Jump to content


Photo

Fotografije velikog formata


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
6 replies to this topic

#1 KANDAhar

KANDAhar
  • Members
  • 5,117 posts

Posted 16 August 2011 - 23:21

Ne znam gde da potražim odgovor na ovo pitanje, pa ću otvoriti novi topik, ako neko zna neka mi odgovori (ako hoće :) )

Imam ideju da jednu fotografiju koja mi se jako svidja izradim u dimenzijama tipa 1,5x2,0 metara, pa da okačim na zid. Na žalost, ne znam ništa dalje od toga, pa me intersuje sve oko daljeg postupka izrade. Na kojem materijalu da štampam (cirada, papir ovaj-onaj... štaznam), šta mi treba od pripreme, ko i pošto to radi, itd...

Mislio sam da bude nešto što je lako, može da se kači na zid, bez ukrasnog rama, tipa ovo...

Hvala unapred.

#2 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 18 August 2011 - 16:35

...

...



Stampa te velicine se radi na digitalnim ploterima, i poprilicno je skupa.
Ne znam kakvu fotografiju imas, kakvog je kvaliteta, imas li negativ / pozitiv. Kolor ili b/w?
Kolika softverska obrada je potrebna.

Treba da se obratis nekom studiju koji stampa na digitalnim ploterima, na raznim medijumima - razne folije, papir, i sl.
I da se raspitas kolika joj je trajnost. Na nekom suncanom zidu izbledece vrlo brzo. Svaka zastita kosta.

Takva gigantska fotografija, na umetnickom foto-papiru / foliji bi te kostala uzasno mnogo, a i u Evropi bi tesko nasao firmu.

Znaci, ostaje ti stampa na ploteru.

...

#3 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 24 August 2011 - 16:52

Kinik, hvala na informaciji, ja sam se isto pitao posto imam crno belu fotku mojih matoraca iz seset i neke. Nisam nasao kod nas nikog da radi vecu 60cmx40cm, videcu da nadjem nekog s ploterom.

#4 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 25 August 2011 - 09:03

Nemoguce je da u Beogradu nema takvih stamparija. Google na potragu "stamparija, plakati, Beograd" izbaci izmedju ostalog Kiz-Centar, Digital Cutting Center...

Za pocetak ne bi bilo lose tamo pokusati. Takodjer je dobra varijanta, ako znate neke arhitekte, vecina ima digitalni ploter u birou.

#5 neomax

neomax
  • Members
  • 7 posts

Posted 23 October 2011 - 03:16

Nemoguce je da u Beogradu nema takvih stamparija. Google na potragu "stamparija, plakati, Beograd" izbaci izmedju ostalog Kiz-Centar, Digital Cutting Center...

Za pocetak ne bi bilo lose tamo pokusati. Takodjer je dobra varijanta, ako znate neke arhitekte, vecina ima digitalni ploter u birou.

Moj dom :) ... Iz snova, naravno...
Posted Image Posted Image



#6 neomax

neomax
  • Members
  • 7 posts

Posted 23 October 2011 - 03:18

Spavać soba:
Posted Image

#7 veliki strumf

veliki strumf
  • Banned
  • 26 posts

Posted 05 March 2013 - 01:38

Pa sigurno da ima takvih stamparija samo su to posebne usluge koje se verovatno posebno naplacuju :)