Jump to content

Photo

DIREKTNA PARTICIPATIVNA DEMOKRATIJA

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
78 replies to this topic

#16 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 05 October 2011 - 18:04

To nije nikakvo resenje, resenje je da se pokrene polemika na dati predlog.
Broj poslanika na 250 a da ne diras zaposlene, meni to vec mirise na neciju demagogiju, jel ovo 15-tog neki skup onog Vulina ili SNS-a?

Ne brini nijePosted Image.

Ni jedna stranka nije u ovoj prici i nijednoj stranci ova prica ne odgovara!

Ovo je skup obicnih ljudi,razocaranih,kojima je svega dosta,dosta im je svih stranaka i politicara ali svih do jednog!Nisi lepo procitao sta pise o direktnoj participativnoj demokratiji,nisi procitao da skup ne organizuju politicke stranke!

#17 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 05 October 2011 - 18:08

To nije nikakvo resenje, resenje je da se pokrene polemika na dati predlog.
Broj poslanika na 250 a da ne diras zaposlene, meni to vec mirise na neciju demagogiju, jel ovo 15-tog neki skup onog Vulina ili SNS-a?

Ti das predlog da se broj poslanika smanji sa 250 na recimo 50, to je usteda od nekih par miliona dinara. Ja predlazem da se javna preduzeca smanje na 50% onih koji ionako nista ne rade i ustede se mere milijardama, sta ti kazes?

Bold-Naravno da se slazem!!!Posted Image

Jel se ti slazes da se Srbija okrene poljoprivredi i bazira svoj razvoj na proizvodnji i izvozu hrane!?

Edited by Stefanino, 05 October 2011 - 18:16.

#18 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 05 October 2011 - 18:09

Ne brini nijePosted Image.

Ni jedna stranka nije u ovoj prici i nijednoj stranci ova prica ne odgovara!

Ovo je skup obicnih ljudi,razocaranih,kojima je svega dosta,dosta im je svih stranaka i politicara ali svih do jednog!Nisi lepo procitao sta pise o direktnoj participativnoj demokratiji,nisi procitao da skup ne organizuju politicke stranke!

To sto ti nesto izjavis,ne znaci da je istina i da neko ne stoji iza toga, narocito kada direktno iznosis demagoske stavove stranaka.
Sta bi sa mojim predlogom da se smanji administracija 50%, oni i onako nista ne rade, samo primaju plate. Drzava bi presla i u suficit mozda, a privreda bi ojacala.

#19 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 05 October 2011 - 18:14

To sto ti nesto izjavis,ne znaci da je istina i da neko ne stoji iza toga, narocito kada direktno iznosis demagoske stavove stranaka.
Sta bi sa mojim predlogom da se smanji administracija 50%, oni i onako nista ne rade, samo primaju plate. Drzava bi presla i u suficit mozda, a privreda bi ojacala.

Da bi se bilo sta usvojilo mora da dobijes koncenzus! Prouci malo o cemu se radi,spremi se dodji na skup da popricamo,svi cemo te saslusati.Glasacemo o predlozima i napraviti platformu!Protesti ce trajati sve dok ne srusimo trenutni sistem!

Poziv svim gradjanima Srbije da nam se pridruze i iskazu sta ih muci,kako misle da je najbolje da se to resi.Jednostavno uzmimo zivot u svoje ruke!

Ps:odgovorio sam ti na pitanje o administraciji iznad.

Edited by Stefanino, 05 October 2011 - 18:16.

#20 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 05 October 2011 - 18:16

Da bi se bilo sta usvojilo mora da dobijes koncenzus! Prouci malo o cemu se radi,spremi se dodji na skup da popricamo,svi cemo te saslusati.Glasacemo o predlozima i napraviti platformu!

Poziv svim gradjanima Srbije da nam se pridruze i iskazu sta ih muci,kako misle da je najbolje da se to resi.Jednostavno uzmimo zivot u svoje ruke!

Pa ja uzimam u ruke, da vidim sta ti mislis koji si u organizaciji toga, da li bi ti prihvatio taj predlog da znam da li da dolazim?

#21 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 05 October 2011 - 18:24

Ako ovako nastavis da skupljas narod, niko ti nece doci. Nisi dao nijedan konkretan stav, nego pricas kao Toma pod infuzijom. Okolo, naokolo, samo nemoj nista da kazes u sustini. Znaci narodu je dosta demagogije, prica se svuda, po televiziji, u drustvu, svi su prepametni i puni ideja. Daj nesto opipljivo i konkretno.

Edited by Dragan., 05 October 2011 - 18:25.

#22 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 05 October 2011 - 18:24

Pa ja uzimam u ruke, da vidim sta ti mislis koji si u organizaciji toga, da li bi ti prihvatio taj predlog da znam da li da dolazim?

Kazem ti da se u potpunosti slazem,napisah ti gorePosted Image!

#23 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 05 October 2011 - 18:28

Treba da nadjemo model o nacionalnom proizvodu(ima).....

Ovo sam video kod Dveri i slatko se nasmejao, ne znam ni sta to treba da znaci...
Proizvodnja ce se razvijati kad neko da pare, ko ce da nam da pare, mi smo jos uvek u deficitu?

#24 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 05 October 2011 - 18:30

Bold-Naravno da se slazem!!!Posted Image

Jel se ti slazes da se Srbija okrene poljoprivredi i bazira svoj razvoj na proizvodnji i izvozu hrane!?

Slazem se, to ce vec samo da se desi, Miskovic i Beko su otkupili skoro sve i sad pocinju da se bave proizvodnjom hrane, ja sa tim nista ne mogu...
Seljaci koji se bave poljoprivredom u Srbiji zive bolje od bankara trenutno, tako da ni kod toga ne vidim problem.

#25 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 05 October 2011 - 18:31

Ako ovako nastavis da skupljas narod, niko ti nece doci. Nisi dao nijedan konkretan stav, nego pricas kao Toma pod infuzijom. Okolo, naokolo, samo nemoj nista da kazes u sustini. Znaci narodu je dosta demagogije, prica se svuda, po televiziji, u drustvu, svi su prepametni i puni ideja. Daj nesto opipljivo i konkretno.

Ja mogu da ti kazem sta ce zahtevati moji prijatelji i zasta se zalazu a sta ce zahtevati ostali, videcemo na skupu!

Nema demagogije , ja ne znam sta ce neko da trazi i sta ga muci,ja znam sta mene muci i sta cu da izlozim.

#26 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 05 October 2011 - 18:33

Slazem se, to ce vec samo da se desi, Miskovic i Beko su otkupili skoro sve i sad pocinju da se bave proizvodnjom hrane, ja sa tim nista ne mogu...
Seljaci koji se bave poljoprivredom u Srbiji zive bolje od bankara trenutno, tako da ni kod toga ne vidim problem.

Miskovic i BekoPosted Image-trazice ljudi istrage o tim ljudima na Narodnim skupstinama i veruj mi svi ce glasati za toPosted Image

#27 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 05 October 2011 - 18:34

Ja mogu da ti kazem sta ce zahtevati moji prijatelji i zasta se zalazu a sta ce zahtevati ostali, videcemo na skupu!

Nema demagogije , ja ne znam sta ce neko da trazi i sta ga muci,ja znam sta mene muci i sta cu da izlozim.

Ja znam, ljude muci svasta i doci ce da traze posao ili pare, nece nista drugo. Sta im nudis i na koji nacin? Ne ocekujes od nekog bez posla koji nema da prezivi da ti da razuman predlog za opstanak drzave? Ili ste neka grupa psihologa za demagoske odgovore?

#28 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 05 October 2011 - 18:43

Ja znam, ljude muci svasta i doci ce da traze posao ili pare, nece nista drugo. Sta im nudis i na koji nacin? Ne ocekujes od nekog bez posla koji nema da prezivi da ti da razuman predlog za opstanak drzave? Ili ste neka grupa psihologa za demagoske odgovore?

Ja znam da ih isto muci svasta,za posao i pare, moraju da se izbore tako sto ce postaviti novi sistem koji ce da kontrolisu ti isti ljudi.Bez posla ima dosta i fakultetskih ljudi,ima dosta pametnih ljudi koji se brinu za svoju buducnost.

Mislis da je ovo borba samo onih koji nemaju posla? Gresis.

Ovo je borba svih gradjana,svu su ugrozeni,eno ti primer Grcke ili Amerike! 99% je ugrozeno a 1 % uziva!

#29 Stefanino

Stefanino
  • Members
  • 6,605 posts

Posted 05 October 2011 - 18:45

Evo spisak zasta se zalazu neki ljudi i to ce izneti na skupu:

1. Momentalni prestanak svih daljnjih privatizacija nase(drustvene i drzavne imovine) i zapocinjanje revizija svih dosadasnjih privatizacija i njihove opravdanosti, kao i imena novih vlasnika (imena koja se nalaze iza takozvanih, "fondova", "trustova", "grupa",itd)

2. Momentalni prestanak svog daljnjeg zaduzivanja nas gradjana Srbije kod takozvanih, "medjunarodnih bankarskih institucija". Reviziju svih ugovora sa takozvanim, "medjunarodnim finansijskim intitucijama.

3. Potpunu transparentnost rada " tekuce vlade" kao i uvid u rad i javnu potrosnju, i ove i svih proslih "vlada", kako republickih, tako i gradskih, opstinskih i ostalih.

4. Otvaranje prave drustvene nacionalne banke i preuzimanje platnog prometa od privatnih banaka.

5. Beskamatno finansiranje mikro biznisa i malih proizvodjaca i poljoprivredih domacinstava.

6. Beskamatno dugorocno finansiranje mikro - familijarnih projekata proizvodnje elektricne energije( obnovljene energije).

7. Promenu ustava i svih po nas gradjane stetnih zakona, ukljucujuci i zakon o finansiranju politickih partija, zakon o izborima itd.

8. Potpuni uvid u rad i finansiranje "politickih stranaka"

9. Momentalan i potpuni uvid u rezultate vec zapocetih istraga (korpupcijskih, EKOLOSKIH i svih ostalih)

10. Pokretanje novih istraga (korupcijskih, ekoloskih, anti-monopolskih itd)

11. Potpunu decentralizaciju vlasti

12. Promociju mirnog, konstruktivnog i direktnog dijaloga izmedju Srba i Albanaca koji zive na Kosovu.

13. Pomoc i nesmetan pritup javnim objektima lokalne samouprave svim gradjanima i nesmetano ukljucivanje svih zainteresovanih gradjana u svaki dalji rad i odlucivanje na lokalnom i nacionalnom nivou( koncenzusima i referendumima)

14. I jos mnogo toga...(PODSTICEMO OVIM PUTEM SVE GRADJANE DA NAM DAJU SVOJE SUGESTIJE I PREDLOGE)

#30 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 05 October 2011 - 18:45

Ja znam da ih isto muci svasta,za posao i pare, moraju da se izbore tako sto ce postaviti novi sistem koji ce da kontrolisu ti isti ljudi.Bez posla ima dosta i fakultetskih ljudi,ima dosta pametnih ljudi koji se brinu za svoju buducnost.

Mislis da je ovo borba samo onih koji nemaju posla? Gresis.

Ovo je borba svih gradjana,svu su ugrozeni,eno ti primer Grcke ili Amerike! 99% je ugrozeno a 1 % uziva!

Svi strajkovi u svetu su iz razloga sto narod ostaje bez posla i para, ljubavne probleme, nadam se, ostavljamo u cetiri zida.