Jump to content

Photo
- - - - -

OFK Beograd

This topic has been archived. This means that you cannot reply to this topic.
412 replies to this topic

#31 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 06 May 2011 - 12:59

Nisam znao ovo za Rodica. U svakom slucaju mislim da OFK stvarno ima nekoliko dobrih igraca e sad sta je uzrok malo losijoj poziciji u ligi, ne znam. Mozda los trener ili nedovoljna kondiciona spremnost, a na kraju krajeva mozda je i neregularno prvenstvo.

#32 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 06 May 2011 - 13:07

Nisam znao ovo za Rodica. U svakom slucaju mislim da OFK stvarno ima nekoliko dobrih igraca e sad sta je uzrok malo losijoj poziciji u ligi, ne znam. Mozda los trener ili nedovoljna kondiciona spremnost, a na kraju krajeva mozda je i neregularno prvenstvo.

Po meni je Švaba sasvim dobro rešenje za trenera, čini mi se, pak, da nije raspolagao profilima igrača koji su mu potrebni na pojedinim pozicijama.
Forma ekipe bila je blago rečeno šarena tokom sezone, a igre protiv kvalitetnijih ekipa u ligi pokazale su da mladi i još uvek nedokazani igrači (uz podršku Veseljka i Simića) imaju potencijal.
Ipak, to nije bio Ofk od prošle sezone kada je obezbeđeno učešće u Evropi.
Koliko mogu zaista moraju pokazati upravo protiv Zvezde u subotu, mada kao što rekoh - apsolutni favorit su Robijevi puleni.

#33 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 06 May 2011 - 13:11

Manoly je pratis ti OFK? Zasto Luka Milunovic ne dobija sansu da igra makar malo za prvi tim? Igra odlicno u reprezentaciji do 19 godina, daje golove i asistira.

#34 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 06 May 2011 - 13:17

Manoly je pratis ti OFK? Zasto Luka Milunovic ne dobija sansu da igra makar malo za prvi tim? Igra odlicno u reprezentaciji do 19 godina, daje golove i asistira.

Priznajem da ne pratim kao ranije, ali za dečka sam čuo, pri A timu je ali odigrao je svega par utakmica (podrazumevam tu i kup i kvalif. za LE) i to sa klupe.
Baš ću se raspitati zašto mali ne dobija šansu, mada znam da u napadu svakako prednost dobijaju Simić, Injac i Milić.
Čim saznam - pišem! ;)

#35 Torshavn

Torshavn
  • Members
  • 1,897 posts

Posted 06 May 2011 - 15:02

Kako bi tema živnula, pitanje za kolege forumaše: Šta očekujete od subotnje tekme na Karaburmi OFK-Zvezda?

Moj lični stav je da koliko god da je prvenstvo odlučeno, Zvezda bi trebalo da dobije, mada su Romantičari kod kuće neugodan protivnik.

S' obzirom da su od prethodnih sensnaest meceva sa zvezdom samo dva puta remizirali i cetrnaest puta izgubili, zaista nema dileme koji ce biti rezultat i u subotu ... <_<

#36 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 07 May 2011 - 10:11

S' obzirom da su od prethodnih sensnaest meceva sa zvezdom samo dva puta remizirali i cetrnaest puta izgubili, zaista nema dileme koji ce biti rezultat i u subotu ... Posted Image

Ok ako si toliko siguran...;)
Mada mi deluje da prethodne tekme ova 2 tima nisi gledao, već puku statistiku.
Bilo je na nož...

#37 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 07 May 2011 - 10:15

@ Nikola87

U vezi mladog Milunovića - situacija se zakomplikovala zato što dečko nije hteo da potpiše ugovor koji mu je ponuđen u klubu, pretpostavljam vođen instrukcijama svog menadžera.
Tako vreme prolazi, on ne igra i sutra će verovatno tražiti novu sredinu - posle se pitamo zašto se mladi igrači ne razvijaju adekvatno, tu su njihovi savetodavci koji fudbal najbolje poznaju i "misle" apsolutno i samo na klijente...

Edited by Manoly, 07 May 2011 - 10:15.

#38 Nikola87

Nikola87
  • Members
  • 5,364 posts

Posted 07 May 2011 - 13:06

@ Nikola87

U vezi mladog Milunovića - situacija se zakomplikovala zato što dečko nije hteo da potpiše ugovor koji mu je ponuđen u klubu, pretpostavljam vođen instrukcijama svog menadžera.
Tako vreme prolazi, on ne igra i sutra će verovatno tražiti novu sredinu - posle se pitamo zašto se mladi igrači ne razvijaju adekvatno, tu su njihovi savetodavci koji fudbal najbolje poznaju i "misle" apsolutno i samo na klijente...

Tuzno jbt, sta rade ti menadzeri vise :( Ja sam gledao mladu reprezentaciju U-19 kad su igrali protiv Irske i Bugarske i odmah sam video da se radi o bas kvalitetnom fudbaleru. Tehnika i prijem su mu odlicni, po nacinu igre malo me podseca na Nasrija, jedino sto treba da gleda da manje bude sebicniji. Prilicno sam siguran da mu igranje u JSL ne bi predstavljao previliki problem al jbg. Ipak se nadam da ce dobiti koji minut protiv Zvezde, da se mozda i pokaze pre Prosineckim :) ko zna.

edit:
Naravno to sto nema Pavlovskog u bata Djorinoj kaznenoj ekspediciji to mi je vec mnogo jasnije zasto je to tako. Raspitaj se i o njemu ako nisi cuo, da vidis sta ce da ti kazu ;) Igra playa valjda u omladinskom pogonu OFK-e.

Edited by Nikola87, 07 May 2011 - 13:18.

#39 CrniGuja

CrniGuja
  • Members
  • 11,290 posts

Posted 07 May 2011 - 15:12

Sto se Svabe tice, ja da sam u Partizanu ponudio bi mu mesto portparola umesto Vjetrovica.
Covek je govordzija, alal mu vera :D

#40 Torshavn

Torshavn
  • Members
  • 1,897 posts

Posted 08 May 2011 - 10:57

Ok ako si toliko siguran...;)
Mada mi deluje da prethodne tekme ova 2 tima nisi gledao, već puku statistiku.
Bilo je na nož...

Ma najbolje da cu da promenim mislenje ... od tri remija dva su bila u beznacajnim utakmicama ... pametnom dovoljno ...

#41 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 08 May 2011 - 19:58

Ma najbolje da cu da promenim mislenje ... od tri remija dva su bila u beznacajnim utakmicama ... pametnom dovoljno ...

Tebi čovek ne može udovoljiti, ali šta ja mogu...
Ko je gledao jučerašnju tekmu mogao je da vidi da su obe ekipe igrale na pobedu, svakako je Zvezda bila opasnija i diktirala tempo, ali Ofk je lako mogao da povede i tu teško da bi Zvezda uzela i bod.
Vidim da se pominju greške sudija, o tome ne bih na ovoj temi, ali činjenica je da onaj gol u 89. minutu nije smeo da se desi.:D
Ofk je uglavnom igrao defanzivno što je proisticalo iz manje opcija napšred, to je bilo očigledno, a primetna je bila i kurcobolja i nezalaganje kod pojedinaca u Zvezdi dok su Švabini momci dali maximum.

Dalo se i videti da Srbija konačno ne mora da brine za golmana u budućnosti, Šaranov je odličan i već dokazan potencijal.

Edited by Manoly, 08 May 2011 - 19:58.

#42 Torshavn

Torshavn
  • Members
  • 1,897 posts

Posted 09 May 2011 - 17:35

Tebi čovek ne može udovoljiti, ali šta ja mogu...
Ko je gledao jučerašnju tekmu mogao je da vidi da su obe ekipe igrale na pobedu, svakako je Zvezda bila opasnija i diktirala tempo, ali Ofk je lako mogao da povede i tu teško da bi Zvezda uzela i bod.
Vidim da se pominju greške sudija, o tome ne bih na ovoj temi, ali činjenica je da onaj gol u 89. minutu nije smeo da se desi.:D
Ofk je uglavnom igrao defanzivno što je proisticalo iz manje opcija napšred, to je bilo očigledno, a primetna je bila i kurcobolja i nezalaganje kod pojedinaca u Zvezdi dok su Švabini momci dali maximum.

Dalo se i videti da Srbija konačno ne mora da brine za golmana u budućnosti, Šaranov je odličan i već dokazan potencijal.

Sa ovim se u potpunosti slazem.

Sto se tice ponistenog gloa, bila je isto tako diskutabilna situacija u prvom poluvremenu, kada su dva igraca OFK Beograda uputili udarac ka golu (Petkovic pogodio precku) ...

#43 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 10 May 2011 - 07:21

Sa ovim se u potpunosti slazem.

Sto se tice ponistenog gloa, bila je isto tako diskutabilna situacija u prvom poluvremenu, kada su dva igraca OFK Beograda uputili udarac ka golu (Petkovic pogodio precku) ...

Pre njegovog pokušaja kada je sa dva metra pogodio prečku, lopta je najpre pogodila i preečku i stativu te je Bajković skrenuo na peterac.
Kod prvopomenutog udarca, nisam siguran ali nakon snimka mi deluje da lopta nije prešla gol liniju potrebnim obimom - nesrećna okolnost po Ofk...

#44 Manoly

Manoly
  • Members
  • 14,176 posts

Posted 17 May 2011 - 09:21

http://www.ofkbeogra...report&show=291

Izveštaj sa utakmice u Jagodini

#45 coxopo

coxopo
  • Members
  • 707 posts

Posted 21 May 2011 - 10:34

Saranov je ok ali je Brkic ipak vratar br1 u domacem prvenstvu.