odgovorni za problem:

- Vlasnici pasa koji ne sterilizuju svoje ljubimce i pustaju nezeljene potomke (a i odrasle pse) na ulicu.

- Neodgovorni pojedinci koji ometaju potencijalne akcije za resavanje problema (narikace i balerine koje pomenu Rahel)

- Neodgovorni politicari koji podlezu pritiscima pomenutih "narikaca i balerina"

#142 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,339 posts

Posted 08 February 2015 - 13:10

Vi to ozbiljno pitate na temi "kucni ljubimci"...

Tema je "Odbrana od agresivnih pasa i agresivnih vlasnika pasa" pa je pitanje, koliko god ideja o upotrebi vatrenog oruzja bila besmislena, sasvim legitimno.

Sem toga moze tejzer da upotrebi protiv agresivnog vlasnika/ce psa, a za rasterivanje pasa mu je dovoljan  ultrazuvcni rasterivac koji nikako nece povrediti psa, samo ce ga oterati.

Ja bih, u slucaju nuzde, protiv agresivnih vlasnika pasa primenio, ako civilizovane metode ne pomognu, tehnike koje ne zahtevaju nikakav dodatni hardver, daklem aperkat i krose.

#143 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,146 posts

Posted 08 February 2015 - 14:38

Moram da ti otkrijem strogo cuvanu tajnu. Ti si deo ljudske vrste, osim ako nisi inteligentni pas koji kuca po tastaturi posto je upravo pobegao iz cirkusa.

I naravno da treba da budu kaznjeni ljudi, ali ne neduzni prolaznici vec oni koji su odgovorni za problem:

- Vlasnici pasa koji ne sterilizuju svoje ljubimce i pustaju nezeljene potomke (a i odrasle pse) na ulicu.
- Neodgovorni pojedinci koji ometaju potencijalne akcije za resavanje problema (narikace i balerine koje pomenu Rahel)
- Neodgovorni politicari koji podlezu pritiscima pomenutih "narikaca i balerina"

"Neduzni prolaznici" su - neduzni. Jer su ljudi u prolazu. Slazem se, da su jos neshto, npr. da su gradjani, ne bi se obracunavali sa psima lutalicama vec sa lokalnim vlastima? Ako da potegnete tejzer, bezbolku i vatreno oruzje na njih?
Ne zalost, ne mogu da se izjasnim kao inteligentan pas, to bi veoma ozalostilo moju macku, vidi sliku, gore levo.

#144 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,146 posts

Posted 08 February 2015 - 14:49

Tema je "Odbrana od agresivnih pasa i agresivnih vlasnika pasa" pa je pitanje, koliko god ideja o upotrebi vatrenog oruzja bila besmislena, sasvim legitimno.

Sem toga moze tejzer da upotrebi protiv agresivnog vlasnika/ce psa, a za rasterivanje pasa mu je dovoljan  ultrazuvcni rasterivac koji nikako nece povrediti psa, samo ce ga oterati.
Ja bih, u slucaju nuzde, protiv agresivnih vlasnika pasa primenio, ako civilizovane metode ne pomognu, tehnike koje ne zahtevaju nikakav dodatni hardver, daklem aperkat i krose.

Izvinjavam se psima i vlasnicima, celu Prirodu i ekologiju tretiram kao kucne ljubimce, sta cu, ljubav je slepa.
Jedina vajda od moje greshke je da ste gornjim postom pokazali svu svoju miroljubivost, humanizam, renesansu duha.....mene tesko da cete da nokautirate, nikad nisam imala psa, ja sam "mackar" sto ne umanjuje moju ljubav i brigu za sve zivotinje.
Umesto sto hocete da se obracunavate sa nesrecnim zivotinjama, kako bi bilo da, kao gradjanin, prozovete drzavu da sprovodi zakone i tako zastiti i vas i pse?
To bi, za promenu, bila civilizovana metoda.

Edited by highlanderka, 08 February 2015 - 14:54.

#145 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,339 posts

Posted 08 February 2015 - 15:27

Izvinjavam se psima i vlasnicima, celu Prirodu i ekologiju tretiram kao kucne ljubimce, sta cu, ljubav je slepa.
Jedina vajda od moje greshke je da ste gornjim postom pokazali svu svoju miroljubivost, humanizam, renesansu duha.....mene tesko da cete da nokautirate, nikad nisam imala psa, ja sam "mackar" sto ne umanjuje moju ljubav i brigu za sve zivotinje.
Umesto sto hocete da se obracunavate sa nesrecnim zivotinjama, kako bi bilo da, kao gradjanin, prozovete drzavu da sprovodi zakone i tako zastiti i vas i pse?
To bi, za promenu, bila civilizovana metoda.

Kako bi bilo da se smanji patetika? Ja se ne "obracunavam sa sirotim zivotinjama". U zivotu nisam povredio zivotinju, ne racunajuci gomile komaraca i drugih krvopija koje sam spljeskao.  I mene od pasa na ulici, od kojih kao sto sam vec napisao lako mogu da se odbranim, mnogo vise nerviraju "dusebriznici" koji smatraju da ti psi imaju veca prava nego ljudi, poturaju besmislene teze o toma da i ti psi "imaju prava da zive na ulici", a onda prebacuju odgovornost iskljucivo na drzavu.

Jeste drzava je odgovorna za kontrolu populacije pasa, ali drzava je onakva kakvi su gradjani. To sto ne resava problem znaci da nije motivisana da ga resava, posto izgleda ne postoji kriticna masa onih koji bi na to uticali. Kada se pomene obavezna sterilizacija vlasnickih pasa, barem 50% vlasnika pasa skoci sa porukom "ma ko ce bre mog Dzekija da stroji!".

Ili dokone lude babe koje od ulica prave djubretarnice donoseci koske i druge otpatke da hrane lutalice, koje se posle okupljaju oko hranilista (lutalice, ne babe). Sve se bojim da bi one  (babe, ne lutalice) podrzale resavanje problema pasa lutalica. Pa da nema tih pasa one bi bile bez drustvenog zivota.

Edited by tomas.hokenberi, 08 February 2015 - 15:28.

#146 highlanderka

highlanderka
  • Members
  • 3,146 posts

Posted 08 February 2015 - 20:28

Da, da, moglo se i naslutiti da vama drushtveni zivot ne kvare psi lutalice vec lude babe.....

Attached Files

Edited by highlanderka, 08 February 2015 - 20:28.

#147 Latif

Latif
  • Banned
  • 54 posts

Posted 09 February 2015 - 10:44

Vi to ozbiljno pitate na temi "kucni ljubimci"...kojim "manje opasnim" sredstvima da povredjujete zivotinje?
Ima jedan jednostavan nacin da se zastitite: budite manje "zivotinja" od one koja vam izadje na put i - mir medju vama.

kao vi znate da sam ja zivotinja? ja sam prosecni gradjanin koji je preziveo traumu ujeda psa koga ja nisam napao ni pretio mu. Ipak, i dalje volim pse.

Ja samo zelim da se samoodbranim. Zeleo sam da pitam za neko nesmrtonosno oruzje. Ako ga nema, onda cu u odbrani svog zivota koristiti sva sredstva.

Sta cete mi jos savetovati da ne bi bio zivotinja:

1. da se ponizno postavim pred vodju copora lutalica?

2. da mu pomirisem genitalije ?

3. da pokusam da lajem?

3. da legnem na ledja i cvilim?

Zar ste toliko izvan  stvarnosti, zar toliko mrzite ljude?

uklapate se potpuno u profil onih sto ne sakupljaju pseci izmet u kesicu pa se prlja grad jer to nema u vasem selu

#148 cmix909

cmix909
  • Members
  • 766 posts

Posted 09 February 2015 - 11:06

Da, da, moglo se i naslutiti...

... da je rec o nemastovitoj i hipointeligentnoj zabavi.

#149 McLeod

McLeod
  • Members
  • 56,352 posts

Posted 09 February 2015 - 13:06

kao vi znate da sam ja zivotinja? ja sam prosecni gradjanin koji je preziveo traumu ujeda psa koga ja nisam napao ni pretio mu. Ipak, i dalje volim pse.

Ja samo zelim da se samoodbranim. Zeleo sam da pitam za neko nesmrtonosno oruzje. Ako ga nema, onda cu u odbrani svog zivota koristiti sva sredstva.

Sta cete mi jos savetovati da ne bi bio zivotinja:

1. da se ponizno postavim pred vodju copora lutalica?

2. da mu pomirisem genitalije ?

3. da pokusam da lajem?

3. da legnem na ledja i cvilim?

Zar ste toliko izvan  stvarnosti, zar toliko mrzite ljude?

uklapate se potpuno u profil onih sto ne sakupljaju pseci izmet u kesicu pa se prlja grad jer to nema u vasem selu

Niko ovde nije tvoj psiholoski profil procenjivao, tako da je ova poslednja recenica nekorektna na toliko nivoa.

Drugo, ne treba nista od toga da radis, treba da prevazidjes strah od pasa, i to je sve. Ignorisanje pasa koji laju na vas, i blago zaobilazenje je dovoljno. Ako pokazes strah, ili okrenes ledja, pocnes da bezis, pas ce napasti, jer mu je to instinkt. Bez toga nece napasti, rekao sam vec da se ne ponavljam da osim u nekim ekstremnim situacijama kada psi brzo okruze coveka, uopste nema opasnosti, i da se samo treba savladati strah. Apsolutno nista vise.

Ja razumem da je to nekome teze nego meni, narocito ako je postojalo neko lose iskustvo sa psima, ali ovaj rad na sebi garantovano olaksava stvari. I to je to, necu vise nista da pricam na ovu temu, ako ti je jasno, super, ako nije, ne znam sta da ti kazem, posto svakako neces dobiti dozvolu za nosenje vatrenog oruzja zbog ovog problema.

#150 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,339 posts

Posted 09 February 2015 - 13:28

Ultrazvucni rasterivaci mogu biti efikasni. Isprobao sam urdjaj sa slike dole i zaista radi. Emituje ultrazvuk na 25 KHz koji rasteruje pse, a istovremno ih ne povredjuje.

dog-training-light-ultrasonic-repeller-7
Postoje i besplatne aplikacije za mobilne telefone. Npr za Android modele imas ovo: Anti Dog Repeller - whistle
Koliko dobro rade zavisi i od mogucnosti zvucnika telefona, odnosno da li je zaista u stanju da emituje zvuk na 25 kHz ili na 30 kHz.