Jump to content


Photo
- - - - -

Najsrecnijie mesto u Srbiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
40 replies to this topic

#16 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 05 October 2011 - 08:46

ova tema je zgodna da covek vidi kako je srpski mentalitet ogranivcavajuci. sve se docekuje sa zlobom i sprdnjom, misli se da iza svega stoji neka z\vera, a ljudi se stide da kazu da su srecni.

e pa sreo sam jednog srecnog dedu u Belegisu kraj Dunava

#17 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 05 October 2011 - 09:18

ova tema je zgodna da covek vidi kako je srpski mentalitet ogranivcavajuci. sve se docekuje sa zlobom i sprdnjom, misli se da iza svega stoji neka z\vera, a ljudi se stide da kazu da su srecni.

e pa sreo sam jednog srecnog dedu u Belegisu kraj Dunava


Nije to zloba, vec sala. Ja smatram da mrtve stvari ne mogu biti srecne. Grad, mesto, drzava su izmisljene stvari, ne mogu biti ni srecne ni tuzne, moze samo covek. A svaki covek gradi svoju srecu i misli na samo sebi svojstven nacin. U svakom gradu imas i bolesnih i depresivnih i srecnih i ludih kakva god da je ekonomska situacija u mestu.
Ja sam mozda u svojoj zgradi mnogo manje srecan od ljudi oko mene koji imaju porodice, a verujem da svi imaju plate manje od mene. Ako ne trazis ekonomsku situaciju u nekom gradu za mogucnost srece, ne znam sta gledas. To bi moglo, ne da usreci, nego da umiri vecinu u tom mestu.

Eventualno bih mogao reci da je kao grad bio srecan Cacak pre 2000. godine. Velja je bio pravi car tada, dolazilo je para iz Nemacke koliko hoces, to je bio grad koji je uspesno prkosio Milosevicu, stvarale su se privatne firme, grad je ekonomski napredovao i ta euforija i sreca je, po mom misljenju bila kljucna za koriscenje cacana u oktobarskim promenama. Ali ja to opet ne vidim bas kao srecu, vec neku trenutnu euforiju da se boris protiv nekog jakog, a da ti uspeva jer ti neko jos jaci sa strane daje podrsku.

Zato sam i rekao Jagodina, Palma ucenjuje drzavu i dobija novca vise od Kraljeva, Suzana mu deli krave, kupuje zirafe, salje relativno nesrecne ljude na letovanje i pokusava da ih ucini srecnim. Letovanja, automobili, novac, daje narodu hleba i igara najvise u Srbiji, pa bi se moglo reci da su ti ljudi manje depresivni od ostatka Srbije, da li su i srecniji, zaista ne znam.

I znam sta si mozda ocekivao, da sad ljudi odu u neke tragicne jazbine bez struje, kao sto radi RTS, vide neke babe i dede bez zuba koji se samo smeju, setaju po celi dan i odaju neki utisak srece i bezbriznosti. Za nekog sreca nije tolika dosada.
Jedno vreme su mi najsrecniji delovali ljudi koji su bas postali uspesni u poslu, a onda sam shvatio da se oni malo vise prave srecnim jer je to deo imidza uspeha, najsrecniji su ljudi koji su sebi stvorili stabilnu porodicu i uzivaju u tome, i naravno dovoljno zaradjuju koliko da nema razdora medju njima zbog novca.

Edited by Dragan., 05 October 2011 - 09:23.


#18 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 05 October 2011 - 09:22

ja sam recimo pricao s aljudima sa Farskih ostrva.
Ucinilo mi se da su srecni....

nije to smao novac. Jugosloveni su bili prilicno srecni.

#19 ironside

ironside
  • Members
  • 3,781 posts

Posted 05 October 2011 - 12:03

ova tema je zgodna da covek vidi kako je srpski mentalitet ogranivcavajuci. sve se docekuje sa zlobom i sprdnjom, misli se da iza svega stoji neka z\vera, a ljudi se stide da kazu da su srecni.

e pa sreo sam jednog srecnog dedu u Belegisu kraj Dunava

Ja mislim da je najsrecnije mesto u Srbiji Vrcin. Ne zbog novaca, ne zbog doma zdravlja ili groblja, vec zato sto tamo zive posebni ljudi.

#20 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 05 October 2011 - 14:49

ja sam recimo pricao s aljudima sa Farskih ostrva.
Ucinilo mi se da su srecni....

nije to smao novac. Jugosloveni su bili prilicno srecni.


Pa sad si i sam rekao sta mislis pod definicijom srece. NI meni ni tebi nije bitan novac. Sustina je u blagostanju. Da ti je kao u Jugi mir, da imas pristojnu platu za zivot, da ne postoji ovakva masinerija medija da slusas svaku glupost i nerviras se, i ti bi bio srecan. Nije Tito bio nista bolji po pitanju ekonomije od ovih danas, ziveli smo od kredita, krali su komunisti za sebe, nisu postojali ni tenderi, poenta je da se samo o tome nista nije moglo saznati. Savremeni kapitalizam se zasniva na stalnom jacanju straha i strepnje. Kad poredis i danasnji zapad sa bivsom jugom, ja ti garantujem da smo mi tada bili srecniji nego oni sada.
Pa danas se stanovnici Kube smatraju najsrecnijim u svetu. Nije im ni posebno lepo, niti su bogati, samo nemaju informacije, ne znaju za bolje i prilicno su tucani u glavu da im je sam zivot dovoljan i to su prihvatili.
*************************************************
Ko je srecniji?
Moja drugarica stazirala negde u Klinickom centru. Prosla vizita, dolazi do jedne mlade seljancice, sva srecna, porodila se, dobila sina. Muz joj nije tu, sofer je, vozi robu za Nemacku. Seljancica razgovara na telefon i prica sa svojima: sve je dobro, i beba i ja, samo moram da ostanem jos neko vreme jer su mi nasli neki virus, pa da se zalecim. Drugarica pogleda karton: HIV+
Nije mogla da zaspi cele noci i dugo je razmisljala o tome.
Ko je srecniji?

Edited by Dragan., 05 October 2011 - 16:06.


#21 Ibiza

Ibiza
  • Members
  • 1,487 posts

Posted 05 October 2011 - 17:38

Ko je srecniji?
Moja drugarica stazirala negde u Klinickom centru. Prosla vizita, dolazi do jedne mlade seljancice, sva srecna, porodila se, dobila sina. Muz joj nije tu, sofer je, vozi robu za Nemacku. Seljancica razgovara na telefon i prica sa svojima: sve je dobro, i beba i ja, samo moram da ostanem jos neko vreme jer su mi nasli neki virus, pa da se zalecim. Drugarica pogleda karton: HIV+
Nije mogla da zaspi cele noci i dugo je razmisljala o tome.
Ko je srecniji?


Bas sam hteo da se nasalim na racun srecnih ( faroostrvljana) a sad mi je muka od ovog boldovanog. Strasno!

#22 Dragan.

Dragan.
  • Members
  • 336 posts

Posted 05 October 2011 - 18:14

Bas sam hteo da se nasalim na racun srecnih ( faroostrvljana) a sad mi je muka od ovog boldovanog. Strasno!


Moja drugarica je otisla u Finsku pre par godina. Materijalno je dobro, mirna je, zivi sa muzem, rade. Pitao sam je o sreci kod njih. Oni imaju jednu prirodnu pojavu koja ih cini jako depresivnim, polarni dani i noci, i polse par godina kaze da je to stvarno nesto sto moze ponekad da te baci u bedak i da su ljudi dosta depresivni zbog toga, dakle, dzabe im pare <_<

A u vezi porodilje, ja sam bio taj dan ubedacen kad sam cuo tako nesto, a moj drug kaze: bar ce umreti srecna!

#23 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 06 October 2011 - 10:51

Svedjani i Danci po anketama su jako srecni narodi. Ipak, ludacki se opijaju vikendom i samoubistva su cesta.

#24 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 16 January 2012 - 10:08

Da li je moguce da u Srbiji nema nijednog grada ili sela gde ima srece?

#25 mate mišo

mate mišo
  • Members
  • 3,938 posts

Posted 16 January 2012 - 13:38

Valjda je Lajkovac. Najopasnije je Varvarin.

#26 Vesko.

Vesko.
  • Members
  • 1,733 posts

Posted 16 January 2012 - 19:20

Valjda je Lajkovac. Najopasnije je Varvarin.

Nisu cuo za stanovnice Uba.

#27 mate mišo

mate mišo
  • Members
  • 3,938 posts

Posted 16 January 2012 - 19:53

Nisu cuo za stanovnice Uba.


:lol:

Taman sad mi nestalo pluseva <_<

Edit: vratili se :)

Edited by mate mišo, 16 January 2012 - 20:27.


#28 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 05 March 2012 - 10:46

U cemu je stvar sa Ubom?

#29 Broj 1

Broj 1
  • Members
  • 69 posts

Posted 01 April 2012 - 15:54

Ovo videh malopre,

Da li je moguce da u Srbiji nema nijednog grada ili sela gde ima srece?

,
pa rekoh s obzirom da je pitanje bilo najsrećnije mesto u Srbiji, a ne naseljeno mesto ( grad ili selo ), onda ima: dva metra ispod zemlje bilo gde.Posted Image

#30 dale cooper

dale cooper
  • Members
  • 358 posts

Posted 01 April 2012 - 17:39

definitivno surchin. neki su srecni shto odlaze drugi shto dolaze u posetu.