Jump to content


Photo
- - - - -

Islamska Religija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
365 replies to this topic

#331 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 28 October 2013 - 21:38

Moze jedan mali sinopsis za nas tehnoloski ometene pomorce? :blush:

 

Ahoy there, me hearty! :D

 

Klip iz emisije The Daily Show with Jon Stewart. Nažalost, mora se odgledati, neprepričivo je. Umesto sinopsisa, evo ti bar jedne prave pomorske pesme. ;)


Edited by pixel, 28 October 2013 - 21:40.


#332 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 28 October 2013 - 23:47

 

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=ns6IsgSkeT4



#333 Bosniak

Bosniak
  • Members
  • 1,786 posts

Posted 31 October 2013 - 20:52

Na primer, u ovom postu me optužuješ za mržnju prema celoj grupi ljudi zbog jedne njihove karakteristike. To je praktično optužba za rasizam. Lažna, ali ipak optužba...

 

Moralne nakaze, generisano ludilo, mozgici dogmica, krvava ideologija, zlo, terorizam, budaletine, da ne trazim sad sve, mislim da su ovo samo neki od pridjeva kojima si castio vjernike, preciznije samo muslimane. Ne razumijem ako ovako pricas nekome koga ne mrzis, nego volis, onda se izvinjavam.

 

 

Nemajući želju da osporavam istinitost kvotovanog, ovakvom političkom pamfletu jednostavno nije mesto ovde. Zloupotrebljavaš nesreću svojih sunarodnika da bi pokušao da jeftino poentiraš. Dno.

 

Ne mozes da osporis apsolutno nista iz kvotovanog, jer vrlo dobro znas da je sve cinjenica, a naravno da je mjesto ovdje, jer je neko deklarisao jednu religiju i time grupu vjernika kao ''izdajnicima'' izmedju ostalog i to je razlog zasto je isti pretrpio genocid i masovne zlocine godinama, ne samo u zadnjem ratu. Kada neko unisti preko preko 300 islamskih objekata na jednom prostoru kojim vlada i sve ono sto veze za jednu religiju, kako onda kvalifikovati to? Nebitno jesu li u pitanju muslimani ili hriscan, u pitanju je GENERALIZACIJA. Nije dzabe ista zabranjena zakonom u svim demokratskim drzavama svijeta.

 

 

Tvoju ili bilo ciju kritiku spram islama ili neke druge religije cu rado procitati i prihvatiti, i sam imam mali milion kritika spram religije, ali jednostavno ne mogu a da ne reagujem na generalizaciju da se svi pripadnici jedne nacije, boje koze ili vjere kvalifikuju kao nesto zlo i diskriminisu samo sto su pa mozda i rodjeni takvi kakvi su. Medjutim ovo sto ti navodis u svojim postovima nije kritika, nego klasicno vrijedjanje.

 

 

Oko 17.000 ljudi potpisalo je peticiju kojom traže da se ženama dopusti vožnja automobila ili ponudi neko objašnjenje zašto bi zabrana i dalje trebala ostati na snazi.

 

Kao sto rekoh, ovo je kritika koja se moze uputiti, nekome ko iskoristava religiju za ovakvu jednu glupost, a vec sam rekao ko god iole uzme logiku u obzir znace da je nemoguce da je neko prije 1500 godina pisao o zabrani zena da voze auto. A vidis postoji masa ljudi koji ce reci kako je islam zaostao, jer ne dozvoljava zenama da voze auto. :lol+:

 

ali koja religija dozvoljava razum? Islam je i najagresivniji u tome, valjda strah od razuma i logike

 

U vjeri nema prisile. Osnovna stavka mislim svih religija.

 

Često smo slušali kako branitelji "tvrdog islama" tvrde da žene u tim društvima imaju veća prava, da su zaštićene, pa onda citiraju neka pravila koliko muž treba da isplati ženi ako je napusti isl. a onda vidimo da nisu baš sve dobrovoljno na to pristale i da žena koja ne želi da se ponaša po tim pravilima trpi zakonske posledice.

 

Za ovo prvo koliko sam upoznat, prilikom sklapanja braka, zena navodi cijenu koju muz mora da joj isplati u slucaju razvoda ili tako nekako. Naravno u slucaju neispunjavanja toga isti ce biti kaznjen. Pretpostavljam da se ovdje ovaj dio najvise iskoristava, jer ako u takvim zemljama muskarci imaju vise uticaja i pravo glasa onda pretpostavljam iskoristavaju ovakav trenutak da optuze zenu za preljubu ili nesto slicno, da ne isplacuju tu sumu. Sto se tice sklapanja braka na silu, mislim da to nije dozvoljeno po vjeri.


Edited by Bosniak, 31 October 2013 - 20:53.


#334 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 01 November 2013 - 13:02

Moj post se nije odnosio samo na brak, nego i na sve ostalo. Muslimanski teolozi objašnjavaju kako muslimanke "vole" svoj položaj (verujem da ima mnogo takvih), kako su ga svojevoljno prihvatile, kako su zaštićenije i imaju veća prava nego žene na zapadu, a onda imamo hiljade primera da žena koja neće da bude ograničavana ili napravi neki sitan "prestup" trpi zakonske posledice ili je članovi porodice ubiju. Poenta je u mojoj  poslednjoj rečenici koju nisi citirao, a to je da one nemaju slobodu (kao ni njihovi sunarodnici muškog roda) da se odreknu vere ili običaja. Sloboda veroispovest podrazumeva valjda i da se neko predomisli i odrekne svoje dotadašnje vere ili nekih njenih aspekata, a ljudi u islamskim državama tu slobodu nemaju, zato sam i rekao da su ta društva totalitarna.



#335 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 01 November 2013 - 13:02

@Bosniak


Sa tobom stvarno komunikacija nema nikakvog smisla. Tvojim frustracijama i bezobrazlucima zaista nema kraja, pored neprestanog ponavljanja istih nebuloza počeo si i sa stalkovanjem.

Dosta je bilo, u tom tvom blatu se neću više valjati, izvini.

 



#336 Bite my shiny metal ass

Bite my shiny metal ass
  • Banned
  • 5,781 posts

Posted 01 November 2013 - 13:15

... To je jedna nezamisliva sloboda . . .  :lol+: 

http://www.youtube.c...h?v=XyjG6_0ZZnY

Edited by Bite my shiny metal ass, 01 November 2013 - 13:25.


#337 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 01 November 2013 - 13:47

U vjeri nema prisile.

 

Jos jedan zaprepascujuce bestidni slogan sa omotaca verskog virusa. Ogromna vecina vernika je to postala prisilnom sistematskom indoktrinacijom u detinjstvu. Samo mozgu koji je i sam kidnapovan od strane verskih virusa se takva monstruozna infestacija decjeg uma patoloskim idejama iz mracne proslosti covecanstva moze uciniti dobrovoljnom.



#338 Bosniak

Bosniak
  • Members
  • 1,786 posts

Posted 01 November 2013 - 23:01

a to je da one nemaju slobodu (kao ni njihovi sunarodnici muškog roda) da se odreknu vere ili običaja. Sloboda veroispovest podrazumeva valjda i da se neko predomisli i odrekne svoje dotadašnje vere ili nekih njenih aspekata, a ljudi u islamskim državama tu slobodu nemaju, zato sam i rekao da su ta društva totalitarna.

 

Apsolutno se slazem.

Ima tu i nekih kontradiktornosti, ako npr u Qur'anu pise da u vjeri nema prisile, kako je moguce da neko kaze ili tumaci stav da se iz islama ne smije izaci ili konvertirati u drugu religiju.

 

 

Jos jedan zaprepascujuce bestidni slogan sa omotaca verskog virusa. Ogromna vecina vernika je to postala prisilnom sistematskom indoktrinacijom u detinjstvu. Samo mozgu koji je i sam kidnapovan od strane verskih virusa se takva monstruozna infestacija decjeg uma patoloskim idejama iz mracne proslosti covecanstva moze uciniti dobrovoljnom.

 

Slazem se, ali tako je u svim religijama, dakle velike sanse su da ce se dijete odgojiti u religiji u odnosu na svoju porodicu i sredinu u kojoj zivi. Svaka drzava ili stav koji/a ne dozvoljava napustanje religije ili prelazak u drugu treba da je osudjujuci.



#339 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 01 November 2013 - 23:40


 


 

Ima tu i nekih kontradiktornosti, [b]ako npr u Qur'anu pise da u vjeri nema prisile, kako je moguce da neko kaze ili tumaci stav da se iz islama ne smije izaci ili konvertirati u drugu religiju[/].

 

U Qur'anu pise da u vjeri nema prisile ali isto tako pise da one koji se odricu svoga boga treba ubiti kamenjem. Pise to, ja vidio, imam i knjigu ovdje.

 

Edited by Honey Badger, 01 November 2013 - 23:41.


#340 mirko_pet

mirko_pet
  • Members
  • 526 posts

Posted 01 November 2013 - 23:50

Nisam citao Quran pa ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim, ali prema onome sto jesa citao izgleda da je po tom pitanju jako slican Bibliji. A u Bibliji sve pise: i da ljubis bliznjeg i da ga kamenujes, i da su svi ljudi jednaki i da su neki vise jednaki od drugih itd. Uglavnom, sta ti god u datom momentu bolje odgovara, i to pise u Bibliji. Isjecke iz Qurana sam citao "posredno", ali mi to izgleda isto.

#341 crveno - beli

crveno - beli
  • Members
  • 6,335 posts

Posted 02 November 2013 - 00:02

Slazem se, ali tako je u svim religijama, dakle velike sanse su da ce se dijete odgojiti u religiji u odnosu na svoju porodicu i sredinu u kojoj zivi. Svaka drzava ili stav koji/a ne dozvoljava napustanje religije ili prelazak u drugu treba da je osudjujuci.

 

Ako cemo u sitna crevca, ne samo u religijama. To se zove vaspitanje. Kako ce se osoba postaviti u nekim moralnim ili profesionalnim dilemama, da li ce vise simpatija imati ka ovoj ili onoj ideologiji (ili nece uopste), da li ce biti u zivotu biti ambiciozna ili ne. Moguce su i promene kasnije, naravno, ali opet uz pomoc nekog drugog ko bi tu osobu 'zarazio' drugacijim idejama ili pogledima na zivot.

Tako da recenica 'ogromna vecina vernika su to postali prisilnom sistematskom indoktrinacijom u detinjstvu' ima smisla koliko i to da je 'ogromna vecina onih koji gledaju posteno da se probijaju kroz svet i zivot to postala sistematskom indoktrinacijom u detinjstvu' (osim onih koji su taj model usvojili od drugih). ;) 

Tako da to i nije toliko bitno, bitna je ta stetna navika da se drugim ljudima na silu namece svoj pogled na svet, najcesce pomocu drustvenog ili drzavnog aparata. Kada neko stavi na pijadestal neke vrednosti toliko da je pretnja svako ko se usudi da ih ne deli, to je jako losa situacija.    



#342 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 02 November 2013 - 00:03

Nisam citao Quran pa ne mogu sa sigurnoscu da tvrdim, ali prema onome sto jesa citao izgleda da je po tom pitanju jako slican Bibliji. A u Bibliji sve pise: i da ljubis bliznjeg i da ga kamenujes, i da su svi ljudi jednaki i da su neki vise jednaki od drugih itd. Uglavnom, sta ti god u datom momentu bolje odgovara, i to pise u Bibliji. Isjecke iz Qurana sam citao "posredno", ali mi to izgleda isto.

 

Protivrečnosti u Bibliji

 

Protivrečnosti u Kuranu



#343 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 02 November 2013 - 00:30

  • Day 4 - God created the sun, moon, and the stars to give light to the earth and to govern and separate the day and the night. These would also serve as signs to mark seasons, days, and years.

A ako je napravio sunce tek cetvrtog dana, kako je skonto da su tri dana prosla?



#344 pixel

pixel
  • Members
  • 2,487 posts

Posted 02 November 2013 - 11:44

 

  • Day 4 - God created the sun, moon, and the stars to give light to the earth and to govern and separate the day and the night. These would also serve as signs to mark seasons, days, and years.

A ako je napravio sunce tek cetvrtog dana, kako je skonto da su tri dana prosla?

 

 

http://en.wikipedia....Google_Calendar

 

:D



#345 Lovgren

Lovgren
  • Banned
  • 1,535 posts

Posted 04 November 2013 - 14:21

off topic

 

Može li neko da preporuči dobru knjigu o istoriji Turske posle balkanskih ratova, sa akcentom na stvaranje prve republike i poslednjim vojnim udarom iz 1980. zbog kojeg je prosle godine pocelo sudjenje dvojici generala.


Edited by Lovgren, 04 November 2013 - 14:21.