Jump to content


Photo

Gde je nestalo muvanje?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
365 replies to this topic

#1 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 05 September 2011 - 09:03

Jude sam posmatrao zanimljivu situaciju, tamo na Adi Ciganliji. Puno je mladih ljudi koji dolaze sami, ni sa kim ne razgovaraju. Devojke sede u blizini mladica, ali pokusaja da se zapodene razgovor nema.
Oni sede, potpun hladni i otudjeni.
Svi imaju one slusalice na usima.

Ja sam star covek, dugo vec nisam ni siveo u Srbiji.

ali nekada bilo je takozvanog muvanja. gde je to nestalo?
Lica mladih ljudi su vrlo napeta, kao da su neke maske.

kao da je pomama za individualnom slobodom i nedodirljivoscu svog "identiteta" i licnosti unistila odnose medju ljudima.

Ili sam ja lud.

#2 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 05 September 2011 - 09:24

Jude sam posmatrao zanimljivu situaciju, tamo na Adi Ciganliji. Puno je mladih ljudi koji dolaze sami, ni sa kim ne razgovaraju. Devojke sede u blizini mladica, ali pokusaja da se zapodene razgovor nema.
Oni sede, potpun hladni i otudjeni.
Svi imaju one slusalice na usima.

Ja sam star covek, dugo vec nisam ni siveo u Srbiji.

ali nekada bilo je takozvanog muvanja. gde je to nestalo?
Lica mladih ljudi su vrlo napeta, kao da su neke maske.

kao da je pomama za individualnom slobodom i nedodirljivoscu svog "identiteta" i licnosti unistila odnose medju ljudima.

Ili sam ja lud.



Ne brini se, samo si omatorio. ;)



#3 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 05 September 2011 - 15:25

Ne brini se, samo si omatorio. ;)



+ možda facebook i ostalni moderni kanali muvanja?

#4 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 05 September 2011 - 15:52

Pazi kako se to sada radi: Nedavno otisao ja da pokupim starijeg klinca iz skole, on sa svojim drugarima, ali pazi samo sto se skola zavrsila, drzi svoj telefon i prica sa drugaricom iz razreda, koja je sa svojim drugaricama. Muvanje 21-og veka. Mi smo to drugacije redili, no tada nije bilo mobilnih.
Danas klinci kad izadju sa casa u WC, istog momenta shibnu SMS i eto ih njih 5-6 u coporu. Sta ces vreme nas polako gazi. U moje vreme smo morali da jurimo dezurnog djaka, da odnese poruku i izvuce ekipu sa casa, sad to telecommunication obavi momentalno.Ima muvanja, nego smo omatorili pa ne vidimo.

#5 visnja

visnja
  • Members
  • 2,145 posts

Posted 05 September 2011 - 16:36

Bez obzira na telekomunikaciju, nista nije lepse od muvanja uzivo. Ne kazem da mozda ne prijaju i te SMS porukice, znaju da budu simpaticne, ali je udvaranje ipak udvaranje. B-) Uostalom, vise nista nije kao sto je nekad bilo. Mozda stariji imaju "zal za mladost", pa im je udvaranje lepo. Danasnja mladez ima svoj stil, mobilni, porukice, FB i razni drugi elektronski udvaracki fazoni. Mozda mi stariji nismo u toku. :lol: :rolleyes:

Kako god, poruka je: "Volite nekog i neko ce voleti vas" .

#6 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 05 September 2011 - 16:47

Bez obzira na telekomunikaciju, nista nije lepse od muvanja uzivo. Ne kazem da mozda ne prijaju i te SMS porukice, znaju da budu simpaticne, ali je udvaranje ipak udvaranje. B-) Uostalom, vise nista nije kao sto je nekad bilo. Mozda stariji imaju "zal za mladost", pa im je udvaranje lepo. Danasnja mladez ima svoj stil, mobilni, porukice, FB i razni drugi elektronski udvaracki fazoni. Mozda mi stariji nismo u toku. :lol: :rolleyes:

Kako god, poruka je: "Volite nekog i neko ce voleti vas" .


Gde ces vesce udvaranje, kad su cim se skola zavrsila prionuli na telefon. ;)To sto ti i ja moramo da se vidimo s'drugom stranom, to je nas problem. Ova deca znaju kako ko izgleda i virtuelno je OK, dok ne dodje do pipanja, ondak?Posted Image

#7 visnja

visnja
  • Members
  • 2,145 posts

Posted 05 September 2011 - 16:52

mrd, potpuno se slazem s tobom :) Zato i rekoh da je mozda "zal za mladost". Svako pamti ono svoje i u cemu je uzivao :lol: Danasnja mladez ima svoj stil i oni uzivaju u tome i lepo ime je.

#8 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 05 September 2011 - 17:24

Cuj, ja sam morala da naucim taj texting pre 3-4 godine, jer je jedina komunikacija na koju ce sinko da mi odgovori. Ja razumem da starije generacije imaju otpor prema tehnologiji, pa se i bune "kako je to nekad bilo, pa sta nam je falilo itd", medjutim, ja sam misljenja da itekako moras da ides u korak sa tehnologijom ukoliko zelis da imas razumevanje sa mladjom generacijom. Sto se fb tice, za to sam ipak pitala njihovo odobrenje....vidim ja svi na poslu imaju profile, pa jel' imas i tako to, pa rekoh dobro, al' da pitam decu. Cera (starija) kaze, sure mom, go for it! A sinko kad je dobio my "friend request" pao u nesvest, kao blam. Evo, posle 3-4 god, svi njegovi drugovi i drugarice su i moji "fb friends" :))))
Posmatram sina i drugove i I-phones su maltene stalno u rukama, 95% text, ostalo razgovor. Sto se tice muvanja, itekako se muvaju, samo sto se sastanci ugovaraju preko text poruka ili chat-ova. Uostalom, ova generacija nije ko ova nasa gde te svako musko spopadalo ili ustinulo za doope, begaj bre!

Sapunar, pa jes' ti bar prob'o smuvas nesto na Adi (na stari nacin)? :lol:

#9 Treba_da_se_cisti

Treba_da_se_cisti
  • Members
  • 458 posts

Posted 05 September 2011 - 20:21

Pazi kako se to sada radi: Nedavno otisao ja da pokupim starijeg klinca iz skole, on sa svojim drugarima, ali pazi samo sto se skola zavrsila, drzi svoj telefon i prica sa drugaricom iz razreda, koja je sa svojim drugaricama. Muvanje 21-og veka. Mi smo to drugacije redili, no tada nije bilo mobilnih.
Danas klinci kad izadju sa casa u WC, istog momenta shibnu SMS i eto ih njih 5-6 u coporu. Sta ces vreme nas polako gazi. U moje vreme smo morali da jurimo dezurnog djaka, da odnese poruku i izvuce ekipu sa casa, sad to telecommunication obavi momentalno.Ima muvanja, nego smo omatorili pa ne vidimo.


Kod mog deteta u skoli (srednjoj) mobilni telefoni ne rade. Ne znam na koju foru ali su im "udarili" nekakvu blokadu. Devojku je smuvao uzivo, ali se sada non stop tekstuju. Nije to nista, i ja i tata mu bismo tako isto da je bilo mobilnih u "nase vreme ". Nego me isprati do zgrade, pa se tu izcmaecemo ispred lifta, pa mu posle kroz prozor bacam porukice na papiru ( imam par sacuvanih tu negde u kutiji na tavanu) , a kad stigne kuci zove me na telefon. Secam se razvucem onaj kabl kroz predsoblje ( bilo neko bas dugacko predsoblje) pa u moju sobu i tako sapucemo preko telefona, dok mi moja mila majka ne pokuca na vrata, kao dosta je bilo.
Sapunar slazem se sa mrd, visnjom i ControlFreakom, nisi lud, al' da si omatorio jesi, sto i sam znas ;) . Ako ti je za utehu nisi jedini, i mi smo omatorili

#10 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 05 September 2011 - 21:07

Cuj, ja sam morala da naucim taj texting pre 3-4 godine, jer je jedina komunikacija na koju ce sinko da mi odgovori. Ja razumem da starije generacije imaju otpor prema tehnologiji, pa se i bune "kako je to nekad bilo, pa sta nam je falilo itd", medjutim, ja sam misljenja da itekako moras da ides u korak sa tehnologijom ukoliko zelis da imas razumevanje sa mladjom generacijom. Sto se fb tice, za to sam ipak pitala njihovo odobrenje....vidim ja svi na poslu imaju profile, pa jel' imas i tako to, pa rekoh dobro, al' da pitam decu. Cera (starija) kaze, sure mom, go for it! A sinko kad je dobio my "friend request" pao u nesvest, kao blam. Evo, posle 3-4 god, svi njegovi drugovi i drugarice su i moji "fb friends" :))))
Posmatram sina i drugove i I-phones su maltene stalno u rukama, 95% text, ostalo razgovor. Sto se tice muvanja, itekako se muvaju, samo sto se sastanci ugovaraju preko text poruka ili chat-ova. Uostalom, ova generacija nije ko ova nasa gde te svako musko spopadalo ili ustinulo za doope, begaj bre!

Sapunar, pa jes' ti bar prob'o smuvas nesto na Adi (na stari nacin)? :lol:

ma sapunar je stari laf u najboljim godinama, smuvala je neka njega. ;)

#11 alberto.ascari

alberto.ascari
  • Members
  • 28,756 posts

Posted 05 September 2011 - 22:13

Kad sam video naziv topića, ja pomislio nema muvanja, odma' trpanje, kad ono ništa...... :D

#12 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 05 September 2011 - 22:53

Kad sam video naziv topića, ja pomislio nema muvanja, odma' trpanje, kad ono ništa...... :D


Heh. Bechka shkola 80-ih. :lol+:

#13 ControlFreak

ControlFreak
  • Members
  • 3,070 posts

Posted 06 September 2011 - 03:59

Kod mog deteta u skoli (srednjoj) mobilni telefoni ne rade. Ne znam na koju foru ali su im "udarili" nekakvu blokadu. Devojku je smuvao uzivo, ali se sada non stop tekstuju. Nije to nista, i ja i tata mu bismo tako isto da je bilo mobilnih u "nase vreme ". Nego me isprati do zgrade, pa se tu izcmaecemo ispred lifta, pa mu posle kroz prozor bacam porukice na papiru ( imam par sacuvanih tu negde u kutiji na tavanu) , a kad stigne kuci zove me na telefon. Secam se razvucem onaj kabl kroz predsoblje ( bilo neko bas dugacko predsoblje) pa u moju sobu i tako sapucemo preko telefona, dok mi moja mila majka ne pokuca na vrata, kao dosta je bilo.
Sapunar slazem se sa mrd, visnjom i ControlFreakom, nisi lud, al' da si omatorio jesi, sto i sam znas ;) . Ako ti je za utehu nisi jedini, i mi smo omatorili


*ista stvar i kod mene, ali se ja krila u perionici (laundry room) :D

a da smo imali texting bilo be sexting :D :D

#14 Sapunar

Sapunar
  • Banned
  • 2,066 posts

Posted 06 September 2011 - 09:38

MIslim da je prelazak na telefon znaci da klinci vis ene znaju da komuniciraju uzivo. Tako im je lakse.

Gledao sma te mlade ljude koji uzivaju u potpunoj samoci. Oni su sebi sami dovoljni. I gledaju se, onako diskretno, oni to vide kao neke slike.
Kao neke uloge u filmu. Npr, devojke na rolerima, one sigurno glume.
Skoro da im se da izvinete vide straznjice. Ali ni njima niko ne prilazi. Odbojne su i ostre.
Samo virtuelno moze sve. Stah od pravog mesa, sta li?

Mladici se mazu nekim kremama, kao da su i oni feminizirani.

Ali svi tako stoje... Na distanci.
Tu, na Adi ima i muskih homoseksualaca. Oni se cak vise muvaju nego hetero.
Valjda jer ih je u populaciji manje.

Neobicno vreme.
Sta je to?

a ja sam inace ozenjen.
zena mi je i skrenula paznju da nema vise muvanja, pa sam tako dotakao ovaj problem

#15 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 06 September 2011 - 10:10

MIslim da je prelazak na telefon znaci da klinci vis ene znaju da komuniciraju uzivo. Tako im je lakse.

Gledao sma te mlade ljude koji uzivaju u potpunoj samoci. Oni su sebi sami dovoljni. I gledaju se, onako diskretno, oni to vide kao neke slike.
Kao neke uloge u filmu. Npr, devojke na rolerima, one sigurno glume.
Skoro da im se da izvinete vide straznjice. Ali ni njima niko ne prilazi. Odbojne su i ostre.
Samo virtuelno moze sve. Stah od pravog mesa, sta li?

Mladici se mazu nekim kremama, kao da su i oni feminizirani.

Ali svi tako stoje... Na distanci.
Tu, na Adi ima i muskih homoseksualaca. Oni se cak vise muvaju nego hetero.
Valjda jer ih je u populaciji manje.

Neobicno vreme.
Sta je to?

a ja sam inace ozenjen.
zena mi je i skrenula paznju da nema vise muvanja, pa sam tako dotakao ovaj problem

eto ga. ipak ima muvanja na adi. e sad ko koga muva, manje je bitno.