Jump to content

Photo

DIREKTNA PARTICIPATIVNA DEMOKRATIJA

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
78 replies to this topic

#31 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 05 October 2011 - 18:50

Svi strajkovi u svetu su iz razloga sto narod ostaje bez posla i para, ljubavne probleme, nadam se, ostavljamo u cetiri zida.

Bas tako ali nemoj da zaboravis, svi su ugrozeni a pogotovo srednji stalez koji stize na red za pljacku,mislim pretezno za inostranstvo mi ionako imamo najmanje srednjeg staleza.

Penzijski fondovi su ugrozeni,zato sam ti rekao obrati paznju na Grcku! Taj scenario se i nama sprema!

#32 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 05 October 2011 - 18:58

ONO OSNOVNO CEMU KAO DRUSTVO TREBA DA TEZIMO JE:

1. Pravo na stan kao osnovno ljudsko pravo

2. Pravo na besplatnu zdravstvenu zastitu kao osnovno ljudsko pravo

3. Pravo na nesmetan pristup osnovnim ljudskim potrebama (struja, voda itd) kao osnovno ljudsko pravo

4. Pravo na slobodan pristup informacijama kao osnovno ljudsko pravo (besplatan internet, TV, nesmetan pristup informacijama o javnoj potrosnji...),

5.Pravo na slobodu kretanja, kao osnovno ljudsko pravo (beplatan javni prevoz za sve)

6.Pravo na obrazovanje kao osnovno ljudsko pravo

7.Pravo na dobijanje beskamatnih kredita; za resavanje stambenih pitanja, projekte energetske nezavisnosti (proizvodnja energije iz obnovljenih izvora za sopstvene potrebe), reciklazu otpadnih materijala, zapocinjanje poljoprivrene prozvodnjue za svoje potrebe, zapocinjanje novih biznisa.

8.Potpuna drzavna posvecenost u 100% reciklazi otpada i smeca

Narodne Skupstine mora da budu mesta gde ce svi ljudi imati priliku da kazu sta misle, da daju svoj predlog i inicijativu, da ucetvuju u odlucivanju o svemu sto je bitno za njihovu lokalnu zajednicu i od opsteg interesa svih gradjana Srbije.

Edited by Stefanino, 05 October 2011 - 19:00.

#33 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 05 October 2011 - 19:00

A ja jos pomislio da si normalan, pa ti gori od one sto radi trisekciju ugla.

#34 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 05 October 2011 - 19:01

A ja jos pomislio da si normalan, pa ti gori od one sto radi trisekciju ugla.

???

Ovo gore postavljeno su neki od zahteva ljudi koji ce se prihvatiti ili ne,sve zavisi od ostalih ili od boljih ideja!

Evo mesto gde mozes da razmenis misljenja sa ljudima koji dolaze na skup:

http://www.facebook....185178218220040

http://www.facebook....188807321170391

Edited by Stefanino, 05 October 2011 - 19:21.

#35 misko1

misko1
  • Banned
  • 2,099 posts

Posted 06 October 2011 - 00:17

KAKO BOJKOTOVATI BANKE U SRBIJI?

Jednostavno!

1) NE ULAZITE NOVAC U BANKE!

2) NE PODIZITE KREDITE!

3) AKO MOZETE, PRIMAJTE NOVAC NA "RUKE" ILI KESH:)

4) AKO MORATE DA PRIMATE NOVAC PREKO BANKE, PODIGNITE GA ODMAH![/color]

A STA AKO NEKO U TOJ NARODNOJ DEMOKRATIJI (JA NA PRIMER) BUDE ZELEO DA CUVA SVOJ NOVAC U BANCI I DA DOBIJA NEKU KAMATU A NE DA MU STOJI ZA BEZVEZE IZA NJEGOVOG ORMARA DOK NE BUDE VISE VREDEO NISTA????
JEr CU JA DA IMAM PRAVO DA ULOZIM PARE U BANKU?

#36 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 06 October 2011 - 09:07

A STA AKO NEKO U TOJ NARODNOJ DEMOKRATIJI (JA NA PRIMER) BUDE ZELEO DA CUVA SVOJ NOVAC U BANCI I DA DOBIJA NEKU KAMATU A NE DA MU STOJI ZA BEZVEZE IZA NJEGOVOG ORMARA DOK NE BUDE VISE VREDEO NISTA????
JEr CU JA DA IMAM PRAVO DA ULOZIM PARE U BANKU?

Izadji te na trgove 15.10, povedite bliske ljude,iznesite sta vas muci,koje probleme imate,iznesite predloge za bolje sutra....Dodjite da razgovaramo.........

Ovaj sistem ne funkcionise, treba napraviti novi sistem!

#37 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 06 October 2011 - 09:27

dodati pravo na besplanu hranu i pice, kao i pravo da se radi samo onda kada je cetvrtak prvi dan u mjesecu...

#38 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 October 2011 - 10:00

Evo spisak zasta se zalazu neki ljudi i to ce izneti na skupu:

1. Momentalni prestanak svih daljnjih privatizacija nase(drustvene i drzavne imovine) i zapocinjanje revizija svih dosadasnjih privatizacija i njihove opravdanosti, kao i imena novih vlasnika (imena koja se nalaze iza takozvanih, "fondova", "trustova", "grupa",itd)
2. Momentalni prestanak svog daljnjeg zaduzivanja nas gradjana Srbije kod takozvanih, "medjunarodnih bankarskih institucija". Reviziju svih ugovora sa takozvanim, "medjunarodnim finansijskim intitucijama.
3. Potpunu transparentnost rada " tekuce vlade" kao i uvid u rad i javnu potrosnju, i ove i svih proslih "vlada", kako republickih, tako i gradskih, opstinskih i ostalih.
4. Otvaranje prave drustvene nacionalne banke i preuzimanje platnog prometa od privatnih banaka.
5. Beskamatno finansiranje mikro biznisa i malih proizvodjaca i poljoprivredih domacinstava.
6. Beskamatno dugorocno finansiranje mikro - familijarnih projekata proizvodnje elektricne energije( obnovljene energije).
7. Promenu ustava i svih po nas gradjane stetnih zakona, ukljucujuci i zakon o finansiranju politickih partija, zakon o izborima itd.
8. Potpuni uvid u rad i finansiranje "politickih stranaka"
9. Momentalan i potpuni uvid u rezultate vec zapocetih istraga (korpupcijskih, EKOLOSKIH i svih ostalih)
10. Pokretanje novih istraga (korupcijskih, ekoloskih, anti-monopolskih itd)
11. Potpunu decentralizaciju vlasti
12. Promociju mirnog, konstruktivnog i direktnog dijaloga izmedju Srba i Albanaca koji zive na Kosovu.
13. Pomoc i nesmetan pritup javnim objektima lokalne samouprave svim gradjanima i nesmetano ukljucivanje svih zainteresovanih gradjana u svaki dalji rad i odlucivanje na lokalnom i nacionalnom nivou( koncenzusima i referendumima)
14. I jos mnogo toga...(PODSTICEMO OVIM PUTEM SVE GRADJANE DA NAM DAJU SVOJE SUGESTIJE I PREDLOGE)

1. Privatizacija sama po sebi niti je loša niti je problem zato što se država pokazala uglavnom kao loš domaćin i kao loš vlasnik. To što ti kažeš - to je naše, je samo privid, vlasnik je država, tj. onaj koji je na vlasti, od toga ti kao građanin nemaš apsolutno ništa.
2. Ok. Da li si siguran da imaš realne izvore finansiranja, pošto je zemlja u generalno katastrofalnoj ekonomskoj situacij., Nisam siguran da bi to išlo baš tako lako. Revzija je moguća samo uz obostranu saglasnost.
3. Da.
4. "Društvena-nacionalna banka" već postoji i zove se Narodna Banka Srbije i sav platni promet i medjunarodni i domaći je pod kontrolom i upravljanjem NBS To što banke drže depozite i daju naloge, ne znači ništa. Autoput je u rukama NBS i nije pod kontrolom banaka. Ovo je jedna od zabluda koja se stalno potura građanima, a jednostavno nije istinita.
5 Odakle?
6. Odakle?
7. Da
8. Da i do tačke 14. da.

Ne znam da li se radi o Pokretu ili Partiji, ali jako ste naivni.

#39 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 06 October 2011 - 10:55

Mnogi kazu da je isto drzavni ili privatni monopol. Ipak nije. Na drzavni monopol moze se uticati putem izbora i promene nacina upravljanja drz. monopolom. Ne privatni ne moze.

Zato je privatizacija losa.

Obrazovani mladi ljudi sa dobrm poslovima, najcesce muskarci po pravilu su skloni da kazu d aje privatiuzacija dobra, da je liberalizma ikapitalizam dobar. To je zato sto liberalizam promovise pohlepno, arogantno i asocijalno ponasanje. A to takvima odgovara.

Za decu, starije itd kapitalizam i liberalizam ne samo da nisu dobri, nego su i uzasni.

Na srecu doziveli smo da vidimo i kraj...

#40 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 06 October 2011 - 11:16

1. Privatizacija sama po sebi niti je loša niti je problem zato što se država pokazala uglavnom kao loš domaćin i kao loš vlasnik. To što ti kažeš - to je naše, je samo privid, vlasnik je država, tj. onaj koji je na vlasti, od toga ti kao građanin nemaš apsolutno ništa.
2. Ok. Da li si siguran da imaš realne izvore finansiranja, pošto je zemlja u generalno katastrofalnoj ekonomskoj situacij., Nisam siguran da bi to išlo baš tako lako. Revzija je moguća samo uz obostranu saglasnost.
3. Da.
4. "Društvena-nacionalna banka" već postoji i zove se Narodna Banka Srbije i sav platni promet i medjunarodni i domaći je pod kontrolom i upravljanjem NBS To što banke drže depozite i daju naloge, ne znači ništa. Autoput je u rukama NBS i nije pod kontrolom banaka. Ovo je jedna od zabluda koja se stalno potura građanima, a jednostavno nije istinita.
5 Odakle?
6. Odakle?
7. Da
8. Da i do tačke 14. da.

Ne znam da li se radi o Pokretu ili Partiji, ali jako ste naivni.

Druze nije to moja ideja ili ideja samo jednog coveka ili politicke partije,ovo su samo predlozi koje obicni ljudi daju i oko kojih zele da razgovaraju.Svako ima neku zelju,nesto zeli,zato je poziv na razgovor da vidimo sta je moguce a sta ne!

#41 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 06 October 2011 - 11:31

Moracu plasticnije da objasnim sta je to Direktna Participativna Demokratija.

-svi zajedno protestvujemo i oborimo vlast

-zakazemo Narodnu skupstinu na trgovima izaberemo ljude da napisu novi ustav

-zakazemo Narodnu skupstinu na trgovima diskutujemo o novom ustavu i amandmanima i izglasamo novi ustav

-zakazemo Narodnu skupstinu izaberemo ljude koji ce da vode drzavu po ustavu

-zakazemo Narodnu skupstinu iznesu se predlozi novih zakona i diskutujemo o njima i izglasamo nove zakone

-zakazemo Narodnu skupstinu diskutujemo kako izabrani ljudi rade i da li ih treba menjati i zasto

-zakazemo Narodnu skupstinu nalozimo policiji da sprovede istragu protiv nekog za koga sumnjamo da je ostetio drzavu

-skupstinu zakazujemo svakih 7 dana i diskutujemo o trenutnim desavanjima u svetu i kod nas i vucemo poteze koje prosledjujemo izabranom coveku da ih sprovede

-isto tako se organizuju skupstine za lokalna delovanja,opstinska i mesnih zajednica

Sve te skupstine zasedaju jednom sedmicno ili kako se vec dogovorimo ali tacno se mora znati kad se odrzavaju i da svi budu upoznati

Narodna skupstina je skupstina svih nas i svako ima pravo glasa i predloga i sve sto se izglasa mora da se sprovede!

Opstinska skupstina je skupstina svih ljudi iz te opstine gde ce se resavati lokalni problemi i nalagati izabranim ljudima da to sprovedu

Mesna zajednica isto skupstinu kao i opstinska!

Nadam se da je sad mnogo jasnije!

#42 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 06 October 2011 - 12:15

samo da citiram najveceg forumskog filozofa...

da budemo ono sto jesmo, d asanjamo smao nocu, da danju zivimo a ne da mastamo.

#43 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 06 October 2011 - 12:19

Nije ovo ništa novo, tako je recimo "vladao" narod na Kubi. I Fidel Kastro je izlazio pred narod i pitao da li se slažu i naravno uvek su se slagali :). Na stranu to što je ovo nemoguće, i što bi i da je moguće odvuklo zemlju u katastrofu, ovo je sistem kojim se obilato koriste ili su se koristili svi diktatori od Hitlera, pa do modernih, tipa Gadafi i slično. Zaobilaženje demokratskih institucija (kao što je parlament) je zaobilaženje demokratije i vodi samo u prividnu vlast naroda, a u stvari predstavlja vladavinu manjine nad većinom kroz upotrebu represivnih metoda i institucija (policija, tajna policija, vojska).

Ovaj princip vladavine koji predlažeš je nemoguć u patuljastim zemljama sa nekoliko hiljada stanovnika, a ne u više milionskim. Na kraju krajeva nikada nećeš imati koncenzus i uvek ćeš imati sukob, koji će na kraju se pretvoriti u obračun, a na koncu i u građanski rat.

#44 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 06 October 2011 - 12:34

Nije ovo ništa novo, tako je recimo "vladao" narod na Kubi. I Fidel Kastro je izlazio pred narod i pitao da li se slažu i naravno uvek su se slagali :). Na stranu to što je ovo nemoguće, i što bi i da je moguće odvuklo zemlju u katastrofu, ovo je sistem kojim se obilato koriste ili su se koristili svi diktatori od Hitlera, pa do modernih, tipa Gadafi i slično. Zaobilaženje demokratskih institucija (kao što je parlament) je zaobilaženje demokratije i vodi samo u prividnu vlast naroda, a u stvari predstavlja vladavinu manjine nad većinom kroz upotrebu represivnih metoda i institucija (policija, tajna policija, vojska).

Ovaj princip vladavine koji predlažeš je nemoguć u patuljastim zemljama sa nekoliko hiljada stanovnika, a ne u više milionskim. Na kraju krajeva nikada nećeš imati koncenzus i uvek ćeš imati sukob, koji će na kraju se pretvoriti u obračun, a na koncu i u građanski rat.

Au gde ode tiPosted Image Nisi pratioPosted Image

Pa kralju ne zaobilazis parlament,vec si ti clan paralamenta i svaki stanovnik je clan parlamenta!

Ono sto sam ja nazvao Narodna skupstina moze da se zove kako god hoces Gradjanska ili kako god ali je osnova da se tu glasa kao u parlamentu,tu se iznose amandmani,tu se iznose zamerke,tu se izdaju direktive. Ali ne moze da se usvoji bez koncenzusa u glasanju!

Svako ima pravo glasa,ti,ja,bilo ko!

Cak nisi samo u jednom parlamentu,vec u tri!

Samo sto nece niko dobijati platu zato sto je u parlamentu,da se neki ne nadajuPosted Image!

Edited by Stefanino, 06 October 2011 - 12:40.

#45 muras

muras
  • Members
  • 11,247 posts

Posted 06 October 2011 - 12:40

...i svaki stanovnik je clan parlamenta!

"...i cela je nacija reprezentacija". :whistle:

Edited by muras, 06 October 2011 - 12:41.