Jump to content

Photo
* * * * * 1 votes

Manchester City

• Please log in to reply
159 replies to this topic

#1 preussen-muenster

preussen-muenster
  • Members
  • 29 posts

Posted 16 July 2011 - 00:06

Za sve fanove Manchester City-a !
  • 0

#2 zorex

zorex
  • Members
  • 4,662 posts

Posted 16 July 2011 - 18:29

Pošto se moj prethodnik i burazer nije baš potrudio oko postavljanja teme Posted Image, ja bih dodao par informacija. Siti (uz Čelzi) simpatišem od kada znam za engleski fudbal, a apsolutni fan sam postao za vreme Psiho Pirsa. Sada mi teško pada ovo razbacivanje milionima, ne priliči takvom klubu, ali nekako se mora doći do vrha. A kada se Arapi zadovolje, vratiće se i Siti u svoju prosečnost i nepredvidivost, zbog koje ga i obožavaju ljudi u Mančesteru, a i šire.

Posted Image
Mančester Siti je fudbalski klub osnovan 1880. godine, a današnje ime nosi od 1894. Najuspešniji period klubaje bio kraj šezdesetih i početak sedamdesetih godina 20. veka, kada su osvojene titule šampiona Engleske, FA kup, Liga kup i Kup pobednika kupova. U svojim vitrinama imaju sledeće trofeje:

Prvak Engleske (1937, 1968), osvajač FA kupa (1904,1934, 1956, 1969, 2011), osvajač Liga kupa (1970, 1976) i pobednik Kupa pobednika kupova 1970. godine.

Posle poraza u finalu FA kupa 1981. godine, klub upada u dugogodišnju agoniju, koja je kulminirala ispadanjem u treću ligu engleskog fudbala 1997. godine.

Od tada ipak kreće novi uspon kluba, zaokružen osvajanjem FA Kupa prošle sezone i plasmanom u Ligu šampiona.

Od 1923. do 2003.godine, Mančester Siti je igrao na stadionu Maine Road. Poslednji meč na istom je odigran 11. maja 2003. godine. Novi stadion, City of Manchester Stadium
je 5. po veličini u Premijer ligi i ima kapacitet od 47 805 mesta.

Posted Image

Takodje,omladinska škola Mančester Sitija je jedna od najpoznatijih u Engleskoj. Od svog obnavljanja 1998. godine, proizvela je najviše profesionalaca od svih omladinskih škola u Engleskoj.

Navijači Sitija su jedni od najodanijih u Engleskoj, prosečna poseta kada je Siti bio član treće lige je bila oko 30000 gledalaca po utakmici. Takodje, jedna je od najvećih kada se u obzir uzmu relativno skromni uspesi na terenu. Neki od najpoznatijih navijača Mančester Sitija jesu ili su bili Ian Kurtis, Riki Haton, Noel i Lijam Galager, Bili Dafi, Alan Rikman...

Spoiler

Himna navijača kluba je pesma Blue Moon.

http://www.youtube.com/watch?v=GHg4gPgbwuI&feature=related

2008 godine, klub je preuzela grupacija iz Abu Dabija, The Abu Dhabi United Group for Development and Investment, što je označilo početak novih ambicija i po mnogima, novi talas preplaćivanja igrača. Ipak, prvi rezultati su stigli i naredne sezone se sa pravom smatraju za jednog od glavnih pretendenata za titulu. Do sada su u ovom prelaznom roku u Mančester Siti stigli Gael Kliši i Stefan Savić, a o mnogim imenima se spekuliše i nema sumnje da će biti još pojačanja.

Edited by zorex, 16 July 2011 - 18:32.

• 7

#3 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 22 July 2011 - 18:05

Hm,kako li ce ovo uticati na status Adama Dzonsona,koga Mancini ni malo ne mirise?!

Čerči u Mančester Sitiju?

Napisao: M. M. Fudbaler Fiorentine Alesio Čerči bi u narednih nekoliko dana mogao da postane član Mančester Sitija.

Dvadesettrogodišnji Italijan je profil igrača koji se dopada menadžeru "građana" Robertu Manćiniju i on smatra da bi se Čerči odlično snašao u Premijer ligi.

Transfer iz Firence u Mančester Siti bi trebalo da iznosi 7 miliona evra.

Čerči je u Fiorentinu došao prošlog leta iz Rome i za "ljubičaste" je odigrao 24 utakmice. U poslednjih pet mečeva u Seriji A postigao je šest golova.

• 0

#4 zorex

zorex
  • Members
  • 4,662 posts

Posted 22 July 2011 - 18:22

Hm,kako li ce ovo uticati na status Adama Dzonsona,koga Mancini ni malo ne mirise?!

Pa na Džonsona se izgleda uopšte ne računa. Verovatno se ne uklapa u trenerove zamisli. Ovaj Čerči mi se baš ne dopada, gledao sam Fiorentinu baš dosta prošle sezone, ništa posebno nije pokazao. Jeste krilo, ali niti ima neku brzinu, voli da solira... No, pošto Manćini jeste najslabija karika, verovatno će ga i dovesti. Posted Image

A glasina o Sitijevim transferima ima stalno, bilo bi glupo da ih sve prenosim. Manćini kaže da mu trebaju još 3 igrača. Jedan bi trebalo da bude Aguero (naročito ako ode Tevez), a za ostalo ćemo videti.

Inače, odigrane i prve 2 pripremne utakmice u Severnoj Americi (Savić bio u startnoj postavi na obe), i ostvarene pobede protiv Klub Amerike (2-0) i Vankuvera (2-1). Sledeća je u nedelju protiv LA Galaksija.
  • 0

#5 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 22 July 2011 - 18:36

jbt Cerci vs. Dzonson ?!?!

Kakav retos moras biti da bi uzeo Cercia a sutnuo Dzonsona..
  • 2

#6 nlavrnja

nlavrnja
  • Members
  • 31,992 posts

Posted 22 July 2011 - 18:41

Moras biti.... Mancini :D

• 0

#7 zorex

zorex
  • Members
  • 4,662 posts

Posted 22 July 2011 - 18:41

Ne moraš biti retos, samo Manćini. Posted Image Strašno kakav je to prevarant od trenera. Igranje u derbijima sa 3-4 DMC-a da ne pominjemo. Posted Image
  • 0

#8 ras kass

ras kass
  • Members
  • 7,285 posts

Posted 22 July 2011 - 18:47

Za Dzonsona se prica da nije bas ugledan sportista.Voli da izlazi i cirka ali ne voli da trenira.Ali menjati ga za nekog anonimus zabara je potez na nivou Mancinija. :D

Ja ocekujem Cercija,Aguera i jos jednog centralnog veznog.

• 0

#9 zorex

zorex
  • Members
  • 4,662 posts

Posted 23 July 2011 - 10:38

Očekivano, ne bi trebalo da bude nekih komplikacija.

Posted Image 10:31 - Aguero ovog vikenda napušta AtletikoPosted Image

Serhio Aguero bi ovog vikenda mogao da se oprosti od madridskog Atletika, čiji su izvori potvrdili "Skaju" da će tokom vikenda otpočeti pregovore sa Mančester sitijem oko transfera ovog argentinskog napadača.

Kao što smo već javili sredinom ove nedelje, to što je odlazak kapitena Karlosa Teveza u naprasno bogati Korintijans propao, nije prepreka za "građane" da se upuste u dovođenje Maradoninog zeta.

"Kun" je ovog leta bio dovođen u vezu sa gradskim rivalom Atletika, Realom, ali i Juventusom, no konkretna ponuda Mančester sitija posle preliminarnih pregovora vođenih tokom nedelje, očigledno je dovoljna da se Madriđani opredele za poslovni dogovor sa kolegama iz tabora "građana".

• 0

#10 zorex

zorex
  • Members
  • 4,662 posts

Posted 25 July 2011 - 12:52

Joe Hart was the hero of a penalty shoot out as City beat LA Galaxy 7-6 in penalties at the Home Depot Center following a 1-1 draw in normal time.

City: Hart, Richards, Clichy (Kolarov 46), Lescott, Kompany (Savic 61), De Jong, Barry (Weiss 77), A Johnson (Guidetti 82), Silva (Wright-Phillips 46), Balotelli (Milner 31), Dzeko (Suarez 88)

http://www.youtube.com/watch?v=L5v8sM7Wh7U

Baloteli Posted Image Nema leka za njegov mozak...
  • 0

#11 TNT

TNT
  • Members
  • 3,242 posts

Posted 25 July 2011 - 13:25

Nedeljna plata pomenutog mladića iznosi 180k funti. Sjajno.
  • 0

#12 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 25 July 2011 - 14:09

Nedeljna plata pomenutog mladića iznosi 180k funti. Sjajno.

Zaboravio si da dodaš par prideva ispred mladić - neincidentan, povučen, profesionalac i po...:D
  • 0

#13 add me on xvideos

add me on xvideos
  • Members
  • 26,655 posts

Posted 25 July 2011 - 14:11

Tek sad vidim podnaslov :hail: :D
  • 0

#14 preussen-muenster

preussen-muenster
  • Members
  • 29 posts

Posted 25 July 2011 - 20:14

On jeste mozda budaletina ali on i dalje ima samo 20 godina! Tako da sam ja siguran da na kraju ove sezone kada City bude dizao pehar, ja odo da istetoviram njegovo ime! A mozda i isti friz odradim! A ako zavrse oko Aguera... Jao majko!!! Hart - Mica - Kompani - Leskot - Klisi - Beri - Aguero - Baloteli - Silva - A.Dzonson - Dzeko Stvarno nisam ovoliko bio siguran da ce neko da osvoji titulu odavno! Moram i da proverim koja je kvota! :kece:
  • 0

#15 CrniGuja

CrniGuja
  • Members
  • 11,290 posts

Posted 25 July 2011 - 20:38

Samo sumanuto gomilaju napadace.
Inace, Siti mi je uvek bio ljigav, neprimetan, bled, ama nit smrdeo nit mirisao, a sada sa besumocnim trosenjem miliona su mi jos antipaticniji, mada je Savic tu, pa mozda s vremena na vreme i budem navijao za njih.
Sto je najgore, tim sa tolikim zvezdama nema nikakvu igru, sve nesto na suvi kvalitet i nista vise.
Lep stadion, to je sve.
  • 0