Jump to content


Photo
- - - - -

popis


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
373 replies to this topic

#361 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 17 October 2011 - 04:09

Ovaj forum je pun nadobudnih jajara, koji nista drugo u svom zivotu nisu postigli osim da pljuju i blate sve sto ima veze sa Srbijom, ponekad posumnjam da par hostaplera za to dobija novac.Godinama pratim ovaj forum i zakljucio sam da par drustvenih parazita paradira ovde i jebe sve redom.A budes li im se slucajno suprotstavio - gotov si, ne gine ti ban pre ili kasnije.Vojska jebanih Srbofobicara marsira po forumu sve u sesnaest od punih deset godina.
Pa gori ste od svih SrBskih politicara...

Tja, hocemo li kao rezultat popisa dobiti i broj mentalnih bolesnika u Srbiji? Kladio bih se da se procenat negde od 1989. do danas udesetostrucio, najmanje.

#362 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 17 October 2011 - 04:12

bice da im se ili pravila ili tumacenje istih poprilicno razlikuju.


Ovo si verovatno u pravu, ja bih rekla tumacenja, kako im je objasnjeno i koliko slobode su uzeli u interpretaciji istih.

#363 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 17 October 2011 - 04:23

Moze da bude da tumacenje varira od opstine, do opstine.

Ovo si verovatno u pravu, ja bih rekla tumacenja, kako im je objasnjeno i koliko slobode su uzeli u interpretaciji istih.



#364 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 17 October 2011 - 04:33

Moze da bude da tumacenje varira od opstine, do opstine.


:D verovatno, ne znam meni su upisali u rubrici opstina 'amerika' ....

#365 Pareidolia

Pareidolia
  • Members
  • 998 posts

Posted 17 October 2011 - 06:36

Evo i ja da prijavim nepravilnost: dvoje ateista upisano kao neopredeljeno, jer "nema opcija ateisti".


To i ja zelim da prijavim. Kome mogu da se obratim?

#366 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 17 October 2011 - 16:52

Kapiram da bi odlazak u Opstinu bio najefikasniji za izmenu pogresnih podataka, postoje neki telefoni na sajtu zavoda za statistiku za prijavu neregularnosti a mozete se obratiti i udruzenju ateista za pomoc.

#367 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 17 October 2011 - 17:06

U pitanju su moji roditelji, a oni nisu hteli da se cimaju, a i znaju dečka (tj. roditelje) pa im je bez veze...
Moj popisivač je upisao tačno kako sam mu rekao :)

Sve u svemu, nije pravilo, izgleda da je problem u pojedinim popisivačima ili instruktorima kojima nije do kraja objašnjeno kako se upisuje nacionalnost i veroispovest i da ne postoje "opcije", nego čovek može da kaže bilo šta.

#368 Mile_Tranzicija

Mile_Tranzicija
  • Members
  • 1,653 posts

Posted 17 October 2011 - 18:03

Problem je u popisivacu, eventualno instruktor. Nama je decidirano receno da oko ta dva pitanja nema nikakvih podpitanja, nikakvih komentara. Pitas, koji god odgovor dobijes, to napises, ne pitas nista i teras dalje. Ima 40 000 popisivaca, mora se naci i po koji neposlusan, ja verujem da je to minorna manjina. Svakako, treba da ih prijavite, nama su pravila igre recena vise puta.

#369 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 17 October 2011 - 18:32

Evo i ja da prijavim nepravilnost: dvoje ateista upisano kao neopredeljeno, jer "nema opcija ateisti".

Meni je simpatična devojčica već počela da upisuje "pravosl.." a na moju intervenciju,odložila popisnu listu i u novoj listi napisala ateista a pošto sam bio sam u kući davao sam podatke za celu porodicu...Ja i najstariji sin popisani kao ateisti a ostali kao pravoslavci...i to je to.Sve je bilo u redu osim kvadrature kuhinje...

#370 srleprle

srleprle
  • Members
  • 1,718 posts

Posted 17 October 2011 - 19:32

Атеизам није религија. Атеизам је неверовање у Бога. Из тог разлога је требало да иде солуција атеиста или религиозан и која вера ? Ја сам писао атеиста без проблема, ал мислим да је то грешка. Требало је то одвојити и не би било проблема. Кад сам радио, увидео сам један проблем Наиме, причам са човеком. Дођемо до та три питања и он каже Србин, српски и на моје питање вера он каже православац, а шта би друго био ? Људи су скапирали да су сви Срби православци и да ништа друго не постоји. Ја сам уписивао католичанство, хришћанство, православље, православни антиекумениста и зилота, агностик и атеиста. Значи како је ко рекао. Нико није имао право да вам било шта суфлира и подпитује око та 3 питања. Мислим да имате неке телефоне на сајту на ком можете да се жалите или да одете у месну заједницу и ту код пописивача и инструктора дате примедбе. Овако ће испасти да због шачице индијанаца, који су се правили паметни сви ми који смо то радили има да испаднемо лоши

Edited by srleprle, 17 October 2011 - 19:40.


#371 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 18 October 2011 - 11:41

Niko nije rekao da su svi popisivaci losi, svako poznaje bar nekog popisivaca licno (ja dva), prvi i osnovni problem je ovo sto si ti objasnio: kako su osmisljena sama pitanja, ponovo, kao i na proslom popisu.

Edited by st.maurice, 18 October 2011 - 11:54.


#372 milan_l

milan_l
  • Members
  • 7,534 posts

Posted 19 October 2011 - 12:21

Jos jedna osmisljena manipulacija ovim popisom je umanjivanje stvarnog broja nezaposlenih:

Na pitanje "Da li ste u nedelji koja je predhodila popisu (24-30 septembar) barem jedan sat obavljali bilo kakav plaćeni posao?" 40 000 popisivaca je obuceno da odgovori sa DA.



Ali posle toga sledi pitanje koje objašnjava izvor sredstava za život i tu je za popisivače izvor zarada po osnovu ugovora a ne zarada po osnovu rada tj. vidi se da nisu zaposleni. Inače ovo za rad "Da li ste u nedelji koja je predhodila popisu (24-30 septembar) barem jedan sat obavljali bilo kakav plaćeni posao?" se odnosi na one koji su obavljali neki plaćen posao, zatim na one koji su obavljali neki posao za koji nisu plaćeni ali očekuju nadoknadu u narednom periodu, kao i na one koji su nedelju pre popisa obavljali bilo koji posao na svom poljoprivrednom imanju a za koji neće biti plaćeni, tako da ako po ovom pitanju procenjujemo broj zaposlenih u taj broj uključićemo i poljoprivrednike koji obrađuju svoju zemlji a inače nisu zaposleni.

#373 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 19 October 2011 - 13:26

Ali posle toga sledi pitanje koje objašnjava izvor sredstava za život i tu je za popisivače izvor zarada po osnovu ugovora a ne zarada po osnovu rada tj. vidi se da nisu zaposleni. Inače ovo za rad "Da li ste u nedelji koja je predhodila popisu (24-30 septembar) barem jedan sat obavljali bilo kakav plaćeni posao?" se odnosi na one koji su obavljali neki plaćen posao, zatim na one koji su obavljali neki posao za koji nisu plaćeni ali očekuju nadoknadu u narednom periodu, kao i na one koji su nedelju pre popisa obavljali bilo koji posao na svom poljoprivrednom imanju a za koji neće biti plaćeni, tako da ako po ovom pitanju procenjujemo broj zaposlenih u taj broj uključićemo i poljoprivrednike koji obrađuju svoju zemlji a inače nisu zaposleni.



Lepo si ovo objasnio a mozes li da kazes ko su to ''mi''?

#374 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 22 October 2011 - 04:22

Posted Image

car! :lol+: