Jump to content


Photo
- - - - -

Fitness & Bodybuilding


  • Please log in to reply
2149 replies to this topic

#46 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 26 May 2011 - 23:10

Danas opet 'razbio' na treningu, odradio trcanje i tegove. Nakon 7 minuta trcanja, opet se lijeva noga oduzela dok je tijelo htjelo i dalje trcati. Nisam se ni zadihao kako treba. Pu, jebem ti zivot.

Onda sam odradio tegove i razbio sam. Brine me taj kardio. Taman sam zavolio trcanje i kad se lijevo stopalo opusti, strah me da se ne spotaknem i polomim preko trake.

Danas morao da stavim kais u farmerke za koje sam morao uvlaciti trbuh da ih zakopcam. Rezultat.
  • 0

#47 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 27 May 2011 - 10:25

Brine me taj kardio.


I mene. Sta mislis da odes doktoru?
  • 0

#48 sreta-steta

sreta-steta
  • Members
  • 291 posts

Posted 29 May 2011 - 16:08

Danas opet 'razbio' na treningu, odradio trcanje i tegove. Nakon 7 minuta trcanja, opet se lijeva noga oduzela dok je tijelo htjelo i dalje trcati. Nisam se ni zadihao kako treba. Pu, jebem ti zivot.

Onda sam odradio tegove i razbio sam. Brine me taj kardio. Taman sam zavolio trcanje i kad se lijevo stopalo opusti, strah me da se ne spotaknem i polomim preko trake.

Danas morao da stavim kais u farmerke za koje sam morao uvlaciti trbuh da ih zakopcam. Rezultat.


Ti ili imas neki problem sa nogom (to sto si i pomenuo), ili jako lose gazis ili imas lose patike za trcanje. Verujem da ovo trece nije, jer sad jedino da trcis u kopackama, sve ostalo je manje vise dobro. Sto se tice toga tako gazis, pazi da ti stopalo ne zanosi u jednu stranu, najcesce spoljnu, od toga hoce da utrne i slicni bagovi da se dese. Zamoli te instruktore tamo, svako ko je proveo malo vise vremena trceci zna da prepozna nepravilnosti. Ako je sve ok, onda jedino ovo sto ti je Vollmeise napisala, da odes kod doktora: takve stvari samo mogu da postanu jos gore, ne prodju same od sebe.



  • 0

#49 XXL

XXL
  • Members
  • 18,731 posts

Posted 31 May 2011 - 13:22

Ti ili imas neki problem sa nogom (to sto si i pomenuo), ili jako lose gazis ili imas lose patike za trcanje. Verujem da ovo trece nije, jer sad jedino da trcis u kopackama, sve ostalo je manje vise dobro. Sto se tice toga tako gazis, pazi da ti stopalo ne zanosi u jednu stranu, najcesce spoljnu, od toga hoce da utrne i slicni bagovi da se dese. Zamoli te instruktore tamo, svako ko je proveo malo vise vremena trceci zna da prepozna nepravilnosti. Ako je sve ok, onda jedino ovo sto ti je Vollmeise napisala, da odes kod doktora: takve stvari samo mogu da postanu jos gore, ne prodju same od sebe.

Dobra opaska. Moj stariji sin je tako slicno trcao. Nekako je lijevu uvijek u momentu kad mu je odignuta od podloge zanosio u lijevo, pa je to izgledalo kao da s njom vrti lijevo-desno. Onda sam ja stajao danima iza njega, dok je trcao na traci i korigovao ga. Nakon jedno desetak trcanja je poprilicno uspjelo da je ''ispravi''. E sad niko od nas, kao sto se zna nema lijevu i desnu stranu identicnu, jako malo ljudi nema neki sitni ''felercic''. I onda je prije 3-4 mjeseca otisao u prodavnicu sportske opreme, a takvih je navodno 5-6 u Holandiji ukupno, koje imaju uredjaj, slican traci za trcanje i koji nakon svega par sekundi snimi neke bitne uglove i prodavac koji to mjeri preporuci patike za trcanje. Njemu je preporucio neki model asics patika, koje i jesu jedne od najboljih za trcanje. Mislim na asics opcenito. Sad se to trcanje, ''zanosenje'' noge i ne primijeti. E sad to kod dogmatix-a ce pokazati nakon jos nekoliko sedmica trcanja, je li do obuce, u sta sumnjam ili ipak nesto drugo?
Jucer ja nisam imao vremena za neki duzi trening i obucem prsluk, nalik na pola pancira( :rolleyes: ) tezak 10-ak kg. I odem na obliznje jezero biciklom. Inace taj prsluk je za vjezbanje brzine, narocito u borilackim sportovima. Nisam ja taj igrac, nego ga obukao zbog brzeg znojenja i umaranja, a zbog ogranicenosti vremena. Preko imao malo vecu duksericu, iako je bilo poprilicno sparno, da ga malo sakrijem. I nadjem mjesto gdje sam van ociju javnosti, kad vidim lika izlijece iz sumice i nosi omanje deblo preko ramena i trci. Jedno, recimo, 15-ak cm u precniku i dugo blizu 2 metra. Ima, cijenim, jedno 12-15 kg. I otrca lik s tim, kad vidim ga nakon jedno pola sata trci nazad istim tempom, ali ga nosi, uhvatio po sredini s obje ruke i trci istim tempom. Kad je protrcao pored mene, ja se smjeskam i dignem mu palac u znak pozdrava i cestitke, a on ce meni: haj, je li ti to ''vest'' (prsluk) ispod trenerke? :D Kazem ja, da. Koliko kila, pita? Kazem, deset. Ok, veli, dobro je. I otrca istim tempom. :D Mislim, sta reci, stvarno kondicija vanserijska. Bas me odusevljavaju takvi fanatici treniranja.
  • 0

#50 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 04 June 2011 - 11:26

Dogmatix, taman htjedoh upitati jesi ziv, kad te ugledah na drugim temama. :)

Kako fitness, kako noga? Neces valjda mene kao vjernog pratioca tvojih sportskih i prehrambenih uspona i padova na ovoj temi ostaviti u neznanju! ;)
  • 0

#51 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 10 June 2011 - 19:50

Dogmatix, taman htjedoh upitati jesi ziv, kad te ugledah na drugim temama. :)

Kako fitness, kako noga? Neces valjda mene kao vjernog pratioca tvojih sportskih i prehrambenih uspona i padova na ovoj temi ostaviti u neznanju! ;)


:)
Ide super.

Polako izrastam u medjeda (Ursus Bosniensis). Ne vjezbam vise svaki dan, nego svaki drugi i imam vise energije. Trcanje i dalje problem, mozda je do patika, mozda do oziljaka od ranjavanja, a mozda i od ravnih tabana, mozda mi je jedna noga kraca?

Istrcim 2-3 km, pa predjem na tegove i ide odlicno.

Stomak je skoro iscezno, ruke k'o kod Tarzana. Jos jedno dva mjeseca i dovescu se u oblik u kojem bi ostao.

Radim po 70ak situps i 30ak crunches za stomak, juce odradio squat sa 20kg, 3x12 reps pa me malo butni misici bole.

Sve u svemu, ide super. Pazim sta jedem osim kad rostiljam sa drustvom ali se drzim dalje od piva, pijuckam bijelo vino ili zestinu. U zadnjih 7 dana sam malo usro sa alkoholom i pizzama, rostiljskim carolijama ali kad sam se izvagao, bio sam laksi nego zadnji put.


edit: sa (90.1 na 87kg do sad)

Edited by dogmatix, 10 June 2011 - 20:30.

  • 0

#52 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 10 July 2011 - 15:17

Update nakon mjesec dana:

Skinuo 5 kg. I malo vise, sad tezim manje od brodske kobilice. Gornji dio torza i ruke k'o u Tarzana. Bicepsi su dobili barem 3cm u obimu. Strava.

Jos malo slaufa ostalo ali i to ce za mjesec-dva. Radim dnevno po 150 trbusnjaka, trcim 3km bez zaustavljanja, rasturam.

Krenuo na zgibove i tesko ide ali nadoci ce i to.

I dalje me muce grcevi u listovima, juce sam urliknuo od bola kad sam se upro na prste.

:)
  • 1

#53 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 11 July 2011 - 22:44

Super, cestitam!

Osjecas li se i opcenito dobro, neovisno od nove figure i grceva (vidim, nisi bio kod doktora....tztztztz)? I jesu li noge k'o cackalice ili se uklapaju u tarzanovski torzo? :)
  • 0

#54 mrd

mrd
  • Members
  • 18,143 posts

Posted 11 July 2011 - 22:50

Update nakon mjesec dana:

Skinuo 5 kg. I malo vise, sad tezim manje od brodske kobilice. Gornji dio torza i ruke k'o u Tarzana. Bicepsi su dobili barem 3cm u obimu. Strava.

Jos malo slaufa ostalo ali i to ce za mjesec-dva. Radim dnevno po 150 trbusnjaka, trcim 3km bez zaustavljanja, rasturam.

Krenuo na zgibove i tesko ide ali nadoci ce i to.

I dalje me muce grcevi u listovima, juce sam urliknuo od bola kad sam se upro na prste.

:)


Utopli listove, dokolenicama ili stucnama. Dok ne razradis krvotok, mada godine se gomilaju i pametna krv sve manje hoce da tece tamo gde mi hocemo. :P



  • 0

#55 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 12 July 2011 - 02:33

Super, cestitam!

Osjecas li se i opcenito dobro, neovisno od nove figure i grceva (vidim, nisi bio kod doktora....tztztztz)? I jesu li noge k'o cackalice ili se uklapaju u tarzanovski torzo? :)


Osjecam se k'o Tarzan. :D Nisam ni prijavljen kod doktora, niti posjetio jednog ima vise od 4 godine. I to je bilo za neke vakcinacije kad sam putovao u Indiju.

Noge radim redovno, jednom-dva puta sedmicno (squat sa 25kg i masine) i super izgledaju. Samo jos taj slauf, a i to ce valjda.



Utopli listove, dokolenicama ili stucnama. Dok ne razradis krvotok, mada godine se gomilaju i pametna krv sve manje hoce da tece tamo gde mi hocemo. :P




Joj mrde, ne mogu to, pa da izgledam ko Pipi Duga Carapa. Juce i danas sam kod kuce radio neke vjezbe istezanja i masiranje i dobro je sad. Sutra idem da obaram rekord i u trcanju i utegovima, jos tri sedmice do mora, pa da se utegnem kol'ko mogu.

Malo sam procitao o grcevima, moguce da je od alkohola i duhana. U zadnje vrijeme pijem k'o riba, pa sam odlucio napraviti pauzu. Barem 7 dana, tj. do petka. ;)
  • 0

#56 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 13 July 2011 - 18:49

Juce i danas, razbio. Dead lift, bench 30kg, squats, 100 trbusnjaka, preko 3km trcanja.

Kako sam poceo masirati i istezati listove, nema ni grceva.

Pravi Tarzan, jos malo. :)
  • 0

#57 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 15 July 2011 - 20:04

Istrcah 6km u komatu. Mogo sam jos ali se prepadoh upale misica. Sutra cu probati 8km. Nema grceva, sve radi k'o Doxa.

Ako Bob da, iduce godine trcim London maraton.
  • 0

#58 Vollmeise

Vollmeise
  • Members
  • 1,043 posts

Posted 16 July 2011 - 22:42

I jesi li istrcao danas 8 km? ;)

Ti povecavas, ja smanjujem. Danas sam doduse presla jedno 20 km na biciklu i dosta plivala, a na jogging cu sutra. Svojih standardnih 5 km sam smanjila na 3 km, prevelike su vrucine (mada naravno trcim ujutro/navecer, ali bez obzira...). Ali bolje ista, nego nista!

Edited by Vollmeise, 16 July 2011 - 22:50.

  • 0

#59 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 17 July 2011 - 14:24

Nisam ni otisao na trcanje juce.

Idem sad ali ne vjerujem da cu moci toliko, nesto se kilavo osjecam.

Odo samo malo da se razgibam.
  • 0

#60 Honey Badger

Honey Badger
  • Members
  • 7,643 posts

Posted 17 July 2011 - 17:07

Istrcah 10.2km za 61min i nesto sekundi. Personal best!



Edited by Njole, 17 July 2011 - 17:08.

  • 1