Jump to content


Photo
* * * * * 1 votes

ABA liga


  • Please log in to reply
42118 replies to this topic

#40846 sharp

sharp
  • Members
  • 291 posts

Posted 23 March 2019 - 21:34

Prvi put sam posle 6-7 godina pogledao neki evropski mec (ne racunajuci reprezentacije) i dalje ne mogu da shvatim koliko sudije donose prevagu u duelima. Tipa dva puta lopta sa strane za Crvenu Zvezdu, nigde veze sto je na kraju i odlucilo duel i jos nekih smesnih situacija, gde se vidi sudijsko neznanje, ja garantujem da sudije u beton ligi ima vise znanja od ovih. Sudjenje veliki smehotres, sudije u NBA su bogovi. Jbg, koliko para, toliko i muzike.



Uz dužno poštovanje, mislim da ne poznaješ pravila uopće da bi mogao davati ovako paušalne komentare. Možemo mi sad raspravljati je li dobro za košarku da se pravilo nesportskog faula tumači ovako strogo kao sada, ali pravilo je isto za sve već neko vrijeme i na igračima i trenerima je da se prilagode tome.
  • 4

#40847 Shunsuke Nakamura

Shunsuke Nakamura
  • Members
  • 5,761 posts

Posted 23 March 2019 - 21:35

ABA klasik!
  • 1

#40848 Drakaris

Drakaris
  • Members
  • 1,289 posts

Posted 23 March 2019 - 21:38

Uz dužno poštovanje, mislim da ne poznaješ pravila uopće da bi mogao davati ovako paušalne komentare. Možemo mi sad raspravljati je li dobro za košarku da se pravilo nesportskog faula tumači ovako strogo kao sada, ali pravilo je isto za sve već neko vrijeme i na igračima i trenerima je da se prilagode tome.

Izvinjavam se, necu vise da sudim, jer ne znam ABA pravila.


  • 0

#40849 Liska Manjina

Liska Manjina
  • Members
  • 1,050 posts

Posted 23 March 2019 - 21:46

Mandrili su morali da olaju povređenog čoveka. Čuli su se aplauzi, ali opet zvižduci su nadjačali normalan deo publike. Sramota za nas braćo Cigani.

Uvek se setim reakcije u Širokom nakon pada Vase Micića. Gospodski!

Prebacite ovo na kkcz topik! Hvala

Edited by Liska Manjina, 23 March 2019 - 22:11.

  • 5

#40850 niko69

niko69
  • Members
  • 4,580 posts

Posted 23 March 2019 - 22:01

Izvinjavam se, necu vise da sudim, jer ne znam ABA pravila.

Mudro.


  • 0

#40851 Knipex®

Knipex®
  • Members
  • 6,408 posts

Posted 23 March 2019 - 22:48

Mandrili su morali da olaju povređenog čoveka. Čuli su se aplauzi, ali opet zvižduci su nadjačali normalan deo publike. Sramota za nas braćo Cigani.
Uvek se setim reakcije u Širokom nakon pada Vase Micića. Gospodski!
Prebacite ovo na kkcz topik! Hvala

Baš sam se ponadao da će uspeti da prevagne naa stranu ljudi koji su aplauzom pružili podršku Novici ali jbg ništa od toga. Bar je bilo tu negde, za dlaku na stranu ovih drugih. Možda neki drugi put bude drugačije.
  • 0

#40852 Liska Manjina

Liska Manjina
  • Members
  • 1,050 posts

Posted 23 March 2019 - 22:56

Baš sam se ponadao da će uspeti da prevagne naa stranu ljudi koji su aplauzom pružili podršku Novici ali jbg ništa od toga. Bar je bilo tu negde, za dlaku na stranu ovih drugih. Možda neki drugi put bude drugačije.


Prevagnuo bi aplauz samo da se karte nisu delile najvernijim, a ovako nismo imali šansu. Džabica je njihov specijal!
  • 0

#40853 Milenko Barkley

Milenko Barkley
  • Members
  • 5,470 posts

Posted 24 March 2019 - 11:16

Kažu da iz svakog poraza nešto treba da naučiš - najnovija lekcija je da ovdašnji cigani nemaju pojma o košarci. :D Neću vas ubuduće ozbiljno shvatati. :P

 

Šalu na stranu, želim ovde da bacim cveće na par vaših igrača. 

 

Ne pratim CZ, gledao sam vas samo protiv nas ove sezone, a tada više gledam šta mi radimo nego što obraćam pažnju na protivnika. Verujem da imate milion razloga za pljuc po FČ3 (pored onog osnovnog - nepotizma i ćaletove tvrdoglavosti), ali moram da mu iskažem iskreno poštovanje za partiju sinoć. Naravno, nije igrao protiv krema evropske košarke, ali nisu baš ni potpune vezare (a neki bi dodali da su skupo plaćeni i kvalitetniji od vaših pojačanja <_< ).

 

Ne sećam se da je iko razvalio naše plejeve ove sezone kao on sinoć. Ono sinoć je bila pokazna vežba na temu igre plejmejkera. Stav, samopouzdanje, komandovanje igrom, pametni prodori, korišćenje svakog milimetra prostora nakon bloka, pregled igre, asistencije na stranu za slobodnog igrača, dao i trojku... Još sam u Nišu primetio da je nezgodan mečap za naše rahitične plejeve, uostalom bilo je i onih sumnjivih situacija sa Renfroom. Pritiskao ih je, usporavao maksimalno organizaciju napada. Da je dao ono bacanje na kraju, bila bi ocena 10+. Na stranu trojke u nizu (koje je on kreirao svojojm igrom), Fićko vas je vratio u meč i doneo vam pobedu, svidelo se to vama ili ne.

 

Bred Beron je toliko zajeban šuter da mi nije dobro kad je na parketu. Toliko.

 

Veliko iskustvo KC-a. Kretnje bez lopte i rešenja koja bira su za klap-klap-klap.

 

Ćeraćemo se još, čekamo vas u Mordoru.


  • 4

#40854 Markoss

Markoss
  • Members
  • 10,970 posts

Posted 24 March 2019 - 23:16

Izgubi Borac u Cacku. Nisam neki fan Ilije Djokovica, al bas je klasa za ovu drugu aba ligu. Zanimljivo bi bilo videti ga kod Miska recimo.

 

MZT i Primorska u finalu.


  • 0

#40855 Pero_Cameron

Pero_Cameron
  • Members
  • 4,531 posts

Posted 25 March 2019 - 01:14


  • 5

#40856 GANGULA

GANGULA
  • Members
  • 19,370 posts

Posted 25 March 2019 - 01:21

:rotflmao:

 

:krsta:


Edited by GANGULA, 25 March 2019 - 01:21.

  • 0

#40857 VoodooDerina

VoodooDerina
  • Members
  • 4,555 posts

Posted 25 March 2019 - 02:07

Kupuj!


  • 0

#40858 Chaos Is Me

Chaos Is Me
  • Members
  • 16,595 posts

Posted 25 March 2019 - 13:18

Danas se navija za pravu sportsku priču iz Zagreba. Ako Rimac nakon onakvog starta sezone kojim čudom uzme ABA ligu, zaslužuje da mu se digne spomenik odmah pored bana Jelačića.


  • 6

#40859 pavijan

pavijan
  • Members
  • 5,341 posts

Posted 25 March 2019 - 19:18

Zanimljiva utakmica u Zagrebu.
  • 1

#40860 SunZero

SunZero
  • Members
  • 8,304 posts

Posted 25 March 2019 - 19:26

sudeci po prvoj cetvrtini, a i ranijim plej-of trilerima Sokica i Future, bice svasta u ovoj seriji


  • 0