Jump to content


Photo
- - - - -

Islamska Religija


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
365 replies to this topic

#16 barracuda

barracuda
  • Members
  • 8,995 posts

Posted 23 February 2012 - 13:30

Videla sam temu i osetih potrebu da vam napisem neki svoj odgovor, ono sto osecam da prenesem, trudeci se da skrenem paznju na bitne stvari. I ja imam potrebu za tim. :)

Dragi moji,


kad pitate za Islam, pustite serijat. Pustite sve sto je vezano za ovaj svijet, pustite.
Kad pitate za Islam pitajte zasto. Pitajte kako. Da li vam je ikad doslo pitanje zasto se muslimani tolliko mole? Zasto se devojke pokrivaju? Zasto kriju svoju lepotu? Ako od 10 njih jednu otac natera (ili muz), niste se pitali zasto ju je terao i zasto vecina dobrovoljno to uradi?
Zasto se kontrolise ponasanje?
Zasto se posti na taj i taj nacin?

Ne uzimajte pojedince u obzir. Covek se nije rodio gresan, al grijesi i cisti se. Islam je putovanje. Nisu svi idealni, ali neko je bio Idealan.

Zasto se sledi taj covek, Muhammed (s.a.w.s.)?
Kad biste upoznali Njega, shvatili biste zasto je islam Islam. Islam nije ono iza cega se neko krije, Islam je ono sto je u necijem srcu.


Islam je skup svih religija koja je otklonila sve sto moze da aludira na postojanje vise bogova. Islam nije nastao u 7. veku, vec kad je nastao svet. Kakvo god bilo ime, ono znaci VeraUJednogBoga.

Pogledajte. :)



Hajdemo malo o "idealnom":


- rodio se u Meki 570 g.
- othranio ga ujak
- bio cobanin
- crnoput (ne ridj)
- imao epilepsiju
- zaposlio se kod bogate Hadidje Bibi kao kamilar
- zeni Hadidju Bibi kad je imao 25 g.
- Hadidja starija od njega 15 g.
- bio joj treci muz
- Hadidja mu rodi 6 dece
- sva deca pomrla osim Fatime
- usvoje musko dete imena Zaed
- kad je imao 40 g. tvrdio da mu se javio arhandjel Gavrilo
- kad je imao 49 g. umire Hadidja
- od 49. do 63 uzeo ili kupio 13 zena
- zene robinje, sve bile hriscanke, zidovke, itd.
- svidela mu se Zaedova zena i tera Zaeda da mu je da
- nisu mu sve njegove zene verovale da je on prorok ali nisu ni morale.
- zbog prorokovanja morao je da spasava glavu i bezi u Medinu 622 g.
- muslimanska godina pochinje te 622 g.
- poslednje 4 g. zivota eilepsija postaje sve cesca
- sa svojim sledbenicima i placenicima zauzima i pljachka zidovske gradove po Arabiji
- zauzima Meku 630. g
- pred smrt je tvrdio da ga ja zena zidovka otrovala zbog napada na zidovko mesto Khaibar
- umire od groznice 632. g


*medju onih trinaest zena nalazi se i jedno sestogodisnje dete, koje je "bezecovao" pa ozenio kad je devojcica napunila celih 9 godina.


#17 Mimix

Mimix
  • Members
  • 572 posts

Posted 24 February 2012 - 01:02

kad pitate za Islam, pustite serijat. Pustite sve sto je vezano za ovaj svijet, pustite.
Zasto se devojke pokrivaju? Zasto kriju svoju lepotu? Ako od 10 njih jednu otac natera (ili muz), niste se pitali zasto ju je...


Bez mogucnosti slobode, nijedne slobode nema,pa ni slobode mogucnosti. (Boris Dezulovic)
A najgore ropstvo je ono gde rob nije svestan da je rob.(Ja)

#18 branimirpn

branimirpn
  • Members
  • 161 posts

Posted 25 February 2012 - 09:51

"Ucinite sedjdu Ademu"
Ja sam Slobodan Andjelkovic, profesor, i po mom razumevanju ovaj Allahov nalog iz Kur'ana je temeljna teoloska odrednica ukupne religijske misli, pa predlazem da je sveobuhvatno sagledavamo.

#19 Vodolija A

Vodolija A
  • Members
  • 17 posts

Posted 17 June 2012 - 20:14

Draga moja,sve je to jako lepo.Voleti svoju veru i o njoj lepo govoriti,bez vredjanja pripadnika drugih veroispovesti.Nemoj svoj vrlo fin i vaspitan pristup ovoj temi okaljati menjanjem istorijskih cinjenica.Elem,tacno je da je Islam nastao u 7. veku n.e., ali nikako ne moze biti tacno da je tada nastao svet!Ne zaboravi da je Islam 7 vekova mladji od Hriscanstva. Tek da ne prekrajamo istoriju kako kome padne na pamet.Veliki pozdrav tebi. :)

#20 buffy

buffy
  • Members
  • 15 posts

Posted 14 September 2012 - 14:57

razlike modernog islama i hriscanstva, cini mi se pokazuju da je samo donekle bitno sta vera uci za nacin primene njenog ucenja.
vaznije je na kom su kulturnom nivou vernici.
muslimani ovih dana dizuci frku oko nekog filma pri cemu padaju i glave, ponovo pokazuju da su u znacajnom broju kulturno u srednjem veku.
zato koriste srednjovekovno izrazavanje verskih osecanja.
takodje su i iskompleksirani sto nisu najjaci na svetu, a vernici su prave vere

#21 Νίκος

Νίκος
  • Members
  • 314 posts

Posted 14 September 2012 - 17:47

Hajdemo malo o "idealnom":


Bilo bi lepo da postaviš izvor informacija.

#22 Νίκος

Νίκος
  • Members
  • 314 posts

Posted 14 September 2012 - 17:51

Ne zaboravi da je Islam 7 vekova mladji od Hriscanstva. Tek da ne prekrajamo istoriju kako kome padne na pamet.Veliki pozdrav tebi. :)

"Problem" možda leži u tome što muslimani veruju da su i Avram, i Mojsije, i Isus bili isto što i Muhamed, sa potpuno istim učenjem ali drugačijim zakonima, pa samim tim, po njima, Islam nije nastao u 7 veku.

#23 Νίκος

Νίκος
  • Members
  • 314 posts

Posted 14 September 2012 - 17:58

razlike modernog islama i hriscanstva, cini mi se pokazuju da je samo donekle bitno sta vera uci za nacin primene njenog ucenja.
vaznije je na kom su kulturnom nivou vernici.
muslimani ovih dana dizuci frku oko nekog filma pri cemu padaju i glave, ponovo pokazuju da su u znacajnom broju kulturno u srednjem veku.
zato koriste srednjovekovno izrazavanje verskih osecanja.
takodje su i iskompleksirani sto nisu najjaci na svetu, a vernici su prave vere


Da nije tužno (opasno to što govoriš), bilo bi smešno. Generalizacija na kvadrat.
Govoriš o državama koje su koliko do prekjuče bile kolonije, do juče diktature (a neke su i danas), pa opet ne vidim da je "ceo islamski svet" ustao.
Lupetaš.

#24 buffy

buffy
  • Members
  • 15 posts

Posted 14 September 2012 - 18:02

nisam rekao da su svi takvi.. ustvari mozda i jesam ali nisam hteo. za to se izvinjavam

#25 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 14 September 2012 - 18:10

nisam rekao da su svi takvi.. ustvari mozda i jesam ali nisam hteo. za to se izvinjavam

Kasno.

Ono što si rekao je za trajni ban i nema povratka. Žao mi je. Više sreće u sledećem kloniranju.

#26 Commandant Carlos

Commandant Carlos
  • Members
  • 169 posts

Posted 15 September 2012 - 18:09

Zasto ste coveka banovali???? Ovo je nezamislivo :furious:

#27 Commandant Carlos

Commandant Carlos
  • Members
  • 169 posts

Posted 15 September 2012 - 18:16

@barracuda

konacno neko da da istoriske cinjenice a idealizaciju bilo cega . ""Prorok"" kao i svi drugi sveti sveti ljudi koji su ""pricali sa Bogom"" kad se detaljnije analizira dolazi se do zakljucka da su bili sizofrene osobe. Ima dosta naucnih cinjenica samo danasnji vernici nisu spremni pogledati istinu u oci.

#28 Lotosss

Lotosss
  • Banned
  • 156 posts

Posted 15 September 2012 - 20:00



#29 Commandant Carlos

Commandant Carlos
  • Members
  • 169 posts

Posted 16 September 2012 - 11:57

I sad ova pesma treba da nas dirne i sve je ok.

#30 Upekkha

Upekkha
  • Members
  • 3,058 posts

Posted 16 September 2012 - 13:03

Naravno da je sve u najboljem redu. Zar sumnjas u moc muzike da promeni svet?

Attached Files