Jump to content

Photo
* * * * - 1 votes

Zasto Novak ne voli Srbiju?

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
4802 replies to this topic

#16 Eddard

Eddard
  • Members
  • 4,278 posts

Posted 21 June 2011 - 09:50

Nvukelic tvrdi da si u stanju da skapiras da Novaku Djokovicu niko nista nije dao za tu reklamu. Ja mu ne verujem.

I onda ja podmećem...Posted Image

Da ne bude da se nisam oglasio i na temu, skoro u potpunosti se slažem sa tvojim uvodnim postom, osim par rupa koje ne menjaju suštinu. Dhx je to lepo sročio.

Edited by nvukelic, 21 June 2011 - 09:51.

#17 st.maurice

st.maurice
  • Banned
  • 14,181 posts

Posted 21 June 2011 - 09:56

ovakav način pisanja o forumašima sa sporta neće biti tolerisan. ako hoćeš da raspravljaš o temi koju si otvorio u redu, ali vredjanje drugih forumaša jednostavno nije dozvoljeno, ma gde da je tema otvorena.

Ali ces zato dozvoliti njihovo trolovanje i flejmovanje na prethodnoj stranici? :blink:

Ako mozes da ne ulazis u histeriju podmetanja sa "nizim rasama" i tim glupostima, gledaj da pocistis prvo stvari koje pocinju takva prepucavanja (a nisi ih cistila na sportu kada su se izlila, koliko sam primetio tamo je bilo svega i svacega, pa mnogo gorih generalizacija nije nedostajalo)

#18 E-mail

• Members
  • 153 posts

Posted 21 June 2011 - 10:00

Ma jok, navijao je samo u polufinalu. A u finalu za Nadala.

Ma sta da se sekiramo, onomad je Cedomir lepo rekao da on uredno placa porez ovoj drzavi. To nam je najbitnije jer je Cedomir onaj koji stvara najpozitivniju sliku o Srbiji u svetu. Kada zamolis stranca da ti kaze prvu pozitivnu asocijaciju na Srbiju, on ce odmah kao iz topa da kaze Cedomir. Em stvara lepu sliku, em placa porez ovoj drzavi.

A Novak umesto da sve pare od turnira i sponzora odmah ulozi recimo u beogradski metro ili u sirenje infrastrukture jedne partije, on te pare troskari samo za sebe. Ma treba mu sve pare oduzeti i dati ih dramaturgu da tim kapitalom jednom za sva vremena resi probleme ove drzave.

Ima l' medju vama nacošima jedna inventivna siva ćelija il vam je Čeda jedini argument? :s_d:

#19 Vesna

Vesna
  • Sleepers
  • 18,721 posts

Posted 21 June 2011 - 10:02

Ako mozes da ne ulazis u histeriju podmetanja sa "nizim rasama" i tim glupostima, gledaj da pocistis prvo stvari koje pocinju takva prepucavanja (a nisi ih cistila na sportu kada su se izlila, koliko sam primetio tamo je bilo svega i svacega, pa mnogo gorih generalizacija nije nedostajalo)

da te podsetim, tvoj topik se nalazi na pdf politika. za sve što se tiče sporta obrati se moderatorima tih pdf-ova.

#20 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 21 June 2011 - 10:05

Ovaj deo ne drži jer se porez od turnirskih nagrada naplaćuje na licu mesta, po stopama one države u kojoj je turnir održan. Radi se o (ne)plaćanju poreza od sponzorskih ugovora i para, koje dobija "ispod tezge" da bi pristupio nekom od neobaveznih turnira. A suma, kojom vešto zaobilazi kasu patriotske mu Srbije, varira od rezultata koje postiže. Kod tenisera njegovog kova, na dugi rok, radi se barem o turnirski iznosi puta tri sumi za oporezivanje.

U suštini, državi je Srbiji do sad patriotski uskratio barem 12 miliona $. Al' šta je to prema suzama radosnicama i prepoznavnosti, koje toliko često donosi sa svojim "Novak de Niro" izgledom, vaskolikoj diaseri i domaćim neradnicima, koji isto tako kao i on ne plaćaju porez Srbiji, al' iz razloga što nemaju posla.

Ovo nije problem Novaka Đokovića i države Srbije, problem je što se na mnogo višem nivou toleriše postojanje poreskih rajeva, jer to negdje nekome odgovara. Da li bi bilo hvale vrijedno da se Novak prijavi u BG i plati pun iznos poreza? Sa emocionalnog stanovišta nesumnjivo da bi, ali bi većina ozbiljnih ljudi to posmatrala kao čistu glupost i bacanje para u vjetar, jer u biznisu nema emocionalnih odluka, a ti nam upravo to spočitavaš kao ispravno.

Pri tome, trebalo bi da ti bude jasno da ne govorim o srpskom biznisu, jer ne bih upotrijebio pridjev "ozbiljan". Govorim o, na primjer, konstantnoj galami njemačkih vlasti protiv de facto utaje poreza od strane svojih boljestojećih državljana... I čak ni velika Njemačka im ništa ne može, s vremena na vrijeme na'vataju pojedinca, ali utvrđeni poredak stvari nisu ni blizu da promijene. Prosto, lični interes se smatra ispravnim i potpuno legitimnim, a ekonomija kao vrhunski driver ponašanja prepoznaje maksimizaciju ličnog wellfarea, pitanje moralnosti se ne postavlja u tom kontekstu, tako da Big Four kosultanti gro svojih prihoda ostvaruju kroz tax consultancy i tax optimization... i niko im zbog toga ne prigovara niti postavlja pitanja savjesti.
Sve ovo sam napisao da obrazložim koliko je tvoj post populistički i neutemeljen - iako na različit način, po intenzitetu zablude podjednako promašen koliko i idolatrisanje Novaka iz patriotskih razloga.

#21 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 21 June 2011 - 10:26

Ovo nije problem Novaka Đokovića i države Srbije, problem je što se na mnogo višem nivou toleriše postojanje poreskih rajeva, jer to negdje nekome odgovara. Da li bi bilo hvale vrijedno da se Novak prijavi u BG i plati pun iznos poreza? Sa emocionalnog stanovišta nesumnjivo da bi, ali bi većina ozbiljnih ljudi to posmatrala kao čistu glupost i bacanje para u vjetar, jer u biznisu nema emocionalnih odluka, a ti nam upravo to spočitavaš kao ispravno.

Pri tome, trebalo bi da ti bude jasno da ne govorim o srpskom biznisu, jer ne bih upotrijebio pridjev "ozbiljan". Govorim o, na primjer, konstantnoj galami njemačkih vlasti protiv de facto utaje poreza od strane svojih boljestojećih državljana... I čak ni velika Njemačka im ništa ne može, s vremena na vrijeme na'vataju pojedinca, ali utvrđeni poredak stvari nisu ni blizu da promijene. Prosto, lični interes se smatra ispravnim i potpuno legitimnim, a ekonomija kao vrhunski driver ponašanja prepoznaje maksimizaciju ličnog wellfarea, pitanje moralnosti se ne postavlja u tom kontekstu, tako da Big Four kosultanti gro svojih prihoda ostvaruju kroz tax consultancy i tax optimization... i niko im zbog toga ne prigovara niti postavlja pitanja savjesti.
Sve ovo sam napisao da obrazložim koliko je tvoj post populistički i neutemeljen - iako na različit način, po intenzitetu zablude podjednako promašen koliko i idolatrisanje Novaka iz patriotskih razloga.

Pa u pravu si ti poprilicno, ali ipak babo od Stefi Graf odsjedi neko vrijeme u muriji upravo zbog utaje poreza. I to je on svoje dupe ocinski i viteski podmetnuo za svoju ceru. Ma kako to bila kap u moru i/ili samo simbolicni gest pravne drzave, bilo bi dobro vidjeti da svi utajivaci poreza u onim nasim parodijama od drzave makar zaziru od prevara te vrste. A ono jok, u fazonu: ma ne moze mi niko nista. E to je ono sto nas da prostis jebe.

#22 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 21 June 2011 - 10:28

Problem je u tome što on licemerno zaobilazi državnu kasu Srbije tamo, gde mu to odgovara a istovremeno baš toliko licemerno eksploatiše njene resurse kroz poslove familije. A pritom se kvazipatriotski, u stilu "pljeskavica sa sve", reklamokratski busa u patriotske grudi. Normalno da većini ljudi porez ne miriše al' kad bi ga svi zaobilazili, država nebi ni postojala. Nemam ja ništa protiv toga što se je on snašao u Monacu i tamo brine za svoj lični wellfare nego što u sprezi sa kvazielitskim normama ponašanja brine za svoj lični wellfare i netransparentno iscrpljivanje zemlje, u koju se on "patriotski" busa.

Ne ide to tako - srce na Kopaonik a pare u Monaco. Ček da mu počnu brojati dane boravka u Srbiji pa da ga klepnu po ušima kao Rossija ili onog jadnička, tatu od Steffi Graf.

#23 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 21 June 2011 - 10:44

Pa u pravu si ti poprilicno, ali ipak babo od Stefi Graf odsjedi neko vrijeme u muriji upravo zbog utaje poreza. I to je on svoje dupe ocinski i viteski podmetnuo za svoju ceru. Ma kako to bila kap u moru i/ili samo simbolicni gest pravne drzave, bilo bi dobro vidjeti da svi utajivaci poreza u onim nasim parodijama od drzave makar zaziru od prevara te vrste. A ono jok, u fazonu: ma ne moze mi niko nista. E to je ono sto nas da prostis jebe.

Ma kakvi bre, svi smo mi ista govna kad se ozbiljna para ili ozbiljan interes zavrti. Evo ti primjer iz njemačke i iz sporta: Holger Gešvindner, prvi trener Dirka Novickog je bio dopao mardelja baš zbog utaje poreza u Švabiji neke 2004. godine. Zahvalni Dirk se sa svojom državom nagodi da odigra prvenstvo Evrope 2005, a oni van svakog prava i zakona pomiluju Gešvindnera. Kako? Eto tako, nacionalni interes. Svi srećni svi zadovoljni - ruke šire, u lica se ljube, Njemačka druga na prvenstvu, Holger kao ptica na grani, a ni meni nije bio krivi dio - zahvaljujući tome imao sam priliku da u Areni uživo gledam (i pozdravim) čudo prirode, jednog od najboljih košarkaša svih vremena.

Problem je u tome što on licemerno zaobilazi državnu kasu Srbije tamo, gde mu to odgovara a istovremeno baš toliko licemerno eksploatiše njene resurse kroz poslove familije. A pritom se kvazipatriotski, u stilu "pljeskavica sa sve", reklamokratski busa u patriotske grudi. Normalno da većini ljudi porez ne miriše al' kad bi ga svi zaobilazili, država nebi ni postojala. Nemam ja ništa protiv toga što se je on snašao u Monacu i tamo brine za svoj lični wellfare nego što u sprezi sa kvazielitskim normama ponašanja brine za svoj lični wellfare i netransparentno iscrpljivanje zemlje, u koju se on "patriotski" busa.

Ne ide to tako - srce na Kopaonik a pare u Monaco. Ček da mu počnu brojati dane boravka u Srbiji pa da ga klepnu po ušima kao Rossija ili onog jadnička, tatu od Steffi Graf.

Ma kakvo licimurje, kakvi bakrači... Čovjek ima priliku da zaradi, a priori ne krši pritom nikakav zakon (ne bih isto mogao da napišem za oca i strica, i to da se razumijemo), samo se racionalno ponaša. Nema tu mjesta moralnim sudovima, isto kao što za mene Novak nikada neće biti šampion tipa Agasija ili Samprasa pa da je još 100 puta veći Srbin (ili je ispravnije reći "glasniji Srbin"...)

Što se tiče dana boravka, zna on za taj jadac, kad uđeš u takvu vrstu para, mnogo njih je voljno da te savjetuje. I to, zamisli, sve velike highly reputable investment grade kompanije iz zemalja članica OEBS.

EDIT: typo

Edited by Beonegro, 21 June 2011 - 10:54.

#24 berti

berti
  • Members
  • 3,125 posts

Posted 21 June 2011 - 10:47

Ima l' medju vama nacošima jedna inventivna siva ćelija il vam je Čeda jedini argument? :s_d:

Da sam nacos nisam znao. Ali, ako takva umna gromada to kaze, onda je to to. Koliko li samo ima nacosa u tvojoj okolini, koliko njih drzi rekete a zamislja da su puskomitraljezi, jel? Sve ih treba pohapsiti!

Cedomira sam pomenuo zbog paralele. Imamo dva mlada i uspesna coveka. Jedan je sve postigao svojim radom i sam kaze da uredno placa posao ovoj drzavi. Drugi nista nije postigao svojim radom i eto izbegava da placa porez ovoj drzavi. O jednom svetski mediji pisu superlative, o drugom ne znam sta pisu.

Ko je od njih dvojice Cedomir, a ko Novak?

Zamlacivanje na stranu, ali treba zaista da se ispita sve oko tih muljavina. Svojevremeno je Boris Beker gonjen zbog utaje poreza i cini mi se osudjen na uslovnu zatvorsku kaznu plus novcanu kaznu. Ali, od tog ovde nema nista jer ce uvek politicka elita kao pijavica da se lepi uz svakog i ispija politicke poene. Novaku je najbolje da zauvek napusti ovu zemlju i ostavi krvopije iza sebe.

#25 sizzling

sizzling
  • Banned
  • 2,497 posts

Posted 21 June 2011 - 11:11

Cemu ova tema? Da se bavimo brojanjem tudjih para? To u najmanju ruku nije kulturno.

#26 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 21 June 2011 - 11:17

Nema tu mjesta moralnim sudovima, isto kao što za mene Novak nikada neće biti šampion tipa Agasija ili Samprasa pa da je još 100 puta veći Srbin (ili je ispravnije reći "glasniji Srbin"...)

A šta je drugo neko 4umsko mišljenje nego "m'oralni sud" o nekom/nečem. Nije nam ova debata neka sudska vlas'.

Stoji da Đokovići (ako smo iskreni, don Srle se tu pita šta će ko i kako) nisu usamljeni, ni u Srbiji, ni u svetu, u alavom džiru za pare. Sitna loopinska prasenčad u svetskim prilikama po tom pitanju. Al' da se valjaju po blatu i da meni to prekrivanje blata sa "crvenom maramicom" ne miriše, i to stoji. Zar nije pohlepa jedan od sedam smrtnih grehova - kod takvog hrišćanina kao što je on? Opet zvuči nekako licemerno.

U njegov "sportski deo" priče nebi ni da odlazim, ovde je sasvim irelevantan.

#27 blond

blond
  • Members
  • 4,640 posts

Posted 21 June 2011 - 11:27

Evo ni ja ne placam porez... a nisam teniser i ne zivim u Monaku.

#28 Lord_Slawe_

Lord_Slawe_
  • Members
  • 2,550 posts

Posted 21 June 2011 - 11:36

Jedna od prvih stvari koju su me roditelji naucili, od kako sam se ispilio, je da ne pozelim tudje, ne brojim bratovljeve novce i ne zavidim drugima ni na cem' no dicim se svojime.

Da sam u nekom imaginarnom univerzumu jedan iz "klana Djokovica", i da nisam ovak' fino vaspitan, te da imam slobodnog vremena na iskap, k'o ti - ocigledno, angazovao bih ja tu par advokatchica, pozeljno iz nekog tamo prokletog Monaka, te bih se ovakvim slucajevima gushtirano zabavio.

Talking 'bout

Spoiler

#29 Beonegro

Beonegro
  • Members
  • 21,452 posts

Posted 21 June 2011 - 11:49

A šta je drugo neko 4umsko mišljenje nego "m'oralni sud" o nekom/nečem. Nije nam ova debata neka sudska vlas'.

Stoji da Đokovići (ako smo iskreni, don Srle se tu pita šta će ko i kako) nisu usamljeni, ni u Srbiji, ni u svetu, u alavom džiru za pare. Sitna loopinska prasenčad u svetskim prilikama po tom pitanju. Al' da se valjaju po blatu i da meni to prekrivanje blata sa "crvenom maramicom" ne miriše, i to stoji. Zar nije pohlepa jedan od sedam smrtnih grehova - kod takvog hrišćanina kao što je on? Opet zvuči nekako licemerno.

U njegov "sportski deo" priče nebi ni da odlazim, ovde je sasvim irelevantan.

Što mora da bude sud? Može da bude i neutralna analiza. Ne moramo da imamo lični stav da bi o nečemu diskutovali. Mislim, nije ni da branim nekome da ima stav, samo imam utisak da taj lični stav najčešće i ne doprinosi diskusiji previše, jer se vlasnici stavova poistovjećuju sa istima i burno reaguju na neslaganja...

#30 dhx

dhx
  • Members
  • 7,032 posts

Posted 21 June 2011 - 11:49

Jedna od prvih stvari koju su me roditelji naucili, od kako sam se ispilio, je da ne pozelim tudje, ne brojim bratovljeve novce i ne zavidim drugima ni na cem' no dicim se svojime.

Zanimljivo kako se kroz patriotske naočare odmah prepoznaju zavist i ljubomora a nikako pohlep i lopovluk.

Fercera to svaki put, staviš crvenkapicu na glavu, poljubiš krstić i onda ti Bog sve prosti, i minus u državnoj kasi.