Jump to content


Photo

Potrebna pomoć (ed)


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 marko.1

marko.1
  • Members
  • 1 posts

Posted 04 September 2011 - 21:30

Zdravo ljudi. Imam problem sa gubljenjem erekcije pred snošaj. Sve je ok dok u glavi ne počnem da razmišljam PREVIŠE o svemu. Video sam na netu da mnogo ljudi ima taj problem. Jednostavno ne mogu da sprečim svoj mozak da razmišlja o tome kako će nešto da krene po zlu i to me ometa. Sa svojom prvom devojkom sam imao ovaj problem pa sam nekako uspeo zbog njenog strpljenja, i kasnije, nakon prvog puta, je sve išlo ok. Skoro sam pokušao sa drugom devojkom i opet mi se desilo isto što i prvi put. Mislim da je moj problem isključivo psihički jer nemam problem sa održavanjem erekcije ili njenim dostizanjem kada sam opušten kao npr sa prvom devojkom ili kad sam sam. Ne znam da li je strah ili nestrpljivost ali previše krvi mi je u pogrešnoj glavi u tom trenutku. Valjda je sve počelo od prvog puta kada se to desilo i svaki sledeći put razmišljam da će se desiti ponovo, da neću uspeti, i mozak pobedi... Stvarno se nadam da neko ima neko uputstvo ili neku vrstu pomoći jer ne bih želeo da ovo preraste u veći problem. Hvala unapred.

#2 visnja

visnja
  • Members
  • 2,145 posts

Posted 04 September 2011 - 22:16

Najbolje ti je da se obratis strucnom licu (psihijatar/sexsolog). Neci ti puno pomoci saveti forumasa. Kao sto i sam kazes, to je u glavi, verovatno postoji nesto u podsvesti. Najbolje je da odes i popricas. Kroz tu pricu docice se i do nekog konstruktivnog resenja. Zato i postoje lekari koji se bave problemom sexa. Psiha je cudo.

Edited by visnja, 04 September 2011 - 22:17.


#3 chanceparis

chanceparis
  • Members
  • 21 posts

Posted 18 December 2011 - 00:38

Hmmm...mozda cu te razocarati ali uvek postoji sansa da nesto kako ti kazes krene po zlu... Svi su pod rizikom u tim situacijama, ali valjda razgovor resava sve... Prosto mora d ase otvori tema da li bi mogli da budemo roditelji ili ne? Postoji ona stara izreka "gde je dvoje tu je i troje"
Milsim da se to samo razgovorom sa voljenom osobom moze resiti, opustenost moze doci i kad se prevali preko jezika sta to podrazumeva recenica "nesto ce krenuti po zlu"?

Zdravo ljudi. Imam problem sa gubljenjem erekcije pred snošaj. Sve je ok dok u glavi ne počnem da razmišljam PREVIŠE o svemu. Video sam na netu da mnogo ljudi ima taj problem. Jednostavno ne mogu da sprečim svoj mozak da razmišlja o tome kako će nešto da krene po zlu i to me ometa. Sa svojom prvom devojkom sam imao ovaj problem pa sam nekako uspeo zbog njenog strpljenja, i kasnije, nakon prvog puta, je sve išlo ok. Skoro sam pokušao sa drugom devojkom i opet mi se desilo isto što i prvi put. Mislim da je moj problem isključivo psihički jer nemam problem sa održavanjem erekcije ili njenim dostizanjem kada sam opušten kao npr sa prvom devojkom ili kad sam sam. Ne znam da li je strah ili nestrpljivost ali previše krvi mi je u pogrešnoj glavi u tom trenutku. Valjda je sve počelo od prvog puta kada se to desilo i svaki sledeći put razmišljam da će se desiti ponovo, da neću uspeti, i mozak pobedi... Stvarno se nadam da neko ima neko uputstvo ili neku vrstu pomoći jer ne bih želeo da ovo preraste u veći problem. Hvala unapred.





#4 MaestroBG

MaestroBG
  • Members
  • 18 posts

Posted 27 March 2012 - 15:15

I ja imam slicnih problema zato sto sam sa dosta starijom osobom od mene.

#5 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 27 March 2012 - 16:26

To je neka vrsta "treme", možda bi psiholozi podveli i pod anksioznost... Ništa strašno, ali neprijatno.

Razgovor sa psihologom je svakako dobra ideja, nemoj da se ustručavaš, a možeš da probaš i sa "prirodnim lekovima" - zdrava ishrana sa dosta nezasićenih masnih kiselina (riba, maslinovo ulje, laneno ulje, orasi...) i kvalitetnih proteina (pre svega sir), svež vazduh, fizička aktivnost i biljne varijante "protiv nervoze" (čajevi, tinkture, tabletice).

#6 neki tamo lik

neki tamo lik
  • Members
  • 3 posts

Posted 10 June 2012 - 20:45

A sta coveka odmah staljete kod psihologa. Polako moze to da resi i sam, nije ni rekao koliko ima godina.

Ako imas manje od 22, pa cak manje od 25god, to je onda sasvim normalno. Normalno je i kasnije, ako si manje iskusan. Svakom se desavalo da mu "pada" pred ili u toku seksa, ali se ne "hvale" rado o tome. I meni se desavalo, pa sam se vadio kod devojke da je to zbog alkohola, da sam rano ustao itd. Negde sam citao da se to desava i zbog masturbacije, takodje. Ako previse masturbiras, a manje imas seksa, onda se penis navikne na rucnu stimulaciju. I kad ga stavis u vaginu zbuni se :) Bez zezancije, masturbaciju gledaj da odlazes po dva, tri, cetiri dana, a takodje nemoj je imati tog dana pred seks. Ne razmisljaj nikada "jaoj sta ako mi padne", "jaoj sta ako su joj drugi bili bolji", "joj sta ce ona da pomisli", jer to sve unistava samopouzdanje i erekciju. Misli o onome sto te pali, upali se, samo dok ti krene i sam znas kad odmakne minut, dva, da je posle sve lakse. Takodje sa novom devojkom nije lose da stavis kondom. Kondom takodje pritisne penis i on se nekako prirodno nadje u erekciji. Aj poz, pa nam pricaj kako si nesto dobro posevio :)



#7 Biftek i žestina

Biftek i žestina
  • Banned
  • 92 posts

Posted 31 July 2012 - 12:37

Vijagra bre... Nateraj aparaturu da radi bar dok ne prodje prvi period nervoze.