Jump to content


Photo

Preporucite muziku


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
313 replies to this topic

#61 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 23 April 2001 - 21:32

Rightous:
Reci mi sta treba da uradim da bih se zaposlio u Europlakatu do septembra?
Just name it i'll do it... btw.zar nije Europlakat kupljen od neke francuske firme ili slicno?
Jos nesto...da li je neko upoznat molo bolje sa Ianom Poolyem (moguce su greske u spelovanju:smile: da mi kaze nesto vise o njemu...mnogo mi se svidja ona stvar Coracao Tambor...culi ste?


Kada dodje vreme za koncert reci cu ti kome da se javis, da se pozoves na mene i dobices besplatno kartu kao VIP. OK

#62 ikks

ikks
  • Members
  • 5 posts

Posted 24 April 2001 - 00:21

angie stone.....album black diamond......

#63 Bane

Bane
  • Members
  • 308 posts

Posted 29 April 2001 - 05:05

Zna li neko gde se u Beogradu moze nabaviti CD Kraftwerk sa "Tour de France"?

Cujem ovo na b92 u poslednje vreme cesto, a kada je bilo novitet nije se moglo nigde kupiti.

#64 tornadometal

tornadometal
  • Members
  • 3 posts

Posted 30 April 2001 - 11:30

Svi koji su zainteresovani za domac'a Heavy Metal izdanja (cd/mc), neka pogledaju poslednje brojeve magazina ROCK EXPRESS i METAL EXPRESS...

Izdvajamo nekoliko albuma:

- SCREAM UNTIL YU LIKE IT, kompilacija
- KRALJEVSKI APARTMAN: izgubljen u vremenu
- TORNADO: tornado (progressive byzantine metal)
- ENJOY SARMA: reborn power
- SIMARGAL: meeting with...

Ovi albumi se mogu nabaviti kod izdavacha:

ROCK EXPRESS
P.FAH. 666
11000 Beograd
YUGOSLAVIA

tel. 011/656-356
i 011/657-416

Rock Express Web Site:

http://www.rockexpress.org

http://www.rockexpre...ds/katalog.html

E-mail: rockexpr@eunet.yu


Oni koji su zainteresovani za symphonic-progressive Heavy Metal bend TORNADO neka pogledaju sajt:

http://www.geocities.com/tornadohard

Pozdrav svima koji su zainteresovani za Heavy Metal muziku...

TORNADO

#65 nanook

nanook
  • Members
  • 75 posts

Posted 30 April 2001 - 13:55

Preporucujem Didjeridu! Aboridzanska muzika.

#66 Rightous

Rightous
  • Members
  • 8 posts

Posted 05 May 2001 - 22:22

Jovana zaista neverovatna ponuda...prosto ne mogu da verujem...
WOW!
:wink:

#67 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 09 May 2001 - 20:25

Bane:
Zna li neko gde se u Beogradu moze nabaviti CD Kraftwerk sa "Tour de France"?

Cujem ovo na b92 u poslednje vreme cesto, a kada je bilo novitet nije se moglo nigde kupiti.


Imas na marketu u SKC. Idi nedeljom ujutru.Veci je izbor nego na kioscima.

#68 [BlaSteD]

[BlaSteD]
  • Members
  • 32 posts

Posted 10 May 2001 - 00:52

E, ovako...
Posto ste vi vec dovoljno ispucali, bojim se da ce biti ponavljanja, ali....
moja lista je...
*Mongo Santamaria (predlazem album Afro Blue - the picante collection)
*Rage against the machine (postoje jutra kada vam se ne ustaje, ali nesto mora da vas digne...)
*St. Germain (sta reci vise, osim VIVA Europlakat!)
* U2-Zooropa (kakvo iznenadjenje)
* The chemical Brothers (Dig your own hole)
* Apollo four forty -Electro glide in blue (treba nesto i da uspava...)
* Towa Tei (sjajno)
* Coldcut - (re-re-re-re)Replay
Uskoro jos......

#69 quasar

quasar
  • Members
  • 682 posts

Posted 16 May 2001 - 17:08

za ljubitelje razvijenog techno sounda:

technasia - world mix

po meni, najbolji album ovog zanra u poslednjih godinu dana, proper techno. ono sto je interesantno je da ova muzika ne dolazi iz evrope ili usa (sto je uobicajeno za techno), vec iz hong-konga. radi se o dva muzicara: francuz i kinez koji vode odlicnu techno-emisiju na jednoj hong-kong radio-stanici i pokusavaju da prosire razumevanje za ovu vrstu muzike u svojim krajevima.

album je garniran i detaljima iz emisije, reklamama i ostalim, prilicno interesantno.

#70 mermaidavenue

mermaidavenue
  • Members
  • 62 posts

Posted 16 May 2001 - 21:42

da li je neko cuo novi stereo MCs?
mislim, koliko se connected vrteo po svakoj beogradskoj rupi od kafica, nije bas da je to ono sto zarko zelim da cujem....ali ipak nije da me ne zanima. onaj dj kicks album od prosle godine je bio opasno dobar izbor....a verovatno im je pomogao da se snabdeju dopom do sledecih tantijema.
inace ne znam da li ste culi da je michael stipe iz REM priznao da vec nekoliko godina ima tajnu homoseksualnu vezu. i bilo je ocigledno da je drugaciji od ostatka grupe, jos od losing my religion.

#71 zmaj

zmaj
  • Members
  • 52 posts

Posted 17 May 2001 - 22:37

Recimo bilo koji album Britanskog "Acid" benda MOTHER EARTH? sa posebnim osvrtom na zivi album DESIRED EFECTS
momci stvarno znaju da uzivaju u onome sto rade

#72 [BlaSteD]

[BlaSteD]
  • Members
  • 32 posts

Posted 18 May 2001 - 00:57

mermaidavenue:
da li je neko cuo novi stereo MCs?
mislim, koliko se connected vrteo po svakoj beogradskoj rupi od kafica, nije bas da je to ono sto zarko zelim da cujem....ali ipak nije da me ne zanima. onaj dj kicks album od prosle godine je bio opasno dobar izbor....a verovatno im je pomogao da se snabdeju dopom do sledecih tantijema.
inace ne znam da li ste culi da je michael stipe iz REM priznao da vec nekoliko godina ima tajnu homoseksualnu vezu. i bilo je ocigledno da je drugaciji od ostatka grupe, jos od losing my religion.

Pravo da ti kazem cuo sam samo jednu pesmu, ali se bojim da je preterano konzumiranje prthodnih (svi kafici, "klubovi"...), uciniti svoje i da ce jednostavno, barem meni biti los. Inace pesma me mnogo podseca na njihov prethodni rad, a od tada je mnogo proslo, zar ne?

#73 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 18 May 2001 - 22:09

mermaidavenue:
da li je neko cuo novi stereo MCs?
mislim, koliko se connected vrteo po svakoj beogradskoj rupi od kafica, nije bas da je to ono sto zarko zelim da cujem....ali ipak nije da me ne zanima. onaj dj kicks album od prosle godine je bio opasno dobar izbor....a verovatno im je pomogao da se snabdeju dopom do sledecih tantijema.
inace ne znam da li ste culi da je michael stipe iz REM priznao da vec nekoliko godina ima tajnu homoseksualnu vezu. i bilo je ocigledno da je drugaciji od ostatka grupe, jos od losing my religion.


Kupila sam ga i nista posebno u odnosu na prethodne. Moze da se slusa a mogu i prethodni umesto ovog. Nema napretka. Ipak glasam za novog Nick Cave. Fantasticno.

#74 Dr. Indiana

Dr. Indiana
  • Members
  • 320 posts

Posted 19 May 2001 - 13:55

[ Izmena poruke: Dr. Indiana na dan 2001-07-07 11:43 ]

#75 Balttazar

Balttazar
  • Members
  • 2,428 posts

Posted 19 May 2001 - 22:26

izvinjavam se ako se mnogo ponavljam ali ja bih preporucio
THE SISTERS OF MERCY ja nazalost imam samo njihova 3 albuma ali znam da ih ima vise i svi albumi su great
uz to preporuka je i U2 i to svi albumi ali posebno
ACHTUNG BABY
RATTLE AND HUM
POP
i naravno ovaj poslednji meni se mnogo svidja ALL THAT YOU CAN'T LEAVE BEHIND
uz to bih preporucio i ORBITAL kao i MEZZANINE ubedljivo najbolji album od MA

P.S. pre izvesnog vremena sam nabavio prvi album peppersa i nisam mogao da verujem kako su zvucali onda a kako sad slicnosti nigde naravno veliku prednost dajem sadasnjem njihovom zvuku