Jump to content


Photo
- - - - -

Medicinski fakultet - NOSTRIFIKACIJA u Australiji


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
2 replies to this topic

#1 drMD

drMD
  • Members
  • 1 posts

Posted 19 September 2011 - 18:49

Pozdrav svima!

Nadam se da ce ova tema zaziveti i da ce biti od koristi svima koji planiraju da rade kao lekari u Australiji.


Ovo je sajt na kome se mogu pronaci sve potrebne informacije: http://www.amc.org.au/
MEDJUTIM, ono sto nedostaje su iskustvene informacije, saveti! Dakle, konkretne osobe koje su pokusale/ uspele da prodju ceo ovaj proces.
Ako ste prosli kroz AMC examination, ili poznajete nekoga ko je polozio te testove, ili nekoga ko se sprema za njih, podelite dragoceno iskustvo sa nama.


Ima dosta azijatskih foruma gde studenti i doktori pomazu jedni drugima da predju prepreku zvanu " AMC ". O nasim doktorima- ni traga ni glasa (ne verujem da nema nijednog naseg doktora koji radi u Australiji).
Stoga, ako imate neke informacije, podelite ih sa nama.


Pozz


P.S. Molim samo da ne skrecete sa teme ubacujuci postove o nostrifikaciji u ostalim zemljama kao sto su USA, Kanada ( jer su informacije o nostrifikaciji u tim zemljama dostupnije, a ova tema bi izgubila svoju namenu... i opet ne bismo znali nista)

#2 pnandrea

pnandrea
  • Members
  • 1 posts

Posted 10 March 2014 - 23:20

Pozdrav kolegama!

Ne znam koliko je ova tema aktuelna posle tri godine, ali da pokusamo. Informacije koje ja imam datiraju jos iz 2008. godine kada sam prvi put razmisljala o odlasku u Australiju. Kolega iz Srbije je u to vreme vec bio u Australiji i radio kao lekar.

Polozio je IELTS i MCQ, i prijavio se za oblasti Area of need, Queensland. Basic literatura je bila Oxford handbook of clinical medicine i Oxford handbook of clinical specialties. Ovih dana, posto opet razmisljam o toj opciji, cu imati nesto vise informacija o trenutnom stanju i nacinu da se ode.

Nadam se da ce tema zaziveti, posto su kolege iz Indije toliko organizovane da su u mogucnosti da u mnogo cemu olaksaju sebi prolaz.



#3 nevena123

nevena123
  • Members
  • 1 posts

Posted 19 December 2014 - 14:17

Da li neko ima informaciju da li je potrebno prvo poloziti drzavni ispit u srbiji, pre predavanja zahteva za nostrifilaciju diplome babice (visoka strukovna medicinska skola)?