Jump to content


Photo
* * * * - 1 votes

Zasto Novak ne voli Srbiju?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4802 replies to this topic

#46 Contractor

Contractor
  • Members
  • 22,737 posts

Posted 22 June 2011 - 09:03

Hajde da ne uporedjujemo gastarbajtare sa Novakom. Ovi prvi na tom mestu gde su prijavljeni i rade i žive. Tu im je lebac.

Ovaj drugi bi mogao biti prijavljen bilo gde na ovoj planeti ali pazi čuda, on je izabrao poreski raj a ne voljenu mu Srbiju.




Znači, kriv je samo onaj koji daje "mito" a ne i onaj koji ga uzima. Logika.

Uvek je kriv onaj ko je na vlasti i rasipa se tudjim parama. UVEK! Srdjan (bar tebi ne moram da objašnjavam šta ja lično mislim o njemu) zna koliko i šta može u zemlji Srbiji, pa se taman tako ponaša. "U skladu sa mogućnostima." Meni je zanimljivo da vi pljujete po posledicama, a ne po uzroku. Uzrok cele priče je korumpirana vlast, a ne jedinka koja može da se preziva Djoković, Mišković ili bilo kako.
I da, naravno da je cela priča fokusirana na Novaka, iako svi znaju da sve te poslove vode Srdjan i brat mu mili. Novak maše reketom, obuče majicu "Ja volim Srbiju", podigne tri prsta i odmah se kvalifikuje za salve pljuvačine. E kad postane više glupo da ga pljuju zbog tih stvari, daj da opalimo po ekonomskom delu, iako se puca u prazno.

O delu gde se priča o (ne)plaćanju poreza ne bih mnogo, samo ću napomenuti da Novak nije izabrao da daje isti novac Monaku, pa da ga pljujemo "Ne daje Srbiji nego nekim tamo strancima" nego je izabrao taj Monako jer je tamo mnogo manji porez. Zašto da izvadi iz džepa 4-12 miliona (ne ulazim u tačnost računice) ako ne mora? Ko još daje i mnogo manje para, ako može (čist pred zakonom) da to izbegne? O čemu vi pričate? Kako je lako frljati su tudjim mElEonima...

#47 medobrundo

medobrundo
  • Members
  • 34,166 posts

Posted 22 June 2011 - 10:52

Hajde da ne uporedjujemo gastarbajtare sa Novakom. Ovi prvi na tom mestu gde su prijavljeni i rade i žive. Tu im je lebac.

Ovaj drugi bi mogao biti prijavljen bilo gde na ovoj planeti ali pazi čuda, on je izabrao poreski raj a ne voljenu mu Srbiju.


So what?


Maksimiziranje koristi, odnosno profita.. jel ti treba neki skraceni kurs ekonomije!?


Znači, kriv je samo onaj koji daje "mito" a ne i onaj koji ga uzima. Logika.


Kakav mito?

Reklama ima svoju cenu. Prodace se onom sa najvecom spremnoscu da plati za nju. Nebitno da li je to ministarstvo ekologije, Miskovic ili Ceca.

Sa druge strane, treba pricati o sposobnosti Dulica da raspolaze novcanim sredstvima. Ocigledno je nesposoban,a porodica Djokovic je najmanje kriva sto u vladi sedi nesposoban ministar.

Bukvalno, nemas pojma ni sta pricas, odnosno pises ..

Edited by medobrundo, 22 June 2011 - 10:57.


#48 Bellini

Bellini
  • Members
  • 2,036 posts

Posted 22 June 2011 - 11:17

Samo da konstatujem da su forumasi sa PDF Sport koji ucestvuju u diskusiji na ovoj temi apsolutno pokazali da poznaju materiju, imaju argumente u glavi i na sjajan nacin komuniciraju. Bravo!

Ako neko misli drugacije, pa to je njegov problem. Poenta je u onome: "Sto manje argumenata, to veca galama".

#49 namcor

namcor
  • Members
  • 4,045 posts

Posted 22 June 2011 - 13:59

Slažem se sa nekoliko prethodnih komentara. Novak nema nikakvu moralnu (niti formalnu) obavezu prema Srbiji, jer je sve što je postigao postiga uprkos, a ne zahvaljujući državi u kojoj je živeo. Meni ne smeta što povremeno potencira svoju ljubav prema Srbiji, razumem ga, odrastao je u takvom vremenu i neke mentalne obrasce je teško promeniti, ali da sam na njegovom mestu ja bih i Tadića i Jeremića i vladu Srbije (kao i opoziciju :)) oterao u 3PM, umesto što im diže ugled slikajući se sa njima...
Za porodični biznis sam već rekao: država ne treba da finansira ništa komercijalno. Ako se Đokovićima ne isplati ATP turnir neka ga ukinu, ili neka rade pro bono, a isto važi i za Exit, Guču, fudbalske klubove, komercijalne filmove i sl. Država treba da finansira obrazovanje i masovni sport, a profesionalci neka se snalaze kako znaju i umeju. Bolje je da formiraju još koju muzičku školu nego što finasiraju Exit i Guču, bolje da naprave teniske terene po unutrašnjosti nego da finasiraju ATP turnir, bolje da naprave još neki bazen nego što dele stanove plivačima... Ko zna koliko je Novaka i Čavića "propalo" jer nisu imali gde da treniraju.

Edited by namcor, 22 June 2011 - 14:00.


#50 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 22 June 2011 - 14:23

Constructor i medobrundo su već dali adekvatan odgovor, ovo je samo dopuna.




Hajde da ne uporedjujemo gastarbajtare sa Novakom. Ovi prvi na tom mestu gde su prijavljeni i rade i žive. Tu im je lebac.

Ovaj drugi bi mogao biti prijavljen bilo gde na ovoj planeti ali pazi čuda, on je izabrao poreski raj a ne voljenu mu Srbiju.



Sve i da hoće, ne može da bude prijavljen u Srbiji jer ne boravi ovde više od 6 meseci godišnje. Samim tim nije ni poreski obveznik naše zemlje.




Takođe, netačno je da može da bude prijavljen bilo gde drugde jer većina država ima slične uslove. Vrlo mali broj država dozvoljava status rezidenta ako se u njoj boravi manje od 6 meseci godišnje, a Kneževina Monako je jedna od njih.

#51 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 22 June 2011 - 15:01

Sve i da hoće, ne može da bude prijavljen u Srbiji jer ne boravi ovde više od 6 meseci godišnje. Samim tim nije ni poreski obveznik naše zemlje.

Takođe, netačno je da može da bude prijavljen bilo gde drugde jer većina država ima slične uslove. Vrlo mali broj država dozvoljava status rezidenta ako se u njoj boravi manje od 6 meseci godišnje, a Kneževina Monako je jedna od njih.


Znaci svi teniseri na svetu ne mogu da zive u svojim drzavama i da zele, vec negde tipa u Monaku? :lol:
Ajde bre ne lazi.

Posted Image

Nadal i Federer su, ispada, vece patriote od Djokovica.

Edited by st.maurice, 22 June 2011 - 15:05.


#52 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 22 June 2011 - 15:54

Novak maše reketom, obuče majicu "Ja volim Srbiju", podigne tri prsta i odmah se kvalifikuje za salve pljuvačine.

E kad postane više glupo da ga pljuju zbog tih stvari, daj da opalimo po ekonomskom delu, iako se puca u prazno.

O čemu vi pričate? Kako je lako frljati su tudjim mElEonima...

A, ne. Nećemo o jeftinom srednješkolskom reklamokratskom triku za široke narodne mase. Tu patriotsku "lepinju sa sve" smo već dodobra obradili na Kustinoj temi pa nebi da se ponavljam. Crvenkapica, krstić i trofazni nazi "gimme five" su samo deo folklora koji se prodaje. Hajd' da čovek lepo kaže, ja volem Monaco i volem tu da živim, svoju pobedu poklanjam princu Albertu, Grace Kelly, Ivanu Ljubičiću i ostalim susedima - nikom ništa. Nego on strogo pa strogo na patriotsku kartu - red "svete zemlje" pa red "škakljivog" Sratka Mladog pa red narodnjaka itakoto, do kasno u noć.

Ne puca se u prazno, nikako - nego o svesnom eksploatisanju državnih resursa. Počevši od terena, zemljišta, "ekoloških dealova", saveza, akademija pa do ostalih palančarsko palačinkarskih poslova.

O čemu?! - o licimurju i manjku lične etike, "dobrom hrišćaninu" sa pohlepnim nikad dosta koji se pokriva sa reklamokratskim patriotizmom.



Maksimiziranje koristi, odnosno profita.. jel ti treba neki skraceni kurs ekonomije!?


Bukvalno, nemas pojma ni sta pricas, odnosno pises ..

Ne brundaj mi, molim te, o nekim "patriotskim neoliberalnim principima".


Novak nema nikakvu moralnu (niti formalnu) obavezu prema Srbiji, jer je sve što je postigao postiga uprkos, a ne zahvaljujući državi u kojoj je živeo.

Pazi foru, kako onda ima moralnu obavezu da priča o "svetom izgubljenom srcu" i "svom narodu" celo vreme. Jel' mu to dodje kao neki bonus za sve što je kao mali propatio?!


Sve i da hoće, ne može da bude prijavljen u Srbiji jer ne boravi ovde više od 6 meseci godišnje. Samim tim nije ni poreski obveznik naše zemlje.

Mojne, molim te, sa logičkim tvistovima. Tipsarević, Troicki i Zimonjić obavljaju bukvalno isti posao, pohadjaju bukvalno iste turnire pa su prijavljeni u Beogradu.

Pitam se, zašto.

Edited by Dhx77, 22 June 2011 - 15:55.


#53 Keimaak

Keimaak
  • Members
  • 1,088 posts

Posted 22 June 2011 - 16:07

Znaci svi teniseri na svetu ne mogu da zive u svojim drzavama i da zele, vec negde tipa u Monaku? :lol:
Ajde bre ne lazi.

Posted Image

Nadal i Federer su, ispada, vece patriote od Djokovica.



By the way, U Svici je najmanja stopa poreza...manja nego u Monaku...da li to kvalifikuje recimo Mihaela Sumahera, da je veci Svajcarac nego Nemac? Posted Image

Edited by Keimaak, 22 June 2011 - 16:08.


#54 Buum

Buum
  • Members
  • 2,042 posts

Posted 22 June 2011 - 16:38

Znaci svi teniseri na svetu ne mogu da zive u svojim drzavama i da zele, vec negde tipa u Monaku? :lol:
Ajde bre ne lazi.

...

Nadal i Federer su, ispada, vece patriote od Djokovica.


Mojne, molim te, sa logičkim tvistovima. Tipsarević, Troicki i Zimonjić obavljaju bukvalno isti posao, pohadjaju bukvalno iste turnire pa su prijavljeni u Beogradu.

Pitam se, zašto.


Hajde malo da se edukujete, neće ništa da boli. Posted Image

Why sports personalities and entertainers choose Monaco as their base: www.offshoreinvestment.com/residency/pdfs/mo4.pdf

U tom PDF-u se mogu naći razlozi zbog kojih teniseri iz određenih zemalja nisu rezidenti Monaka.

Što se tiče ostalih naših tenisera (Tipsarević, Troicki, Zimonjić), stvar je potpuno jasna: ako ne provode više od 6 meseci u Srbiji, nisu dužni da plaćaju porez ovde.

Naša država još uvek nije dosegla taj nivo etičnosti i profesionalizma da odbije novac koji joj ne pripada. Oni trenutno niti imaju resurse da prate ko ispunjava uslove rezidentnosti niti im pada na pamet da se odreknu bilo čega što mogu da zgrabe.

Edited by Buum, 22 June 2011 - 16:42.


#55 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 22 June 2011 - 17:00

By the way, U Svici je najmanja stopa poreza...manja nego u Monaku...da li to kvalifikuje recimo Mihaela Sumahera, da je veci Svajcarac nego Nemac? Posted Image


Ma nije samo Švajcarska, rezident bilo koje zemlje članice OEBS je u lagodnoj situaciji jer imaju potpuno funkcionalne ugovore o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja, tako da kad Španac Nadal osvoji Roland Garros u Francuskoj i Francuska mu razreže tax at source na novčanu nagradu, u zemlji Španiji u kojoj je rezident ga više niko ništa ni ne pita.

#56 Black Dog

Black Dog
  • Members
  • 1,255 posts

Posted 22 June 2011 - 17:10

Srbija ima Sporazum o dvostrukom oporezivanju sa 39 zemalja...od kojih su dobar deo evropske. Jedna od njih je i Francuska, tako da kad Novak osvoji Roland Garros u Francuskoj i Francuska mu razreže tax at source na novčanu nagradu, u zemlji Srbiji - da je kojim slučajem rezident, niko ga više ništa ne bi pitao.

Edited by Black Dog, 22 June 2011 - 17:14.


#57 nihil

nihil
  • Members
  • 1,461 posts

Posted 22 June 2011 - 17:18

Da, ali ovaj je patriota koji dize tri prsta i dobija milione od drzave a ne pada mu na pamet da plati ni porez "domovini".
Nekog gladnijeg bi bilo sramota da mlati tolike milione preko grbace svojih bivsih zemljaka.

Nešto bih rekao da ti smetaju tri prsta posebno? Milione dobija od mnogo država u kojima igra, a Englezi bi mu dali mnogo više nego što dobija od Srbije, ali bi se i naplatili od njega mnogo bolje nego što to radi Srbija. Još najbolje da daje džabe državi nešto što im ne duguje. ... Izgleda da je tebi sva ova priča od tri prsta. :blink:

#58 Div

Div
  • Members
  • 7,752 posts

Posted 22 June 2011 - 17:26

A, što bi Novak morao da voli Srbiju? I kome to treba da dokaže, onima koji ga pljuju, sebi, meni, nama? Vole li svi učesnici ove rasprave Srbiju, jel to neka obaveza. Postoji li sertifikat o volenju Srbije.
Vidi ti njega, štedi na porezu, naplaćuje pojavljivanje u reklamama, vrši čak, neku samopromociju, umesto da se pojavi na televiziji, zakupi termin, plati ga petostruko više nego što košta, i da ponavlja, ja sam nesposobni gubitnik. Možda bi tako zadobio poštovanje jednog dela forumske javnosti, dela koji ne podnosi ničije uspehe, koji se oseća ugroženim ako mu se uskrati makar i jedan povod za pljuvanje, jer pljuvanje je smisao života. Radovati se može samo nesreći, tuđoj, zajedničkoj ako je ima, ako je nema, napravićemo je, umemo to, radost ne sme da izostane.

#59 ManicMiner

ManicMiner
  • Members
  • 1,278 posts

Posted 22 June 2011 - 17:41

Bas da vidim ko bi to ovde dao svojih 4 miliona (ili koliko vec kaze racunica) ako bas, bas ne mora :)

Sto neko ovde rece - lako se tudjim parama razbacivati.

Edited by ManicMiner, 22 June 2011 - 17:42.


#60 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 22 June 2011 - 17:47

Srbija ima Sporazum o dvostrukom oporezivanju sa 39 zemalja...od kojih su dobar deo evropske. Jedna od njih je i Francuska, tako da kad Novak osvoji Roland Garros u Francuskoj i Francuska mu razreže tax at source na novčanu nagradu, u zemlji Srbiji - da je kojim slučajem rezident, niko ga više ništa ne bi pitao.

A da ipak ti to pročitaš? Može da se skine na sajtu ministarstva finansija ili SIEPA... Pošto konkretno sa Francuskom, izbjegavanje dvostrukog oporezivanja felceriše za pravna lica, ali ne baš i za fizička lica... tj na principu reciprociteta... tj kako im je koji put volja... I uglavnom su takvi naši sporazumi o dvostrukom oporezivanju, u svakom smo predriblani od strane suprotne strane da se mi maksimalno otvorimo prema potencijalnim investitorima sa centralama u tim zemljama, a ostalo više manje mačku o rep...