Jump to content


Photo

Preporucite muziku


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
313 replies to this topic

#271 mlts0000

mlts0000
  • Members
  • 6 posts

Posted 16 January 2003 - 04:10

***Dje me nadje, mlts0000! Ovo smo religiozno ucili napamet svojedobno u gimnaziji (umesto skolskog kurikuluma), od tamo neke 1978 godine***

Drago mi je da nas ima na ovom forumu. Moramo promovisati prave vrednosti mladjim generacijama kojima je tragicno ispran mozak u zadnjih 20-tak godina. Pocelo sa pseudo folk rockom Bregovicevskog tipa, pa evoluiralo u turbo-folk i jos traje.
Secam se kako se nekada davno misljenje o nekome formiralo na osnovu muzike koju slusa...
Erozija dobrog ukusa, komercijalizacija umetnosti, dekadencija se ne desavaju samo kod nas.Muzickim ukusima masa se manipulise i
ovde na zapadu, a ovo kod nas je ustvari eho svih tih dogadjanja.
Mislim da se sve dobro u muzici,izuzev klasicnoj, desilo 60-tih i 70-tih i da je enormna kolicina materijala koja je jos neistrazena.
I zato kao pocetnu fazu lecenja preporucujem
jos malo 70-tih i to:
- Mahavishnu Orchestra - 'Apocalypse'
- Mahavishnu Orchestra 'Inner Mounting Flame'
- Yes - 'Yesterdays'
- Yes - 'Fragile'
- Genesis - 'Selling England By The Pound'
- Genesis - 'Foxtrot'
- Wishbone Ash - 'New England'
- Wishbone Ash - 'There is The Rub'
- Wishbone Ash - 'Front Page News'
nastavak sledi...

#272 Indy

Indy
  • Members
  • 21,392 posts

Posted 16 January 2003 - 04:23

mlts0000:
Mislim da se sve dobro u muzici,izuzev klasicnoj, desilo 60-tih i 70-tih i da je enormna kolicina materijala koja je jos neistrazena.

Na ovo samo mogu da ponovim moju poruku od pre tacno pola godine:

"Meni iskreno novi bendovi uopste ne trebaju. Toliko je fenomenalne muzike uradjeno od kraja sezdesetih, preko sedamdesetih i osamdesetih, da imam za jedno 4 zivota dovoljno da slusam. Jedna od stvari koju radi danasnja muzicka industrija je namerna hiperprodukcija, a to se najbolje odslikava kroz programe najslusanijih radio stanica, koje pustaju samo top 40 u svakom datom trenutku. Muzika ima kratko vreme poluzivota, tj. poluraspada i vrlo brzo sve ide na reciklazu. Mladje generacije to prirodno ne primecuju, ali meni je npr ocito. Sve sto slusam danas radili su ljudi koji su bili "aktuelni" jos pre mnogo godina i nalazim ih neuporedivo zanimljivijim od bilo cega novog sto se pojavi. Kao sto rekoh, novom ne dajem ni sansu, prosto zato sto mi ne treba. Ako hocu rokachinu, stavim King Crimson, niko nikad vise nije tako nesto odsvirao, niti ce. Ako hocu guitarwork, pa zar je iko ikad primirisao Jimiju. Ako hocu bilo sta, sve je vec uradjeno 10x bolje nego sto iko moze danas, ovi mogu samo da prezvakavaju, recikliraju i otkrivaju rupu na saxiji. Ne moze me niko ubediti da su stare ploce dovoljno islusane, ni blizu."

Da dodam da se trudim da slusam i nove stvari. Evo bas sam kupio ovaj YC-recommended CD pod imenom "Come Get it I got it" od stanovitog David Holmesa. Kad ono, sve sampleovi starih stvari. Pa, to je to.

(Znam da se newyork creature sto se odaziva na aenima ne slaze, ona hoce da bude young kao Catherine Deneuve u filmu the Hunger sa mezimcom Bowiem :grin: jah - ja onda zelim biti Gary Oldman iz Brem Stroker's Dracule Posted Image)... [ovo cisto onako usput]

#273 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 16 January 2003 - 07:00

Uffff, ala sam providnaaa!:grin::grin:

Posted Image

[ovo cisto onako usput, samo vi nastavite da masete kosijanom:grin:]



_________________
*can you see?*

[ Izmena poruke: aenima na dan 2003-01-16 07:12 ]

#274 falcon

falcon
  • Members
  • 2,050 posts

Posted 16 January 2003 - 23:54

John Williams Violin solo by Itzhak Perlman

#275 mlts0000

mlts0000
  • Members
  • 6 posts

Posted 18 January 2003 - 03:59

Evo sadrzaja jednog od mojih kompilacijskih svastarskih CD-a (muzika bez foliranja):

1.Walker Brothers - The Sun Ain't Gonna Shine Anymore
2.Elmer Bernstein - The Magnificent Seven
3.Procol Harum - Pandora's Box
4.Teach In - Ding Dinge Dong
5.John Miles - Music
6.Heatwave - Boogie Nights
7.Hot Butter - Popcorn
8.The Rubettes - Sugar Baby Love
9.Silver Connection - Fly Robin Fly
10.Jeff Wayne - The Eve of The War
11.Sparks - This Town Ain't Big For Both Of Us
12.Herbie Hancock - Cameleon
13.Triumph - Hold On
14.Jeff Beck & Rod Stewart - People Get Ready
15.The Tea Party - The Messenger
16.Seal - Kiss From a Rose
17.Skylark - Wild Flower

Da li sam pogodio neciji ukus?

#276 laufer

laufer
  • Banned
  • 861 posts

Posted 22 January 2003 - 22:14

Nisam ni neki poznavalac , ni ljubitelj etno muzike, ali ako budete u prilici posvetite paznju svedskoj grupi Hedningarna.

#277 al bundy

al bundy
  • Members
  • 570 posts

Posted 03 February 2003 - 23:12

kao novi ovdje...moj skromni prilog...novi cave&the bad seeds "Nocturama"....asskickingood....

#278 al bundy

al bundy
  • Members
  • 570 posts

Posted 03 February 2003 - 23:17

mislim, "Babe I´m on fire" vrtim vec deseti put nocas i svaki put je sve opicenija...traje skoro 15 min....dobri stari Nikola Pecina je fakat zaprzio ovaj put...

#279 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 04 February 2003 - 00:23

Auhhh, a Bring It On - fantasticno. I tekst. I onaj Svetac. Sve!

#280 al bundy

al bundy
  • Members
  • 570 posts

Posted 04 February 2003 - 11:37

yap.....bring it on ...moze moze, pa dead man in my bed....sve zapravo vrlo ujednacene visoke kvalitete (mozda osim rock of gibraltar, al to bi vec bilo trazenje dl u j)

:wink:

#281 Pobunjenik

Pobunjenik
  • Members
  • 3,359 posts

Posted 06 February 2003 - 21:26

Bring it on - veoma komercijalan spot sa polu-golim crnkinjama ne prilici muzicaru poput Nik Kejva.

#282 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 06 February 2003 - 22:24

novi Cave? ...nisam ni znao... :sad:

ovo moram da kupim, mp3 sucks :wink:

#283 danijela

danijela
  • Members
  • 353 posts

Posted 06 February 2003 - 23:23

Spot za Bring it on može da se shvati kao parodija na sve shake-that-booty-nema-veze-šta-je-text spotove...
Pretpostavljam da Pobunjenik, baš kao i ostala poštena muška inteligencija i poštovaoci lika i dela Nika Kejva, kad počne emitovanje tog spota zažmuri ili zatamni ekran, e da bi na miru uživao u pesmi... :wink:

#284 aenima

aenima
  • Members
  • 2,025 posts

Posted 06 February 2003 - 23:48

"Komercijalni spot"??wat-da-hell:eek:

#285 nonick

nonick
  • Members
  • 1,843 posts

Posted 07 February 2003 - 00:47

ja jos nikad u zivotu nisam video nijedan spot od Cave-a...aenima, gde se vrti? MTV?