Jump to content


Photo
- - - - -

Cigarete skuplje za 120 dinara!


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
48 replies to this topic

#1 JecaPereca

JecaPereca
  • Members
  • 8 posts

Posted 29 June 2011 - 13:24

vrsta cigareta trenutna cena cena posle poskupljenja
Jeftinije 85din. 205 din.
Prosecne 130din. 250 din.
Skupe 180din 300din.





EU zahteva da akcize na 1.000 komada cigareta povećamo za čak 62 evra To će dovesti do poskupljenja paklice za neverovatna 1,2 evra...

Da li su oni normalni ?
Prosecan pusac u Srbiji trosi od jednu do dve paklice cigara na dan ,da ne pisem za ostale strastvene pusace koji koriste od tri do 4 pa cak i pet paklica cigareta na dan , razmisljam danas jer sam cula u svim prodavnicama poskupljenje cigareta koje su cene ABNORMALNE za nase standarde ... Primetila sam da nema ove teme pa sam resila da postavim i zelim da cujem vase misljenje o tome ,da li ce i to dovesti do protesta kao i vecina manjih i vecih stvari koje se desavaju u Srbiji? Ovo su samo cigarete u pitanju,a sta nas dalje cega to vise zaista ne znam . Samo se nadam da od ovoga gore nece biti jer i ovako nam je drzava ocaj nije ni cudo ko je vodi dobro imamo i za hleba ..

Pozdrav..

Edited by alexnikolic na kvadrat, 11 July 2011 - 19:05.


#2 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 29 June 2011 - 14:41

To su odlične vesti!

#3 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 29 June 2011 - 14:57

vrsta cigareta trenutna cena cena posle poskupljenja
Jeftinije 85din. 205 din.
Prosecne 130din. 250 din.
Skupe 180din 300din.





EU zahteva da akcize na 1.000 komada cigareta povećamo za čak 62 evra To će dovesti do poskupljenja paklice za neverovatna 1,2 evra...

Da li su oni normalni ?
Prosecan pusac u Srbiji trosi od jednu do dve paklice cigara na dan ,da ne pisem za ostale strastvene pusace koji koriste od tri do 4 pa cak i pet paklica cigareta na dan , razmisljam danas jer sam cula u svim prodavnicama poskupljenje cigareta koje su cene ABNORMALNE za nase standarde ... Primetila sam da nema ove teme pa sam resila da postavim i zelim da cujem vase misljenje o tome ,da li ce i to dovesti do protesta kao i vecina manjih i vecih stvari koje se desavaju u Srbiji? Ovo su samo cigarete u pitanju,a sta nas dalje cega to vise zaista ne znam . Samo se nadam da od ovoga gore nece biti jer i ovako nam je drzava ocaj nije ni cudo ko je vodi dobro imamo i za hleba ..

Pozdrav..

A sta je normalno u pusenju pet paklica dnevno?
Elem to je odlican potez - koji ce mnoge ubediti da odustanu od pusenja, ali ce istovremeno dovesti i do porasta sverca cigareta.

Cudi me da se neko ko kupuje i najjeftinije cigarete (85 din paklica) brine za cenu hleba (30-40 din vekna :"narodni"). Za hleba ce biti - ako se ostave cigare ;-)

Edited by tomas.hokenberi, 29 June 2011 - 14:58.


#4 JecaPereca

JecaPereca
  • Members
  • 8 posts

Posted 29 June 2011 - 15:09

Nisam rekla da je NORMALNO pusiti 5 paklica cigareta,ali da li je normalno podici toliko cenu na nasa primanja? opet kazem to su samo cigarete,ceka nas jos mnogo gora situacija,prvi korak ka EU ce nas unistiti. Standard nam je jako mali spram ostalih Evropskih drzava, oni udaraju s'neba pa u rebra . Slazem se da ce ljudi mozda ziveti zdravije i da se nece toliko koristit duvan odn.cigarete ,ali posle onih silnih bombi bacenih na nas cisto sumnjam, ljudi koliko vidim pronalaze jedino zadovoljstvo u tim cigaretama ...

#5 Markov

Markov
  • Members
  • 10,561 posts

Posted 29 June 2011 - 17:53

Nisam rekla da je NORMALNO pusiti 5 paklica cigareta,ali da li je normalno podici toliko cenu na nasa primanja? opet kazem to su samo cigarete,ceka nas jos mnogo gora situacija,prvi korak ka EU ce nas unistiti. Standard nam je jako mali spram ostalih Evropskih drzava, oni udaraju s'neba pa u rebra . Slazem se da ce ljudi mozda ziveti zdravije i da se nece toliko koristit duvan odn.cigarete ,ali posle onih silnih bombi bacenih na nas cisto sumnjam, ljudi koliko vidim pronalaze jedino zadovoljstvo u tim cigaretama ...


Obavezno se radi o zadovoljstvu kad ono proističe iz zavisnostiPosted Image

#6 JecaPereca

JecaPereca
  • Members
  • 8 posts

Posted 29 June 2011 - 18:17

Bez obzira cene su velike za Srbiju ,ne samo ''Pusackog zadovoljstva'' ili ti pusacke zavisnosti .. vec i ostalih potreba. Iako ne koristim cigarete ,ne slazem se sa ''tim'' Evropskim uslovima, jer prosto prvo da kazem te cigarete ce skociti za 120 dinara,to je samo pocetak...
Posle toga ce skociti benzin ,hleb,gas,struja,o porezima da ne pricam , dok smo izbacivali stare peci iz svojih domova ,sada cemo ih vracati i grejati se ostacima kesa i ostalog smeca.. :ajme:

#7 Constantin

Constantin
  • Members
  • 21,867 posts

Posted 29 June 2011 - 18:32







EU zahteva da minimalna plata u Srbiji ne bude ispod 1.000 evra....


Pozdrav..


E,to bi bila vest..... ;)

#8 JecaPereca

JecaPereca
  • Members
  • 8 posts

Posted 29 June 2011 - 18:36

Hahahaha bilo bi lepo :D mada o tome mozemo samo da sanjamo nista vise :)

#9 tomas.hokenberi

tomas.hokenberi
  • Members
  • 4,349 posts

Posted 29 June 2011 - 19:14

Bez obzira cene su velike za Srbiju ,ne samo ''Pusackog zadovoljstva'' ili ti pusacke zavisnosti .. vec i ostalih potreba. Iako ne koristim cigarete ,ne slazem se sa ''tim'' Evropskim uslovima, jer prosto prvo da kazem te cigarete ce skociti za 120 dinara,to je samo pocetak...
Posle toga ce skociti benzin ,hleb,gas,struja,o porezima da ne pricam , dok smo izbacivali stare peci iz svojih domova ,sada cemo ih vracati i grejati se ostacima kesa i ostalog smeca.. :ajme:


Ako "ne koristis cigarete" kao sto kazes sto se onda uzbudjes oko toga? Ja bih rekao da ne govoris (ne pises) istinu. A porezi na cigarete ne impliciraju nikakvo povecanje cena npr. hleba i mleka (koji ce sigurno poskupeti, ali ne zato sto to propisuje evropska unija). Visoki porezi na cigarete u evropskoj uniji su deo kampanje protiv pusenja, a ne nekakav opsti trend nametanja poreza na ovo ili ono. Tako da je "poskupece cigarete ali to je samo pocetak ..." besmislica.

Edited by tomas.hokenberi, 29 June 2011 - 19:14.


#10 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 29 June 2011 - 19:14

vrsta cigareta trenutna cena cena posle poskupljenja
Jeftinije 85din. 205 din.
Prosecne 130din. 250 din.
Skupe 180din 300din.





EU zahteva da akcize na 1.000 komada cigareta povećamo za čak 62 evra To će dovesti do poskupljenja paklice za neverovatna 1,2 evra...


imaš neki link na ovu vest?

#11 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 29 June 2011 - 19:22

Postepeno ce da poskupljuju,navodno,tako reche baja neki dan.
Ali kao shto dalje reche, desice se i ono shto se desilo i u Rumuniji, da je svaka treca pljuga - shvercovana...ovde ce svaka peta biti ocarinjena...

Edited by Starešina, 29 June 2011 - 19:22.


#12 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 29 June 2011 - 20:07

postepeno znači ... koliko? tri dana ili godinu, dve, pet, osam?

#13 Starešina

Starešina
  • Members
  • 10,905 posts

Posted 29 June 2011 - 20:23

postepeno znači ... koliko? tri dana ili godinu, dve, pet, osam?


...
- Predvidiv, postepen i regionalno izjednačen rast akciza uslov je za prevenciju nelegalne trgovine cigaretama. To se može osigurati donošenjem akciznih kalendara, koje bi svaka država regiona trebalo da razvije u saradnji s duvanskom industrijom - kaže Kristijan Kring, potpredsednik te duvanske kompanije, i dodaje da je svrha akciznog kalendara da unapred reguliše povećanje akciza u periodu od tri do pet godina.
...


Corriere

#14 DJ_Vasa

DJ_Vasa
  • Members
  • 7,769 posts

Posted 29 June 2011 - 21:18

postepeno znači ... koliko? tri dana ili godinu, dve, pet, osam?

Ja sam ovo danas čuo u prodavnici. Prodavac je to saopštio nekom liku koga očigledno dobro poznaje i koji je odmah kupio tri boksa.

Sve u svemu, mislim da će ovaj potez biti ćorak - pare neće ići u državni budžet, a šverc će procvetati. Osim toga, iako sam i ja čuo da je to „tražila Evropa", mislim da je u pitanju neko domaće kokošarenje, tj. obezbeđivanje para za kojekakve agencije za pijenje kafe i gubljenje vremena. Ne verujem da Sarkozi, Berluskoni ili Kameron ne mogu da spavaju što su cigarete kod nas jeftinije

Ove iz vlade boli ona stvar za zdravlje i tako to, jer da su iskreni, radili bi na sređivanju zdravstva i konkretnijih stvari. Ekološka i zdravstvena pitanja su ovde samo bajka za uzimanje love, i ništa više.

Edited by DJ_Vasa, 29 June 2011 - 21:21.


#15 MAGRIPA65

MAGRIPA65
  • Members
  • 20,706 posts

Posted 29 June 2011 - 21:23

Ja mogu samo da kazem da od mene drzava zadnjih deset godina nije videla peni od poreza na cigarete.Svaki put kada su podigli porez opao im prihod ali nikako da ukapiraju