Jump to content

Photo

Preporucite muziku

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
313 replies to this topic

#16 Guest_Judge Thread_*

Guest_Judge Thread_*
  • Guests

Posted 07 April 2001 - 09:03

Hm, da - tu nema sta da ti se cini jer jeste bilo tako. Uspevali smo neposredno pred rat da se ogrebemo za dosta malih klubskih koncerata i to bendova koji su prihvatali angazman Ljubljana-Zagreb-Beograd. Naime, nije bilo novca da se placa neka turbo-varijanta tipa avion, a geografski smo prilicno nesrecno locirani. Ljubljana i Zagreb su se uglavnom grebali o bendove koji sviraju u Becu, pa ime je onda bilo OK da svrate na tezgu, dok smo mi ipak u p*i m*i u odnosu na pomenuti Bec. Bilo je naravno bendova koji su isli dalje za Grcku, sto je nama odgovaralo, a bilo je srecom i onih koji su prihvatali da se dovuku dovde zarad samo jedne svirke na Akademiji ili u KST-u.

Lepa vremena, a i ZG je bio daleko samo 4.5 sati Matos Expressom... Posle dosli crveni, pa nam upropastise i ono malo klubova. No, trudim se da budem optimista, pa bumo videli :smile:

#17 ULTRA OTPOR

ULTRA OTPOR
  • Members
  • 39 posts

Posted 07 April 2001 - 13:10

TO 663
ne razumem pitanje : da li je bio neki koncert?
Pa ti to bolje znas.
Ako tvoje pitanje znaci : da li ce biti ... Koliko je meni poznato nista znacajno. zakuvavaju se za dolazak jos nekih hravatskih bandova a sto se tice onih pravih stranaca svi optimisti su utihnuli. Bilo je ideja vezanih za Bg maraton ali to se po meni granici sa dosta nepremostivih operativnih i finansijskih problema a sam odbio da saradjujem.
Intimno bih voleo da se otvori klupska scena ali je to za sada nemoguce jer dovlaciti bandove u manje prostore sa niskom cenom ulaznica je neizvedivo bez budzetskih para. Posto ja povracam na budzetske pare za sada caruju grebatori koji se slepuju na razne norveske budzete. No i to ce ubrzo zamreti. Moj pravi veci poduhvat se odnosi na drugu polovinu avgusta pri cemu se za cetiri dana planira pola miliona ljudi. To jos nije leglo ali je u pripremi. Javljam kad bude sve spremno (mesec dana). Klubove ostavljam mladjima od sebe jer su dobra skola.
Vise ce biti nasih koncerata u inostranstvu i to mi je trenutna preokupacija.
Zadovoljan?
Pozdrav

#18 663KGM

663KGM
  • Members
  • 324 posts

Posted 07 April 2001 - 21:30

Ultra,
otkud bih ja to znao? Zadnji (strani) koncert
na kome sam bio u BG-u je cini mi se L. Anderson (strange angels) u hali na Novom BG.

Cini mi se da su neku godinu kasnije gostovali The Prodigy, ali ja sam vec bio otisao, a nisam bas ni siguran da bih imao zelju da ih vidim uzivo.

U svakom slucaju Judge je odgovorio,

hvala obojici

#19 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 08 April 2001 - 00:23

Neki moji prijatelji organizuju party svoje firme i dovode St Germain u Beograd. Koncert ce biti 9.juna i to je bar za sada najveci dogadjaj kod nas.

#20 Guest_Judge Thread_*

Guest_Judge Thread_*
  • Guests

Posted 09 April 2001 - 22:28

Evo, preporucujem nesto na sta trenutno intenzivno rezem vene:

Johnny Cash i "American III: Solitary Man" kao i soundtrack iz "O Brother! Where Art Thou"

Iskreno, posle ovakve dve ploce na startu novog milenijuma pocinjem da tripujem da onaj bradonja odozgo ipak postoji :wink:

#21 cybersrk

cybersrk
  • Members
  • 1,378 posts

Posted 09 April 2001 - 22:58

Judge Thread:
Johnny Cash i "American III: Solitary Man" kao i soundtrack iz "O Brother! Where Art Thou"
Iskreno, posle ovakve dve ploce na startu novog milenijuma pocinjem da tripujem da onaj bradonja odozgo ipak postoji :wink:

Yeheee, ziiveeo bradonja !

Gledali St.Germain zajedno sa Kroederom & Dorfmeisterom mu u luckom hangaroo u T.A.C.-ju, bio sjajan St.Germain sa pravom pravcijatom kakofonijom na stage-u, a ova druga dva mangupa tezgarili, medjutim bejase tamo i neki cudnovati New Yortchanin pre njih, pa sve ispala Fishta.

preskakao je autobuse i gledao u izloge...

[ Izmena poruke: cybersrk na dan 2001-04-09 23:59 ]

#22 Zoran

Zoran
  • Members
  • 458 posts

Posted 10 April 2001 - 03:22

Pozdrav svima.

Imam problem.

Jedne lepe Nove Godine, rekao bih 87, tako nesto, imao sam u rukama neku kasetu koju mi je covek (video ga tad i nikad vise) dao da presnimim. Radi se o raznim rock stvarima. Bila je i jedna obrada disko stvari. Ta disko stvar je katastrofa, za moju dusu, ali ta obrada je fenomenalna. Kaseta je u Srbiji, na zalost, pa ne mogu u radnji da pustim coveku i kazem: Hocu to.

E, sada vam je sve jasno. :smile:

Stvar pocinje laganao i tiho (covek bi rekao nema veze da se nastavi tvrdim rock-om)instrumentalom (klavir, ton po ton) koji se pojacava a kasnije krece tvrd ritam i vokal.

Zaista, od tako glupe (za mene, bez uvrede) stvari napraviti tako nesto moze samo talenat.

Ako neko ima ideju, neki refren, mozda bi pomoglo. Stvar je mozda i tesko prepoznatljiva da je obrada disko stvari, ali ja znam da ovde ima ljudi koji to znaju.

Zahvaljujem.

PS Neka mi neko posalje kasetu iz Srbije? Koju, ne znam ni ja koja je u gomili - moram da cujem. :smile:

[ Izmena poruke: Zoran na dan 2001-04-10 13:23 ]

#23 Guest_Judge Thread_*

Guest_Judge Thread_*
  • Guests

Posted 10 April 2001 - 15:24

E, Zoki svaka cast - kako se zove ona stvar od onih iz '87. :wink:

Nego, daj neki blizi hint - strana/domaca stvar, strana/domaca obrada, neki deo teksta/refrena...

Ovako je malo kao... prstom u kiselo mleko :wink:

#24 branka n.

branka n.
  • Members
  • 1,117 posts

Posted 10 April 2001 - 16:28

evo i mog skromnog priloga moje omiljene muzike koja ukljucuje ali ne zadrzava se na sledecoj listi:

-Massive Atack
-Leftfield
-Ryuichi Sakamoto
-David Sylvian
-William Orbit
-The Orb
-Moby
-Sneaker Pimps
-Paul Oakenfold
-Yello
-The The
-The Future Sound of London
-Smashing Pumpkins......

ima tu i stariteta ali su u pitanju 'gold oldies'kao sto su 'Yello' & 'The The' recimo, svejedno uvek mogu da ih slusam.

svima toplo preporucujem i album sa muzikom iz poslednjeg Vendersovog filma Buena Vista Social Club, a pun naziv je: Juan de Marcos' Afro Cuban All Stars: "Distinto, diferente"

[ Izmena poruke: branka n. na dan 2001-04-10 17:37 ]

#25 The-Rebirth-Of-Cool Fight

The-Rebirth-Of-Cool Fight
  • Members
  • 144 posts

Posted 10 April 2001 - 21:14

branka n.:
-Massive Atack /imam/
-Leftfield /imam/
-Ryuichi Sakamoto /nemam/
-David Sylvian /nemam/
-William Orbit /imam/
-The Orb /imam/
-Moby /imam/
-Sneaker Pimps /imam/
-Paul Oakenfold /imam/
-Yello /nemam/
-The The /nemam/
-The Future Sound of London /o-o,imam/
-Smashing Pumpkins....../imam/

-Juan de Marcos' Afro Cuban All Stars: "Distinto, diferente" /imam/

Geneva, Further
Kroeder&Dorfmeister, cio opus
Velvet Underground & Nico
Bowie, The Man Who Sold The World
Cave & Seeds, cio opus
Darkwood Dub, Paramparcad
Mravi, Na travi
Popcycle, Popcyclopedia
Eva Braun, Popmusic
Air, Moon Safari
The Pogues, Rum, Sodomy & The Lash

[ Izmena poruke: The-Rebirth-Of-Cool Fighter na dan 2001-04-10 22:26 ]

#26 The-Rebirth-Of-Cool Fight

The-Rebirth-Of-Cool Fight
  • Members
  • 144 posts

Posted 10 April 2001 - 21:19

[ Izmena poruke: The-Rebirth-Of-Cool Fighter na dan 2001-04-10 22:24 ]

#27 branka n.

branka n.
  • Members
  • 1,117 posts

Posted 10 April 2001 - 22:06

Coolio Fighta!
you've got a great taste in music, I must admit! :smile:

#28 Guest_Judge Thread_*

Guest_Judge Thread_*
  • Guests

Posted 11 April 2001 - 00:29

Bowie, The The, Eva Braun...

Kupili ste me definitivno :wink:

#29 663KGM

663KGM
  • Members
  • 324 posts

Posted 11 April 2001 - 05:10

Front 242 - front by front; tyranny for you

Skinny Puppy - too dark park, last rights

Front Line Assembly- millennium

Project Pitchfork - alpha omega

Funker Vogt - execution tracks

Icon of Coil - one nation under beat

Borghesia - njihovi zakoni nasa zivljenja, ljubav je hladnija od smrti

Wolfsheim - no happy view

London After Midnight - selected scenes from the end of the world

Kraftwerk - sve

http://www.synthetic.org

[ Izmena poruke: 663KGM na dan 2001-04-11 06:25 ]

#30 Jovana

Jovana
  • Members
  • 694 posts

Posted 11 April 2001 - 09:03

to Judge

Johny Cash - tu si me kupio definitivno. Juce sam narezala Gorila's francuski bend, opasnoooooooo