Jump to content


Photo
- - - - -

JESENJA EMA B92


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
14 replies to this topic

#1 malosoli

malosoli
  • Members
  • 374 posts

Posted 02 September 2011 - 22:00

Koliko vidim Jesenja šema B92 će biti veoma bogata.
Serija, serija, serija, vesti, serija serija serija, vesti...
Meni šema liči na · · · — — — · · · odnosno poziv u pomoć. :unsure:
Čini mi se da je potrebno malo više mašte.

#2 sanjanvm

sanjanvm
  • Members
  • 46 posts

Posted 12 September 2011 - 12:40

Sta je sa Utiskom nedelje? Najavljivali su neke promene, između ostalog da će biti publike u emisiji itd...pa se pitam da li je samo odlozen pocetak, ili nema vise Utiska.

#3 Νίκος

Νίκος
  • Members
  • 314 posts

Posted 12 September 2011 - 19:34

I mene interesuje sta je sa Utiskom? Ima li neka informacija na tu temu?

#4 malosoli

malosoli
  • Members
  • 374 posts

Posted 13 September 2011 - 03:16

I mene interesuje sta je sa Utiskom? Ima li neka informacija na tu temu?

Koliko vidim ni sledeće nedelje neće biti Utiska. Možda čekaju da da se završi prvenstvu u basketu, a možda su novci u pitanju...
Nema ni kviza Super genije. :unsure:

#5 sanjanvm

sanjanvm
  • Members
  • 46 posts

Posted 15 September 2011 - 12:23

I mene interesuje sta je sa Utiskom? Ima li neka informacija na tu temu?

Evo vesti:
http://www.blic.rs/Z...da--se-popravim

#6 Νίκος

Νίκος
  • Members
  • 314 posts

Posted 15 September 2011 - 12:28

Evo vesti:
http://www.blic.rs/Z...da--se-popravim


Upravo sam procitao, hvala. ;)

#7 malosoli

malosoli
  • Members
  • 374 posts

Posted 15 September 2011 - 21:18

Ukinut jutarnji program, Novo jutro!
Po običaju neko se igra sa programskom šemom. Znalo se i kada je izmišljeno Novo jutro da je konkurencija velika. Čime su mislili da će dobiti gledaoce? :unsure:

http://www.pulsonlin...2-dobili-otkaze

#8 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 16 September 2011 - 14:39

Kakve su sanse da otkupite serijale BBC-jevog dokumentarca Life (http://www.imdb.com/title/tt1533395/)? Znam da imate obicaj da kupite dokumentarne serije na ovu foru pa se nadam da cemo i ovu gledati na B92. Serijal je malo je reci fenomenalan.
Gledao sam onu seriju kad je onaj lik isao da trazi jaguare u regiji Pantanal, bila je u nekoliko delova, isto kao i onu sa mungosima. Fenomenalno odradjeni dokumentarci. Nadam se da cete u buducnosti sve vise davati takvih serijala a sto manje politickih emisija jel na taj nacin em reklamirate lopove na velikom ekranu, em se ljudi nerviraju kad ih gledaju na istom.

#9 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 16 September 2011 - 15:59

Ukinut jutarnji program, Novo jutro!
Po običaju neko se igra sa programskom šemom. Znalo se i kada je izmišljeno Novo jutro da je konkurencija velika. Čime su mislili da će dobiti gledaoce? :unsure:

http://www.pulsonlin...2-dobili-otkaze


Jutarnji program je bio, blago rečeno, katastrofa!
Mene samo zanima na osnovu kojih kriterijuma oni biraju voditelje takvog (i bilo kog drugog) programa/ emisije? Za druge nemam šta da kažem jer ih prvi put na tv- u vidim baš na tv b92 (i očajno su izveštačeni, kao i njihove kolege u Dizanju na RB92) ali mi stvarno nije jasno mesto Miše Stojiljkovića na B92? Sigurno da se čovek trudi i dosta radi ali kada neko nije za televiziju (dosadan, ozbiljan, krut...) onda stvarno nije.

#10 malosoli

malosoli
  • Members
  • 374 posts

Posted 16 September 2011 - 22:13

Jutarnji program je bio, blago rečeno, katastrofa!
Mene samo zanima na osnovu kojih kriterijuma oni biraju voditelje takvog (i bilo kog drugog) programa/ emisije? Za druge nemam šta da kažem jer ih prvi put na tv- u vidim baš na tv b92 (i očajno su izveštačeni, kao i njihove kolege u Dizanju na RB92) ali mi stvarno nije jasno mesto Miše Stojiljkovića na B92? Sigurno da se čovek trudi i dosta radi ali kada neko nije za televiziju (dosadan, ozbiljan, krut...) onda stvarno nije.


Moram da priznam da nisam bio baš redovan u gledanju, ali se slažem sa napisanim. Mislim da su trebali prvo raditi par pilot emisija, koje ne bi bile emitovane a koje bi pogedali svi zaposleni na B92, zatim da svako dobije olovku, parče papira i koverat i da tajno ali iskreno napišu šta misle o samoj koncepciji programa pa i voditeljima i svoje dobronamerne sugestije.
Ljudi koji su vodili Novo jutro su praktično žrtvovani, jer svako ko iole poznaje medijsku situaciju u tom terminu, zna i za RtS, Pink, Studio B...
Ako se dobro sećam i tv FOX je u početku pokušala sa jutarnjim pa nešto nije išlo i prestali su.
Mislim da je trebalo više koristiti neke od postojećih voditelja B92, sa više harizme, trebalo je više koristiti Roksandu koja u poslednje vreme blista.

#11 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 16 September 2011 - 22:28

Pre svega, najveći problem B92 je što se pogubila u traženju ciljne grupe. Krenuli su kao opozicioni, za progresivnu mladež medij da bi izgubili kompas nakon petooktobarskih promena.
Danas je to bleda slika "mislećeg koncepta", sportsko- patriJotski oglašivač koji pokušava da savest organizujući humanitarne akcije.
Što se Roksande tiče, ne očekuješ valjda od spikerke da bude oslonac programa?

#12 Maped

Maped
  • Members
  • 7 posts

Posted 16 September 2011 - 22:29

Prethodnih godina se celo leto najavljiva jesenja sema i nove emisije i serije,a sada se sve svelo na puko nagadjanje gledalaca hoce biti-nece biti emisije...
Bilo bi lepo da se konacno objavi na sajtu ta nova jesenja sema(ako ce je uopste biti),jer cak je i pink to uradio :whistle:

#13 malosoli

malosoli
  • Members
  • 374 posts

Posted 17 September 2011 - 00:08

Pre svega, najveći problem B92 je što se pogubila u traženju ciljne grupe. Krenuli su kao opozicioni, za progresivnu mladež medij da bi izgubili kompas nakon petooktobarskih promena.
Danas je to bleda slika "mislećeg koncepta", sportsko- patriJotski oglašivač koji pokušava da savest organizujući humanitarne akcije.
Što se Roksande tiče, ne očekuješ valjda od spikerke da bude oslonac programa?


Mislio sam na Roksandu u jutarnjem programu Novo jutro. Mene je prijatno iznenadila jer je u par navrata u Novom jutru bila i odličan analittičar nekih aktuelnih stvari i da se program više oslanjao na nju mislim da bi Novo jutro imalo veću gledanost. Mislim da Roksanda ladno može da bude voditeljka i to vrlo dobra voditeljka.


Evo i njene biografije sa TV LICA B92

ROKSANDA ĐORĐEVIĆ
urednica kratkih vesti i prezenterka



U B92 je došla 2003. godine, posle velikog konkursa. U početku je radila kao reporter u informativnom programu. Najčešće se bavila socijalnim temama i ljudskim pričama. Napravila je dokumentarac „Otići ili ostati“, o mladima koji svoju budućnost ne vide u domovini.

Poslednjih godina uređuje i prezentuje kratke dnevne vesti, od ponedeljka do petka. Otkad je krenulo TV Dizanje, uređuje i prezentuje i Vesti u 8.

Pre toga radila je na RTS-u. Karijeru je počela sa 20 godina na Televiziji Politika, gde je dve sezone radila kao voditeljka IT emisije Game Over.

Dragoceno iskustvo joj predstavlja studijsko putovanje u Španiju i Portugaliju u organizaciji Foruma za studente evropskog novinarstva, u avgustu 2005.

Učestvovala je na seminarima o civilnom dijalogu među mladima različitih nacija sa Balkana.

Rođena je 15. juna 1980. u Beogradu.

Završna je godina na Fakultetu za kulturu i medije.

#14 malosoli

malosoli
  • Members
  • 374 posts

Posted 17 September 2011 - 00:29

I ako se već ti koji prave programsku šemu rukovode gledanošću, zbog čega nema kviza Super genije, koji je imao svoju publiku i solidne rejtinge od samog početka emitovanja? :unsure:
Mislim da takva kratka, dinamična forma kviza ima svoje mesto na B92, ali izgleda da neko ko pravi šemu isključivo po svom afinitetu misli drukčije.
U krivu je i to će vreme pokazati. B-)

Edited by malosoli, 17 September 2011 - 00:29.


#15 malosoli

malosoli
  • Members
  • 374 posts

Posted 01 October 2011 - 11:04

Iz šeme izbačene dve ponajbolje emisije : Gordon Remzi: Kuhinjski košmari i Super genije?! :o :angry: