Jump to content

Photo
- - - - -

Boks

• Please log in to reply
543 replies to this topic

#541 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,609 posts

Posted 30 September 2018 - 15:47

Wilder je vise zainteresovan za borbu, iz prostog razloga sto pokusava da se izdigne iz poluanonimnosti u amerikama. Joshua i njegov promoter tu rizikuju daleko vise. poslednjih 15-20god se za to kaze "dobar biznis", a ranije se zvalo drugacije...

Gledao sam video gdje Eddie Hearn kaze da su slali Wilderu potpisan ugovor u kome su mu nudili 5 miliona i koji on nije prihvatio, trazio 50%. Nisu mu dali jer, kao sto i sam kazes, Joshua i Hearn rizikuju daleko vise, nece dobiti 5 miliona ni ako dobije Fury-a. Wilder je mogao (i trebao) prihvatiti 5 miliona, prebiti Joshuu, uzeti pojaseve i biti glavni baja u HW kategoriji. Ali nije. Ne znam ni je li vjerovati Hearnu ali tako veli.

Sto se 'dobrog biznisa' tice, meni je drago da je tako. Kad slusam Holifielda, Bowe-a, Benn-a, a da ne pominjem McClellana, Watsona i ostale koji nisu u stanju ni da pricaju, razumijes i zasto. Jedva razaznavam sta pricaju od mumlanja uzrokovanog lupanjem koze o tintaru.

U boksu su najgori sanctioning bodies, koji daju pojaseve. To je kao bosanska politicka scena, ne znas ko je korumpiraniji i tome bi se trebalo stati na put. 

Svaki put kad bokser udje u ring rizikuje sve, zato im nikad ne zamijeram dobar business sense. Ovo sa Wilderom i Fury-em je taman kako treba da bude. Koji dobije, imace sansu da izadje na megdan Joshui i to bi moglo da se desi iduce godine. Joshua ima zakazanu borbu u aprilu ali ne vjerujem da ce pobjednik izmedju Wildera i Fury-a biti spreman, najvjerovatnije ce dobiti po picci Dylian White ali vidjecemo.

Edited by Honey Badger, 30 September 2018 - 15:49.

• 0

#542 peja™

peja™
  • Members
  • 25,203 posts

Posted 04 October 2018 - 20:33

Hearnu je posao da laze, a isto tako i Wilderovom promoteru - prica kako ce britancima dati 50M ako prihvate borbu, ali da ppv dele na pola

puno obostranog obigravanja, ali to je krivica javnosti koja prihvata splacine. Pacquiao vs Mayweather se oteglo na 5-6god cekanja, i na kraju su svejedno napunili dzepove

sisanje ovaca 1/1. a slicnih primera je nema broja

jednostavno, ne postoji neka jasna zlatna sredina izmedju "biznisa" i potrebe da se najbolji bore sa najboljima kada publika to trazi

U boksu su najgori sanctioning bodies, koji daju pojaseve. To je kao bosanska politicka scena, ne znas ko je korumpiraniji i tome bi se trebalo stati na put.

WBA je tu, ipak, nenadjebiv - u svakom trenutku imaju najmanje 2 priznata sampiona ('super' i 'regularnog'), najcesce 3 (+ 'interim'), a ponekad cak i 4 (+ 'u odsustvu'). u sportu sa 17tezinskih kategorija...

do the math

p.s. dagahebem ako postoji poenta "dijamantskih pojasa"

Edited by peja™, 04 October 2018 - 20:37.

• 0

#543 peja™

peja™
  • Members
  • 25,203 posts

Posted 04 October 2018 - 20:39

• 0

#544 mr clutch

mr clutch
  • Members
  • 2,645 posts

Posted 13 October 2018 - 04:17

U međuvremenu wbc odredio na rednog izazivaca za Joshuau, a to je pobednik meca između Wildera i Furyja.
  • 0