Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Kosarkaska liga Srbije & Superliga

• Please log in to reply
4580 replies to this topic

#16 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,221 posts

Posted 08 October 2011 - 23:34

Dok Rivers: "Džeremaja obožava Beograd"

Trener Boston Seltiksa Dok Rivers gledao je nastup svog sina Džeremaje na utakmici Mega Vizure i Slobode u prvom kolu A lige. Ekskluzivno za naš portal legendarni NBA trener je izneo utiske o utakmici. Rivers je izjavio da podržava Džeremajin dolazak u Srbiju i da mu se veoma dopao meč naše lige.

Bilo je zabavno gledati ovu utakmicu. Vidi se da je Mega Vizura mlada ekipa. Kada je protivnički tim (Sloboda) napravio preokret, ostali su hladne glave i uzvratili udarac i odlučila je njihova mentalna snaga. Za mene kao trenera to je bilo sjajno videti.

Šta mislite o kvalitetu utakmice?

Bila je dobra utakmica, dobrog kvaliteta. Vidi se da igrači imaju veštinu. I suđenje je bilo dobro. Svaka nova utakmica koju odlgledam mi pomaže kao treneru da naučim nešto novo. Dešava mi se i da pozajmim poneku akciju od nekog trenera. Kvalitet akcija koje su tražili treneri je bio odličan.

Šta mislite o nastupu vašeg sina Džeremaje?

Džeremaja igra dobro u odbrani i donosi dobru energiju u ekipu. Gledati ga kako postiže poene i zabavlja se na terenu mi puno znači kao roditelju. Ponosan sam na njega i drago mi je što vidim osmeh na njegovom licu.

Šta mislite o njegovom dolasku u Evropu?

To je bila sjajna odluka. Za njega je dobro što ima dobre saigrače i trenera sa kojima se lepo slaže. Beograd obožava i dosta priča o gradu. Pre dolaska ništa nije znao o Beogradu i Srbiji i bio je malo nervozan kada je došao, ali kada me je nazvao rekao mi je da je ovo sjajno mesto za život.

Koliko ćete ostati u Beogradu?

U Beogradu sam do ponedeljka. Moram da idem da bih video šta se dešava u Americi. Ali, ko zna, možda ubrzo ponovo dođem.

Koliko će još trajati lok-aut?

Nažalost, ne mogu ništa da vam kažem o tome. Moraćemo da sačekamo i vidimo šta će biti.

Da li će dolazak NBA igrača u Evropu podići nivo evropske košarke?

Evropska košarka je već na visokom nivou. Podržavam igrače koji dolaze i drago mi je zbog toga.

Na utakmici je pobedila Mega Vizura rezultatom 85:74, a Džeremaja Rivers je imao učinak od 12 poena. Dok Rivers ima još dvoje dece, ćerku Keli i sina Ostina kome se predviđa blistava NBA karijera. Rivers je ukarijeri vodio Boston i Orlando a osvojio je jednu titulu 2008,a bio je trener godine u NBA ligi 2000. godine. Kao igrač je bio MVP Svetskog prvenstva u Kolumbiji 1982. godine.

bold:Ma naravno,kad je osetio cari splavova... Posted Image
  • 1

#17 realno *W

realno *W
  • Members
  • 44,577 posts

Posted 09 October 2011 - 09:04

Micić 17 poena, 7 ukradenih, 8 asistencija i 4 skoka :hail:

što posebno raduje 4-2 trojke
  • 2

#18 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,221 posts

Posted 10 October 2011 - 17:03

http://www.kls-video.com/

Uploadovano vec 5 utakmica,bice postavljani svi mecevi...

MVP prvog kola je Boltic iz BKK Radnicki sa indeksom 40
  • 0

#19 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,221 posts

Posted 12 October 2011 - 15:38

Partizan i Zvezda podržali kandidaturu KLS u ULEB

Sutra (u četvtak) se u Barseloni održava Skuština evropskih košarkaših liga (ULEB) koja će, između ostalog, razgovarati na temu prijema srpskih klubova i KLS u to udruženje. Prvi čovek Zvezde Nebojša Čović i predsednik Partizana Predrag Danilović, podržali su ideju o članstvu srpskih klubova u ULEB-u.

Podržavamo kandidaturu Udruženja klubova KLS za ulazak u ULEB zato što smatramo da Srbija, sa velikim referencama u košarkaškom sportu zaslužuje da bude član ULEB,
rekao je za list „Sport“ prvi čovek Crvene zvezde, Nebojša Čović. Članstvo Košarkaške lige Srbije u ULEB podržava i Partizan odnosno predsednik Predrag Danilović.

Podržavamo članstvo najjače domaće lige u ligašku evropsku porodicu. Povodom toga sam razgovarao i sa Draganom Đilasom, predsednikom KSS, ali, nije bilo zvaničnog sastanka,
kratko je prkomentarisao Danilović.

Da bi KLS postao punopravni član ULEB-a, potrebno je 11 od ukupno 16 glasova ligaških predstavnika. Članovi asocijacije su: Austrija, Španija, Velika Britanija, Nemačka, Rusija, Belgija, Izrael, Holandija, Grčka, Italija, Litvanija, Francuska, Švajcarska, Poljska i Jadranska (ABA) liga. Kad je KLS zatražila članstvo u ULEB-u počele su spekulacije da će srpski klubovi napustiti Jadransku ligu i da će čelnici tog takmičenja sabotirati prijem srpskih klubova u najuticajnije košarkaško udruženje u Evropi.

Nije tačno da je članstvo u asocijaciji evropskih liga nekompatibilno sa Jadranskom ligom. Jer, ako bi bilo tako, onda bi se pitali kako je izraelska liga član ULEB, a njihov “večiti” šampion Makabi učestvuje u regionalnom takmičenju. Ili prošlosezonski primer Nimburka, a i češka nacionalna liga ima članstvo u ULEB. Očekujem da gospoda iz ABA lige, na čelu sa Radovanom Lorbekom, na Skupštini u Barseloni, podrže kandidaturu Srbije za ulazak u ULEB. Ne očekujem, a možda sam naivan, da bilo ko iz Jadranske lige, vrši lobiranje protiv ulaska KLS u ULEB,
rekao je Čović i dodao:

Ovo je važan momenat za budućnost srpske košarke. I poslednji sporazum sa Jadranskom ligom 2009. godine je urađen zajednički. Tada su sporazum potpisali KSS, Crvena zvezda, Partizan, Hemofarm i FMP, kao i Đordi Bertomeu, izvršni direktor Evrolige, Radovan Lorbek i Roman Lisac, ispred regionalne lige. Ulazak srpske elitne lige u ULEB je kompatibilno sa regionalnim takmičenjem, ako se neko plaši da će “Jadran” biti ugrožen, onda te namere nisu zasnovane na budućnosti košarke u regionu, već na privatnim i ličnim interesima. A mi u Srbiji ne možemo biti robovi takvog ponašanja,
zaključio je Nebojša Čović, predsednik crveno- belih.

• 0

#20 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,221 posts

Posted 13 October 2011 - 20:00

OKT
13
Dragan Nikolić: "Za pet godina ćemo igrati Jadransku ligu"

Ako se za nekoga može reći da je zaslužio uspeh u životu, onda je to on. Filmofil koji je najzaslužniji za povratak posrnulog giganta, ambiciozan stručnjak kojem je san da radi u Parizu, hrabar, uporan - Dragan Gagi Nikolić. Sa trenerom Radničkog sa Crvenog Krsta razgovarali smo o domaćoj ligi, njegovoj karijeri, mladim trenerima...

Šta mislite o kvalitetu Košarkaške lige Srbije?

Ova liga ne može se meriti sa Jadranskom ligom koja je među najjačima u Evropi. Ono što je karakteristika KLS-a je potpuna izjednačenost timova, pa me čude pojedine ubedljive pobede u prvom kolu. Siguran sam da će većina utakmica ove sezone biti rešena u poslednjim sekundama. Čini mi se da su u boljem položaju timovi koji imaju igrače sa otvorenim ugovorima. Liga je medijski dobro ispraćena sa kvalitetnim izveštajima u dnevnoj štampi, internetu i TV prenosima.
Smatrate li da postoje timovi koji se izdvajaju kao favoriti?

Što se tiče ambicija, sigurno bi svi timovi želeli da uđu u Superligu ali mesta ima samo za četiri. Svi kažu da su po rosteru i ambicijama favoriti Vojvodina, Metalac, OKK Beograd i Radnički basket, dok se kao potencijalna iznenađenja vide Mega Vizura, Tamiš i mi. Mislim da je po rosteru trenutno najjači Borac iz Čačka, iako se i oni osipaju zbog odlazaka i povreda. Siguran sam da u ovoj ligi nema klasičnog autsajdera. Jedino je nepoznanica kako će se ekipe pokazati nakon zimske pauze. U tom periodu može se naslutiti neki od autsajdera, mada sam siguran da ih neće biti. Jedna lopta će odlučivati o ekipama koje će biti blizu plasmana u Superligu, ili u borbi za opstanak.

Kakve su ambicije BKK Radničkog za ovu sezonu?

Želja nam je da igramo moderno, brzo, agresivno, sistemski, po čemu smo postali poznati i kod drugih. Želimo afirmaciju igrača koji su godinama u ovom klubu. Mi smo drugačiji od drugih ekipa jer radimo na specifičan način. Rezultatom uopšte nismo opterećeni, ali isključujem ispadanje iz lige. Plasman će isključivo zavisiti od našeg rada.

Možete li napraviti razliku između KLS-a i ABA lige, i da li je ta razlika štetna?

Siguran sam da će vodeći timovi KLS-a biti ravnopravni sa Hemofarmom i možda kragujevačkim Radničkim. Ti timovi će se boriti za plasman u Jadranasku za koju ne tnamo koliko ćemo imati mesta. Izvesno je da Partizan kod nas odskače. KLS je po meni poligon za razigravanje mladih igrača koji će kasnije naći bolji angažman. Ja kao jugonostargičar bih voleo da su napravljene druga i treća Jadranska liga u kojima bi bilo mesta za timove iz naše lige.

Da li biste mogli da uporedite KLS sa nižim ligama?

KLS je mnogo ozbiljnije takmičenje, medijski bolje propraćeno sa boljim igračima. Kada sam bio trener Ušća u Prvoj srpskoj ligi igrala se možda i bolja košarka nego sada u KLS-u. Većina klubova koji su sada ovde, tada su bili u nižim rangovima takmičenja. Naše najkvalitetnije takmičenje sigurno sude bolje sudije nego rangove ispod što je takođe prednost. Mislim da je trenutno malo dobrih projekata u nižim ligama. Dobar primer je Pirot, za koju javnost malo zna.

Zbog čega je Radnički sa Crvenog Krsta bio tako dugo zaboravljen?

Došao sam u klub u neka srećnija vremena, kada je klub počeo da se diže. Verujem da će se Radnički jednoga dana vratiti tamo gde mu je mesto, pa i bez mene i ovih igrača. Osnovni razlog propadanja je finansijska kriza, kao i loše procene tadašnje uprave. Nadam se da se taj period više neće ponoviti, i da će Radnički rasti iz dana u dan. Imao sam sreću da uz mene po dolasku u klub bude i Dušan Ivković koji je tada trenirao samo reprezentaciju i mnogo mi pomogao.

Koliko je teško ulaziti kao novajlija u viši rang takmičenja što ste uspeli sa Radničkim?

Tvrdoglavim radom smo uspeli da sa jednom mladom i perspektivnom ekipom ulazimo u viši rang. Žarko Karić je igrač koji je imao iskustva u Prvoj B ligi, dok su ostali bili nepoznati. Nismo se pojačavali kao ostale ekipe i zavisili od dobrog ili lošeg dana iskusnijih igrača, već isključivo od rada. Uz pomoć uprave i stručnog štaba uspeli smo da realizujemo ovaj projekat u koji su mnogi sumnjali.

Da li je po vama za mladog trenera bolje da radi kao pomoćnik u jačem ili da samostalno vodi slabiji klub?

Vodim se kao mlad trener iako je ovo meni 15 sezona u trenerskom poslu. Kao mlad sam razmišljao da bi za mene bilo dobro da učim od vrhunskih trenera. Sa druge strane išao sam drugim putem i kao samostalan trener prošao sam golgotu vodeći timove od najnižeg do najvišeg ranga. Mislim da je to za mene bio dobar izbor kao što bi bilo dobro i da sam bio pomoćnik nekom velikom treneru.

Da li se, po vama, može govoriti o talasu mladih trenera u našoj košarci (Jovanović, Vukoičić, Obrenović)?

Na Sportskoj akademiji koju sam završio zajedno sa Milanom Škobaljom, Draganom Dragosavcem i još nekim trenerima jedno od pitanja nam je bilo šta donosi mlad a šta iskusan trener. Nikada nisam voleo da delim trenere na mlađe i starije. Svaki trener ima svoj potpis. Dobro je što je kod nas došlo do talasa mladih trenera. Za njih je bitno da dobijaju šansu koju su nekada dobijali naši najveći treneri , Ivković, Pešić, Tanjević. Na taj način oni su ostavili dubok trag kako u srpskoj tako i evropskoj košarci. U Nemačkoj i Francuskoj se treneri manje menjaju nego kod nas.

Da li je po vama igračka karijera bitna za trenerski posao?

Trenutno je postala moda da igrač po završetku karijere postane trener ili sportski direktor. Mi smo narod koji je sklon zaboravljanju, pa se brzo zaboravlja učinaj radnika i košarkaških trenera. Lakše je trenerima koji odmah po završetku igračke karijere prelazi na klupu jer ih javnosti dalje pamti po njihovim dobrim igrama. Takvim trenrima je problem što teže dolaze do licence.

Postoji li pravilo da dobri igrači ne mogu da postanu dobri treneri?

Jedino pravilo je da nema pravila. Neki osrednji igrač može biti sprečen fizičkim predispozicijama da napravi veliku karijeru, ali se zbog svoje inteligecije može ostvariti kao trener. Postoje veliki igrači koji ne žele das e bave trenerskim poslom. Meni je veoma žao što Dejan Bodiroga nije želeo da se upusti u trenerske vode. Ne postoje dobri i loši treneri nego dobri i loši rezultati.

Da li ste u karijeri imali uzora među trenerima?

Imao sam priliku da učim od naših najvećih trenera. Sa velikim imenima kao što su Dušan Ivković, Dušan Vujošević, Božidar Maljković sam naučio kakav treba biti kao čovek a onda i kao trener. Gostoprimstvo koje nam je ukazao Dušan Ivković u Beogradu i Atini pokazuje kakav je on čovek. Kao mlad trener divio sam se timskoj igri Jute Džeza i njihovom treneru Džeriju Slounu. To je bilo kada sam bio mlad. Sada više nemam uzore ali trudim se da i dalje naučim nešto novo.

Kako ste se osećali u vašem prvom trenerskom radu sa Božidarom Maljkovićem u Pari Sen Žermenu?

Držao sam se hrabro. Imao sam sreću da kao početnik na Sportskoj akademiji budem poslat da pomažem Boži Maljkoviću jer sam poznavao Pariz. Moj deda je dugo godina živeo tamo što je bila olakšavajuća okolnost. Marina Maljković je jedna od najbitnijih osoba u mom životu, i ostali smo vezani kao kumovi. Tada je za mene bilo čudno izaći na teren koji sam do skora mogao da vidim samo na TV-u. Velika košarkaška imena među kojima su i naši Koturović i Lončar su bila tu. Video sam i uživo igrače kao što su Vilikns, Rigodo, Fućka, Rivers, Danilović, Majers, Skonokini... To je bilo jezivo.Pokazao sam se kao hrabri Srbin, i to mi je bila jedna od najlepših godina u životu.

Čega se nerado sećate u vašoj karijeri?

Način na koji sam smenjen u Ušću me je zaboleo. Sa ekipom sam došao do Prve B lige i šest dana pre početak sezone Miško Marić me je na terenu otpustio. Taj period je bio kratak ali mračan, i želim da ga se sećam jer sam ostao stabilan, hrabar i uporan što savetujem i ostalim mladim trenerima.

Da li je lakše raditi u Beogradu ili van prestonice?

Male sredine koje ulažu u košarku imaju prednost jer su relativno stabilne, ali ih je sa druge strane teško pokrenuti i menjati. Nažalost, Srbija je Beograd. Mnogi bi da dođu i da igraju za manji novac ovde nego van. U ostalim gradovima možda postoji kvalitet, ali u Beogradu postoji i kvantitet. Osnovni problem sa manjim sredinama je što nema dovoljno igrača. Oni koji su ponikli u tim sredinama će se više truditi jer im je više stalo do kluba. Proleter i Tamiš su bila dva najorganizovanija kluba u kojima sam radio. Najbolje gostovanje koje smo igrali prošle sezone je u Subotici, gde je bila najbolja atmosfera. Žao mi je što nema više takvih ekipa.

Ko je najbolji igrač sa kojim ste radili?

Sigurno najbolji igrač kojeg sam trenirao je Duško Savanović, iako nije baš po mom ukusu. Ponekad se čujemo, i vidimo se kad god je u Beogradu. Pozvao me je na F4 u Istanbul. Uvek sam se trudio da pravim tim, 12 gnevnih ljudi koji su mi posle pordice najvažniji u životu.

Šta vas ispunjava pored košarke?

To je moja porodica, moje dve kćerke koje me pune dobrom energijom. Sa druge strane, možda sam među tri najveća filmofila u državi jer imam ogromnu kolekciju kojom se dičim. Tu su najbolji filmovi od 1910. do danas, umetnički filmovi, biografije režisera, glumaca. Film me smiruje i volim da istražujem. Na kraju svakog sastanka imamo jednu rečenicu iz nekog dobrog filma ili knjige koja treba da motiviše igrače.

Gde vidite sebe i Radnički za 5 godina?

U Jadranskoj ligi.

Ime i prezime: Dragan Nikolić

Datum i mesto rođenja: 20.2.1972. Beograd

Karijera: 1997/98 Pari Sen Žermen (stručni štab), 1998/99 FMP (kadeti), Drvomarket (juniori), 1999/00 Profitnes Ohrid (žene), 2000/01 Čubura (pionirke), 2001/02 Bijeljina (žene), 2002/03 Profitnes Ohrid (žene), 2003-2005 Ušće, 2005/06 Mladost Zemun, 2006/07 Proleter Zrenjanin, 2007-2009 Tamiš, 2009-? BKK Radnički

Omiljeni grad: Pariz

Porodica: supruga Marija, kćerke Jovana i Katarina

• 0

#21 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,221 posts

Posted 13 October 2011 - 20:39

ULEB preskočio Srbiju!
V. P. | 13. oktobar 2011. 19:00 | Komentara: 13Unija evropskih košarkaških liga skinula s dnevnog reda prijavu KLS, smatrajući da srpski klubovi preko Jadranske lige već ostvaruju pravo na učešće u takmičenjima pod ingerencijom ULEB

Posted ImageNebojša Čović i Predrag Danilović

SRODNE VESTI

KOŠARKAŠKA liga Srbije nije dobila čak ni šansu da postane 17. članica Unije evropskih liga. Skupština ULEB, na zasedanju u Barseloni, odlučila je da skine sa dnevnog reda našu prijavu za članstvo, iako je ispunjavala sve kriterijume propisane aktima asocijacije na čijem se čelu nalazi Eduardo Portela, predsednik španske ACB lige.

Članice nisu želele ni raspravu o molbi KLS, smatrajući da srpski klubovi preko Jadranske lige već ostvaruju pravo na učešće u evropskim klupskim takmičenjima pod ingerencijom ULEB (Evroliga i Evrokup). Kao argument za ignorisanje naše prijave poslužio je stav da bi i samo razmatranje srpske molbe dovelo do dualizma unutar unije, odnosno do pojave neželjenog problema.

Članovi asocijacije su Austrija, Španija, Velika Britanija, Nemačka, Rusija, Belgija, Izrael, Holandija, Grčka, Italija, Litvanija, Francuska, Švajcarska, Poljska, Češka i ABA liga, kao jedina regionalna, na čije čelnike pada sumnja u lobističke aktivnosti protiv prijave KLS.

Predsednik ABA lige Rado Lorbek, ujedno i potpredsednik ULEB, više puta je iznosio stav podudaran obrazloženju asocijacije za brisanje prijave KLS sa skupštinskog dnevnog reda. U Jadranskoj ligi trenutno igra Makabi, čija je matična liga članica unije, ali klub iz Tel Aviva ne ostvaruje prava preko ABA lige. Shodno logici prezentiranoj na Skupštini ULEB, za prijem KLS u članstvo potrebno je da srpski klubovi istupe iz regionalnog takmičenja.

• 0

#22 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,221 posts

Posted 14 October 2011 - 17:11

Dresovi Metalca identicni onim koje je nosila CG u Litvaniji...
  • 0

#23 peja™

peja™
  • Members
  • 24,977 posts

Posted 14 October 2011 - 17:35

presjednik djukanovic progur'o :D tamis, sa druge strane, ima neku harlemovsku varijantu

Edited by peja™, 14 October 2011 - 17:36.

• 0

#24 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,221 posts

Posted 14 October 2011 - 17:49

HT 36-36
Aljosa delovao potpuno pogubljeno za ono malo vremena na parketu

pbp za Radnicki basket-Smederevo,malo je izmenjen dizajn
http://www.kls-live.....php?id=rad_sme
  • 0

#25 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,221 posts

Posted 14 October 2011 - 18:53

Potpuno zasluzena pobeda Tamisa u penal zavrsnici 85-80...

Radnicki vodi protiv Smedereva 82-44 sredinom trece cetvrtine...
  • 0

#26 peja™

peja™
  • Members
  • 24,977 posts

Posted 15 October 2011 - 13:50

nikola siladji - poslednji 'veliki talenat' koji je ostao veran cokijuTM. pametan izbor, nema sta...

Edited by peja™, 15 October 2011 - 13:57.

• 0

#27 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,221 posts

Posted 15 October 2011 - 15:28

http://www.kls-live.....php?id=bkk_bor

Mec u Sumicama je poceo u 16h
  • 0

#28 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,221 posts

Posted 15 October 2011 - 20:58

http://www.kls-live.....php?id=meg_slo
Produzetak u Zemunu na mecu Mega-Sloga,Cantekin dominira u dodatnih 5 minuta...
  • 0

#29 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,221 posts

Posted 15 October 2011 - 21:12

Pobeda Mege 107-105 dok je u Rumi Proleter dobio Zeleznicar 73-70,Aleksandar Smiljanic nastavlja gde je stao u kiparskoj ligi prosle sezone sa negativnim indeksima.Stariji brat mu je trener u ovom klubu...
  • 0

#30 bekrinjo

bekrinjo
  • Members
  • 19,221 posts

Posted 16 October 2011 - 00:39

Odigrano je nekompletno 2 kolo,mec izmedju Vojvodine i OKK je odlozen zbog turneje OKK ali ne znam u kojoj zemlji.Odlozeni su i mecevi koje je OKK trebao igrati u naredna 2 kola.

Sloboda 85 - 78 Napredak
http://kls.rs/box.php?id=8

Zeleznicar 70 - 73 Proleter
http://kls.rs/box.php?id=10

Radnicki basket 85 - 79 Smederevo
http://kls.rs/box.php?id=11

Tamis 85 - 80 Metalac
http://kls.rs/box.php?id=12

BKK Radnicki 70 - 65 Borac
http://kls.rs/box.php?id=13

Mega 107 - 105 Sloga
http://kls.rs/box.php?id=14