Jump to content


Photo

Radio B92 - ta dalje?


This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
43 replies to this topic

#31 stex

stex
  • Members
  • 995 posts

Posted 16 July 2015 - 10:35

B92? RIP :(



#32 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 21 July 2015 - 00:28

Lep tekst na Pescaniku i u autonomiji:

 

http://pescanik.net/...-jednog-radija/



#33 nighty

nighty
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 21 July 2015 - 18:02

Trebalo je ukinuti televiziju B92, ona ne liči ni na šta, a ne radio B92. Ona sisata sirotica iz Zlatnog kruga i otužna dvojka iz Bulevara je okosnica jedne televizije?? Ugasite to čudo i oslobodite frekvenciju za nešto normalno. Od 5 nacionalnih televizija - 5 Pinka. Mislim stvarno ...



#34 nighty

nighty
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 23 July 2015 - 12:21

Pompezno najavljivani Play radio sa "najboljom muzikom" propao je pre nego što je i krenuo. Na netu je invalid source :)  Ovaj grk je bolji od Vučića u uništavanju dugo stvaranih vrednosti.



#35 wild duck

wild duck
  • Members
  • 1 posts

Posted 06 September 2015 - 15:02

Ovde sam posle cca 15 godina.
Treba li da kazem da sam radio slusao od 15.05.1989.?
Barem nekih 15 godina nisam menjao frekvenciju niti gasio radio aparat.
Taj radio me je oblikovao.
I sad se pitam zasto ovo pisem. Jedina istina je da dajem oduska svojoj nostalgiji. Ovo nece citati svi divni ljudi koje sam godinama slusao i upijao svaku rec. Oni vise nisu tu.
I sta dalje? Pa nista. Idemo dalje. Jer to je zivot. Dosli su divlji i oterali pitome. Ili su mozda sami otisli.
Sva ta energija koja je postojala je otisla negde drugde. Samo je promenila oblik.
Zbogom moja mladosti.

#36 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 07 September 2015 - 03:28

Ovde sam posle cca 15 godina.
Treba li da kazem da sam radio slusao od 15.05.1989.?
Barem nekih 15 godina nisam menjao frekvenciju niti gasio radio aparat.
Taj radio me je oblikovao.
I sad se pitam zasto ovo pisem. Jedina istina je da dajem oduska svojoj nostalgiji. Ovo nece citati svi divni ljudi koje sam godinama slusao i upijao svaku rec. Oni vise nisu tu.
I sta dalje? Pa nista. Idemo dalje. Jer to je zivot. Dosli su divlji i oterali pitome. Ili su mozda sami otisli.
Sva ta energija koja je postojala je otisla negde drugde. Samo je promenila oblik.
Zbogom moja mladosti.

Post sa kojim imam dosta toga zajednickog...



#37 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 14 September 2015 - 16:09

http://pescanik.net/rekvijem-za-b92/

 

Gde su sad Strani placenik i ostali urbani (ev)geniji ovog foruma da objasne kako je BB na b92 bio sasvim ok? 



#38 Atreid

Atreid
  • Banned
  • 8,210 posts

Posted 15 September 2015 - 01:49

Nekima koji sanjaju privatne kanadske univerziteta i privatno islandsko more i dalje nije jasno da je B92 privatan medij :ajme:



#39 Kinik

Kinik
  • Members
  • 43,426 posts

Posted 17 September 2015 - 15:34

...

 

Na zalost nekih 4umasa - za vreme zlobimira sam samo slusao informativne emisije na RB92.

 

Kako pocne muzika - odmah iskljucim.

To je, za mene, bilo apsolutno neslusljivo, osim ponekad neki zalutali r&r klasik.

Bez te 'muzike' mogu i danas.

 

A prestao sam i da slusam / gledam 'informativne emisije' B92.

 

...



#40 Schrodinger

Schrodinger
  • Members
  • 20,418 posts

Posted 19 September 2015 - 01:58

...

Na zalost nekih 4umasa - za vreme zlobimira sam samo slusao informativne emisije na RB92.

A zabavno je sto ima seratora koji veruju da je u to doba, kad je predstavljao zaista najkvalitetniji program u zemlji i regionu, isti bio drzavno vlasnistvo. :rotflmao:  posebno sto je tada jos samo RadioB92 bio pionir upravo u privatizaciji medija u Srbiji. 



#41 DonJuan

DonJuan
  • Members
  • 21,299 posts

Posted 19 September 2015 - 23:10

A zabavno je sto ima seratora koji veruju da je u to doba, kad je predstavljao zaista najkvalitetniji program u zemlji i regionu, isti bio drzavno vlasnistvo. :rotflmao:  posebno sto je tada jos samo RadioB92 bio pionir upravo u privatizaciji medija u Srbiji. 

Queen je davne 84-te dao jedno veliko upozorenje svim radio stanicama - "So don't become some background noise". Na zalost, radio kao medij nije izdrzao test vremena, nece uskoro biti ni televizije koju smo znali ili delimicno znamo sada. Nije to samo problem Srbije, to je generalni problem. Nikome vise nije stalo do radija osim samo kao pozadinske muzike koju cemo slusati na poslu ili dok se vozimo na posao. A i to postaje lagana proslost.

 

Vremena se menjaju, ljudi se menjaju, mediji se radjaju i gase, a takav je i zivot....Jednostavno nikome vise nije stalo do radija. Ja sam odrastao uz radio, ja sam raio na nekoliko radio stanica i meni je tesko to da prihvatim, ali to je jednostavno tako....

 

Ljudi, ako hocete da se obratite masama, moracete da se prilagodite vremenu, ili jednostano necete "doci" do svoje ciljne grupe. Tako je kako je, zao mi je....

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=azdwsXLmrHE



#42 melankolic

melankolic
  • Members
  • 25,300 posts

Posted 20 September 2015 - 00:53

Vremena se menjaju, ljudi se menjaju, mediji se radjaju i gase, a takav je i zivot....Jednostavno nikome vise nije stalo do radija. Ja sam odrastao uz radio, ja sam raio na nekoliko radio stanica i meni je tesko to da prihvatim, ali to je jednostavno tako....

 

Ljudi, ako hocete da se obratite masama, moracete da se prilagodite vremenu, ili jednostano necete "doci" do svoje ciljne grupe. Tako je kako je, zao mi je....

 

Mislim da ti govoriš iz perspektive srpskog- reality show društva u kojem odavno ni knjige (u bilo kom obliku) nisu na ceni.

Govorim, dakle, o Norveškoj koja u "eri propasti radija" (kako je ti vidiš) za koju godinu sve svoje radio kanale digitalizuje ("zaključava" FM skalu).

Govorim o radiju na internetu gde ja, recimo, kada idem na posao slušam preko interneta neki holandski radio (ranije "Uzbudilnik" na b92).

Recimo, i Apple je preko svoje aplikacije Apple Music pokrenuo sopstveni radio "Beat1".

Ako se njima to ne isplati, ne znam kome se isplati.

Da ne govorim koliko je studentskih, lokalnih i isključivo internet radio stanica nastalo u eri radio- streaminga (gde više nikome nije luksuz da koristi wi- fi ili 4G).



#43 nighty

nighty
  • Members
  • 1,793 posts

Posted 16 November 2015 - 11:39

Radio itekako ima svoju budućnost, naravno čast izuzecima (Play radio, Grand radio i sl). Btw odnedavno kruži vic

- Šta je gore od Play radija?

- Video reklama za Play radio


Edited by nighty, 16 November 2015 - 11:56.


#44 cmix909

cmix909
  • Members
  • 776 posts

Posted 16 November 2015 - 19:42

... za vreme zlobimira sam samo slusao informativne emisije na RB92.

 

Kako pocne muzika - odmah iskljucim.

To je, za mene, bilo apsolutno neslusljivo...

 

Izbegavanje akustickog terora te stanice je u mom slucaju povlacilo i preskakanje maltene svih govornih emisija. Ziher bih i 'Radio Teheran', onako u kompletu, pratio sa vecim zadovoljstvom. Verujem da su oni putem anketa ustanovili da mnogo vise (opoziciono raspolozenih) slusalaca privlace nego sto ih rasteruju tom/tim drekom, ali se ne bih cudio i da je rec jedino o afinitetima njihovih urednika.

 

Pamtim samo Milicu Kuburovic i da je Milan Bozic vikendom imao svoju tacku.