Jump to content

Photo

Gde je nestalo muvanje?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
365 replies to this topic

#61 angelia

angelia
  • Members
  • 15,569 posts

Posted 09 September 2011 - 03:04

jel' da se cuvam ja ovog p(v)raga? ;)

Obavezno :lala:

#62 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 09 September 2011 - 03:22

Obavezno :lala:

Idi bre Andjo,nemoj da mi kvariš posao.Ja imam iskrene i poštene namere ka gospodji.Romantika,buket,držanje za ruke,večera,bioskop...

#63 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 09 September 2011 - 03:29

a tek poceli da se muvamo....prag, ne brini, ne dam da nas rastave ovi ljudi zli :angry:

zavolejte mi a já textu :wub:

#64 acajou

acajou
  • Members
  • 3,671 posts

Posted 09 September 2011 - 03:47

umesto odgovora, evo ti ove pesme...i ko drukcije kaze, ...nema pojma. ;)

#65 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 09 September 2011 - 05:21

a tek poceli da se muvamo....prag, ne brini, ne dam da nas rastave ovi ljudi zli :angry:

zavolejte mi a já textu :wub:

Google translator???

Nas niko ne sme da rastavi. :o

#66 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 09 September 2011 - 06:42

Nisam posesivan (tj. bar se ne vidim tako), nego zabrinut. Kcer ima punu slobodu, sve informacije koje pozeli (ukljucujuci i odnose medju spolovima). I , priznajem, moja zabrinutost proizlazi iz nesnalazenja u vremenu - naprosto vidim puno stvari koje nisu postojale u mojem djetinjstvu (ili ih nisam bio svjestan), a koje bi mogle nauditi mom djetetu.

Valjda to ide sa godinama. I sa mentalitetom. Volio bih imati pamet mog oca. Tamo ranih '70-ih, ja u prvom gimnazije, kod prijatelja - slusamo ploce, sviramo gitare i dodje skoro ponoc. Veli on, ostani, imam vrecu za spavanje. I ja nazovem starog, kazem da cu prespavati kod prijatelja, sve OK. Prvi put da ostanem van kuce preko noci. Drugi dan, stari i ja na rucku kod bake, povede se prica o prosloj noci i baka kaze: "Zorane, bojim se da bi ti to moglo preci u naviku..." A moj stari: "Pa, jebi ga, ako predje njemu u naviku, preci ce i nama u naviku."

Trudim se da se ponasam racionalno, mislim da uspijevam. Al' da sam opusten - pa, bas i nisam... ;)

Ovako, posto sam prosla ovo ne tako davno: opustena nisam bila, vec sam bila u grcu bar 3,4,5 godina.

Moja prica je pretpostavljam malo drugacija od vecine zena na forumu. Ja dolazim iz neverovatno stroge, patrijahalne familije gde su otac i deda imali nimalo razumevanja za moju zelju da se druzim, a kamoli zabavljam. Bilo je tu i pracenja na putu od skole do kuce, zabrana druzenja sa drugaricama za koje su smatrali da su lakog morala, tj. da ce da me iskvare itd. Situacija se nije promenila ni kad sam otisla u SAD, znate vec price o opasnostima koje vrebaju iza svakog ugla, silovanja, droga itd...elem....u 21-oj upoznah dragog i nakon 6 meseci zabavljanja koje se svodilo na - dodji kuci do 10, ja u jednom trenutku skupim hrabrost da najzad stupim u odnose sa njim (pa vreme je i bilo :blush: ). Medjutim, osecaj krivice je bio prejak i bilo mi je tesko da budem u kuci sa roditeljima jer nisam mogla da budem iskrena sa njima. Par dana nakon prvog odnosa sam odlucila da ostanem kod njega (kukavicki potez) i tako je krenulo, te nakon par meseci pod pritiskom roditelja bilo je i vencanje i to u crkvi iako smo bili protiv toga. Moj bivsi je bio jedinac, roditelji zeleli svadbu, a on nije imao cojones da kaze ne.

Zasto sve ovo pricam....pa, upravo zato sto u realnosti i da sam kojim slucajem imala slobodu, ja bih napravila mnogo bolje izbore, jer bih imala mnogo vise iskustva. Moj bivsi suprug je naizgled delovao kao veoma savremen mlad covek, veoma elokventan, slatkoreciv, duhovit, ali sam tek nakon mnogo, mnogo godina zakljucila sam da je on zapravo egoista, mizogen i narcis i da nikada nije postovao moje zelje, vec mi je uvek nametao svoje. A jako dobro je znao da me ubedi i nametne mi svoje, master of manipulation, znao je cesto da zaplace, a to me je ubijalo. Ubedjena sam bikla da covek koji place, taj i oseca. Sta reci do da sam veoma naivna...bila. U dubini duse sam znala da to nije u redu i da me cini nesrecnom, potiskivala sam svoje osecaje godinama. Jako malo vremena je provodio sa decom, ja sam bila sa njima 24/7, gutala sam svu bol ne verujuci da mi se desava to sto mi se desava, meni, u svojoj glavi zakletoj feministikinji, u realnosti obicnoj, skriveno potlacenoj i ponizenoj zeni, nista manje od njene majke ili bake koju je deda video kako kopa u nekoj njivi, otisao pravo kod njenog oca i pitao koliko?

Iz tog iskustva, kad se vec nisam izborila za sebe na vreme, rekla sam da ne zelim da moje zensko dete ikada prihvati da bude potcinjeno, da ce imati slobodu da se izrazi na svoj nacin, da se njena rec vazi, da ce studirati sta ona zeli, da ce se zabavljati sa kim ona zeli, sama odluciti da se uda, ne uda, ima dete, nema dete. U svom tom svom neiskustvu i neznanju, izgleda da sam nesvesno iskoristila sve sto mi je ova zemlja pruzila i tako bez pomoci oca pruzila deci najbolje i najliberalnije vaspitanje koje sam mogla u okviru porodice i drustva koji bas i nisu imali razumevanja za neke moje poteze. Kada je cerka prvi put stupila u odnos sa deckom, zvala je prvo mene. Nisam dobro reagovala, uspanicila sam, iz mene je provirilo ono glupo, patrijahalno vaspitanje. Plakala sam i bila tuzna danima, smatrala sam da je prerano (sada ne mislim tako, tada jesam), da ce biti povredjena (jeste, bila je), zelela sam da vratim vreme i da je sacuvam od trunke osecaja bola. Tu me je iznenadio suprug koji je to mnogo bolje prihvatio od mene i bio jako pozitivan, nikada necu zaboraviti taj momenat, uvek cu ga postovati zbog toga. Malo kasnije sam shvatila koliko je to bilo dobro za nju...ne mislim na sam cin, vec njegovo znacenje, cinjenica da taj cin ne znaci to sto je meni znacio, moj okov oko noge.......vreme je prolazilo, grceva je bilo, ali to je bila i jedna vazna prekretnica u nasem odnosu...moja devojcica je odrasla... samostalna, ambiciozna, samouverena, jaka, tiha, elokventna, duhovita, nadarena i svestrana.....postala je ono sto sam ja trebala biti.

Volite svoje cerke, budite nezni, podrzavajte ih u njihovim izborima, ne osudjujte, stisnite zube kada vidite decke (ili devojke), pitajte ih da vam iskreno pricaju o svojim zaljubljivanjima i grlite ih kada ih neko povredi, pustite da odbole svoj bol i da uce same. Oslobodite ih svih okova, dajte im krila i bicete iznenadjeni ishodom.

#67 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 09 September 2011 - 06:44

Google translator???

Nas niko ne sme da rastavi. :o

haha...hvala...taman sam se uozbiljila sa ovim romanom dole, a ti me sad nasmeja....da google translator, a ti sad lepo meni reci sta sam ti zapravo napisala :lol:

#68 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 09 September 2011 - 06:55

haha...hvala...taman sam se uozbiljila sa ovim romanom dole, a ti me sad nasmeja....da google translator, a ti sad lepo meni reci sta sam ti zapravo napisala :lol:

Ma to google zna, ali malo tarzanski:call me and I TextPosted Image

#69 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 09 September 2011 - 07:11

Ma to google zna, ali malo tarzanski:call me and I TextPosted Image

:blush: bilo mi sumnjivo ono zavolejte mi....rekoh, ako je ovo zapravo zavolite me, praga ce udariti srcka

#70 visnja

visnja
  • Members
  • 2,145 posts

Posted 09 September 2011 - 09:16

:blush: bilo mi sumnjivo ono zavolejte mi....rekoh, ako je ovo zapravo zavolite me, praga ce udariti srcka

S obzirom da si ti u USA, a Prag u Pragu, nema druge nego da se virtualno udvarate. Valjda smo nesto naucili od mladjih :lol+: Uostalom, nismo ni mi jos za bacanje :wicked:

#71 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 09 September 2011 - 09:26

mislim da prica o sms-u nema veze sa seksom i slobodom
vi mozete stupiti u odnose u 14 ili u 30. i opet ne biti slobodni.
mozete menjati partnere svakodnevno i opet biti nesrecni
kao da ste u manastitu i nesrecni jer to nikada ne radite

#72 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 09 September 2011 - 09:54

Ja nakon svake recenice, koju ti napises, imam spontanu potrebu da te spucam stosom. Onako, kao prava princeza, bez ikakve diskusije.

to je zato sto ste netolerantni i nasilni.
u usa postoje poseceni i dobro organizovani kursevi za "agression management", nije ni to losa stvar kad je covek nasilan i upada u konflikte.

primeticete da ja nikoga ne vredjam, da smao iznosim svoje misljenje

#73 cyberwor/L/d

cyberwor/L/d
  • Members
  • 12,762 posts

Posted 09 September 2011 - 10:48

Tema je muvanje.

U tom slučaju:da li bi dama bila raspoložena za romantičnu šetnju obalom Vltave? :blush:

Posted Imageou, bejbi, jes.....aj lajk virtuelna muvanja!

.....:blush: .....pa, gde si sreco, cekam celu noc da se javis :)

Celu noć?Pa gde si maco? U Japanu?

Roulez jeunesse !!!!

#74 Prag 011

Prag 011
  • Members
  • 2,647 posts

Posted 10 September 2011 - 06:39

Prvi deo je dobro preveden,a ovaj drugi je čisto tarzanski (što reče Mrdoje).

Koja bre srčka,žilav je Pragoje,i naravno otvoren svemu,prihvatio bi i da me zavolaš (pozoveš) i zavoliš. :wub:

mislim da prica o sms-u nema veze sa seksom i slobodom
vi mozete stupiti u odnose u 14 ili u 30. i opet ne biti slobodni.
mozete menjati partnere svakodnevno i opet biti nesrecni
kao da ste u manastitu i nesrecni jer to nikada ne radite

Pa kako da ti pomognem što si nesrećan?Par saveta?Ili: ti bi al´kako? :o

A najviše me interesuje:da li si slobodan ili nisi?Nikako da ukapiram. :blink:

Edited by Prag 011, 10 September 2011 - 06:42.

#75 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 10 September 2011 - 07:04

Prvi deo je dobro preveden,a ovaj drugi je čisto tarzanski (što reče Mrdoje).

Koja bre srčka,žilav je Pragoje,i naravno otvoren svemu,prihvatio bi i da me zavolaš (pozoveš) i zavoliš. :wub:

Pa kako da ti pomognem što si nesrećan?Par saveta?Ili: ti bi al´kako? :o

A najviše me interesuje:da li si slobodan ili nisi?Nikako da ukapiram. :blink:

izgleda da nas ostavili same da se muvamo na pdf-u, jos samo da se resimo ovog voajera sapunara :rolleyes: